Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...w Jubileuszowym sezonie 2020/2021.
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2015/2016 - Marzec
2016-03-30
Wiosna w Ogrodzie Łazarz
Wiosna w Ogrodzie Łazarz

Astronomiczną już przywitaliśmy, kalendarzową także, nadszedł najwyższy czas, aby powitać wiosnę w Ogrodzie Łazarz!

W ostatnią marcową środę spotkaliśmy się po sąsiedzku przy naszej Łazarskiej Wierzbie. Była okazja powspominać, pośmiać się, uprzątnąć ogród po zimie i podumać przy herbatce - co też dobrego przyniesie nowy sezon? Jednym słowem było jak zwykle wesoło, pracowicie i smacznie. Nie daliśmy się pogodzie, temperaturze (i chorobie, również). Zapraszamy na kolejne spotkanie czyli wtorkowe (5.04.) malowanie i młotkiem stukanie. Szczegóły wkrótce! Dziękujemy wszystkim za przybycie. Jest moc! (Zwiastuny ogrodowej wiosny w naszej galerii)

 

2016-03-25
Wesołego Alleluja!
Wesołego Alleluja!

Zdrowych, spokojnych Świat Wielkanocnych,  Mieszkańcom "Łazarza" oraz członkom Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" i ich Rodzinom życzą:

Rada i Kierownictwo Osiedla "Łazarz" SM "Grunwald" w Poznaniu oraz Klub Osiedlowy Krąg Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu.

 

2016-03-22
Było świątecznie, profesjonalnie…
Było świątecznie, profesjonalnie…

Przedświąteczne spotkanie członków  WO SD RP tradycyjnie odbyło sie w Klubie Krąg we wtrorek 22 marca. Tego dnia honorowymi gośćmi wielkopolskich dziennikarzy były rzeczniczki prasowe: Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Iwona Gajdzińska, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza – Dominika Narożna i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – Cyryla Staszewska. Spotkanie z rzeczniczkami poprzedziło wręczenie legitymacji Stowarzyszenia Dziennikarzy RP koleżankom, które do niego wstąpiły. Od 22 marca są z nami red. Aldona Dzielicka z Tygodnika oraz Informatora Swarzędzkiego i red. Ewa Noga – Mazurek z Kuriera Lokalnego w Kościanie i Grodzisku Wielkopolskim. Serdecznie witamy w dziennikarskim gronie!

Podczas tego przedświątecznego spotkania, ciekawie o pracy dziennikarza, w tym także  - rzecznika prasowego mówił  I wiceprzewodniczący WO SD RP mecenas Zbigniew Standar. Przytoczył on w swej wypowiedzi wiele procesowych przykładów w dziedzinie prawa prasowego i autorskiego. Były pytania, odpowiedzi – także rzeczniczki Dominiki Narożnej. Były też życzenia Wielkanocne – oczywiście ze świątecznym jajeczkiem i innymi wielkanocnymi potrawami! Fotograficzna relacja ze spotkania w naszej galerii.

 

2016-03-20
VI Rajd Ekstremalny "Błękitny Grom"
VI Rajd Ekstremalny

Miło nam poinformować, iż reprezentacja kadry instruktorskiej Szczepu Łazarz w osobach dh Aureli i dh Wojtka pokonała trasę VI Biegu Ekstremalnego "Błękitny Grom". Teren Puszczy Noteckiej na którym odbywały się zawody okazał się bardzo atrakcyjny jak również bardzo wymagający. Kolejne kilometry pokonane rowerem, marszem oraz kajakiem mocno dały się we znaki naszym zawodnikom. Nie wszyscy dotarli do mety. Im się udało !!!. Gratulujemy.

2016-03-19
„Barwy światła i cienia”
„Barwy światła i cienia”

"Moje malarstwo to świat wirujących wokół mnie barw – paleta wielu wzruszeń i doznań estetycznych, siła kolorów życia i otaczającego piękna, emocje wpisane w ludzkie twarze, ich oczy, oraz gesty." Wiesława Gryskowska

W klubowej Galerii Krąg od piątku 18 marca, czynna jest wystawa znanej poznanskiej malarki, doskonałej pastelistki Wiesławy Gryskowskiej.

Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej i społeczny kurator Galerii Krąg w katalogu wystawy „Barwy światła i cienia” napisała min.:                                   "Artystka(...) ciągle poszukuje; wzbogaca swój warsztat w nowe rozwiązania, poszerza zakres swoich zainteresowań. Stąd na wystawie różnorodność zarówno tematyczna, jak i warsztatowa. Dominują ulubione przez artystkę pastele, z ich szczególną urodą i paletą barw, a w wykonaniu autorki z nowatorskim potraktowaniem struktury. Drugą preferowaną techniką – jest dla malarki akryl. Obie te techniki pozwalają na dość wyjątkowe operowanie światłem i cieniem, barwą i kształtem, plamą i płaszczyzną. Staje się to sposobem na ukazanie zewnętrznej sylwetki czy twarzy człowieka, ale także jego wnętrza; przy pomocy barwnej plamy i światła – wywołanie specyficznego klimatu i nastroju. Intensywne światło uwypukla kształty, kolory, nadaje oryginalną barwę przedmiotom, zwierzętom, ludziom. (...) Obrazy artystki – to w istocie to, co wokół nas, lub w nas; co oddziałuje na nas kolorem, formą i treścią(...)"

Wiesława Gryskowska ukończyła  Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu (dziś Uniwersytet Artystyczny)  oraz Studia Podyplomowe na Wydziale Edukacji Artystycznej u prof. Marcina Berdyszaka i prof. Jacka Jagielskiego. Należy do Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków w Poznaniu i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich  w Nowym Sączu. Jest także członkiem  Stowarzyszenia Pastelistów Francuskich L’art de Coeur de L’art  w Lyonie.

Wystawa Wiesławy Gryskowskiej bedzie czynna do piętnastego dnia kwietnia. Zapraszamy do zwiedzenia wystawy lub tez do obejrzenia prac w naszej foto galerii.

2016-03-18
„Bezpieczny e-konsument”
„Bezpieczny e-konsument”

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Działania polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali. W tym roku do akcji przyłączył się również Klub Krąg.

W piątek, 18 marca odbyło się spotkanie integracyjne „Bezpieczny e-konsument”, które poprowadził pan Dariusz Walczak - Trener Edukacji Medialnej, Informacyjnej i Cyfrowej.  Gościliśmy również „lokalnych” ekspertów. Wśród nich znalazła się pani Agata Nowakowska, kierownik Zespołu Obsługi Klienta XIV Oddziału, banku PKO BP przy ul. Głogowskiej. Pani Agata przybliżyła nam bankowość internetową wraz z zasadami bezpieczeństwa podczas korzystania z usług bankowych. Z kolei, radca prawny, pan Paweł Szymczak, członek Rady Krajowej Federacji Konsumentów, przybliżył zagadnienia praw przysługujących osobom robiącym zakupy przez Internet. W miłej atmosferze uczestnicy spotkania rozwiązywali quiz składający się z dziesięciu pytań dotyczących praktycznych zagadnień związanych z zakupami w Internecie. Większość uczestników spotkania stawia dopiero pierwsze kroki w świecie Internetu i przygotowane warsztaty były dla nich cenną lekcją.

2016-03-17
Warsztaty teatralne dla dzieci
Warsztaty teatralne dla dzieci

Poznańskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury oraz Klub Krąg zapraszają do udziału w projekcie "Łazarska Platforma Artystyczna", współfinansowanego ze środków otrzymanych od Miasta Poznania. W ramach projektu realizowane będą bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci z klas II-V. prowadzone przez Łukasza Gniocha Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki w godz. 16:30-18:00 od dnia 11.04.2016 r. Warsztaty zwieńczone będą spektaklem, który zostanie zaprezentowany szerszej publiczności podczas zakończenia sezonu. Zapisy: Klub Krąg ul. R. Dmowskiego 37 tel. 61-64-74-288 w godz. 15:00 -19:00

Łukasz Gnioch, pedagog, politolog, ekonomista społeczny, instruktor teatralny. Pasjonat teatru i pracy ze słowem (recytacja). Wieloletni kierownik artystyczny czterech grup teatralnych. Laureat licznych przeglądów teatralnych i recytatorskich. Od 8 lat pracuje terapeutycznie z młodzieżą i osobami starszymi z różnymi dysfunkcjami. Ostatnie lata zajmował się treningami teatroterapeutycznymi dla terapeutów, pedagogów, psychologów oraz nauczycieli na terenie całej Polski.

2016-03-16
Komunikat Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza
Komunikat Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza

W pierwszych dniach czerwca po raz 27. odbędą się Dni Łazarza - najstarsze i największe dzielnicowe Święto Poznania. W dniach 15-16 marca obradował Komitet Organizacyjny Dni Łazarza.

Inauguracyjne zebranie Komitetu Organizacyjnego 27. Dni Łazarza. odbyło sie we wtorek 15 marca w Klubie Krąg. Organizatorzy zaprosili przedstawicieli łazarskich szkół i placówek oświatowych. Na wtorkowym spotkaniu omówiono sprawy organizacyjne związane z przygotowaniami do Omnibusu Łazarskiego oraz z Festynu i Parady Łazarskiej.  Dnia nastepnego gościliśmy członków lokalnych samorządów: Rady Osiedla „Święty Łazarz” - jednostki pomocniczej miasta Poznania oraz Rady Osiedla „Łazarz” Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. W posiedzeniu komitetu uczestniczyli także przedstawiciele łazarskich placówek kulturalnych oraz organizacji społecznych i stowarzyszeń. Komitet Organizacyjny zatwierdził logotyp oraz program głównych imprez 27. Dni Łazarza.

2016-03-14
Dołącz do Międzykulturowego Zespołu Łazarskich Wolontariuszy!
Dołącz do Międzykulturowego Zespołu Łazarskich Wolontariuszy!

Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" oraz Klub Krąg serdecznie zapraszają osoby zainteresowane uczynieniem z Łazarza miejsca przyjaznego wszystkim jego mieszkańcom do udziału w projekcie „Między nami sąsiadami” 

Jako przedstawiciele różnych kultur, narodowości, religii i jednocześnie sąsiedzi, chcemy dać sobie możliwość lepszego poznania się, porozmawiania i zrozumienia. Wierzymy, że realizując ten projekt mamy szansę na zbudowanie pomostu pomiędzy pozornie obcymi sobie ludźmi z różnych światów – Łazarzyniami cudzoziemcami zamieszkującymi naszą dzielnicę i Łazarczniami „z dziada pradziada” i "babki prababki"

Jak chcemy to osiągnąć?  W tym celu stworzymy 16-osobowy zespół wolontariuszy (złożony z ośmioro cudzoziemek i cudzoziemców oraz ośmioro Polek i Polaków). Przez dziewięć  miesięcy (od kwietnia do grudnia) będą oni działać na rzecz integracji społeczności lokalnej Łazarza w imię międzykulturowego porozumienia. Wybrani przez organizatorów wolontariusze, zostaną przeszkoleni i przygotowani do roli animatorów-edukatorów. W drugim etapie zostaną wyłonione wielokulturowe tandemy, złożone z osoby pochodzenia cudzoziemskiego i polskiego, które będą odpowiedzialne za realizację wybranych wydarzeń lub warsztatów w szkołach dot. tematyki międzykulturowej. Wspólnymi siłami wesprzemy także Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe w przygotowaniach do tegorocznej Nocy Muzeów oraz zrealizujemy adaptację „Żywej Biblioteki” podczas Dni Łazarza 2016. 

Na zgłoszenia czekamy do 3 kwietnia 2016r. W przypadku dużego zainteresowania projektem zastrzegamy sobie prawo do skrócenia terminu naboru chętnych. Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Poznania.

2016-03-12
Rajd Wiosenny
Rajd Wiosenny

W tym roku Szczep Łazarz powitał wiosnę we Wronczynie... Ale od początku!

Zbiórka zuchów i harcerzy na Dworcu Zachodnim, przejazd pociągiem na stację Promno, wędrówka żółtym szlakiem turystycznym do Wronczyna. Na miejscu harcerska grochówka, zabawy i pląsy no i oczywiście wykonanie i palenie kukły Marzanny. Witaj Wiosno :-).

Sezon harcersko-turystyczny Szczepu Łazarz i klubu "Krag" można uznać za otwarty!

2016-03-09
„Dziadek do gramofonu”
„Dziadek do gramofonu”

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęły się  przygotowania do drugiej edycji projektu"Dziadek do gramofonu". Projekt jest skierowany do osób powyżej pięćdziesiątego roku życia, chcących  przenieść się do czasów niegdysiejszych dyskotek i przeżyć „przygodę życia (wcielając się w rolę DJ!) Udział w wydarzeniu aktywizujący osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia jest bezpłatny. Zajęcia rozpoczną się  9 kwietnia i potrwają do 12 czerwca.

Oferta skierowana jest zarówno do potencjalnych wolontariuszy warsztatów jak i ich uczestników. „Dziadek do gramofonu” To projekt  aktywizujący seniorów i  łączący nowe technologie muzyczne, świata współczesnego z nostalgicznymi wspomnieniami! Podczas warsztatów wrócimy do trochę zapomnianego świata czarnej, winylowej płyty. Nauczymy się także miksowania muzyki zdobędziemy umiejętność dopasowywania dwóch utworów muzycznych pod względem tempa i charakteru. Tak, aby przejścia między nimi, były jak najbardziej płynne i przyjemne dla słuchacza! 

Więcej informacji o projekcie oraz formularze zgłoszeniowe dla uczestników i wolontariuszy na stronie dziadekdogramofonu.pl. Także  do pobrania w załącznikach (zob. poniżej). Informacje: Urszula Kisiel-Grzanka  tel. 790 780 530. projekt „Dziadek do gramofonu” rozpocznie się dziewiątego  kwietnia o godzinie 14:00, spotkaniem informacyjno-integracyjnym.

„Dziadek do gramofonu” jest współfinansowany przez Urząd Miasta Poznania oraz Fundację "Nieściszalni" działającą przy Szkole Muzyki Rozrywkowej Republika Rytmu.

Informacje_o_projekcie.pdf
2016-03-07
Zapraszamy do udziału w „Tygodniu z Internetem 2016"
Zapraszamy do udziału w „Tygodniu z Internetem 2016

Klub Osiedlowy „KRĄG” zaprasza mieszkańców Poznania do udziału w trwającej od 14 do 20 marca ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem 2016 (Get Online Week). Motywem przewodnim tegorocznej, szóstej edycji akcji, jest świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci. 

Z tej okazji zapraszamy do Klubu Krąg w piątek 18 marca o godzinie 12:00) do udziału w spotkaniu „Bezpieczny e-konsument”. Kierujemy je do wszystkich grup wiekowych. Nie tylko do dorosłych i seniorów , ale również do  dzieci i młodzieży oraz ich rodziców - którzy chcą bezpiecznie robić zakupy w Internecie. Uczestnicy wezmą udział w quizie, dzięki któremu dowiedzą się, jak tworzyć odpowiednie hasła do komputerów czy poczty elektronicznej, jak bezpiecznie płacić za zakupy w sieci, jakie prawa przysługują kupującym w Internecie, jakich danych nie powinniśmy podawać sprzedawcy czy też jak sprawdzać wiarygodność sklepów internetowych.

Przez cały czas trwania kampanii będzie można sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą praw konsumenckich na stronie akcji http://tydzienzinternetem.pl/. Czeka Tam na Państwa quiz składający się z 10 pytań dotyczących praktycznych zagadnień związanych z zakupami w Internecie.

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. W Polsce, w ciągu pięciu edycji, w kampanii wzięło udział już 1200 instytucji i ponad 48000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z wieloma partnerami.

Patronami honorowymi Tygodnia z Internetem 2016 są Ministerstwo Cyfryzacji i Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

2016-03-03
Anton Michaiłow śpiewa romanse rosyjskie
Anton Michaiłow śpiewa romanse rosyjskie

Jedno spotkanie wystarczyło, by wbrew sytuacji politycznej zaiskrzyło muzycznie w tym międzynarodowym składzie. Niesamowita chemia i energia na scenie sprawiła, że jednorazowy projekt przekształcił się w stałą współpracę. Wspaniałe współbrzmienie niezwykłego głosu śpiewaka i instrumentalnego duetu spowodowało, że tego wieczoru w Kręgu w każdym z nas zaśpiewała słowiańska dusza...

Rosyjsko-ukraińsko-polskie trio porwało łazarską publiczność podczas fantastycznego koncertu, który odbył się w miniony czwartek w Klubie Krąg. Głównym bohaterem koncertu  „Romanse rosyjskie” był Anton Michaiłow, utalentowany, charyzmatyczny śpiewak z Petersburga. Towarzyszyli mu międzynarodowi muzycy: ukraiński wiolinista ze Lwowa oraz młody poznański pianista. Nastrojowe pieśni rosyjskie w przepięknym wykonaniu wywołały ogromny aplauz  ponad stuosobowej publiczności. Koncert był nostalgiczną podróżą w czasie i przestrzeni, przypominającą wielu widzom miniony czas….

Anton Michaiłow urodził się na dalekiej Syberii. Po ukończeniu Konserwatorium Muzycznego w Swierdłowsku,  współpracował jako solista m.in. z Teatrem Muzycznym w Rostowie nad Donem oraz Filharmonią Tumeńską (Rosja). W ostatnich latach rozwija się kariera solowa artysty, który wykonuje głównie romanse rosyjskie, pieśni ludowe oraz arie z operowe głównie kompozytorów rosyjskich jak i całego świata. Z wielkim powodzeniem koncertuje m.in. w Rosji, Polsce Francji, Puerto Rico, Finlandii, Estonii, Włoszech. Ogromny sukcesy odniosły również międzynarodowe projekty artysty z muzykami z Polski, Francji, Niemiec i Puerto Rico. Anton Michaiłow kilkakrotnie prowadził w polskich szkołach muzycznych warsztaty wokalne (interpretacjia pieśni rosyjskich oraz muzyki cerkiewnej). Artysta od  lat współpracuje jako z cenionym profesjonalnym chórem cerkiewnym "Svetilen" w monastyrze św. Dymitra Dońskiego w Tychwinie (Rosja).

W naszej galerii materiały filmowe z piosenkami ("Pod samowarem", "Ulica, ulica") oraz zdjęcia z koncertu „Rosyjskie romanse”.

2016-03-02
Bezpłatne kursy komputerowe!
Bezpłatne kursy komputerowe!

Klub Krąg zaprasza do udziału w kolejnych bezpłatnych szkoleniach komputerowych organizowanych tym razem w ramach projektu współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Wielkopolskiego na lata 2014-2020.
Darmowe Szkolenie Komputerowe składa się z będą z nastepujacych modułow: Internetu, obsługi komputera, bezpieczeństwa w sieci oraz programów biurowych na poziomie podstawowym. Uczestnikami szkoleń moga być wyłącznie dorośli mieszkańcy województwa wielkopolskiego (od 25 do 64 roku życia) . Jedynym zaś warunkiami udziału w kursie jest limit wykształcenia. Wymagane jest bowiem posiadanie maksymalnie średniego. Kurs komputerowy będzie trwał 80 godzin szkoleniowych.
Szkolenia dla uczestników są bezpłatne, uczestnicy otrzymają materiały dydaktyczne w postaci książki oraz pamięci "pendrive" zawierającej dodatkowe materiały multimedialne. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 11.03.godz. 17:00. Zapisy w Klubie Krąg ul. R.Dmowskiego 37 tel. 61-64-74-288 w godz. 15:00-19:00. Zapraszamy!

2016-03-01
Dziewięćdziesiąte urodziny dh Jóżefa Derdy
Dziewięćdziesiąte  urodziny dh Jóżefa Derdy

„Mam szczerą wolę, całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętna pomoc bliźnim i być posłusznym Prawu Harcerskiemu”

We wtorek 2 marca druh Józef Derda świętował zacny jubileusz...  Przedstawiciele KCH Wielkopolskiej ZHP, władz grunwaldzkiego hufca wraz delegacją  instruktorów i harcerzy ze Szczepu Łazarz, spotkali się z nestorem poznańskiego harcerstwa druhem Józefem Derdą, wieloletnim drużynowym powstałej w 1912 roku 1. Harcerskiej Drużyny Lotniczej. Druh Józef, to ciągle pełen pogody ducha instruktor, dla którego ciągle ważna jest harcerska służba i wierność Prawu Harcerskiemu.

W dniu 17 czerwca 2002 roku podczas uroczystego zakończeniem 13. Dni Łazarza Józef Derda został ogłoszony Człowiekiem Roku Łazarza.

Kilka fotograficznych migawek ze spotkania w naszej galerii, a także do obejrzenia fragment filmu Jana Kurka z roku 2009 i opowieść dh. Józefa Derdy o Jego pierwszej zbiórce harcerskiej, która miała miejsce w … 1934 roku w harcówce Szkoły Podstawowej przy ulicy Ryszarda Berwińskiego.

Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt