UWAGA OD 1 GRUDNIA NASTĘPUJĘ ZMIANA ADRESU MAILOWEGO KLUBU KRĄG   ***   NASZ NOWY ADRES KORESPONDENCYJNY: sekretariat@klubkrag.pl
DNI ŁAZARZA
Patronat Honorowy
Komitet Honorowy
Organizatorzy
Ważniejsze imprezy
Program Dni Łazarza
Aktualności
Galeria foto
Parada Łazarska
"No War" - wystawa
Omnibus Łazarski
Człowiek Roku
Na Rynku Łazarskim
Koncert Galowy
Patroni medialni
Sponsorzy
Pobieralnia Łazarska
Pomóż Ukrainie
32 Dni Łazarza - Aktualności


Strony: 1 2 >>
2022-06-13
Posiedzeniem kapituły Nagrody "Człowiek Roku Łazarza"
Posiedzeniem kapituły Nagrody

32. Dni Łazarza powoli zbliżają sie do swego szczęśliwego finału... Dzisiaj w Klubie Osiedlowym Krąg odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody CZŁOWIEKA ROKU ŁAZARZA. Uczestniczyli w nim organizatorzy Dni Łazarza, przedstawiciele naszych Rad Osiedli oraz osoby wyróżnione tym tytułem w latach poprzednich. O tym kto został wybrany Człowiekiem Roku ogłoszone zostanie jutro, podczas uroczystości zakończenia tegorocznych 32. Dni Łazarza. 

2022-06-09
XV Parada Łazarska przeszła ulicami Łazarza
XV Parada Łazarska przeszła ulicami Łazarza

Przez łazarskie ulice przeszła 15. Parada Łazarska, która w symboliczny sposób zainaugurowała 32. Dni Łazarza. Przemarsz był pierwszym po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Choć pierwsze wydarzenia związane z Dniami Łazarza odbyły się już w środowy wieczór to dopiero dzisiejsza parada oficjalnie zainaugurowała obchody święta tego fyrtla. Tegorocznym hasłem było „Razem z Ukrainą”, a motyw Ukrainy towarzyszy całym Dniom Łazarza. W czasie organizowanych wydarzeń będą zbierane pieniądze na paliwo do pojazdów medycznych na Ukrainie.

Oddajmy głos red. Jackowi Butlewskiemu, który na  na stronie Radia Poznań napisał: "To już piętnasta Parada Łazarska w historiiO godzinie 17:00 wyruszyła spod Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 33, która znajduje się u zbiegu ul. Wyspiańskiego i Głogowskiej. Przemarsz udał się przez ul. Głogowską, Potockiej i Dmowskiego na Rynek Łazarski, gdzie zakończył się pod sceną, na której o 17:45 rozpoczęły się występy i koncerty. W Paradzie udział wzięli uczniowie i pracownicy łazarskich szkół, mieszkańcy Łazarza, a także Orkiestra Dęta Swarzędz. Pojawiły się również zabytkowe samochody. Wydarzenie było zabezpieczane przez miejskie służby.

Wieloletni kierownik Klubu Osiedlowego Krąg Janusz Heller powiedział, że to ostatnie Dni Łazarza z nim - jako organizatorem. Dodał, że niezmienna misja imprezy to pokazywanie jak wspaniałym miejscem do życia jest właśnie Łazarz.

Łazarz ludzi aktywnych, przedsiębiorczych, kochających tradycje, poznańskość, gwarę - mówi Janusz Heller. Jeden z mieszkańców, Czesław Paczkowski powiedział, że jego miłość do Łazarza łączy się z miłością do jego żony - dokładnie 12 maja, 60 lat temu poznał swoją żonę w czasie prywatki w mieszkaniu na ulicy Lodowej na Łazarzu.

Piętnasta parada rozpoczęła się przed Zespołem Szkół nr 33 - placówka po II wojnie światowej działała jako pierwsza na Łazarzu - przypomniał Janusz Heller. Sama parada przebiegła pod hasłem "Razem z Ukrainą". W czasie Dni Łazarza zbierane będą pieniądze na paliwo dla pojazdów medycznych na Ukrainie - napisał red. Butlewski, kończąc swoją relację.

Jutro w Klubie Osiedlowym Krąg wieczór ukraiński, w ramach którego wystawa plakatów i koncert pieśni ukraińskich. Dni Łazarza zakończą się we wtorek, kiedy wręczona zostanie nagroda Człowiek Roku Łazarza. Do soboty na Rynku Łazarskim z kolei stoi muzyczna scena, tam koncerty i inne wydarzenia. 

2022-06-06
Łazarz. Dzielnica do pokochania!
Łazarz. Dzielnica do pokochania!

O tej dzielnicy powstają książki i podcasty. Mówi się o niej jako o architektonicznej perełce Poznania. Jak zaznacza dr. Liliana Krantz-Domasłowska - jest to jedyna w swoim rodzaju dzielnica samowystarczalna. Co takiego w sobie ma, że przyciąga coraz więcej osób? Przekonamy się już w środę, to wtedy startują 32. Dni Łazarza.

Dni Łazarza wracają po pandemicznej przerwie! Jak co roku (a, dokładniej od 2006r.) rozpocznie je Parada Łazarska. Tym razem mieszkańcy dzielnicy podkreślą swoją społeczną tożsamość udziałem w jubileuszowej, piętnastej paradzie. Nie zabraknie wydarzeń pokazujących działania łazarskich szkół i domów kultury, nie zabraknie międzypokoleniowej integracji przy drugim Łazarskim Pikniku Artystycznym - czyli otwartej imprezie dla lokalnej społeczności w różnym wieku z warsztatami i występami w ogrodzie przy MDK nr 3 przy ul. Jarochowskiego 1. Podczas tej edycji nie zapomniano także o najmłodszych. Odbędą się warsztaty dla dzieci, quizy wiedzy o Łazarzu i z gwary poznańskiej, warsztaty kulinarne w Restauracji CUCINA, zajęcia plastyczne i teatr kamishibai dla dzieci, eko-warsztaty dla dzieci, turniej wiedzy o Łazarzu dla uczniów szkół podstawowych, czyli Łazarski Omnibus 2022. Spośród wydarzeń dla seniorów warto wspomnieć chociażby Gry planszowe z seniorami w XXXVII LO. Podczas ostatniego dnia wydarzenia poznamy z kolei laureatów nagród: Człowieka Roku Łazarza 2022 oraz Przyjaciela Łazarza oraz Nagrody im. Nagrody im. Stanisława Strugarka.

(Według tekstu:Katarzyny Nowickiej-Rynkiewicz. Wydawnictwo Miejskie Posnania).

2022-06-03
Koncert "La Musica" - otworzy 32. Dni Łazarza
Koncert

Zapraszamy na koncertowe wydarzenia 32. Dni Łazarza przygotowane przez Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu.

Dni Łazarza to, jak powszechnie wiadomo doroczne święto naszej dzielnicy. „Nasze konserwatorium muzyczne z ulicy Głogowskiej”, będzie w nim w tym roku bardzo widoczne. Muzyczna szkoła rozpocznie 32. Dni Łazarza znakomitym „prologowym” koncertem w środę (8.06); potem podczas  Parady Łazarskiej (9.06) zespoły muzyczne zagrają na otwarciu i zakończeniu i w kolejnych koncertach: sobota (11.06) na płycie Rynku Łazarskiego, niedziela (12.06) w kościele p.w. Matki Boskiej Bolesnej.

Koncert „La Musica” z udziałem Chóru, Big- Bandu i Orkiestry Dętej Zespół Szkół Muzycznych, odbędzie się w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. St. Kostki w najbliższą środę, 8 czerwca o 18:00! Koncert włączony jest w obchody Dni Łazarza organizowane rokrocznie przez Klub Krąg. Dyrygenci Laura Stieler i Stanisław Gruszka wraz z zespołami czekają na Szanowną Publiczność. Drodzy Poznaniacy, to wszystko dla naszego Fyrtla.

2022-06-02
Już wkrótce 32. Dni Łazarza
Już wkrótce 32. Dni Łazarza

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wracają Dni Łazarza, czyli najstarsze i największe święto dzielnicowe w Poznaniu. 

Dni Łazarza odbyły się ostatni raz w 2019 roku (były to 30. jubileuszowe). Z powodu pandemii i epidemicznych obostrzeń dzielnicowe święto nie zostało zorganizowane w ciągu ostatnich 2 lat (jedynie zorganizowano wydarzenia on-linowe w 2020 roku). W czwartek oficjalnie rozpoczyna się tygodnie świętowanie na Łazarzu. 

"32. Dni Łazarza odbędą się w 32. rocznicę istnienia samorządnego Poznania. Zaczniemy od Parady Łazarskiej, która przejdzie ulicami Łazarza na Rynek Łazarski. W tym roku będzie to główne miejsce, gdzie odbywać będą się Dni Łazarza – zaplanowaliśmy liczne koncerty i występy" – powiedział Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza i kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg". 32. Dni Łazarza rozpoczną się już w środę prologiem. O godz. 18:00 w auli szkoły katolickiej przy ul. Głogowskiej 92 odbędzie się koncert zespołów i chórów Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. 

W czwartkowe popołudnie odbędzie się jubileuszowa, 15. Parada Łazarska, w tym roku pod hasłem "Razem z Ukrainą". Serdecznie zapraszamy! (tekst: Janusz Ludwiczak. lazrz.pl)

Strony: 1 2 >>
Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt