Serdecznie witamy w "Wirtualnym Kręgu"- na stronach Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald"   ***   Uprzejmie informujemy! W Kręgu do dnia 31 sierpnia trwa przerwa wakacyjna.   ***   Sekretariat Klubu jest do państwa dyspozycji, od poniedziałku 01.09. (od godz.15:00 do 19:00.)   ***   Miłych, bez "wirusowych ekscesów" wakacji, życzy Państwu, Załoga Klubu Krąg!
DNI ŁAZARZA
Organizatorzy
Komitet Honorowy
Patroni medialni
Sponsorzy
Program Dni Łazarza
Festyn Łazarski
Koncert Galowy
Parada Łazarska
Krzyżówka Łazarska
I Bieg Łazarski "Arena 2009"
Bieg śladami K. Nowaka
Wycieczki
Konkursy
Człowiek Roku
Aktualności
Historia
Galeria
Varia
Pobieralnia Łazarska
20 Dni Łazarza - Aktualności
2009-06-05
Konkurs plastyczny "Nasz Łazarz"

Od dziesięciu lat Dniom Łazarza towarzyszy konkurs plastyczny "Nasz Łazarz" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 3. W piątek 5 czerwca została otwarta wystawa pokonkursowa oraz wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu. W części artystycznej wystąpiły zespoły wokalne i taneczne działające przy MDK nr 3. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 113 prac, której autorami byli młodzi mieszkańcy Poznania. Uczestnicy Konkursu Plastycznego "Nasz Łazarz" musieli wykonać pracę na formacie nie mniejszym jak A3 i nie większym jak pół arkusza brystolu w jednej z technik plastycznych: rysunku, grafice, malarstwie lub fotomontażu. Tematyka konkursu obejmowała zabytki Łazarza, charakterystyczny pejzaż i ulice Łazarza, a także życie codzienne dzielnicy.

W konkursie nagrodzona kilkanaście prac, a ponadto 22 uczestników otrzymało wyróżnienia. Zwycięzcy XI Konkursu Plastycznego "Nasz Łazarz" zostali nagrodzeni dyplomami, książkami i akcesoriami plastycznymi które będą pomocne przy kolejnych konkursach. Fotograficzna relacja z wystawy i uroczystego zakończenia konkursu w naszej galerii. Lista laureatów konkursu

2009-06-04
Toast Wolności

Obchody przypadającej 4 czerwca 2009 roku XX rocznicy Wolnej Polski stały się ważnym elementem tegorocznego święta dzielnicy Łazarz, które również obchodziły jubileusz dwudziestolecia. Komitet Organizacyjny Dni Łazarza zaprosił z tej okazji mieszkańców Łazarza do wzięcia udziału w symbolicznym toaście wolności. Spotkanie odbyło się w czwartkowy wieczór 4 czerwca o godzinie 20.00 w Klubie Osiedlowym Krąg. Przy muzyce Jacka Kaczmarskiego w miłej atmosferze, w której nie brakowało wspomnień i bibuły z okresu stanu wojennego uczestnicy spotkania wznieśli toast za Wolną Polskę.

Zapraszamy do galerii.
2009-06-04
Apel Wolności

Ważnym wydarzeniem ostatniego dnia publicznych imprez XX Dni Łazarza był uroczysty Apel Wolności, który odbył się na placu przed VIII Liceum Ogólnokształcącym imienia Adama Mickiewicza (ulica Głogowska 92). Apel odbył się bezpośrednio po zakończeniu Parady Łazarskiej i był formą patriotycznej manifestacji mieszkańców dzielnicy czczących rocznicę powstania Wolnej Polski.

Uczestników apelu powitali redaktor Jacek Hałasik i szef Kręgu Janusz Heller. Koncert muzyki marszowej i patriotycznej wykonała Orkiestra Reprezentacyjna Kolejarzy Miasta Poznania im. Karola Kurpińskiego. Głównym punktem uroczystości było odczytanie przez Martynę Mendyk (uczennicę VI klasy SP nr 26) Apelu Wolności, apelu młodych mieszkańców Łazarza o godne uczczenie przypadającej w tym dniu dwudziestej rocznicy obalenia komunizmu w Polsce. Uroczystość zakończyło odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Po apelu w Kościele parafialnym pw Matki Boskiej Bolesnej została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny i mieszkańców Łazarza.

Zapraszamy do galerii.
2009-06-04
Bard, pilot, poeta, biegacz...

W trakcie Dni Łazarza od lat organizowane są spotkania z literatami. Nie zabrakło ich podczas tegorocznych, jubileuszowych Dni. W czwartek (04.06.) liczne grono najmłodszych mieszkańców Łazarza uczestniczyło w spotkaniu autorskim z Janem Hyjkiem, poetą i prozaikiem, adresującym swoją twórczość do dzieci młodzieży.

Jan Hyjek (1957) z wykształcenia pedagog (1986 r.) UAM to także kompozytor i autor tekstów piosenek z nurtu „krainy łagodności”, wokalista koncertujący w klubach studenckich w latach w 1983-1993. Autor wierszy, aforyzmów, opowiadań, sztuk teatralnych, recenzji, esejów i powieści. Z zamiłowania biegacz. Uprawia turystykę górską. Pilot Aeroklubu Poznańskiego. Swoje grafiki opublikował w dwóch powieściach.
Wydał min.: "Zbudzone z milczenia" - tomik 101 piosenek - 2006 i 2008, "Nie oglądaj się wstecz" - 1997, "2004" - powieść dla młodzieży, "Koła czasu" - 2004, powieść, "Sporna śliwka" 2008, powieść przygodowa z wątkiem detektywistycznym dla młodszych nastolatków.

Relacja ze spotkania w naszej fotogalerii.
2009-06-04
Bimbą do wolności

„Bimbą do wolności” czyli przejażdżkę zabytkowym tramwajem typu N+Nd z 1949 roku zafundowali w czwartek 4 czerwca mieszkańcom Poznania organizatorzy Jubileuszowych 20. Dni Łazarza.

Jacek Kołodziejski z Fundacji „PROMYK SŁOŃCA” oraz Klub Krąg byli organizatorami tej wycieczki, podkreślającej 20 lat Wolnej Polski. Popularną "enką" lub też "trumną" z 1949 roku będzie się można przejechać po Poznaniu. W czwartek o godz. 16:00 spod zajezdni przy ulicy Głogowskiej w godzinny rejs po poznańskich szlakach tramwajowych wyruszyła zabytkowa bimba. a trasa zakończyła się przy Parku Wilsona, skąd uczestnicy wycieczki mogli dołączyć do IV Parady Łazarskiej.

Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt