Wystawą "Kojarzę te twarze. vol. 2." w ramach 5.Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki w Galerii Krąg w sobotę 17 .10. oficjalnie został zainaugurowany sezon kulturalny 2020-2021 na Łazarzu
DNI ŁAZARZA
Program Dni Łazarza
Organizatorzy
Sponsorzy
Aktualności
Galeria
Festyn Łazarski
VI Bieg Łazarski Arena 2014
Człowiek Roku
Niedziela w Parku Wilsona
Konkursy
Pobieralnia Łazarska
25 Dni Łazarza - Aktualności


2014-06-01
Jubileusz Koncert "Gaude Mater"
Jubileusz Koncert

Kościół p.w. Matki Boskiej Bolesnej, Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu oraz Komitet Organizacyjny Dni Łazarza i Klub Osiedlowy "Krąg" byli organizatorami koncertu muzyki organowej i kameralnej "Gaude Mater" w którym wystąpili: soliści, zespoły instrumentalne i Chór Kameralny PSM II st. im. F. Chopina Zespołu Szkół Muzycznych. W programie niedzielnego koncertu znalazły się utwory: F. Mendelsohna, J. S. Bacha, L. Vierne, H. Purcella, M. Gomółki oraz Negro Spirituals. Koncert przygotowała pani profesor Małgorzata Kwaśnik-Chmielewska, a opiekę artystyczną sprawował dyrektor Wojciech Michalski z Zespołu Szkół Muzycznych. Koncert "Gaude Mater" w łazarskim kościele już po raz dziesiąty towarzyszył obchodom Dni Łazarza. Zapraszamy do galerii!

2014-06-01
„Zakochany Koliber”
„Zakochany Koliber”

W trakcie Biegu Łazarskiegu „Arena 2014” na trawniku nieopodal linii startu rozłożyła się niepozorna grupa artystów. Około godziny 10:30 grupa ciekawskich maluchów zebrała się by podziwiać niecodzienne wydarzenie: Papierowy Teatr Kamishibai. Dzieci z niesamowitym zainteresowaniem oglądały bajkę gwatemalską zatytułowana  „Zakochany Koliber”. Po skończonym programie odbyły się warsztaty literacko-artystyczne oraz plastyczne dla dzieci i ich rodziców. Papierowy teatr wraz z warsztatami przygotowało i wykonało Stowarzyszenie Zielona Grupa. Na szczęście z animatorami z zielonej grupki spotkamy się jeszcze raz podczas festynu łazarskiego.(Relacja Joanny Rymko z II LO)

2014-06-01
Bieg Łazarski o „Uśmiech dziecka”
Bieg Łazarski o „Uśmiech dziecka”

To już trzeci dzień 25. Dni Łazarza. Centrum dzisiejszych wydarzeń był Park Kasprowicza znajdujący się w pobliżu obchodzącej jubileusz 40-lecia Hali Arena w Poznaniu. Od godziny 10:00 w kilku częściach parku odbywały się jednocześnie zajęcia sportowe, animacje i przedstawiana dla dzieci. Najważniejszym  punktem programu był VI Otwarty Bieg Łazarski Arena 2014 pod hasłem „Uśmiech dziecka”. Hasło zainspirowane było obchodzonym dzisiaj dniem dziecka, dlatego nie brakowało zainteresowania dobrą zabawą i aktywne spędzanie niedzielnego południa. W zawodach wyróżniono kilka kategorii. Jako pierwsze biegły dzieci, które licznie stawiły się na linii startu godzinę później wystartowali miłośnicy nordick walking którzy mieli do pokonania 1,25 km trasę wokół parku. O godzinie 11:00 oraz 11:40 na mecie pojawili się biegacze w zróżnicowanym wieku, którzy mieli do pokonania o wiele dłuższą trasę odpowiednio 2,5 km oraz 4,8 km. O 12:30 zakończono rywalizację i nadszedł czas na najprzyjemniejszą część wszystkich zawodów, a mianowicie wręczanie nagród. Zwycięzcą biegu głównego na 5.000 m. został Damian Jankowiak,  a w kategorii kobiet Gabriela Trzepacz (oboje wygrali również bieg na 2,5 km.). Jednak nie  wyniki sportowe w Biegu Łazarskim były najważniejsze. Liczyła się dobra zabawa i aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Rozdano puchary i medale, słodycze, drobne upominki a wśród wszystkich uczestników biegu głównego rozlosowano vochery o wartości 500 zł ufundowane przez sklep Świat Biegacza z ulicy Kanałowej.

Dzisiaj w Parku Kasprowicza każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Organizatorzy zadbali o niezwykłą różnorodność zabaw nie tylko artystycznych, ale także ruchowych. W kilku zakątkach parku odbywały się różnorodne animacje i warsztaty. Były to m.in. gry i zabawy z różnych stron świata zebrane w jednym miejscu i prezentowane przez CIM Horyzonty oraz zajęcia sportowe przygotowane przez Akademię Red Box. (Relacja Joanny Rymko z II LO.)

2014-05-31
"Raczej"... w Dni Łazarza

W sobotę 31 maja 2014 r. w ramach 25.Dni Łazarza w Galerii Raczej i Pracowni Łazarskiej przy ulicy Głogowskiej 53 odbyły się bezpłatne warsztaty plastyczne. Zajęcia trwały od 12:00 do 16:00. Uczestnicy mogli wybrać najbardziej ich interesujące formy artystyczne-rysunek, malarstwo, grafikę czy rzeźbiarstwo. Atmosfera w niewielkiej pracowni była bardzo przyjazna i sprzyjała kreatywności młodych artystów, dzięki gospodarzom tego nietypowego miejsca, którzy chętnie zabawiali wszystkich gości rozmową i z pasją rozmawiali o sztuce. Wielką przyjemnością było oglądanie przy pracy młodych ludzi szkicujących z zapałem modelkę i dzielenie sie uwagami na temat ich prac. Życzliwośc i duch twórczy udzielał się wszystkim obecnym i sprzyjał zawieraniu nowych znajomości. Być może z czasem będzie to znane i oryginalne miejsce w Poznaniu , skupiające wiele indywidualności z poznańskiego świata artystycznego? Kto wie... (Fot.  Helena Spychała. Tekst: nasze specjalne wysłanniczki z "dwójki"Paulina Pużyńska).

2014-05-31
Czterdzieści lat minęło!
Czterdzieści lat minęło!

Powstał we wrześniu 1974 roku. Początkowo nazywał się Dom Kultury Grunwald. W sobotę 40. urodziny świętował „Młodzieżowy Dom Kultury nr 3”. Placówka codziennie tętni życiem od rana do późnych godzin wieczornych. Przedpołudnia spędzają tutaj najmłodsi z Akademii Przedszkolaka, a po południu dzieci w wieku szkolnym i młodzież rozwija swoje talenty plastyczne, muzyczne, taneczne, piosenkarskie, w kilkunastu kołach i zespołach pod okiem profesjonalnych opiekunów i instruktorów.

Jubileuszowe świętowanie rozpoczęło się rankiem, kiedy to na chodniku przed budynkiem dzieci namalowały kredą logo placówki oraz wzięły udział w warsztatach plastycznych, modelowania w glinie. W tym czasie ich rodzice  mogli uczestniczyć w warsztatach filcowania. W godzinach popołudniowych w dużej sali Domu Kultury odbył się Koncert Jubileuszowy, w trakcie którego wystąpiły koła i zespoły działające w placówce. Na scenie prezentowały się: Zespół Dziecięcy Fiki Miki, Zespół Tańca Współczesnego "Agat", soliści ze Studia Piosenki, tancerze z zespołu No Name czy nowo powstały Dziecięcy Zespół Perkusyjny. Koncert zakończył występ Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Cepelia-Poznań". Obchody jubileuszu MDK nr 3 były jednym z ważniejszych wydarzeń 25. Dni Łazarza.

Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt