Serdecznie witamy w "Wirtualnym Kręgu"-na stronach Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald"   ***   Uprzejmie informujemy, zajęcia programowe w Klubie Krąg zostają od dnia 8 czerwca częściowo wznowione.   ***   Szczegółowe informacje dotyczące rodzaju i charakteru zajęć, które będą mogły odbyć się w Klubie uzyskacie Państwo w sekretariacie naszej placówki.   ***   Wszyscy użytkownicy działalności programowej Klubu Krąg oraz inne osoby przebywające na terenie placówki są zobowiązane do przestrzegania zasad określonych w Uchwale Zarządu SM Grunwald z dnia 03.06.2020.
AKTUALNOŚCI
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2013/2014 - Styczeń
2014-01-29
Już wkrótce (Eko)Walentynki
Już wkrótce (Eko)Walentynki

Kochani zapraszamy Was na Walentynki inne niż wszystkie! Kochamy bliźnich, pokochajmy nasze środowisko! W dzień świętego Walentego (14 lutego) zapraszamy Was do udziału w akcji "Kocham recykling", której głównym partnerem jest firma Samsung. Do akcji włączyło się już 70 miast w całej Polsce. W ramach akcji zamieniamy stare i zużyte baterie na lizaki w kształcie (jakby inaczej) czerwonych serc! Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, w dniu 14 lutego, każda osoba, która przyłączy się do akcji wkładem co najmniej 7 zużytych baterii, zostanie jednorazowo obdarowana lizakiem w kształcie serca! 

W Poznaniu, zbiórka będzie prowadzona w czterech punktach, w tym w Klubie Krąg (ulica Romana Dmowskiego 37). Przyłącz się już dziś!  

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu). Poznańską edycję EkoWalentynek koordynuje zaprzyjaźnione z Klubem Krąg Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 10 tys ton! Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny,  m.in. zawartość metali ciężkich typu ołów czy rtęć, mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być, zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej, Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 500 ton)!

Recykling zebranych baterii zapewniają firmy Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku. Zapraszamy! EkoWalentynki są trendy!

 

2014-01-29
Asertywność- nie jak to trudno powiedzieć
Asertywność- nie jak to trudno powiedzieć

Trenerzy „Fabryki Młodych Profesjonalistów” zaprosili do Klubu w ostatnią środę stycznia aktywnych 50+ na warsztaty asertywności. Podczas zajęć łazarscy seniorzy zapoznali się z trudną sztuką asertywnej odmowy. Warsztaty rozpoczęły się ćwiczeniami mającymi na celu zaktywizowanie uczestników i ich wzajemne poznanie się. W parach seniorzy symbolami lub słowami mieli za zadanie określić jak pojmują asertywność. Trenerzy w krótkim wykładzie omówili psychologiczne i społeczne pojęcie asertywności oraz techniki umiejętnego odmawiania. W części praktycznej kursanci ćwiczyli swoją asertywność improwizując zadane sytuacje, z którymi można spotkać się, na co dzień. 

2014-01-28
Rok Drewnianego Konia
Rok Drewnianego Konia

31  stycznia godzinie 17:00 Chińczycy (według kalendarza księżycowego) świętują początek Nowego 4712 Roku. Po roku węża przyszedł rok konia. Wróżbici twierdzą, że będzie pełen niepokojów i nieszczęść… Zgodnie z zasadami feng shui patronem Nowego Roku Chińskiego będzie Drewniany Koń zwany Jia Wu, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy koń w chmurach lub też magiczny koń. Nowy Rok będzie energetycznie zupełnie inny od roku poprzedniego, czyli Roku Wodnego Węża. Energia konia jest bowiem bardzo silna. Jest on symbolem  zwycięstwa, radości, siły i nieokiełznanej wolności. …

Jacek Kryg, kulturoznawca, religioznawca i filozof specjalizujący się w zagadnieniach związanych z taoizmem był we wtorek 28 stycznia gościem Stowarzyszenia Radiestetów im. Czesława Spychalskiego. Nasz gość wygłosił prelekcję: "Rok Drewnianego Konia ” – horoskop chiński na 2014 rok". Nowy chiński rok rozpocznie się 31stycznia i potrwa do 18 lutego 2015 roku. Po wysłuchaniu prelekcji nasz tegoroczny optymizm życiowy z lekka przygasł. Nie mniej zapraszamy Państwa na inne prelekcje i spotkania organizowane przez klubowych radiestetów. Więcej o spotkaniu na portalu lazarz.pl.

2014-01-24
Maria Łazarz wyróżniona!
Maria Łazarz wyróżniona!

Pani Maria Łazarz Przewodnicząca Zarządu Osiedla „Św. Łazarz” została w tym tygodniu wyróżniona przez Prezydenta Ryszarda Grobelnego okolicznościowym podziękowaniem za dziesięcioletnią działalność w samorządzie pomocniczym Poznania. Z Łazarzem (w końcu "nazwisko zobowiązuje"!) pani Maria związana jest od 1977 roku. Tu rozpoczęła, jako świeżo „upieczona” absolwentka pedagogiki UAM, prace zawodową, tu zaczęła się jej wieloletnia, trwająca do dzisiaj działalność społeczna. Maria Łazarz od lat siedemdziesiątych jest związana z Polskim Towarzystwem Schronisk Młodzieżowych organizując, od lat ponad trzydziestu lat Ogólnopolskie Zloty Młodzieży PTSM „Stąd Nasz Ród”.

Od 2010 roku jest członkiem Rady Osiedla „Łazarz” Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald”, od ubiegłego roku przewodniczy Komisji Społeczno-Kulturalnej tej rady. W 2001 roku pani Maria została wybrana Człowiekiem Roku ŁazarzaPani Mario, dziękujemy i gratulujemy!

2014-01-18
"W kręgu fotografii"

Już w najbliższy piątek rozpoczynamy cykl wystaw i spotkań autorskich zatytułowany "W kręgu fotografii". Składać się one będą z dwóch części: wernisażu wystawy oraz moderowanego spotkania autorskiego, związanego tematycznie z ekspozycją. Pierwsze spotkanie odbędzie się pod tytułem "Miasto a fotografia", zaproszonym fotografem jest młody poznański dokumentalista Adrian Wykrota, a rolę moderatora będzie pełnił Sławomir Tobis. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych bardzo pojemnymi i wielowymiarowymi kategoriami relacji między miastem, osobą oraz fotografią - do przybycia i wzięcia udziału w spotkaniu oraz dyskusji. Wernisaż i spotkanie autorskie odbędzie się w Galerii Krąg,  24 stycznia o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy!

2014-01-16
„Wieczoru z poezją i muzyką”
„Wieczoru z poezją i muzyką”

Goście Kawiarenki Literackiej Klubu Krąg mieli ponowną sposobność spotkać się z poezją Ireny Jurgi. Literatka podczas „Wieczoru z poezją i muzyką” w tle wernisażu malarstwa Grażyny Sybirskiej - Wilk . Oprawę muzyczna spotkania zapewnili: sopranistka Mirosława Święcicka, tenor  Marek Czajka oraz  Paweł Kuleszewicz (prowadzenie) i Karol Drynkowski (akompaniament). Patronat medialny sprawował  miesięcznik: "Czwarty wymiar".

2014-01-13
WOŚP. Podziękowanie
WOŚP. Podziękowanie

Łazarskim Sztabem 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Klubie Krąg, kierował Wojciech Wysocki wraz z Dorotą Wysocką, Danielem Wernikiem, Anną Kaszubą, Cyprianem Krawcem, Katarzyną Król oraz z druhnami i  druhami z 5 PDHS „Wagabunda” (w składzie: Marta Jesse, Nina Kroll, Ola Dolacka, Natalia Frochlich, Mateusz Frochlich, Maciej Jesse, Bartosz Maciaszczyk, Jeremiasz Nawrot, Natalia Jańczak i Maja Kozłowska wraz z koleżanką). Łazarski Sztab  zarejestrował 180 wolontariuszy, z pośród których na poznańskie ulice wyruszało z puszkami 170 osób.

Loterię fantową na wielkim finał przygotowała: Joanna Heller wraz z członkami PDHS Wagabunda. Darczyńcami na orkiestrową loterię byli (i tu, wielkie podziękowania): Katarzyna Mazurkiewicz, Maria Łazarz, Iwona Michałowska, Wojciech Wośkowiak, Janusz Rochowski, Roman Modrzyński oraz Joanna i Janusz Heller, a także portal klucze do miasta, INEA SA, Telewizja WTK i scena „Mój Teatr”Imprezami towarzyszącymi 22 (łazarskiemu) Finałowi WOSP były„Orkiestrowe igrce” czyli blok zabaw dla najmłodszych uczestników finału, przygotowany i poprowadzony został przez: Dorotę Wysocką, Annę Kaszubę, Monikę Kret, Aurelię Siebert, Daniela Wernika, Wojciecha Wysockiego, Cypriana Krawca oraz "Charytatywna zumba na rzecz orkiestry", którą przygotowała i przeprowadziła, wraz z zespołem Klaudia Nierychlewska.  Orkiestrowymi popisami naszego sztabu na „mieście” były pokazy ratownictwa medycznego w  wykonaniu: ekipy Oddziału Poznańskiego Stowarzyszenia Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej  (Bartosz Kaczmarek z zespołem) oraz pokazy psich umiejętności z udziałem grupy Golden Retriever WOŚP w Poznaniu (Szymon Kapela  z przyjaciółmi).

A wszystko co zebraliśmy podczas łazarskiego finału podliczyła ekipa w składzie:  Aurelia Siebert, Daniel Wernik, Katarzyna Król, Marika Chojecka, Anna Kaszuba, Dorota Wysocka, Magdalena Grześkowiak  (z Bartkiem),  Bogusia Sielach, Monika Kret, Bogna Gorzelniak, Agata Wieczerzycka, Cyprian Krawiec, Asia Heller, Janusz Heller, Jarosław Stefański, Krzysztof Heller, Małgorzata Bandurska, Marianna Jarzina i  Julia Jarzina. Protokoły i raporty finansowe sporządzali: Cyprian Krawiec, Katarzyna Król, Marika Chojecka, Dorota Wysocka.

Aprowizację i catering sztabowcom i wolontariuszom zapewnił Klub Krąg wraz z firmą „Konspol”. Dokumentacja fotograficzna: Janusz Heller, Wojciech Wysocki, Janusz Ludwiczk (portal lazarz.pl), grupa  Golden retriever. Wsparcie poligraficzne: Przemysław Kubala - Uvopex Poznań. Patronat medialny nad Łazarskim sztabem sprawował portal lazarz.pl oraz radio Zet Gold. Opiekę merytoryczną i techniczną zapewnił Klub Krąg Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

 

2014-01-13
Łazarski Sztab WOŚP dziękuje!
Łazarski Sztab WOŚP dziękuje!

Łazarski Sztab XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Klubie Krąg informuje: 
W dniu 12 stycznia 2014 roku podczas 22. finału ponad stupięćdziesieciu wolontariuszy i kilkunastu członków sztabu zebrało 64 144,83 zł.

W imieniu naszego sztabu wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom 22 Finału WOŚP z całego serca dziękujemy!

2014-01-12
Grzegorz Sporakowski
Grzegorz Sporakowski

Orkiestra (ta Wielka) gra w najlepsze, gdy zauważam na fb wpis kolegi Ryszarda Podlewskiego, szefa Dziennikarskiego Klubu Seniora o śmieci Grzegorza…

Ze smutkiem Klub Krąg informuje: w niedzielę 12 stycznia zmarł w wieku 63 lat niespodziewanie Grzegorz Sporakowski, długoletni dziennikarz Głosu Wielkopolskiego, a wcześniej Gazety Poznańskiej i Dziennika Poznańskiego. Rodowity poznaniak, absolwent geografii na UAM i Podyplomowego Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pasją Grzegorza Sporakowskiego była historia Poznania. Przez 14 lat Jego komentarze na łamach Głosu wzbogacały rysunki autorstwa Henryka Kota. Efektem ich współpracy są także album "Poznań w grafice" oraz siedem wydań kalendarzy "Spacerkiem po dawnym Poznaniu" opublikowane przez wydawnictwo BONAMI. Grzegorz Sporakowski był także wykładowcą dziennikarstwa na poznańskich uczelniach i wieloletnim członkiem naszego stowarzyszenia. W 2012 roku wybrany do zarządu Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej…

2014-01-12
22 Finał WOŚP. Orkiestra już gra!
22 Finał WOŚP. Orkiestra już gra!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już zakończyła strojenie instrumentów. Nasza, (bo łazarska) orkiestra już gra! W niedzielę 12 stycznia, punktualnie o godzinie 8: 00 rano, wolontariusze 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekroczyli próg Klubu Osiedlowego Krąg, w którym po raz ósmy mieści się Łazarski Sztab. Rozpoczęła się procedura wydawania puszek i identyfikatorów. Kilkanaście minut później pierwsi wolontariusze ruszyli zbierać datki na zakup na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Orkiestra gra! Tym razem jesienna słotna pogoda. Co tam buzie wolontariuszy są wystarczająco uśmiechnięte! Jak wyglądały pierwsze chwile niedzielnego startu można zobaczyć w naszej foto galerii (zob. cz.1 i cz.2)

2014-01-11
22 Finał WOŚP. "Za 5 dwunasta"
22 Finał WOŚP.

Aby w niedzielę 12 stycznia łazarski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mógł się sprawnie odbyć orkiestra postanowiła się... dostroić i odbyć kilka prób. Sztab WOŚP przy Klubie Krąg intensywnie pracował w ostatnich tygodniach minionego roku jak i w dniach poprzedzających 21 Finał. W naszej galerii zdjęcia z  sobotnich przygotowań

 

2014-01-07
22 Finał WOŚP. Nasz sztab
22 Finał WOŚP. Nasz sztab

W drugą niedzielę stycznia w całej Polsce zagra po raz 22 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku naszym hasłem jest  "Na Ratunek", a datki będą zbierane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Klubie Krąg, tak jak w minionych siedmiu latach roku tworzą instruktorki i instruktorzy Gromad Zuchowych, Drużyn Harcerskich i Wędrowniczych Szczepu Łazarz, wspierani przez pracowników i przyjaciół Klubu Krąg. Pracami Sztabu kieruje instruktor medialny Klubu Krąg, druh przewodnik Wojciech Wysocki. Tegoroczna 180 osobową ekipę wolontariuszy WOŚP, (wśród których nie brak osób dorosłych) składa się z łazarskich gimnazjalistów, licealistów i... studentów. Najstarszy z woluntariuszy ma 42 lata, a najmłodszy (najmłodsza) to niespełna dwuletnia Tosia! Członkom sztabu i wolontariuszom życzymy udanego Finału!

2014-01-02
Jerzy Golfert - legenda poznańskiej operetki
Jerzy Golfert - legenda poznańskiej operetki

W dniu dzisiejszym zmarł Jerzy Golfert, znakomity polski śpiewak i reżyser, legenda poznańskiej operetki od 1956 roku związany z Teatrem Muzycznym. Był jednym z najbardziej lubianych artystów poznańskich. Od trzydziestu lat prowadził w Domu Kultury "Na Skarpie" Estradowy Zespół Artystyczny Seniorów „Wrzosy”. Wielokrotnie gościliśmy zespól pana Golferta w naszym klubie. Najblizszy planowany był w tym miesiącu… Jerzy Golfert , 14 stycznia ukończyłby 97 lat.

Fragment koncertu zespołu Wrzosy do obejrzrnia na portalu YT .

2014-01-02
Noworoczna Biesiada Muzyczna
Noworoczna Biesiada Muzyczna

"Noworoczna Biesiada Muzyczna" - impreza rozrywkowa dla aktywnych 50+ była pierwszym spotkaniem Klubu Seniora „Bamberka” w roku 2014. Nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana i życzeń od pracowników Klubu Krąg. W taneczny nastrój wprowadził naszych gości współpracujacy z klubem zespół muzyczny „Peters”. Bamberkowa impreza tradycyjnie otworzyła okres zabaw karnawałowych w Kręgu. Taneczne popisy łazarskich seniorów do obejrzenia na stronach portali You Tube i lazarz.pl, a wkrótce i w naszej galerii. Zapraszamy.

2014-01-01
Góra Dziewicza zdobyta!
Góra Dziewicza zdobyta!

1 stycznia 2014 roku punktualnie o godzinie 12.00 członkowie i sympatycy Klubu Górskiego "Grań" tradycyjnie już powitali Nowy Rok na Dziewiczej Górze w Puszczy Zielonce. Zwyczaj to długi, bo sięgający początku lat osiemdziesiątych… Ostatnimi laty spotkania na wierzchołku Dziewiczej Góry stały się tradycją. Uczestniczą w nim turyści na zasadzie skrzyknięcia się - bez względu na przynależność organizacyjną. Jak przystało na prawdziwych turystów tegoroczne spotkanie zostało poprzedzone stosownym spacerem, który był miłym wytchnieniem po sylwestrowych szaleństwach. Udanego sezonu turystycznego naszym „góralom” życzy Klub Krąg zawsze otwarty dla poznańskich turystów!

Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt