Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...w Jubileuszowym sezonie 2020/2021.
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2015/2016 - Październik
2015-10-30
Harcerze na górczyńskim cmentarzu...
Harcerze na górczyńskim cmentarzu...

Zaduszkowy czas - zaduszkowe spotkanie. Harcerze z 5 PDHS ze Szczepu Łazarz udali się w piątek 31 października na Cmentarz Górczyński. Tu znajduje się symboliczny grób upamiętniający postać znanego dziś, choć, do niedawna zapomnianego polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka. Znicze, chwila zadumy...

W książce Łukasza Wierzbickiego "Rowerem i pieszo przez czarny ląd"  jest fragment, w którym opisana została ostatnia droga słynnego podróżnika, która wiodła z kościoła Matki Boskiej Bolesnej na cmentarz parafialny. Harcerze uczcili łazarskiego bohatera - przyszłego patrona ich drużyny. Zapraszamy do galerii.

2015-10-27
Prawo do miasta o naszym dworcu....
Prawo do miasta o naszym dworcu....

W środę 27 października do Klubu Krąg na otwarte zebranie zaprosiło mieszkańców Poznania i Łazarza, Stowarzyszenie „Prawo do miasta”. W klubie nasi goście rozmawiali zarówno o konsultacjach społecznych na temat nowego dworca kolejowego (Poznań Główny) zlokalizowanego w … starym dworcu, jak i o skutkach wyników wyborów parlamentarnych dla funkcjonowania naszej miejskiej wspólnoty samorządowej. Cieszymy się, że Krąg nadal jest otwartym miejscem dla obywatelskiego dialogu!

2015-10-26
Klucz do.... Ogrodu Łazarz
Klucz do.... Ogrodu Łazarz

W poniedziałek 26 października w Kręgu, na specjalnym posiedzeniu zebrała się „Rada Programowa” Ogrodu Łazarz, podsumowując zakończony właśnie sezon ogrodowy. Gośćmi specjalnymi byli: pani Maria Łazarz - przewodnicząca Komisji Społeczno - Kulturalnej Rady Osiedla i pan Jerzy Babiak - przewodniczący Rady Osiedla „Łazarz” SM „Grunwald”. 

Wszyscy zgodnie ocenili miniony sezon za niezwykle udany, obfitujący w wiele spektakularnych imprez i wydarzeń kulturalnych oraz oświatowych. Jako bezapelacyjny sukces uznano włączenie się w życie ogrodowe sporej grupy mieszkańców. Stąd też ważnym punktem spotkania było wręczenie mieszkańcom pobliskich budynków symbolicznych kluczy do Ogrodu Łazarz. Dokonali to przedstawiciele Generatora Malta (J. Pańczak), Kasztelanii Ostrowskiej (M. Jędrzejczak) i Klubu Krąg (J.Heller). Klucze (a właściwie klucz) odebrała przesympatyczna pani Mieczysława Płociennik zwana przez naszą ogródkowa rodzinę „Babcią Miecią”. A uczyniła to  w towarzystwie Poli Kowalczyk oraz Moniki Wińczyk. Jednak nie ma róży bez kolców! Z uwagami Administracji Osiedla na temat ogrodowych (nie)porządków zapoznał zebranych Kierownik Klubu.  Jesteśmy przekonani, że w przyszłym sezonie będzie lepiej!

2015-10-24
Poezja na łazarskich murach!
Poezja na łazarskich murach!

Po Jeżycach i Wildzie przyszła kolej na Łazarz - także i tu na murach kamienic przy rynku Łazarskim oraz Lodowej i Stablewskiego pojawiły się murale z wierszami. Na ścianach budynków przy zbiegu Rynku Łazarskiego i Lodowej oraz Lodowej i Stablewskiego możemy przeczytać  fragment wiersza Krystyny Mikobędzkiej "Jestem do znikania" oraz tekst stworzony przez samych mieszkańców.  Szczególnie  ciekawym wydaje się być wiersz Tomka Genowa, powstały w wyniku rozmów na Rynku Łazarskim.

Wiersze na ścianach poznańskich kamienic i bloków można czytać od stycznia 2015 roku - bo wtedy właśnie Joanna Pańczak i Tomek Genow w ramach programu "Centrum warte Poznania", rozpoczeli projekt "Poezja tym, co rodzi się z życia". 

"Akcja umieszczenia poezji na murach kamienic wnosi do przestrzeni publicznej trwały element artyzmu, przydając atmosfery i uatrakcyjniając daną budowlę i ulicę.Wiersze "zagadują", dają do myślenia, łagodnie napominają. Nie są jak reklamy: wypranymi ze znaczenia sloganami. Wręcz przeciwnie, znaczenie wersów nigdy nie jest do końca docieczone. Przy różnej pogodzie wiersz może wywoływać inne obrazy myślowe. By uczestniczyć w akcji nie potrzeba zaproszenia, kupna biletu. Wystarczy iść ulicą, rozglądać się i czerpać z poezji." (Joanna Pańczak o idei powstania murali).

My ze swej strony gratulujac Asi i Tomkowi pomysłu i trzech "białych pyr" przyznanych przez "Gazetę Wyborczą", składamy szczególne podziekowanie pani Marii Łazarz z Rady Osiedla SM "Grunwald" oraz panu Zdzisławowi Nowakowi, kierownikowi Osiedla "Łazarz" za osobiste zaangażowanie się powstanie poetyckich mural! Bo poezja jest tym co rodzi sie z życia! 

2015-10-22
"Niesłodkie życie cukrzyka"

Cukrzyca czyli grupa chorób metabolicznych charakteryzująca się podwyższonym poziomem cukru we krwi, wynikającym z defektu produkcji insuliny, to jeden z największych i ciągle nierozwiązanych problemów zdrowotnych. Liczba chorych stale rośnie i obecnie cukrzycę uważa się za chorobę społeczną.  Na świecie na cukrzycę choruje  kilkaset milionów ludzi. Aż 25% z nich to osoby nieświadome, nie zadaje sobie sprawy ze stanu swojego zdrowia. Objawy są różne, często niejednoznaczne, powikłania natomiast bardzo poważne. Zagrożenie wzrasta wraz z wiekiem.

Na co czwartkowe spotkanie członków „Bamberki” -  Klubu Aktywnych 50+ zaprosiliśmy dietetyczkę panią Agnieszką Falborską z prelekcją „Niesłodkie życie cukrzyka”. A życie cukrzyka naprawdę nie jest słodkie! Dieta w tej chorobie ma podstawowe znaczenie. Wszelkie ciasta, desery i inne słodycze są zakazane. Owoce też nie wszystkie (banany i winogrona raczej nie).Także kluski, pierogi, majonez, śmietana znajdują się na indeksie. Pani  dietetyk  opowiedziała i zaproponowała jak można złagodzić niektóre z ograniczeń. Warto dostosować się do wymogów tej diety! I jest to apel skierowany nie tylko do diabetyków! Pamiętajmy - zdrowie jest bezcenne!

2015-10-20
Przyjazny Klub Krąg
Przyjazny Klub Krąg

Od teraz niepełnosprawni i osoby o ograniczonej sprawności ruchowej oraz rodzice i opiekunowie,  udający się do Kręgu ze swoimi pociechami mają łatwiejszy dostęp do naszych pomieszczeń!

Od września wewnątrz budynku Kręgu działa platforma dźwigowa. Natomiast, wczoraj oddany został do użytku podjazd, dzięki któremu można bezpiecznie i wygodnie wjechać wózkiem z poziomu ulicy do wejścia budynku. Podjazd w przyszłości ułatwi również dostęp do administracji Osiedla "Łazarz”. Stanie się to możliwe po udostępnieniu łącznika, którym będzie można przedostać się bezpośrednio z Klubu Krąg do pomieszczeń administracji Osiedla "Łazarz". Wówczas nie będzie istniała potrzeba obchodzenia, całego pawilonu dookoła… W naszej galerii zdjęcia z montażu platformy i budowy pochylni.

2015-10-19
Rada Osiedla obradowała
Rada Osiedla obradowała

W Klubie Osiedlowym Krąg  19.10.2015r  na  plenarnym posiedzeniu zebrała się Rada Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" (zob. porządek obrad). Podczas obrad osiedlowi radni min.: zaopiniowali montaż szlabanów ograniczających wjazd na posesje budynków przy ul. Florian Stablewskiego nr 6  i  nr.nr 10-16. Wydali opinię w sprawie rozebrania  murków na posesji ul. F. Stablewskiego 6. Została takze podjęta uchwała w sprawie wystąpienia o kredyt na remont elewacji budynku przy ul. Parkowa 1- 3/Śniadeckich 26-28-30.

2015-10-16
O tym jak dzieci uratowały koncert
O tym jak dzieci uratowały koncert

Piątek godzina 17:00. W Klubie Krąg wielkie napięcie. Niespełna pół godziny dzieli nas od rozpoczęcia wielkiego koncertu.

Zenek Bębenek - łazarski kompozytor - stanie przed publicznością. To właśnie on i jego najnowszy utwór "Polka trish trash" zabrzmi w Kręgu a następnie podbije największe sale koncertowe całej Europy! Bilety wyprzedane, wszystko „dopięte na ostatni guzik”, koncert zapowiada się świetnie... ale tylko pozornie!

Za kulisami, wielkie nerwy, panika! Zenek Bębenek gubi nuty a na dodatek psuje się jego instrument - pianino odmawia współpracy. Co robić!!!??? Dramat! Katastrofa! Kariera kompozytora wisi na włosku. Na szczęście wszystko kończy się dobrze. Sytuację ratują mali muzycy. Grupka sympatycznych dzieciaków, które to tworząc proste instrumenty z  plastikowych butelek i innych opakowań spożywczych pod batutą Zenka Bębenka stają na wysokości zadania. naszej Krótka próba i już są gotowi do występu. A koncert - piękny. Niech żałuje kto nie słyszał. Zapraszamy do fotogalerii (cz.1 i cz.2.)

2015-10-16
Ostatnie pożegnanie...
Ostatnie pożegnanie...

Z głebokim żalem zawiadamiamy o śmierci pani mgr inż. Teresy Staneckiej, wieloletniej członkini Rady Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. Pani Teresa była wielkim przyjacielem Klubu Krąg oraz łazarskiej braci harcerskiej. Pogrzeb pani Teresy Staneckiej odbył się w czwartek 15 października o godz. 12:30 na Cmentarzu Junikowskim. Tego samego dnia, w samo południe na Cmentarzu Górczyńskim pożegnalismy pana Ludwika Chojnackiego b. dłuletniego członka Rady Osiedla, członka amatorskich zespołów artystycznych Klubu Krąg.

2015-10-15
Łazarska Nagroda Artystyczna
Łazarska Nagroda Artystyczna

Galeria Łazarz została laureatką  Łazarskiej Nagrody Artystycznej za rok 2015. 

Doceniono w ten sposób wieloletnią działalność artystyczną i kulturalną galerii, która skupia i prezentuje dorobek wielu twórców miasta Poznania i Wielkopolski. Galerę zainicjowało ponad dwadzieścia lat temu Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej. Dzięki dobrej współpracy z gospodarzami Klubu "Krąg" i Radą Osiedla "Łazarz" udało się zrealizować ambitny plan "artystycznej edukacji" i utrwalić pozycję galerii na kulturalnej mapie naszego miasta. 

Tegoroczną laureatkę Łazarskiej Nagrody Artystycznej przedstawiła podczas uroczystej inauguracji sezonu kulturalno-oświatowego 2015/2016 pani Maria Łazarz, przewodnicząca Komisji Społeczno-Kulturalnej  Rady Osiedla. Na zdjęciu obok, moment wręczenia nagrody pani Izabella Hermanowskiej, kuratorce Galerii Łazarz, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej. (Inne zdjęcia z  z urczystości w naszej witrynie).

2015-10-15
Pastele Wandy Gostyńskiej
Pastele Wandy Gostyńskiej

„Galeria Krąg” (laureatka  „Łazarskiej Nagrody Artystycznej”  2015),  zaprosiła w miniony czwartek na wystawę malarstwa Wandy Elżbiety Gostyńskiej.  Artystka jest  absolwentką Państwowego  Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu i Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Pracuje w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, jako instruktor ds. wystawiennictwa. Tam też prowadzi zajęcia - warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży („Spotkanie z wyobraźnią”). Jest współzałożycielem działającej przy CK „Zamek” Galerii Sztuki Współczesnej „Profil”. Wanda Gostyńska uprawia malarstwo olejne, pastel oraz malarstwo na jedwabiu. Jest członkiem  Związku Polskich Artystów Plastyków, Eko-Artu oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Ma na swym koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą między innymi w Anglii, Holandii, Niemczech, Włoszech, na Litwie. Bierze udział w plenerach malarskich i licznych konkursach.

Wanda Gostyńska  jest laureatką nagród w konkursie „Pejzaż Wielkopolski - EKO. Leszno 2006” (także w latach: 2007, 2008, 2012) oraz Nagrody „Sakura Prize” IV Międzynarodowe Biennale Pasteli Nowy Sącz 2008. Prace autorki znajdują się w zbiorach muzealnych w kraju i prywatnych za granicą. zapraszamy do fotogalerii

2015-10-14
Dzień Nauczyciela!
Dzień Nauczyciela!

W dniu dzisiejszego święta, Dnia Edukacji Narodowej, Klub Krąg, w imieniu Rady i kierownictwa  Osiedla "Łazarz" składa  podziękowania i najlepsze życzenia Gronu Pedagogicznemu i pracownikom administracyjnym wszystkich łazarskich placówek oświatowych oraz Instruktorom i Wychowawcom pracującym w naszym Domu Kultury!

Dziękujemy za Waszą odpowiedzialność, upór i dążenie do osiągania jak najlepszych wyników dydaktycznych i wychowawczych. To Wy Drodzy Państwo, pomimo wielu trudności z ogromną zaangażowaniem kształtujecie umysły i serca młodych ludzi i współtworząc nowe oblicza naszej dzielnicy! Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia - radości z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w wykonywaniu codziennych obowiązków i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

2015-10-13
Nowa harcówka Szczepu "Łazarz"

Wielkie święto łazarskiej harcerskiej braci! We wtorek 13 października, wczesnym wieczorem, w kręgowych podziemiach, z udziałem władz naczelnych Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald”, uroczyście otwarta została nowa harcówka Szczepu ZHP Łazarz.  

Przecięta wstęga, odsłonięcie pamiątkowej tablicy, wspólny krąg, wspólny śpiew, nie zabrakło również przedstawiciela Parafii Matki Boskiej Bolesnej księdza Marka, który poświęcił nowe pomieszczenia. Piękna chwila - nie tylko dla harcerzy.... Instruktorzy zobowiązali się, iż o nową siedzibę będą dbali jak tylko potrafią najlepiej. A zbiórki drużyn i zastępów oraz propozycje programowe będą jeszcze ciekawsze i atrakcyjniesze!

Z wielkim podziękowaniem zuchy, harcerze, wędrownicy oraz instruktorzy                Szczepu Łazarz z harcerskim pozdrowieniem: Czuwaj!

Szczep Łazarz od chwili powstania w 1999 roku mający siedzibę w naszym domu kultury,  jest aktywnie wspierany przez Radę i Kierownictwo Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald” oraz Klub Krąg.

2015-10-13
Spotkanie poobozowe - inne niż wszystkie!

Stało się już tradycją Szczepu Łazarz, iż nowy sezon harcerski rozpoczynamy spotkaniem dzieci, młodzieży, rodziców oraz instruktorów i przyjaciół naszego środowiska. I tak starym zwyczajem, we wtorkowe październikowe popołudnie, wspominaliśmy letni obóz, oglądaliśmy zdjęcia i filmy. Ach jak miło przypomnieć sobie wakacyjne przygody! Kadra instruktorska opowiedziała również o bliższych i nieco dalszych planach - propozycje rajdów, biwaków, ważniejszych wydarzeń w naszym Szczepie.

Wydawałoby się, że spotkanie ma się ku końcowi - a tu niespodzianka.
Harcerze postanowili bowiem podczas spotkania podziękować Radzie i Kierownictwu Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. Podziękować z całego serca za wieloletnie wsparcie, przychylne spojrzenie na harcerską działalność, a w szczególności podziękować za wspaniałą, nową harcówkę….

2015-10-11
Biwak w Kasztelanii Ostrowskiej
Biwak w Kasztelanii Ostrowskiej

Nasi harcerze czyli, członkowie Szczepu ZHP Gromad Zuchowych, Drużyn Harcerskich  i Wędrowniczych "Łazarz"  uczestniczyli  w pełnym przygód i zaskakujących niespodzianek biwaku w Imielenku. Biwak odbył się w w miniony weekend, dzieki uprzejmości Kasztelanii Ostrowskiej. Zuchy i harcerze poznawali "dobra" naszych przyjaciół z Kasztelanii, w tym Goździkową Ostoję. Po tym wyjeżdzie wiedza botaniczna  wsród młodych gości z Łazarza znacznie się rozszerzyła, bo na przykład wiecie Państwo co to  jest np. "trzmielina"? Pewnie nie, a oni już to wiedzą! W podzięce za gościnę łazarskie dzieci sprzątały lednogórski las... Wiecej do obejrzenia w naszej galerii.

2015-10-11
Pamięci Witolda Buchwalda (1905-1988)
Pamięci Witolda Buchwalda (1905-1988)

Siedemdziesiąt lat temu w poznańskiej Auli Uniwersyteckiej odbył się pierwszy po wojnie koncert muzyki rozrywkowej, pod batutą utalentowanego kapelmistrza Wiktora Buchwalda (na zdjęciu obok). Recenzję z tamtego pamiętnego koncertu zamieścił 2 października 1945 roku Głos Wielkopolski. W rocznicę wydarzenia red. Krzysztof Wodniczak zaprosił do Jeżyckiego Centrum Kultury na muzyczne jam session. Felieton pióra naszego przyjaciela Krzysztofa o tych dwóch wydarzeniach: tego z 1945 roku i tego z 2015 zamieściliśmy na naszych łamach (a właściwie na naszej witrynie internetowej). Tekst red. Wodniczaka opatrzyliśmy skromnym komentarzem, jako, że pan Wiktor  Buchwald przed 35 laty, będąc honorowym członkiem Klubu Seniora „Bamberka” skomponował na potrzeby naszego klubu "hymn", piosenkę pt. „Wokół Bamberki”. A, kiedy w listopadzie 1985 roku rozpoczęły się próby Kabaretu Seniorów „Wiosenne Krokusiki” Witold Buchwald był pierwszym akompaniatorem i korepetytorem  zespołu! W tym roku mija 35 lecie Klubu Seniora „Bamberka” jak i 30 lecie zespołu Kabaretowego Seniorów „Wiosenne Krokusiki” o czym chcielibyśmy z przyjemnością przypomnieć. 

2015-10-09
Trening umysłu
Trening umysłu

„Człowiek pozostaje młody tak długo, jak długo się uczy, przyswaja sobie nowe nawyki i potrafi znieść czyjś sprzeciw” Ebner - Eschenbach

W ciągu ostatnich 300 lat długość życia wydłużyła się dwukrotnie. W Polsce, w okresie ostatnich 50 lat, populacja osób powyżej 60-tego roku życia wzrosła prawie czterokrotnie, obecnie w naszym kraju żyje prawie 6 500 000 seniorów, a w przeciągu kolejnych 50 lat liczba ta podwoi się.  Wraz ze starzeniem się populacji coraz więcej osób dotyka problem chorób związanych z wiekiem, do których należą zaburzenia pamięci i otępienie. Według niektórych badaczy zaburzenia funkcji poznawczych dotyczą  blisko 30% osób powyżej 60-tego roku życia, a u ponad połowy 90-latków rozwija się otępienie.

Utrata pamięci nie jest nieodłącznym elementem starzenia się, a możliwości zapamiętywania maleją tylko nieznacznie wraz z upływem lat. Stąd też w ramach projektu „W Kręgu Młodych Duchem” w Klubie Krąg ponownie organizowane są zajęcia treningu umysłu dla grupy „aktywnych 60+.Beneficjentami projektu są łazarscy seniorzy a warsztaty organizuje Poznańskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury od roku działające w naszym klubie. Uczestnicy warsztatów otrzymali od prowadzącej zajęcia pani psycholog wskazówki jak na co dzień zmuszać pamięć do działania. Jak z każdego dnia wydobyć coś pozytywnego. Bowiem nasze nastawienie do ludzi jak i do całego  otaczającego nas świata, nasze odczucia i myśli mają ciągły wpływ na życie każdego z nas. I o tym musimy nieustannie pamiętać! (Zdjęcia z zajęc do obejrzenia w naszej galerii.)

2015-10-09
Stworzą grę planszową o Łazarzu!
Stworzą grę planszową o Łazarzu!

W piątek 9 października w Klubie Krąg rozpoczęły się bezpłatne warsztaty komiksowo-ilustratorskie dla młodzieży. Uczestnicy warsztatów stworzą wspólnie grę planszową dotyczącą Łazarza!

Lubicie grać w gry planszowe? A może sami chcielibyście spróbować stworzyć własną grę? Już teraz macie na to "historyczną" szanse. W piątek, 9 października w Kręgu zainaugurowane zostały warsztaty komiksowo-ilustratorskich, których uczestnicy stworzą grę planszową dotyczącą Łazarza. Prowadzący warsztaty  Jan Markowski to doswiadczony plastyk autor wielu gier planszowych i komiksów. Pięć lat temu lat wraz z łazarską młodzieżą tworzył  „Komiks okropny, czyli powódź zombie za kręgiem” Jak powiedział Markowski: "Nasz dzielnica skrywa wiele ciekawych zakątków i osób godnych zapamiętania. Wykonanie gry będzie miało na celu poznanie ciekawych miejsc i ludzi kultury naszej dzielnicy oraz artystyczne działania zmierzające do powstania gry." 

Warsztaty będą odbywają się w ramach „Łazarskiej Platformy Obywatelskiej”. Adresowane do młodzieży w wieku od 11 do 15 lat. Zaplanowano cykl pięciu dwugodzinnych zajęć, w których udział jest bezpłatny. Zapraszamy!

2015-10-07
„Dlaczego grzyby lubią jesień?”
„Dlaczego grzyby lubią jesień?”

Zastanawiając się „Dlaczego grzyby lubią jesień?”, rozpoczęliśmy w Kręgu nowy sezon spotkań Klubu Młodych Przyrodników.  Niewątpliwie grzyby lubią jesień ze względu na wzrost wilgotności powietrza oraz opady, co z kolei sprzyja ich rozwojowi. W Wielkopolsce miłośnicy grzybów i grzybobrań z niecierpliwością czekają na takie warunki. 

Królestwo grzybów zaskakuje bogactwem form i barw wytwarzanych owocników. Warto pamiętać, że nie zawsze jest to kapelusz osadzony na trzonie, ale w naturze powstają różnorodne formy. Obserwowane w lasach owocniki stanowią niewielki ułamek organizmu grzyba, który zbudowany jest z ukrytych pod ziemią strzępek, które tworzą długowieczną i rozległą sieć. O tym właśnie dyskutowaliśmy podczas warsztatów. Październik to okres grzybobrania, dlatego pamiętajmy, że w przypadku problemów z rozróżnieniem gatunków jadalnych i trujących można zgłosić się do Wielkopolskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (SANEPID), gdzie ekspert rozwiąże nasze grzybowe wątpliwości. Uczestnicy naszych warsztatów już to wiedzą! Podczas warsztatów wykonaliśmy ciekawe prace przy użyciu płatków kosmetycznych. Zerknijcie Państwo do naszej galerii, a zobaczycie kolorowe prace Kalinki, Meli, Zuzi, Kingi i Oliwki uczestniczki warsztatów. „Młodzi Przyrodnicy” to jedna z najmłodszych sekcji Klubu Krąg działająca pod naukowym patronatem Stowarzyszenie Promocji Dziedzictwa "Kasztelania Ostrowska". (tekst: Martyna Dominiak, foto: Natalia Olejnik.).

2015-10-01
Wieczorek taneczny w Bamberce
Wieczorek taneczny w Bamberce

Podczas każdego czwartkowego spotkania członków Klubu Seniora Bamberka im. Jana Komarnickiego po koncercie lub prelekcji zapraszamy do udziału w wieczorku tanecznym. Tak było również w miniony czwartek pierwszego dnia października, po przesympatycznym koncercie Zespołu Wokalnego "Korona". O tym można się przekonać w naszej wirtualnej galerii. Wszystkich zapraszamy na parkiet! (I do naszej "Bamberki".)

2015-10-01
"Korona" w "Kręgu"

Zespół Wokalny „Korona” z Osiedlowego  Klubu Korona działającego na Osiedlu im. Bolesława Śmiałego wystąpił z czwartek z koncertem rozrywkowym w bratnim Klubie Seniora „Bamberka”. Piątkowski zespół  przygotował na wizytę w Kręgu zdecydowanie lżejszy, bo biesiadny repertuar muzyczny dopasowując się do „bamberkowych” oczekiwań! Fotograficzne migawki z koncertów w naszej galerii.

Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt