Serdecznie witamy w "Wirtualnym Kręgu"-na stronach Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald"   ***   Uprzejmie informujemy, zajęcia programowe w Klubie Krąg zostają od dnia 8 czerwca częściowo wznowione.   ***   Szczegółowe informacje dotyczące rodzaju i charakteru zajęć, które będą mogły odbyć się w Klubie uzyskacie Państwo w sekretariacie naszej placówki.   ***   Wszyscy użytkownicy działalności programowej Klubu Krąg oraz inne osoby przebywające na terenie placówki są zobowiązane do przestrzegania zasad określonych w Uchwale Zarządu SM Grunwald z dnia 03.06.2020.
AKTUALNOŚCI
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2013/2014 - Lipiec
2014-07-31
Szczep "Łazarz" w Podgajach
Szczep

Szczep ZHP Gromad Zuchowych, Drużyn Harcerskich i Wędrowniczych "Łazarz" w dniach od 18 do 31 lipca przebywał na obozie w Harcerskiej Stanicy w Podgajach. Hufca ZHP Złotów im. Bojowników o Wolność i Polskość Ziemi Złotowskiej. Stanica malowniczo położona jest na terenie Wału Pomorskiego. W wielkim leśnym kompleksie, otoczona lasami sosnowymi, otoczona trzema niewielkimi jeziorami i zalewem rzeki Gwdy; przy trasie Piła - Koszalin. Szczep Łazarz ostatni raz rozbił namioty w Podgajach dziesięć lat temu… Wówczas obóz stał się starożytną Helladą. W tym roku  program i cała obrzędowość oparta była tematycznie na czasach ludzi pierwotnych! W trakcie trwania obozu nie zabrakło tradycyjnych ognisk, chrztu dla debiutantów, leśnych gier terenowych, kąpieli w jeziorze, wędrówek, ognisk, śpiewów i pląsów. Wsparcia w organizację obozu udzieliła Rada oraz Kierownictwo Osiedla Łazarz SM Grunwald. Zapraszamy do naszej galerii do obejrzenia scenek obozowych, harcerskiego apelu oraz spływu rzeka Gwdą.

2014-07-16
Spotkajmy się pod wierzbą
Spotkajmy się pod wierzbą

W piękne lipcowe popołudnie wolontariusze ze Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska wspólnie z Klubem Krąg zaprosili dużych i małych mieszkańców osiedla do Ogrodu Łazarz na "Spotkanie pod wierzbą" , czyli - nowy cykl spotkań przyrodniczo-ekologicznych. Przygotowano moc frapujących atrakcji. A wsród nich: prezentacje kilkunastu gatunków pająków (uwaga! żywych), guizy przyrodnicze, botaniczne wyklejanki, kolaże przyrody. Dzieci miały malowane buzie i ręce..., ale czym? Tym co przyroda wytworzyła!

W drugiej części spotkania młodzi naukowcy z UAM opowiedzieli o  przyrodniczych skarbach Poznania oraz wygłosili pogadanki, o występującej niegdyś na Łazarzu roślinności tworzącej las dębowy, odpowiedając w nich na intrygujace pytania "Ile prawdy jest w ziołach? Gdzie dziko rosną?", "Dzikie storczyki w Wielkopolsce?" 

Na wszystkich gości czekała herbata z... kasztelańskich łąk i mokradeł. I tak można było spróbować herbaty z dziurawca, pokrzywy czy z sosny, która najbardziej smakowała najmłodszym. Zapraszamy do naszej galerii oraz na nastepne spotkania pod wierzbą (pierwsze we wrześniu).

2014-07-11
Za pan brat z Unią i poznańskimi skarbami!
Za pan brat z Unią i poznańskimi skarbami!

W czasie trwania drugiego turnusu małych form wakacyjnych codziennie gościli u nas w klubie przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej, placówki podległej Ministerstwu Spraw Zagranicznych. Pracownicy ośrodka zapoznali nas z krajami członkowskimi Unii Europejskiej, zwyczajami ich mieszkańców, tradycjami i obyczajami. To był także bardzo poznański turnus! Dzieci nie tylko piekły (własnoręcznie) rogale w muzeum „Rogali Świętomarcińskich”, ale także brały udział w niezwykle sympatycznej zabawie zatytułowanej „Poznawanie ożywionego Poznania”, w dopiero co otwartej „Bramie Poznania”. Natomiast podczas pobytu na Starym Rynku dzieci szukały… skarbu!  Wskazówek udzielali im bohaterowie poznańskich legend (żywe postacie). Akcja rozgrywała się na staromiejskich uliczkach, Wzgórzu Przemysła i płycie Starego Rynku. Po wielu przygodach skarb został odnaleziony! Znajdował się Ratuszu! Uczestnicy półkolonii  uśmiechnięci i  bardzo bogaci (tzn. pełni wrazeń) wrócili szczęśliwie do klubu. A wkrótce wychowawcy pożegnali się z podopiecznymi z obietnicą rychłego (zimowego) spotkania. Zapraszamy do galerii aby zobaczyć przygody łazarskich dzieci!

2014-07-10
Bamberka zakończyła Zielony Karnawał
Bamberka zakończyła Zielony Karnawał

W czwartek 3 lipca 2014 roku w Klubie Seniora Bamberka pożegnano „Zielony karnawał”. Seniorzy z Bamberki tym samym jako jedna z ostatnich z sekcji Klubu Osiedlowego Krąg zakończyła spotkania w sezonie 2013/2014. Tak jak podczas poprzednich czerwcowych spotkań i wzorem lat minionych dominowały imprezy taneczne od lat nazywane "Zielonym karnawałem". W miłej atmosferze członkowie Klubu Seniora "Bamberka" pożegnali się z koleżankami i kolegami oraz załogą Klubu "Krąg". Na następne spotkanie "Bamberki" zapraszamy już 4 września o godzinie 17:00.

Seniorom oraz innym uczestnikom zajęć klubowych życzymy miłych wakacji!

2014-07-04
„Woda, a przyroda”
„Woda, a przyroda”

Pierwszy turnus małych form wakacyjnych odbywał się w ramach klubowego programu „Woda, a przyroda” i  poświęcony był nieocenionej roli wody w  otaczającym nas środowisku. Temat przybliżyły dzieciom warsztaty w Ogrodzie Botanicznym, gdzie pracownicy dydaktyczni placówki  pokazali półkolonistom jak niezbędna jest woda w każdym aspekcie życia oraz  jak przyroda radzi sobie by maksymalnie wykorzystać ją do swoich potrzeb. Także kolejne warsztaty prowadzone przez lidera Stowarzyszenia „Kasztelania Ostrowska”  Macieja Jędrzejczaka dowiodły jakie znaczenie ma woda dla każdej formy życia. Uczestnicy zajęć odwiedzili poznański Aquanet - firmę komunalną zaopatrującą w wodę  ponad 792 000  mieszkańców Poznania i okolicznych gmin. Tu największą atrakcją okazały dla dzieci okazały się żywe małże, których otwarte muszle świadczą o czystości spożywanej przez nas wody. Na zakończenie turnusu podczas pobytu na pływalni w Parku Kasprowicza wszyscy przekonali się jaką przyjemność sprawiają kąpiele w upalne dni tegorocznego lata.

2014-07-03
Wyróżnienie Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald"
Wyróżnienie Spółdzielni Mieszkaniowej

Z inicjatywy Krajowej Rady SpółdzielczejMinisterstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po raz pierwszy w historii przyznało honorowe odznaki "Zasłużony dla Kultury Polskiej" osobom ze środowiska spółdzielczego, szczególnie zaangażowanym w tworzenie i upowszechnianie kultury. Miło nam poinformować, że w gronie wyróżnionych osób znalazł się pracownik Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald” w Poznaniu pan Janusz Heller. Podkreślmy przy tym fakt, że pan Heller był jedynym Wielkopolaninem, który znalazł się wśród odznaczonych.

Odznaki "Zasłużony dla Kultury Polskiej" otrzymali: pani Anna Bołdyga - artystka ludowa z Mazuchówki, woj. warmińsko mazurskie, zajmująca się m.in. tkactwem i muzykowaniem w kapeli ludowej, pani Bogumiła Derenowska - animatorka kultury, kierownik Spółdzielczego Domu Kultury w Bielawie, woj. dolnośląskie, pani Dorota Kwoka z Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, poetka, malarka, grafik, pan Jan Czesak - mecenas kultury, przewodniczący Rady Nadzorczej Krakowskiego Banku Spółdzielczego, pan Janusz Heller - animator kultury, kierownik  Klubu Osiedlowego Krąg Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu, pan Jerzy Skrobot - dziennikarz radia Kraków, autor wielu książek i artykułów prasowych, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Krakowskiego Banku Spółdzielczego, pan Andrzej Zdunek - dziennikarz, animator kultury, dyrektor Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Odznakę "Zasłużony dla Kultury Narodowej" otrzymała także Kapela Ludowa "Dynowianie"  z Dynowa w woj. podkarpackim.

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy. Miejmy nadzieję, że ten dobry początek honorowania spółdzielców odznaką "Zasłużony dla Kultury Narodowej" doczeka się kontynuacji w następnych latach.

2014-07-01
Małe Formy Wakacyjne
Małe Formy Wakacyjne

Nareszcie wakacje. Przyroda, woda, podróże, poznajemy nowe miejsca... Klub Krąg wychodząc naprzeciw środowiskowym potrzebom i oczekiwaniom dzieci w ramach Akcji Letniej 2014 przygotował min. dwa tygodniowe turnusy małych form wakacyjnych (tradycyjnie zwanych półkoloniami) w których uczestniczyło ponad czterdzieścioro  dzieci. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku przez siedem godzin (od 8 do 15).

Opiekę nad dziećmi sprawowali sprawdzeni wychowawcy, instruktorzy klubowi: Izabela Wysocka oraz Wojciech Wysocki przy współpracy Aurelii Siebert (druhnie Aurelii oraz ratownikom z WOPR – dziękujemy!).

Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt