Serdecznie witamy w "Wirtualnym Kręgu"- na stronach Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald"   ***   Uprzejmie informujemy! W Kręgu do dnia 31 sierpnia trwa przerwa wakacyjna.   ***   Sekretariat Klubu jest do państwa dyspozycji, od poniedziałku 01.09. (od godz.15:00 do 19:00.)   ***   Miłych, bez "wirusowych ekscesów" wakacji, życzy Państwu, Załoga Klubu Krąg!
DNI ŁAZARZA
Organizatorzy
Komitet Honorowy
Patroni medialni
Sponsorzy
Program Dni Łazarza
Festyn Łazarski
Koncert Galowy
Parada Łazarska
Krzyżówka Łazarska
I Bieg Łazarski "Arena 2009"
Bieg śladami K. Nowaka
Wycieczki
Konkursy
Człowiek Roku
Aktualności
Historia
Galeria
Varia
Pobieralnia Łazarska
20 Dni Łazarza - Aktualności
2009-05-31
Koncert Jubileuszowy z okazji XX Dni Łazarza

W niedzielę, 31 maja 2009 organizatorzy Łazarza zaprosili mieszkańców Poznania do Parku Wilsona gdzie w tamtejszej Muszli Koncertowej odbył się wielki Koncert Jubileuszowy XX Dni Łazarza.

W tym wyjątkowym zakątku Poznania, jakim jest ten zabytkowy park zaprezentowała się Reprezentacyjna Orkiestra Miasta Poznania – Orkiestra Dęta MPK. Muzycy pod batutą kapelmistrza Jarosława Gerlicha wykonali porywający koncert promenadowy, na który złożyły się muzyka operetkowa, marsze, polki i walce oraz przeboje muzyki rozrywkowej. Popisy instrumentalistów wzbogacili soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu - Anna Bajerska Witczak i Karol Bochański. Od trzech lat atrakcją występu Orkiestry MPK były popisy taneczne zespołu baletowego przygotowanego przez choreografa Alicję Curujew. Zespół tworzą dziewczęta z Państwowej Szkoły baletowej w Poznaniu.

W drugiej części finałowego koncertu wystąpiły zespoły taneczne: Dziecięcy Zespół Folklorystyczny "Cepelia - Poznań" działający na terenie Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 prowadzony przez Jadwigę Banaś , zespół taneczny „Agat” również z MDK nr 3 oraz Amatorski Klub Taneczny "Krąg" (z Klubu Krąg) - prowadzony przez wieloletniego instruktora tańca towarzyskiego Mariusza Wyttyka.

Jubileuszowy koncert XX Dni Łazarza prowadzili: Zbigniew Grochal oraz Janusz Heller.

2009-05-31
I Bieg Łazarski "Arena 2009"

Cała Polska biega. W niedzielne przedpołudnie 31 maja w poznańskim Parku Kasprowicza odbył się I Bieg Łazarski „Arena 2009” będący jedna ciekawszych imprez XX Dni Łazarza. Organizatorów biegu w tym pomysłodawcę Patryka Antczaka spotkała miła niespodzianka. Zainteresowanie biegiem przerosło bowiem ich oczekiwania, a o główną nagrodę zawodów - „Puchar Wolności” walczyło aż 49 zawodników.

Bieg "Arena 2009" odbył się w dwóch kategoriach. Kobiety miały do pokonania trasę o długości 1500 metrów panowie 3000 metrów. Trasa biegu została wytyczona wzdłuż malowniczych alejek Parku Kasprowicza. Na każdego uczestnika biegu czekał pamiątkowy medal, napoje i... pączki. Najlepsza trójka otrzymała dodatkowo brązowe, srebrne i złote medale. Zwyciężczynią biegu kobiet została studentka turystyki i rekreacji UAM - Romana Delevaux. W kategorii mężczyzn zwyciężył Piotr Książkiewicz student AWF w Poznaniu.

Wyniki I Biegu Łazarskiego "Arena 2009" o Puchar Wolności:

Relację z imprezy zaprezentowała wielokrotnie podczas kolejnych wydań Pulsu Dnia telewizja WTK a także Łazarski Portal internetowy.

Zapraszamy także do naszej galerii (cz.1, cz.2 i cz.3) gdzie znajdą państwo klip video i zdjęcia.
2009-05-30
Bieg śladami Kazimierza Nowaka

Podczas tegorocznego Festynu Łazarskiego (przypomnijmy rozgrywającego się w pięknej scenerii w Parku Wilsona) organizatorzy zaproponowali dzieciom udział w „Biegu śladami Kazimierza Nowaka”. Uczestnicy tej gry terenowej mieli do odnalezienia na terenie parku 10 punktów, a na każdym musieli rozwiązać jedno z dziesięciu przygotowanych zadań. Celem zabawy było przypomnienie najmłodszemu pokoleniu postaci Kazimierza Nowaka, wielkiego poznańskiego podróżnika, który w latach 1931-1936 samotnie (pierwszy w świecie) pokonał Afrykę na rowerze.

Wszystkie zadania „Biegu śladami Kazimierza Nowaka” zaliczyło 45 osób. Niekorzystna pogoda (burza i ulewny deszcz) spowodowała, że dużą liczba dzieci biegu nie ukończyła. Ale zabawa była przednia!

Zwycięzcy „Biegu śladami Kazimierza Nowaka”:
1 miejsce Monika Lenarczyk
2 miejsce Nicola Staniszewska
3 miejsce Marta Komisarczyk, Kamila Przybysz, Blanka Kropińska

Dla zwycięzców zostały przeznaczone nagrody w formie książkowej.

2009-05-30
Festyn rodzinny na Berwińskiego

Wystawa kilkudziesięciu lalek, występy artystyczne, loteria, kiermasz, konkursy oraz grochówka czekały na uczniów Szkoły Podstawowej nr 26 oraz ich rodziców, podczas „FESTYNU RODZINNEGO NA BERWIŃSKIEGO”. Impreza zorganizowana została z okazji 20. Dni Łazarza oraz Dnia Dziecka. W piątek i sobotę było można w "dwudziestejszóstej" oglądać wystawę "Bajkowy świat lalek". Autorem kolekcji ponad 140 lalek z całego świata była dr Halina Gdeczyk-Prędka. Podczas sobotniego festynu w Szkole Podstawowej nr 26 podobnie jak w latach ubiegłych zbierano fundusze na Wielkopolskie Hospicjum dla Dzieci, które obejmuje opiekę domową dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi.

2009-05-30
Festyn Łazarski

Trudno wyobrazić sobie doroczne Dni Łazarza bez Festynu Łazarskiego. Każdy jest inny, niepowtarzalny, robiony z większym czy mniejszym rozmachem, ale zawsze z szacunkiem i miłością dla Łazarza i jego mieszkańców. Festynów osiedlowych w Poznaniu są dziesiątki, natomiast Festyn Łazarski jest jeden. Od samego początku nietypowa była jego lokalizacja - nie był to ani park, boisko czy plac ale ruchliwa na co dzień ulica Romana Dmowskiego. Na potrzeby imprezy zamykano (dla ruchu kołowego) odcinek tej ulicy bezpośrednio przed Kręgiem.
Dwudziesty pierwszy Festyn Łazarski odbył się w sobotę 30 maja 2009 roku w nowym miejscu. Wybór organizatorów padł na Park Wilsona - najpiękniejszy zakątek Łazarza.

Na dobry początek i na powodzenie festynowej imprezy członkowie klubowego koła PZHGP wypuścili z klatki gołębie pocztowe, a na scenie biały gołąb pokoju został wypuszczony przez panią Ewę Garasz przewodnicząca Rady Osiedla Świętego Łazarza. To też już taka nasza łazarska tradycja! Potem były okolicznościowe przemówienia. Na estradzie festynowej trwał koncert rozrywkowy prowadzony przez Jacka Hałasika. Zaprezentowały się zespoły artystyczne Klubu Krąg, oraz zaproszeni goście ze szkół łazarskich. Deszcz nie przeszkodził młodym muzykom i licznej publiczności która dobrze bawiła się przy muzyce Beatlesów, Pink Floyd czy… Czerwonych Gitar wykonywanych przez zespół Vertigo.

Podczas ulewnego deszczu odbył się pokaz walk rycerskich oraz koncert orkiestry dętej, a koncert „Kapeli zza Winkla” został odwołany (zespół zgodził się wystąpić podczas uroczystego zakończeni Dni Łazarza).

Sporym zainteresowaniem dzieci i dorosłych cieszył się nowiutki policyjny radiowóz, w którym mogli zasiąść najmłodsi mieszkańcy Łazarza być może już niedługo przyszli stróże porządku publicznego. Tłumy dzieci brały udział zabawach i konkursach odbywających się w Kąciku Plastycznym. Dzieci oblegały także stoisko CIM Horyzonty, gdzie mogły pomalować sobie twarz i otrzymać ciekawe gadżety. Wielką frajdę najmłodszym sprawiły pneumatyczne urządzenia: zamek, zjeżdżalnia i gladiator, zwłaszcza, ze można było z nich skorzystać za darmo.

Miłośnicy królewskiej gry rozgrywanej na czarno-białej planszy mogli się zmierzyć z mistrzem Krzysztofem Grzesińskim w ramach III Łazarskiej symultany szachowej.

Z ofertami łazarskich szkół i instytucji można było zapoznać się na stoiskach, które ustawione były wokół fontanny. Na przykład Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego promowało radiestezję, bioterapię a do rozwijania talentów sportowych, zachęcała Szkołą Mistrzostwa Sportowego (Szkoła Podstawowa nr 69).

Plany organizatorów pokrzyżowała kapryśna tegoroczna pogoda, jednak nie przeszkodziła ona mieszkańcom Łazarza, by mile spędzić sobotnie popołudnie bawiąc się podczas święta dzielnicy.

Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt