Serdecznie witamy w "Wirtualnym Kręgu"- na stronach Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald"   ***   Uprzejmie informujemy! W Kręgu do dnia 31 sierpnia trwa przerwa wakacyjna.   ***   Sekretariat Klubu jest do państwa dyspozycji, od poniedziałku 01.09. (od godz.15:00 do 19:00.)   ***   Miłych, bez "wirusowych ekscesów" wakacji, życzy Państwu, Załoga Klubu Krąg!
DNI ŁAZARZA
Organizatorzy
Komitet Honorowy
Patroni medialni
Sponsorzy
Program Dni Łazarza
Festyn Łazarski
Koncert Galowy
Parada Łazarska
Krzyżówka Łazarska
I Bieg Łazarski "Arena 2009"
Bieg śladami K. Nowaka
Wycieczki
Konkursy
Człowiek Roku
Aktualności
Historia
Galeria
Varia
Pobieralnia Łazarska
20 Dni Łazarza - Aktualności
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 >>
2009-06-05
"Przyjaciel Łazarza"

Po raz jedenasty podczas uroczystego zakończenia Dni Łazarza przyznawano plakietki "Przyjaciel Łazarza", którymi Komitet Organizacyjny Dni Łazarza wyróżnia osoby zaświadczające swą pracą zawodową i prowadzoną działalnością społeczną, iż nasza dzielnica jest im szczególnie bliska. Po raz drugi przyznano statuetki przygotowane według autorskiego projektu przez artystę rzeźbiarza Kazimierza Rafalika.

W roku 2009 zaszczytny tytuł Przyjaciela Łazarza otrzymali:
  • Pani Dorota Domańska – podharcmistrz ZHP, instruktor Szczepu ZHP „Łazarz”, współorganizatorka Sztabu 16 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Klubie Krąg
  • Pan Krzysztof Lausch – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 103 przy ul. Rycerskiej w Poznaniu
  • Pan Wojciech Wysocki – instruktor ds. mediów w Klubie Krąg
(lista laureatów z poprzednich lat znajduje się w dziale: Nagrody Klubu "Krąg")
2009-06-05
Nagroda im. Stanisława Strugarka

Sześć lat temu w roku 2003 podczas XIV Dni Łazarza odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą znanemu poznańskiemu dziennikarzowi i popularyzatorowi gwary poznańskiej Stanisławowi Strugarkowi. Tablica została umieszczona na kamienicy przy ulicy Lodowej gdzie żył i tworzył Strugarek. W tym samym roku została ustanowiona Nagroda imienia Stanisława Strugarka przyznawana za popularyzowanie gwary poznańskiej. Pierwszym laureatem nagrody został twórca postaci Starego Marycha red. Juliusz Kubel z Radia Merkury.

Podczas uroczystego finału XX Dni Łazarza ogłoszono wyniki VII edycji konkursu. Nagrodę im. Stanisława Strugarka otrzymała pani Ewa Jakubowska-Klonek - nauczycielka.. matematyki w II LO w Poznaniu. Pani Ewa jest od wielu lat organizatorką konkursu gwary poznańskiej w II LO oraz licznych wystaw o Łazarzu.

Jak pamiętamy w ubiegłym roku nagroda im. Stanisława Strugarka po raz pierwszy opuściła granice Poznania. Otrzymała ją wówczas dyrektorka szkoły w Bukówcu Górnym koło Włoszakowic pani Zofia Dragan. Wówczas pani Zofia nie mogła przybyć do nas i odebrać swoją nagrodę. Było to możliwe podczas tegorocznego finału Dni Łazarza. Pani Zofia okazała się nie tylko popularyzatorką gwary poznańskiej ale również autorką zabawnych skeczy. Jej występ w towarzystwie Kapeli Zza Winkla dopełnił sympatycznie finał Jubileuszowych Dni Łazarza.

2009-06-05
Człowiek XX-lecia Łazarza

Z okazji 20, Jubileuszowych Dni Łazarza oraz przypadającej w 2009 roku rocznicy 20-lecia Wolnej Polski, Kapituła Tytułu Człowiek Roku Łazarza przyznała podobnie jak dziesięć lat temu Nagrodę Specjalną. W tym roku był to „Człowiek XX-lecia Łazarza”. Na podstawie zgłoszonych wniosków Kapituła nagrodę przyznała księdzu kanonikowi Januszowi Piotrowskiemu z parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej.

Tytuł „Człowieka XX-lecia Łazarza” przypadł wielce zasłużonemu łazarskiemu duchownemu, który za kilkanaście dni obchodzić będzie 50. rocznicę święceń kapłańskich. Ksiądz Janusz Piotrowski jest także z wykształcenia i pasji artystą muzykiem od 25 lat prowadzącym parafialny chór "Doloroza".

Laureatowi z okazji zasłużonego wyróżnienia i Jubileuszu Służby Kapłańskiej najlepsze życzenia i gratulacje składa Komitet Organizacyjny Dni Łazarza.

2009-06-05
Człowiek Roku 2009 Łazarza

Najważniejszym punktem uroczystego zakończenia Dni Łazarza w poprzednich latach jak i w roku w roku 2009 było i jest ogłoszenie wyników plebiscytu - konkursu o tytuł Człowieka Roku Łazarza. Kapitułę tytułu stanowią przedstawiciele dwóch łazarskich Rad Osiedlowych, Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza, Klubu Krąg oraz wszyscy dotychczasowi laureaci tytułu. Kapituła na tajnym posiedzeniu w dniu 2 czerwca Człowiekiem Roku 2009 wybrała druha Stanisława Kruka.

Tegoroczny laureat konkursu jest od ponad 30 lat instruktor Związku Harcerstwa Polskiego, wychowawcą wielu pokoleń instruktorów. Od 25 lat prowadzi pracę wychowawczą i instruktorską na Łazarzu. W trakcie łazarskiego okresu pracy instruktorskiej Stanisław Kruk był organizatorem kilkudziesięciu obozów i zimowisk harcerskich, kilkuset rajdów i biwaków, komendantem wielu zlotów i kursów instruktorskich. Pełnił wiele społecznych funkcji we władzach harcerskich w Hufcu imienia Zwycięzców Grunwaldu w Poznaniu i w Chorągwi Wielkopolskiej. Aktywny także zawodowo. Od wielu lat związany ze znaną firma budowlaną „Budopol - Poznań”.

Druhowi Staszkowi składamy gratulacje i wyrazy uznania!
2009-06-05
XX Dni Łazarza zakończone!

W piątek, 5 czerwca w Klubie Osiedlowym Krąg przy ul. Dmowskiego uroczyście zakończono Jubileuszowe XX Dni Łazarza, największe a zarazem najstarsze święto dzielnicowe Poznania.

Finałowa impreza odbyła się z udziałem Radnych Miasta Poznania Lidii Dudziak oraz Wojciecha Wośkowiaka oraz przedstawicieli samorządów miejskiego i lokalnego, organizatorów, sponsorów, nauczycieli, wolontariuszy i działaczy społecznych. W trakcie zakończenia przyznano nagrody "Przyjaciel Łazarza", nagrodę im. Stanisława Strugarka oraz tytuł "Człowiek roku Łazarza", "Człowiek XX-lecia Łazarza". Podczas uroczystości Jerzy Babiak i Janusz Heller otrzymali od Radnego Miasta Poznania, Wojciecha Wośkowiaka symboliczne statuetki i podziękowania za 20-letnie działania w Wolnej Polsce. Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza J.Heller podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesu tegorocznej imprezy. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła znana i lubiana Kapela „Zza winkla”, a całą imprezę poprowadzili: aktor Tadeusz Falana i kierownik klubu Janusz Heller.

Zdjęcia z uroczystości do obejrzenia w naszej galerii.
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 >>
Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt