Z głębokim żalem i smutkiem informujemy o śmierci naszych klubowych Przyjaciół: Pani Lidii Domichowskiej i Pana Jerzego Rogala oraz dh Pawła Napieralskiego   ***   Lidia Domichowska od prawie 35 lat była związana z naszym Klubem i jego amatorskimi zespołami artystycznymi.   ***   Jerzy Rogal, Człowiek Gór, prezes zarządu Oddziału Poznańskiego PTTK, był współzałożycielem Klubu Górskiego „Grań”, a także założycielem i prezesem Klubu Turystycznego „Piechur”....   ***   Paweł Napieralski - komendant grunwaldzkiego hufca ZHP, przewodniczący Komisji Historycznej Chorągwi Wielkopolskiej ZHP
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2020/2021 - Kwiecień
2021-04-28
"Wieczna Warta" druha Pawła...
W dniu dzisiejszym, setki harcerzy i instruktorów z całej Wielkopolski pożegnało hm. Pawła Napieralskiego - komendanta Hufca ZHP Poznań Grunwald, przewodniczącego Komisji Historycznej oraz Przewodniczącego Wielkopolskiej Rady Kręgów Starszyzny Harcerskiej i Seniorów.
W uroczystościach wzięły udział oficjalne delegacje Komend Hufców, w tym szczególnie Hufca Poznań Grunwald, najwyższe władze Chorągwi Wielkopolskiej, reprezentacja Rady Naczelnej ZHP oraz Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego. Uroczystościom towarzyszyła honorowa służba Drużyny Reprezentacyjnej Chorągwi Wielkopolskiej. W galerii zdjecia dha Jarosława
Zimniaka.
Druh Paweł miał niezwykły talent do gromadzenia wokół siebie harcerskiej braci. Tak też i dziś zgromadził Nas na junikowskim cmentarzu. To trudny dla Nas czas, to niezwykle trudne pożegnanie. Czuwaj, Druhu Pawle! 
2021-04-27
Direction: Paris!
Direction: Paris!

W ostatni wtorek kwietnia  w Klubie Krąg odbyło sie spotkanie władz Polskiej Akademii Mody w całosci poświęcone przgotowaniom  do organizacji Gali Polskiej Mody w Paryżu!

Zarząd Polskiej Akademii Mody wraz z przedstawicielami Rady Programowej PAM spotkał się w Klubie Krąg z Tomaszem Koperskim, ambasadorem PAM w Paryżu. Partnerem paryskiego wydarzenia będzie Ministerstwo Spraw Zagrnicznych RP, oraz Klub Krąg. Sam pokaz zostanie zorganizowany we wrześniu na terenie polskiej ambasady w stolicy światowej mody! Ponadto, Polska Akademii Mody w  październiku i w listopadzie planuje kolejne odsłony Gali Polskiej Mody w Poznaniu. Dzieje się dużo, oj dużo! Czekamy „tylko” na otwarcie!

Na zdjęciu obok:  Beata Ruszkowska (prezydent Złotej Loży PAM), Stefan Kostecki (Prezes PAM), Katarzyna Kierzek-Koperska i Domnik Górny (wiceprezesi PAM), Tomasz Koperski (ambasador PAM w Paryżu), Michał Lura (wiceprezes PAM).
2021-04-26
Rada Osiedla "Łazarz"
Rada Osiedla

W Klubie Osiedlowym Krąg,  w ostatni poniedziałek kwietnia na  plenarnym posiedzeniu zebrała się Rada Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald". I tym razem zebranie odbyło się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w maseczkach i w bezpiecznej odległości.

Większość punktów porządku obrad poniedziałkowych Rady Osiedla dotyczyła spraw związanych z lokalami użytkowymi znajdującymi się w zasobach naszego osiedla (były, to wnioski przedsiębiorców o obniżkę stawek najmu). Omówiono także planowane w najblizszym czasie prace remontowe (zob. porządek obrad). 

2021-04-16
Druh Paweł Napieralski, nie żyje...
Druh Paweł Napieralski, nie żyje...
„Przy innym ogniu, w inną noc - do zobaczenia znów”
Z głębokim smutkiem przekazujemy tą informację... W dniu dzisiejszym, na wieczną wartę odszedł, harcmistrz Paweł Napieralski - komendant naszego grunwaldzkiego hufca, a zarazem przyjaciel Klubu Krąg.
Paweł Napieralski, przewodniczący Komisji Historycznej Chorągwi Wielkopolskiej ZHP, przewodniczący Wielkopolskiej Rady Kręgów Starszyzny Harcerskiej i Seniorów, był członkiem ZHP od 1968 roku. Służbę instruktorską w ruchu harcerskim pełnił od 1971 roku (w Hufcu ZHP Poznań Wilda, a od 2015 w Hufcu ZHP Poznań - Grunwald imienia Zwyciezców Grunwaldu.) Druh Paweł, jest kolejną ofiarą COVID-19.... W naszej pamięci zostanie na zawsze!
2021-04-13
Wiosna w "Wirtualnej Galerii Krąg".
Wiosna w

  W ubiegłym miesiącu (31 marca) w "Galerii Krąg", została otwarta wystawa „Witaj wiosno”, będąca plonem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Witaj wiosno”  organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 91 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Józefa Wybickiego w Poznaniu.

Trwające ograniczenia epidemiologiczne niestety uniemożliwiają  zapoznanie się z wystawą prac przygotowanych  przez najmłodszych uczniów z poznańskiego Grunwaldu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i chcąc sprawić przyjemność najmłodszym artystom, w dniu dzisiejszym otworzyliśmy podwoje „Wirtualnej Galerii Klubu Krąg”. Na klubowym portalu you tube oraz na profilach facebookowych odbyła się premiera filmu „Witaj wiosno”, w którym zostały zaprezentowane wyróżnione prace konkursowe. O konkursie przed kamerą opowiedziała pani Anna Zawal – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i koordynator konkursu. Dzieci i Rodziców, zapraszamy do obejrzenia filmu oraz zdjęć, prezentujących prace wykonane przez uczniów klas I-III. Organizatorom wystawy i uczestnikom składamy gratulacje!

2021-04-12
Lidia Domichowska, nie żyje
Lidia Domichowska, nie żyje

Klubowy czasu pandemii przynosi nieustannie złe wiadomości... . Dzisiaj dotarła do nas smutna wiadomość, o śmierci Pani Lidii Domichowskiej, współzałożycielce i wieloletniej kierowniczce Zespołu Artystycznego „Łazarski Krąg”

Pani Lidia Domichowska od prawie 35 lat była związana z naszym Klubem i jego amatorskimi zespołami artystycznymi. W latach 1985 - 1992 występowała z Zespołem Kabaretowym Seniorów „Wiosenne Krokusiki” oczarowując widzów swoim pięknym głosem, wzbudzającym podziw u samej Wandy Jakubowskiej!  Od 1992 do chwili do końca swych dni był  członkiem Zespołu Artystycznego „Łazarski Krąg”. Od 2000 roku kontynuowała  dzieło założyciela zespołu pana Włodzimierza Zielińskiego prowadząc do 2016 roku społecznie, „Łazarski Krąg”. Zespół przez 25 lat swego istnienia występował w klubach seniora, Domach Opieki Społecznej, szpitalach, domach kultury, całego województwa, przynosząc wszędzie radość i uśmiech..

Pani Lidia Domichowskia, Artystka lubiana i utalentowana, wiecznie pogodna, życzliwa bliźnim, pozostanie w wiecznej pamieci całej  Klubowej Rodziny!

2021-04-11
Zmarł Jerzy Rogal
Zmarł  Jerzy Rogal

Z głębokim żalem i smutkiem musimy poinformować o śmierci kolegi Jurka Rogala, prezesa Zarządu Oddziału Poznańskiego PTTK, Człowieka Gór, a zarazem dobrego i długoletniego Przyjaciela Klubu Krąg.

Jerzy Rogal, od 2012 roku był prezesem Zarządu Oddziału Poznańskiego PTTK współzałożycielem Klubu Górskiego „Grań”, a także założycielem i wieloletnim prezesem Klubu Turystycznego „Piechur” przy Klubie Krąg, organizatorem dziesiątek  imprez turystycznych. Życiową pasją Jurka, były góry, które ukochał nade wszystko...

2021-04-09
Przygotowania do Harcerskiej Akcji Letniej
Przygotowania do Harcerskiej Akcji Letniej

W ten smutny pandemiczny czas, nadeszła do nas dobra wiadomość od naszych harcerzy! Szczep ZHP Gromad Zuchowych, Drużyn Harcerskich i Wędrowniczych "Łazarz" nie odpuszcza i przygotowuje się do Harcerskiej Akcji Letniej!  Będzie obóz letni na Pojezierzu Lubuskim.

Tegoroczny obóz został zaplanowany od 12 do 25 lipca na terenie Harcerskiej Bazy Obozowej Krzeczków należącej do Hufca ZHP Wrocław. Tym samym, od dnia dzisiejszego rozpoczynają się zapisy do udziału w Harcerskiej Akcji Letnią Szczepu Łazarz. Chęć uczestnictwa należy zgłosić drużynowemu podając imię, nazwisko, mail opiekuna oraz wpłacić pierwszą ratę Całkowity koszt obozu 900zł. Na zgłoszenia czekamy do końca kwietnia. W poprzednim roku Baza Krzeczków dostosowała się całkowicie do wymogów sanitarnych związanych z pandemią. Zarówno nasza komenda jak i komenda bazy na bieżąco śledzi zmieniającą się sytuację. Dokładamy wszelkich starań, żeby obóz odbył się w bezpiecznych warunkach.

Baza Hufca ZHP Wrocław położona jest nad jeziorem Niesłysz (powierzchnia 515 ha, max. głębokość 39,5m) na Pojezierzu Lubuskim w okolicach Świebodzina. Jezioro Niesłysz jest jedynym z największych i najczystszych jezior tego regionu.Na powierzchni 30 ha zalesionego, dzikiego terenu, stawiamy na 10 wyznaczonych do tego celu miejscach harcerskie obozowiska. Sami możecie wybrać czy wolicie słoneczny las iglasty, czy też piękny, migocący cieniami las liściasty. Do jeziora dojdziecie w trzy minuty, tam czeka na Was przygotowana plaża, kąpielisko, pomosty i ponad 500 hektarów jeziora. Pierwsza klasa czystości wody stwarza wspaniałe warunki do kąpieli. Baza posiada pomost kąpielowy ze strzeżonym kąpieliskiem. Duży akwen sprzyja uprawianiu żeglarstwa, windsurfingu, nurkowania i dlatego też Hufiec organizuje obozy specjalnościowe o tym charakterzeTeren bazy porośnięty jest lasem sosnowym i bukowym. Najbliższe okolice obfitują w zwierzynę i runo leśne. Bogactwo flory i fauny to bez wątpienia zasługa czystych wód i powietrza. Na terenie tym występuje wiele gatunków ptaków (między innymi orzeł bielik, kormorany) oraz różnorodność ryb słodkowodnych. Czystość wody i dobry program to atuty, które sprzyjają atrakcyjnemu wypoczynkowi, wielu harcerzy już się o tym przekonało. I Ty możesz do nich dołączyć. Nasza baza oferuje 350 miejsc noclegowych w 10 miejscach obozowych na jej terenie. Istnieje możliwość organizacji wycieczek, spływów kajakowych, przejażdżek konnych i bryczką oraz wycieczek rowerowych oraz rejsów żaglówkami. Do atrakcji okolicy należą przeznaczone do zwiedzania podziemne konstrukcje Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, stare pocysterskie opactwo w Paradyżu, rezerwat nietoperzy w Nietoperku oraz okoliczne urokliwe miasteczka - Międzyrzecz czy Łagów - ze swymi zabytkami.

2021-04-02
Wesołego (i... bezpiecznego) Alleluja!
Wesołego (i... bezpiecznego) Alleluja!

Zdrowych, spokojnych (i... bezpiecznych) Świąt Wielkanocnych,  Mieszkańcom "Łazarza" oraz członkom Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" i ich Rodzinom życzą:

Rada i Kierownictwo Osiedla "Łazarz" SM "Grunwald" w Poznaniu oraz Klub Osiedlowy Krąg Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu.

2021-04-01
"W Kręgu kwarantanny"

"W Kręgu kwarantanny" – najmłodszy fanpage Klubu Krąg zainaugurował swoja działność dokładnie 31 marca 2020 roku.  Minął rok od powstania na klubowym profilu fb „Wirtualnego Kręgu”…

Za oknem budzi się Wiosna - a tu zamiast chodzić do szkoły, uczęszczać na dodatkowe klubowe zajęcia, na taneczne i kulturalne spotkania Bamberki, dla wyższej konieczności zmuszeni jesteśmy ograniczyć naszą aktywną działalnością na boisku, podwórku. Dorosłym trudno aktywizować fizycznie czy uczestniczyć w imprezach kulturalnych. Nikomu nie jest teraz łatwo! Ani dużym, ani małym… Podobnie było rok temu.. Wówczas zainicjowaliśmy, działalność "W Kręgu kwarantanny" nowego fanpagu Klubu Krąg, w którym chcieliśmy i nadal chcemy przedstawiać propozycje pokazujące jak przetrwać razem trudny czas światowej epidemii. Inny nasz profil miast tradycyjnej nazwy zmienił się na kilka miesięcy w "Wirtualnego Klubu Krąg". W obydwu stronach proponowaliśmy Państwu, nowe formy interaktywnej współpracy. Zapraszaliśmy  do skorzystania z naszych rozlicznych propozycji i ofert. Były to: konkursy, recitale i koncerty on-live, wystawy, prelekcje czy  warsztaty (oświatowe, prozdrowotne, kulinarne, językowe, informatyczne). O tym, co się wydarzyło, o nadchodzących wydarzeniach informowaliśmy Was, także, za pomocą e-maili skierowywanych do blisko stu odbiorców! (cykliczne: „Wieści z ”). Przypominaliśmy i przypominać nadal będziemy ciekawe wydarzenia, filmy i zdjęcia z niedawnej klubowej przeszłości. A jest co wspominać. Wszakże obchodzimy czterdziestolecie Klubu Krąg! Co prawda, nie takiego jubileuszu się spodziewaliśmy!

Kochani! Nadal zapraszamy Was do współtworzenia "W Kręgu kwarantanny". Twórzmy razem naszą wspólną wirtualną aktywność!

Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt