Wystawą "Kojarzę te twarze. vol. 2." w ramach 5.Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki w Galerii Krąg w sobotę 17 .10. oficjalnie został zainaugurowany sezon kulturalny 2020-2021 na Łazarzu
DNI ŁAZARZA
Program Dni Łazarza
Organizatorzy
Sponsorzy
Aktualności
Galeria
Festyn Łazarski
VI Bieg Łazarski Arena 2014
Człowiek Roku
Niedziela w Parku Wilsona
Konkursy
Pobieralnia Łazarska
25 Dni Łazarza - Aktualności


2014-05-31
"Posadź 25 drzew na 25-lecie Dni Łazarza!"

W piękne sobotnie południe (31.05.) ruszyła akcja sadzenia drzewek w Parku Kasprowicza (w okolicy pomnika wieszcza). Posadziliśmy tego dnia 24 tawuły złote stanowiące piękny okrąg Dębu Wolności, który z okazji 25 lecia Wolnej Polski uroczyście posadził pan Jerzy Babiak współzałożyciel  i Przewodniczący Grunwaldzkiego Komitetu  Obywatelskiego na Łazarzu. Akcję fachowo koordynowały dziewczęta z Kolektywu Kąpielisko. Rośliny ufundował Ogród Zawady 19.

2014-05-31
Młodzieżowy Dom Kultury numer 3 świętuje!
Młodzieżowy Dom Kultury numer 3 świętuje!

Trwają Dni Łazarza, a Młodzieżowy Dom Kultury numer 3 świętuje swoje 40-lecie. Idąc ulicą Jarochowskiego nie da się nie zauważyć, że coś się dzieje – rano dzieci ozdobiły chodnik przed MDK. Wewnatrz gmachu można było wziąć udział w darmowych warsztatach, podobnych do tych, które odbywają się podczas tygodniowych zajęć. W pracowni rzeźbiarskiej, dzieci dowiedziały się, że... sprzątanie jest równie ważne jak samo tworzenie. Efektem ich pracy były figurki zwierząt oraz potworków, a także płaskie obrazki przedstawiające kwiaty. Z kolei dorośli mieli szansę dowiedzieć się jak wykonać ozdoby z filcowanej wełny. Niewielu z nich wykorzystało tę okazję, ponieważ większość z obecnych wolała obejrzeć konkurs dziecięcego „Mam Talent”, w którym brały udział ich pociechy. Młodzi artyści śpiewali, tańczyli i grali na instrumentach, popisując się przy tym znajomością twórczości gwiazd popkultury takich jak Michael Jackson czy Whitney Houston. Dla niektórych uczestników zabawy był to pierwszy publiczny występ w życiu! Goście MDK nr mogli także zwiedzić wystawę prac członków Koła Fotograficznego i Filmowego. Dla miłośników naszej dzielnicy czekała specjalna prezentacja prac konkursowych „Pocztówka z Łazarza”. 

To wciąż nie są wszystkie atrakcje, jakie z okazji swojego 40-lecia zapewnia MDK. Na godzinę 16-tą został zaplanowany jubileuszowy koncert, a dwie godziny później na estradzie  pojawi się grupa Konsonans. Na wspomniane koncerty zaprasza Państwa nasza wysłanniczka do MDK-3 Aleksandra Szubert z II Liceum Ogólnokształcącego.

2014-05-31
W Dni Łazarza zabawa się powtarza!
W Dni Łazarza zabawa się powtarza!

W XXV Dni Łazarza zabawa się powtarza! Tak brzmi coroczne hasło  Festynu Rodzinnego w SP nr 26. Impreza zorganizowana przez cała szkolna społeczność cieszyła się ogromną popularnością wśród dzieci i dorosłych. Różnorodne atrakcje, występy i mecze skutecznie umilały czas tym, którzy zdecydowali się przyjść w sobotnie przedpołudnie na ulicę R. Berwińskiego. Pogoda dopisywała więc i atmosfera na boisku szkolnym była gorąca i radosna. Można było uczestniczyć  w znakowaniu rowerów przez policjantów, malowaniu twarzy, loterii fantowej, konkursach przyrodniczych i gwarowych, . O godzinie 11 został rozegrany mecz piłki siatkowej między drużyną uczniów i nauczycieli. Bojowe okrzyki kibiców przenosiły uczestników na prawdziwe stadiony. Wszystko jednak w ramach dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Kiedy ktoś poczuł się zmęczony lub nie potrafił znieść nadmiaru wrażeń, siadał przy stole i zajadał się pysznymi wypiekami domowymi tudzież watą cukrową przy skocznych melodiach zespołu muzycznego. W naszej rozmowie z jedną z organizatorek dowiedzieliśmy sie, że wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na konto Wielkopolskiego Hospicjum Dla Dzieci w Poznaniu. Tak wiaruchna! Mieszkancy Łazarza potrafią się nie tylko dobrze bawić ale i  pomagać innym! Mamy ogromną nadzieję na rychłą powtórkę z rozrywki! Relacjonowała goszczaca na festynie Alicja Lubin z "dwójki".

2014-05-30
IX Parada Łazarska
IX Parada Łazarska

Na początku harcerki z transparentem: „Parada Łazarska”, a za nimi: zabytkowe samochody, cykliści na bardzo starych rowerach (i w fikuśnych czapeczkach). Nie zabrakło też  orkiestry dętej i ślicznych mażoretek…. Tak oto  tradycyjna Parada Łazarska rozpoczęła największe dzielnicowe święto w Poznaniu: Dni Łazarza.

Święto Łazarza w tym roku jest obchodzone po raz 25-ty stad też parada w tym roku musiała być wyjątkowa efektowna i bogata. I była! Wesoły i barwny korowód wystartował o godz. 17-tej spod Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy ul. Wyspiańskiego. Za wielkim transparentem (informującym niezorientowanych, co też to za tłumy wyległy w piątkowe popołudnie na łazarskie ulice), jechali cykliści i miłośnicy starych samochodów z Automobilklubu Wielkopolskiego. Za nimi kolumna świątecznie udekorowanych samochodów z Poznańskiego Stowarzyszenia Taksówkarzy. Było na co  popatrzeć, bo wśród maszyn z całego świata była nawet radziecka, rządowa Czajka i to ona przyciągała najwięcej spojrzeń miłośników motoryzacji. Za samochodami maszerowała Orkiestra Dęta ze Swarzędza, a przed nią urocze swarzędzkie mażoretki. Za orkiestrą jechał elegancką bryczką prezydent Ryszard Grobelny. Dalej w kolorowym pochodzie, maszerowali  harcerze, przedstawiciele Bractwa Kurkowego - Poznań zał. 1253, uczniowie łazarskich szkół oraz wszyscy chętni mieszkańcy Łazarza prowadzeni przez osiedlowych radnych. Reprezentowane były wszystkie grupy wiekowe: od przedszkolaków poprzez uczniów wszystkich łazarskich szkół aż po seniorów z Kręgu, który jest głównym organizatorem Dni Łazarza.

Parada tradycyjnie rozpoczyna zawsze Dni Łazarza, które w tym roku potrwają 12 dni, podczas których mieszkańcy będą mogli wziąć udział w kilkudziesięciu imprezach, koncertach, festynach, spotkaniach czy warsztatach. Nad bezpiecznym przebiegiem imprezy czuwali pracownicy Biura Ochrony „Magielski Patrol” oraz trzy radiowozy policji i nadzór ruchu MPK . Realcja z parady "minuta po minutecie - portal lazarz.pl

2014-05-30
Łazarski Festiwal Piosenki Przedszkolnej
Łazarski Festiwal Piosenki Przedszkolnej

Jednym z pierwszych wydarzeń 25. Dni Łazarza był Łazarski Festiwal Piosenki Przedszkolnej.. Ta niepozornie brzmiąca uroczystość odbyła się W Przedszkolu nr 51, przy ul. Głogowskiej wywołując  przeogromną radość nie tylko u młodszych mieszkańców dzielnicy oraz ich Rodziców. Przedszkole nr 39 zaprezentowało Jak dobrze być dzieckiem i utwór z bajki Merida Waleczna. „Drużyna” gospodarzy” zaśpiewała min. Boogie Woogie, Jadą rowery oraz Sport to zdrowie. Z kolei uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 26 wykonały piosenkę Zawody sportowe. Dodatkową atrakcją „festiwalu” były zajęcia sportowo-taneczne. Prowadzone przez panie przedszkolanki. Zarówno dzieci jak i panie nauczycielki świetnie się bawiły… a kto wie, czy może któregoś z małych artystów nie ujrzymy kiedyś na wielkiej scenie?

Relacjonowała nasza wysłanniczka Sarah Skiba (II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu).

Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt