UWAGA OD 1 GRUDNIA NASTĘPUJĘ ZMIANA ADRESU MAILOWEGO KLUBU KRĄG   ***   NASZ NOWY ADRES KORESPONDENCYJNY: sekretariat@klubkrag.pl
SEKCJE
Klub Seniora "Bamberka"
Szczep "Łazarz"
Archiwum sekcji Klubu
Szczep "Łazarz" - Drużyny Szczepu

Drużyny Szczepu


NIEBORAKI
8 Grunwaldzka Gromada Zuchowa "NIEBORAKI"

drużynowa
p.o. Justyna Ratajczyk


Zbiórki drużyny
środa godz. 15:30 – 17:00 harcówka Szkoła Podstawowa nr 9PLEJADY
2 Grunwaldzka Gromada Zuchowa "PLEJADY"

Drużynowa:
 pwd Nina Kroll
Kontakt : 

Przyboczna:
 Natalia Janczak

Zbiórki drużyny
środa godz. 17:00 – 18:30 harcówka Klubu Osiedlowego "KRĄG"QUENDI
277 Poznańska drużyna harcerska Quendi im Adama Wodziczki

Drużynowa:
 pwd Marta Jesse

Przyboczny:
pwd Maja Kozłowska

Zbiórki drużyny
wtorek godz. 17:00 – 18:30 harcówka Klubu Osiedlowego "KRĄG"
WAGABUNDA
Poznańska Drużyna Harcerzy Starszych

Drużynowy:
p.o. dh Mateusz Frohlich
Kontakt : wysockiwoj@gmail.com

Przyboczny:
dh Szymon Bąk
dh Sławomir Gładysz


Zbiórki drużyny
harcówka Klubu Osiedlowy KRĄG poniedziałek 18:00 - 19:30QUERCUS
49 Poznańska Drużyna Harcerska "QUERCUS"

Drużyna zawieszonaWILKI
79 Poznańska Drużyna Harcerska "WILKI"
im. Wa-Sha-Quon-Asin
Drużyna Wędrownicza

Drużynowy:
pwd Wojciech Oczujda
harcówka Klubu Osiedlowy KRĄG piątek 18:00 - 19:30

Historia Drużyny "WILKI"

79 Poznańska Drużyna Harcerska powstała w 1992r. Lecz nosiła wówczas nazwę "Sępy" i nie miała patrona. Nazwa "Wilki" i patron Wa-Sha-Quon-Asin pojawiły się kilka lat póżniej - wraz z chwilą przejęcia funkcji drużynowego przez HO Tomasza Olejnika.
Skąd taki dziwny patron? Wa-Sha-Quon-Asin; Archibald Belaney; Eric Colier - kanadyjki traper i jeden ze światowych pionierów idei ochrony środowiska, autor powieści i opowiadań. Drużyna nosi jego imię nie tylko ze względu na jego dokonania ale także z powodu jego filozofii i podejścia do otaczającej go przyrody. To z czego bowiem zawsze byliśmy dumni i co zdaje się nieco odróżnia nas od innych drużyn to ciągłą i nieodparta potrzeba przebywania w Lesie. Jest on podobno środowiskiem naturalnym wszystkich harcerzy ale dla nas jest jednak warunkiem koniecznym do przetrwania. Dla "Wilka" nie ma nic cenniejszego niż zmrok w wilgotnym jarze i kubek ciepłej herbaty zdjętej właśnie z ogniska. A najlepszym sposobem przebywania w lesie jest Szlak i Wędrówka. Wszystko to można także znaleźć w książkach naszego patrona ("Nad rzeką bobrów"; " Pielgrzymi puszczy"; "Historie opuszczonego szałasu"). Dlatego każdy kto chce nosić naszą żółtą plakietkę musi te książki nie tylko przeczytać ale przede wszystkim zrozumieć.
Można więc powiedzieć, że nasza drużyna ma charakter puszczański. To prawda, że umiejętność rozpoznawania roślin i zwierząt, przepowiadania pogody i radzenia sobie w leśnych warunkach to wiedza, na którą kładziemy szczególny nacisk. Nie zamykamy się jednak w jednej tematyce, gdyż każdy kolejny drużynowy zdawał i zdaje sobie sprawę, że nie dla wszystkich jest ona równie interesująca. Dlatego wychodzimy w świat chcąc go jak najlepiej poznać. Staramy się być wszędzie tam gdzie dzieje się coś ciekawego ale jednocześnie mogącego czegoś nas nauczyć.

Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt