Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu... w sezonie kulturalno-oświatowym 2022-2023 W dniach 06-10.04.2023 Klub Krąg będzie nieczynny
O KLUBIE
Nagrody Klubu Krąg
Działo się w Klubie
Nagrody dla Klubu
25 lecie Klubu
30 lecie Klubu
Nasi Przyjaciele
Ludzie Kręgu
Felietony
Media o nas
Z klubowej kroniki
Regulaminy
Linki
Polityka Prywatności
Kontakt
Felietony

2013-08-14

Krzysztof Wodniczak

"Niemen Wspomnieniowy"

W trakcie ostatniej drogi na Powązkach sam z siebie podjąłem decyzję, aby za dwa tygodnie zorganizować koncert na 65 Urodziny Niemena. W  tym koncercie wystąpiła orkiestra symfoniczna, chór cerkiewny, Małgorzata Ostrowska, Józef Skrzek, Wojciech Korda, Piotr Kuźniak, Grzegorz Kupczyk, zespoły Ad Hock, Red Pink., Kapela Zamku Rydzyńskiego. Prowadził  redaktor Dariusz Michalski. Aula UAM wypełniona do ostatniego miejsca. Wpływy 30.000 zł wspólnie Towarzystwem im. Wieniawskiego - na stypendia dla uzdolnionej młodzieży ze wschodnich  kresów wskazanych przez koncertmistrza filharmonii Wileńskiej.       Na ten koncert zapraszałem panią Małgorzatę, początkowo się zgodziła, ale później jednak odmówiła twierdząc, że  trauma, nachalni fotoreporterami itp. Ale później kiedy ja przekazałem telefon do niej poznańskiemu producentowi odzieży, firmie Solar, która zrobiła z nią sesję reklamową, za którą otrzymała kilkadziesiąt tysięcy złotych, a trauma minęła szybko, a mnie nawet nie podziękowała, (nie mówiąc o prowizji jaka obowiązuje w tym biznesie.) Po emisji telewizyjnej urodzinowego koncertu otrzymałem od powódki telefon z pytaniem o wpływy i o kwoty przekazane na konto ZAIKS-u. Córka  Eleonora zaś pokrzykiwała na mnie, że rozprowadzałem płyty pirackie niemieckiej firmy GTR, która ma w katalogu 400.tytułów. W trakcie tej rozmowy moje serce nie wytrzymało. Zemdlałem z wrażenia, że ktoś może mi stawiać takie zarzuty jakie usłyszałem od powódki. Żona mnie podtrzymała, udzielając pierwszej pomocy, a potem kategorycznie  powódce zakazała do mnie kiedykolwiek dzwonić. Ponownie nie pytając o zgody organizowałem koncerty Urodziny Niemena W Naszym Klubie, klubie Blue Note czy poznańskie Farze.

   Wreszcie koncert 16 lutego 2009 roku na 70 urodziny Niemena, w którym wykonawcy polscy i zagraniczni m.in. Farada. Wcześniej przesłała mi oświadczenie, że utwór ten mogę prezentować jako promocje jej koncertu. Napisała „Jako autorka tekstu, współtwórczyni i wykonawczyni utworu  Musica Magica przesyłam Panu wersję audio i video do wykorzystania przed moim koncertem w Poznaniu w dniu 16 lutego 2009 r. Nagranie to stanowi moja osobistą pamiątkę - i wyrażam zgodę na multiplikację w ograniczonym zakresie. Ten materiał muzyczny nie może być produktem obrotu (sprzedaży, odsprzedaży).” Warto wiedzieć, że utwór Musica Magica nie jest i nigdy nie była w archiwach domowych Niemena, bo On przekazał ją jako pamiątkę, co jest naturalnym, ciepłym, indywidualnym określeniem; w odróżnieniu od prezentu, który dzisiaj może mieć określenie nawet korupcyjne. Przekazałem kopie zarejestrowanego utworu w S..I.A .E - włoski odpowiednik polskiego ZAIKS. Czuję się znieważony ,poszkodowany, szkalowany, a nawet osaczony przez powódkę.

Moje dobre imię  próbuje szargać dlatego, że twórczość Przyjaciela staram się ocalić od zapomnienia. A jej działania szkodzą pamięci Wielkiego Artysty. Na przewrotne pytanie z Korowodu "kto pierwszy szedł przed siebie, kto pierwszy cel wyznaczył " WSZYSCY w tym kraju odpowiedzą Czesław Niemen Wydrzycki.. Przed pierwszym koncertem konsultowałem się z panią Małgorzatą, ale po tym obraźliwym telefonie w którym pytała  o pieniądze i twierdziła, że ja okradam – powiedziałem słowami mojej żony.-proszę zapomnieć o Krzysztofie Wodniczaku. Nie życzę sobie, aby moje nazwisko było w ten sposób szkalowane. Przecież to nie zabiegałem o tę funkcję, tylko Czesław Niemen wybrał mnie., mówiąc ty nazywasz się Wodniczak, ja  jestem spod znaku wodnika będzie nam się dobrze współpracowało. To z Jego woli zostałem menedżerem.

Nie będę podawał przykładów, ale codziennie media przynoszą nowe newsy o kolejnych sprawach sądowych. Podkreślam raz jeszcze, że Wodniczaka wybrał Niemen i  tak mi zaufał, że jako jedyny mogłem organizować koncerty NIEMEN WSPOMNIENIOWY. A wiemy, że jako Artysta starał się w studio i na estradzie prezentować najnowsze ,czyli awangardowe swoje dokonania.

 

 Krzysztof Wodniczak

 

 

 

Powrót do listy

Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt