Serdecznie witamy w "Wirtualnym Kręgu"- na stronach Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald"   ***   Uprzejmie informujemy! W Kręgu do dnia 31 sierpnia trwa przerwa wakacyjna.   ***   Sekretariat Klubu jest do państwa dyspozycji, od poniedziałku 01.09. (od godz.15:00 do 19:00.)   ***   Miłych, bez "wirusowych ekscesów" wakacji, życzy Państwu, Załoga Klubu Krąg!
DNI ŁAZARZA
Organizatorzy
Komitet Honorowy
Patroni medialni
Sponsorzy
Program Dni Łazarza
Festyn Łazarski
Koncert Galowy
Parada Łazarska
Krzyżówka Łazarska
I Bieg Łazarski "Arena 2009"
Bieg śladami K. Nowaka
Wycieczki
Konkursy
Człowiek Roku
Aktualności
Historia
Galeria
Varia
Pobieralnia Łazarska
20 Dni Łazarza - Aktualności
2009-06-02
Z red. Hałasikiem po... Merkurym

Redaktor Jacek Hałasik tak jak co roku podczas Dni Łazarza zaprosił nas na wycieczkę po Radiu Merkury, które od 64 już lat mieści się na Łazarzu, przy ulicy Berwińskiego 5 w zabytkowej willi z roku 1910. Tym razem uczestnikami wyprawy do poznańskiej rozgłośni Polskiego Radia były zuchy, harcerze i instruktorzy ze Szczepu ZHP Gromad, Zuchowych, Drużyn, Harcerskich i Wędrowniczych „Łazarz” (Uf, dłuu..uga nazwa!).

Fotograficzną relację z przygody jaka niewątpliwie była wycieczka po Radio Merkurym znaleźć można w naszej galerii.
2009-06-02
XXX-lecie Stowarzyszenia Radiestetów

Dyskusje o właściwościach piramid, tajemnicach medycyny koreańskiej oraz zaletach leczenia polem magnetycznym odbyły się naszym klubie podczas jubileuszowego spotkania Stowarzyszenie Radiestetów im. Cz. Spychalskiego. Łazarscy miłośnicy różdżek i medycyny naturalnej liczą sobie już 30 - lat! Prezentacja „naszego” stowarzyszenia w Kręgu była jedną z imprez towarzyszących tegorocznym Dniom Łazarza.

Podczas spotkania można było skorzystać z pomocy specjalistów od bioterapii, litoterapii, czyli leczenia kamieniami, aromaterapii, czyli leczenia zapachami, a także sprawdzić, jak działa su dżok, urządzenie zbliżone do akupresury, z którego korzystają lekarze koreańscy. Niewątpliwą atrakcją spotkania było stoisko z piramidami najbardziej znanego polskiego specjalisty w tej dziedzinie pana Czesława Spychalskiego, który znacznie więcej swoich piramid sprzedaje w Europie Zachodniej w Niemczech i Szwecji niż w Polsce.

Członkowie stowarzyszenia mają nadzieję, ze także dzięki ich pracy medycyna naturalna doczeka się także i w Polsce należnego jej uznania. 30-lecie stowarzyszenia, uroczyście świętowane w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w obecności wojewody wielkopolskiego Piotra Florka, który z tej okazji wręczył stowarzyszeniu okolicznościowy dyplom.

Naszym Przyjaciołom z okazji Jubileuszu życzymy wiele sukcesów i satysfakcji na radiestezyjnej drodze.
2009-06-01
Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych "Krąg-2009"

Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych "Krąg 2009" jest jedną z najstarszych imprez towarzyszących Dniom Łazarza. Od lat prezentują się na nim zespoły taneczne, teatralne, muzyczne z całego Poznania. Przekrój wiekowy występujących osób jest największy z możliwych od przedszkolaków do... 90-latków!

Podczas tegorocznego przeglądu wystąpiły zespoły artystyczne działające tylko na Łazarzu. Podziwialiśmy dzieci z Przedszkola nr 44 w wiązance tańców popularnych oraz "młodzież" ze Szkoły Podstawowej nr 26 w przedstawieniu "Kopciuszek po nowemu". Gospodarzy zaprezentował Zespół Artystyczny Seniorów "Łazarski Krąg", Zespół Artystyczny "Bolero" oraz Kabaret Seniorów "Wiosenne Krokusiki".

2009-06-01
"Łazarz - Tajemnice kamienic"

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Matejki przygotowali wystawę fotograficzną "Łazarz - tajemnice kamienic", którą można oglądać do piątku 5 czerwca w holu szkoły.

Na wystawie zaprezentowano ponad sto fotogramów przedstawiających nie tylko łazarskie kamienice. Domy bowiem to nie tylko architektura, ale i ludzie w nich mieszkający, o czym można było się przekonać oglądając stojącą na zaskakująco wysokim poziomie artystycznym wystawę przygotowaną przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego. Młodym artystom gratulujemy..

... a Państwa zapraszamy do fotograficznego wspomnienia z nostalgicznej wystawy (patrz: galeria)
2009-05-31
Koncert Gaude Mater

Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu oraz Kościół pw Matki Boskiej Bolesnej i Klub „Krąg” byli organizatorami niedzielę 31 maja 2009 koncertu „Gaude Mater”.

Wykonawcami koncertu w którym łazarska świątynia zmieniła się w salę koncertową byli: Joanna Adamska, Oliwia Czarnecka, Krzysztof Czapla, Barbara Grudziecka, Kamil Ignaszak, Piotr Maciejowski, Anna Macuk, Joanna Sykulska, Paweł Piechowiak, Joanna Talarkiewicz, Hanna Winiszewska, Filip Viol oraz Chór Kameralny PSM II st. pod dyr. Małgorzaty Kwaśnik – Chmielewskiej i zespoły instrumentalne pod opieka artystyczną dyrektora szkoły Wojciecha Michalskiego. W programie znalazły się utwory: M. Gomółki, J.Fr. Haendla, J.Haydna, M.A. Ingegneri, C. Franka, H. Purcella, W. Rudnicka, J. Ruttera, I. Strawińskiego i innych.

Koncert Gaude Mater to największe wydarzenie artystyczne XX Dni Łazarza.
Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt