Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...w Jubileuszowym sezonie 2019/2020.   ***   Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty programowej!
O KLUBIE
Nagrody Klubu Krąg
Działo się w Klubie
Nagrody dla Klubu
25 lecie Klubu
30 lecie Klubu
Nasi Przyjaciele
Ludzie Kręgu
Felietony
Media o nas
Z klubowej kroniki
Regulaminy
Linki
Polityka Prywatności
Kontakt
Felietony

2016-02-01

Krzysztof Wodniczak

Sun Flower Orchestra

Zespół Sun Flower Orchestra jest formacją złożoną z muzyków różnych środowisk muzycznych Poznania. Głównymi filarami tej grupy są: Piotr Wiza, Mariusz Derewecki, Dariusz Rennert. Piotr Wiza - poznański muzyk, kompozytor, aranżer, pianista i pedagog. Autor muzyki do słuchowisk radiowych (min. "Jan Paweł II w poezji polskiej” dla III Programu Polskiego Radia), programów telewizyjnych (np. cykl programów „Poznań na antenie dwójki”, „Kanał 5” Stefana Mroczkowskiego dla TVP czy recital Justyny Szafran „Znikanie” w reżyserii Laco Adamika dla Programu 2 TVP i „Zostań gwiazdą kabaretu” Krzysztofa Deszczyńskiego dla TVP 3), wieloletni wykładowca wydziału aktorskiego Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu (piosenka) i Policealnego Zawodowego Studium Piosenkarskiego przy Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu.
Założyciel zespołu Sun Flower Orchestra, wcześniej współautor sukcesów Justyny Szafran (Grand Prix na festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, w 1996 roku). Był również współpomysłodawcą i producentem wykonawczym pierwszej i drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Filmowej „TPSA Music & Film” przy Viva Art. Music (dzięki jego staraniom odbyły się koncerty w Polsce takich sław jak Electric Light Orchestra Part Two, Vladimir Cosma, Jacques Luck Ponty, Ennio Moriccone). Jego muzyczne fascynacje krążą wokół sfery aranżacyjnej charakterystycznej dla Electric Light Orchestry czy też muzyki filmowej. Łączenie elementów muzyki symfonicznej z muzyką pop zaowocowało współpracą z orkiestrą kameralną Akademii Muzycznej pod kierownictwem jego przyjaciela, profesora Mariusza Dereweckiego. W jej wyniku powstało kilka produkcji artystycznych określanych często przez fachową prasę muzyczną za nowatorską i niespotykaną na rynku polskim.
      Mariusz Derewecki (szef Miedzywydziałowego Studium Kameralistyki Akademii Muzycznej w Poznaniu) prowadzący orkiestrę kameralną złożoną ze studentów i wykładowców Akademii Muzycznej w Poznaniu. Do składu należy grupa muzyków instrumentalistów o dużym doświadczeniu estradowym, orkiestra kameralna Mariusza Dereweckiego, grupa wokalna.
   Dariusz Rennert - wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, Brał udział w opolskich Debiutach w 1990 roku. Później udzielał się w różnych formacjach muzycznych i tematycznych imprezach. Często był zapraszany jako muzyk sesyjny do okazjonalnych nagrań. Okazał się utalentowanym i wszechstronnym muzykiem i wokalistą.W Sun Flower Orchestra spełnia role wokalisty wiodącego, a jego wykonanie utworu "Nie lękaj się" może wejść do kanonu polskiej muzyki christian song lub contemporary christian music.
   Pod nazwą Sun Flower Orchestra zespół zadebiutował w 2003 roku w utworach Electric Light Orchestra. Łączenie elementów muzyki symfonicznej z muzyką rozrywkową, przebogate aranże, znakomite partie instrumentalne i wokalne... stały się już jego rozpoznawalną wizytówką. Teraz na przełomie roku 2015/20116 ukazał się CD Sun Flower Orchestra pod tytułem "In Love Symphonic", który szczególnie w utworach instrumentalnych skomponowanych przez Piotra Wiza pojawia się jako muzyka przestrzenna, nie tylko ilustracyjna, ale namalowana swoistymi akwalerami dźwiękowymi, które w swoim kolorycie brzmieniowym odkrywają istotę współzależności w dur i moll. Szczególnie utwory instrumentalne kompozycji Piotra tworzą muzykę przenikliwą o niepowtarzalnym warsztacie i poszukujące indywidualnej nuty nie omijające wszakże wszelkie nowe trendy.
    Należy także zwrócić uwagę na projekt graficzny okładki. Jest też autorski, Piotra Wiza, nad którym siedział całymi dniami przy "fotoshopie", by skompilować z kilkudziesięciu zdjęć i malarskich artefaktów subtelną symbolikę.Sam projekt bardziej nawiązuje do okładek z muzyką poważną, zwłaszcza francuskiego impresjonizmu. Piotr Wiza chciał bardziej zasugerować, że muzyka z tej płyty jest bardziej klasycyzująca niż popowa czy rockowa. Tak jak wzbogaconą chciał mieć aranżację muzyczną. Pytanie, czy MUZYKA jest dobrym sposobem na miłość...  To tak żartobliwie niż na serio.

Krzysztof Wodniczak

Powrót do listy

Copyright (c) 2006-2019 by LT Media Net Sp. z o.o. Linki Polityka prywatności Kontakt