Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu... w sezonie kulturalno-oświatowym 2022-2023 W dniach 06-10.04.2023 Klub Krąg będzie nieczynny
DNI ŁAZARZA
Patronat Honorowy
Organizatorzy
Program Dni Łazarza
Aktualności
Galeria
Sponsorzy
Człowiek Roku
Festyn Łazarski
Konkursy
Wystawy
Pobieralnia Łazarska
Pomóż Mariance
30 Dni Łazarza - Aktualności


Strony: 1 2 >>
2019-06-06
Łazarscy strażacy świętowali z nami!
Łazarscy strażacy świętowali z nami!

Dni Łazarza bez naszych dzielnych strażaków? Nie to niemożliwe!  Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza nr 2, jak co  roku wzięła udział w naszym łazarskim święcie. Dowódcą JRG nr 2 - bryg. Jarosław Kuśmirek trochę nas wyręczył relacjonując udział strażaków 30. Dniach Łazarza.

Dni Łazarza”, to największe w Poznaniu osiedlowe święto zorganizowane pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania. Od wielu lat w pomoc w organizacji Dni Łazarza włączają się strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2. W tym roku "nasi" strażacy z wspierali festyny, podczas których w ramach prewencji społecznej omawiali najróżniejsze zagrożenia, w szczególności związane z upałami i okresem letnim w ramach programu „Bezpieczne wakacje”. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość „lania wody”, zajęcia miejsca w pojeździe pożarniczym czy ubranie dziecięcych strojów strażackich i hełmów. Z uwagi na upały nie mogło zabraknąć kurtyny wodnej, dzięki której można było choć trochę się schłodzić. (zdjęcia: tutaj)
Strażacy z Grunwaldzkiej  wzięli także udział i ponownie zwyciężyli (!) w turnieju piłkarskim „Za mundurem piłka sznurem”. Więcej o turnieju oraz fotorelacja: tutaj
W niedziele podczas Dni Otwartych Strażnic naszą jednostkę odwiedziło ponad kilkadziesiąt osób, na których poza standardowym zwiedzaniem obiektu czekała dodatkowa atrakcja – zadymiony namiot, w którym można było się poczuć „jak prawdziwy strażak w pożarze”.
W tym roku wyjątkowo nie na rozpoczęcie, a na zakończenie Dni Łazarza przeszła parada z udziałem mieszkańców, harcerzy, uczniów szkół, w towarzystwie zabytkowych samochodów i przy akompaniamencie Orkiestry Dętej ze Swarzędza. W paradzie nie mogło zabraknąć strażaków JRG nr 2, którym mimo licznych akcji ratowniczych udało się dołączyć do parady zastępem GBA 2,5/16 oraz SLRR z Dowódcą JRG nr 2 – bryg. Jarosławem Kuśmirkiem. Film i zdjęcia z parady można obejrzeć: tutaj

Nic zatem dziwnego, że JRG nr 2 została podczas uroczystości kończącej Jubileuszowe Dni Łazarza otrzymała zaszczytny tytuł "Przyjaciela Łazarza"...

2019-06-05
Jubileuszowe Dni Łazarza zakończone
Jubileuszowe Dni Łazarza zakończone

We wtorek, 4 czerwca XIV Paradą Łazarską, przyznaniem "Nagrody Człowieka 30-lecia Łazarza" oraz honorowych tytułow "Człowiek Roku Łazarza" i "Przyjaciel Łazarza" zakończyły się Jubileuszowe 30. Dni Łazarza. Wszystkim współorganizatorom, sponsorom,    a także niezliczonej rzeszy ludzi dobrej woli, którzy przyczynili się do zorganizowania 30. Dni Łazarza składamy w imieniu Komietu Organizacyjnego serdeczne podziękowania oraz wyrazy niezmiernej wdzięczności.

2019-05-31
"Za mundurem,,, piłka sznurem"

Już po raz siódmy z okazji Dni Łazarza odbył się turniej piłkarski "Za mundurem piłka sznurem", w którym wzięli udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 z Grunwaldzkiej, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz harcerze ZHP ze Szczepu Łazarz.

Tradycja meczów z udziałem „nietypowych”, bo mundurowych zawodników sięga 2004 roku, kiedy to z okazji 15. Dni Łazarza na boisku przy ulicy R. Dmowskiego rozegrany został mecz Policjanci kontra … Księża. Kilka lat później powrócono do tej sympatycznej tradycji.  Na boisku przy Szkole Podstawowej nr 77  przy ulicy R. Dmowskiego łazarscy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 zagrali z policjantami z grunwaldzkiego komisariatu. Mecz z wynikiem 6:2 wygrali strażacy. W 2015 r. podczas 26. Dni Łazarza na nowo powstałym „Orliku” przy ulicy K. Jarochowskiego przyszedł czas na rewanż. Do przerwy strażacy remisowali 0:0 ze strażakami, jednak spotkanie zakończyło się tym razem wynikiem 5:1 dla policjantów. Rok później turniej rozszerzono o reprezentacje z udziałem funkcjonariuszy Straży Miejskiej i pracowników MPK. Najlepsi okazali się znów strażacy z JRG2. Podobnie było rok temu.

W piątkowe przedpołudnie, po raz siódmy rozegrano turniej z cyklu "Za mundurem piłka sznurem", w którym tym razem wzięli udział reprezentanci Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 z Grunwaldzkiej, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz harcerze ze Szczepu Łazarz. Tym razem z zaproszenia nie skorzystali policjanci oraz ekipa MPK. Mecze poczs tegorocznych Dni Łazarza były rozgrywane w sześcioosobowych składach (2x15 minut). Zwycięzcą tegorocznego turnieju zostali strażacy. Drugie miejsce zajęła drużyna miejskich strażników, a miejsce trzecie harcerze ze Szczepu Łazarz. Wszystkim uczestnikom turnieju, dziekujemy i gratulujemy! (tekst. J. Ludwiczak - portal lazarz.pl)

2019-05-30
"ŁazART walk" - artystyczny spacer po Łazarzu

Z okazji 30. Dni Łazarza, w czwartek 30 maja odbył się artystyczny spacer po pięciu miejscach sztuki zlokalizowanych na  Łazarzu: Ego, Łęctwo, Pix House,  City Park  i NEO-Lazarus Fundacji ID.

ŁAzART Walk, czyli  artystyczna przechadzka  po Łazarzu była  niepowtarzalną okazją, by zobaczyć kolekcje i zbiory oraz wyjątkowe programy artystyczne w pięciu galeriach: Ego, Łęctwo, Pix House,  City Park  i NEO-Lazarus Fundacji ID. ŁAzART Walk rozpoczęło się w Ogrodzie Łazarz, a zakończył w NEO-Lazarusie - Platformie sztuki i kultury, gdzie uczestnicy i artyści, gorąco dyskutowali  porozmawiać o sztuce. Zapraszamy do galerii (tym tej internetowej!).

2019-05-02
„Łazarz oczami Mieszkańców”
„Łazarz oczami Mieszkańców”

Kochasz Łazarz? Lubisz fotografować? Zostań autorem wystawy „Łazarz oczami Mieszkańców”.  

Komitet Organizacyjny 30. Dni Łazarza zaprasza miłośników  fotografii i Łazarza do wzięcia udziału w wystawie „Łazarz oczami Mieszkańców”. Uczestnictwo w wystawie jest otwarte.  Na prace czekamy do 20 maja. Fotografie musza zostać zapisane w formacie jpg, w rozdzielczości 300 dpi i wymiarach minimum 20 na 30 cm. Można zgłosić na wystawę maksymalnie trzy fotografie. Każda praca musi być zapisana w odrębnym pliku. Jego nazwa jest jednocześnie tytułem fotografii. Informacje o wystawie: tel. 501 037 816 lub adresem e-mail: wysockiwoj@gmail.com.  Regulamin wystawy poniżej. Zapraszamy!

Strony: 1 2 >>
Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt