"Wirtualna Galeria Artystyczna Klubu Krąg" zaprasza na wernisaż "Wielkanocnego Konkursu Plastycznego", który rozpocznie się w Wielką Sobotę o godzinie 17:00. Transmisje on-line na kanale yt   ***   Wirtualny Krąg zaprosił w piątek 3 kwietnia na muzyczne spotkanie z Rodziną Mazurków. Transmisje on-line odbyła się na naszych mediach społecznościowych: yt i fb! (Film do obejrzenia na yt i w klubowej galerii wideo)   ***   Zapraszamy do odwiedzin "Wirtualnej Galerii Artystyczna Klubu Krąg", na wystawę plastyczną "Wymarzona wyspa" Wystawa czynna całą dobę!
DNI ŁAZARZA
Organizatorzy
Komitet Honorowy
Patroni medialni
Sponsorzy
Program Dni Łazarza
Festyn Łazarski
Koncert Galowy
Parada Łazarska
Krzyżówka Łazarska
I Bieg Łazarski "Arena 2009"
Bieg śladami K. Nowaka
Wycieczki
Konkursy
Człowiek Roku
Aktualności
Historia
Galeria
Varia
Pobieralnia Łazarska
20 Dni Łazarza - Aktualności
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 >>
2009-06-05
"Przyjaciel Łazarza"

Po raz jedenasty podczas uroczystego zakończenia Dni Łazarza przyznawano plakietki "Przyjaciel Łazarza", którymi Komitet Organizacyjny Dni Łazarza wyróżnia osoby zaświadczające swą pracą zawodową i prowadzoną działalnością społeczną, iż nasza dzielnica jest im szczególnie bliska. Po raz drugi przyznano statuetki przygotowane według autorskiego projektu przez artystę rzeźbiarza Kazimierza Rafalika.

W roku 2009 zaszczytny tytuł Przyjaciela Łazarza otrzymali:
  • Pani Dorota Domańska – podharcmistrz ZHP, instruktor Szczepu ZHP „Łazarz”, współorganizatorka Sztabu 16 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Klubie Krąg
  • Pan Krzysztof Lausch – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 103 przy ul. Rycerskiej w Poznaniu
  • Pan Wojciech Wysocki – instruktor ds. mediów w Klubie Krąg
(lista laureatów z poprzednich lat znajduje się w dziale: Nagrody Klubu "Krąg")
2009-06-05
Nagroda im. Stanisława Strugarka

Sześć lat temu w roku 2003 podczas XIV Dni Łazarza odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą znanemu poznańskiemu dziennikarzowi i popularyzatorowi gwary poznańskiej Stanisławowi Strugarkowi. Tablica została umieszczona na kamienicy przy ulicy Lodowej gdzie żył i tworzył Strugarek. W tym samym roku została ustanowiona Nagroda imienia Stanisława Strugarka przyznawana za popularyzowanie gwary poznańskiej. Pierwszym laureatem nagrody został twórca postaci Starego Marycha red. Juliusz Kubel z Radia Merkury.

Podczas uroczystego finału XX Dni Łazarza ogłoszono wyniki VII edycji konkursu. Nagrodę im. Stanisława Strugarka otrzymała pani Ewa Jakubowska-Klonek - nauczycielka.. matematyki w II LO w Poznaniu. Pani Ewa jest od wielu lat organizatorką konkursu gwary poznańskiej w II LO oraz licznych wystaw o Łazarzu.

Jak pamiętamy w ubiegłym roku nagroda im. Stanisława Strugarka po raz pierwszy opuściła granice Poznania. Otrzymała ją wówczas dyrektorka szkoły w Bukówcu Górnym koło Włoszakowic pani Zofia Dragan. Wówczas pani Zofia nie mogła przybyć do nas i odebrać swoją nagrodę. Było to możliwe podczas tegorocznego finału Dni Łazarza. Pani Zofia okazała się nie tylko popularyzatorką gwary poznańskiej ale również autorką zabawnych skeczy. Jej występ w towarzystwie Kapeli Zza Winkla dopełnił sympatycznie finał Jubileuszowych Dni Łazarza.

2009-06-05
Człowiek XX-lecia Łazarza

Z okazji 20, Jubileuszowych Dni Łazarza oraz przypadającej w 2009 roku rocznicy 20-lecia Wolnej Polski, Kapituła Tytułu Człowiek Roku Łazarza przyznała podobnie jak dziesięć lat temu Nagrodę Specjalną. W tym roku był to „Człowiek XX-lecia Łazarza”. Na podstawie zgłoszonych wniosków Kapituła nagrodę przyznała księdzu kanonikowi Januszowi Piotrowskiemu z parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej.

Tytuł „Człowieka XX-lecia Łazarza” przypadł wielce zasłużonemu łazarskiemu duchownemu, który za kilkanaście dni obchodzić będzie 50. rocznicę święceń kapłańskich. Ksiądz Janusz Piotrowski jest także z wykształcenia i pasji artystą muzykiem od 25 lat prowadzącym parafialny chór "Doloroza".

Laureatowi z okazji zasłużonego wyróżnienia i Jubileuszu Służby Kapłańskiej najlepsze życzenia i gratulacje składa Komitet Organizacyjny Dni Łazarza.

2009-06-05
Człowiek Roku 2009 Łazarza

Najważniejszym punktem uroczystego zakończenia Dni Łazarza w poprzednich latach jak i w roku w roku 2009 było i jest ogłoszenie wyników plebiscytu - konkursu o tytuł Człowieka Roku Łazarza. Kapitułę tytułu stanowią przedstawiciele dwóch łazarskich Rad Osiedlowych, Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza, Klubu Krąg oraz wszyscy dotychczasowi laureaci tytułu. Kapituła na tajnym posiedzeniu w dniu 2 czerwca Człowiekiem Roku 2009 wybrała druha Stanisława Kruka.

Tegoroczny laureat konkursu jest od ponad 30 lat instruktor Związku Harcerstwa Polskiego, wychowawcą wielu pokoleń instruktorów. Od 25 lat prowadzi pracę wychowawczą i instruktorską na Łazarzu. W trakcie łazarskiego okresu pracy instruktorskiej Stanisław Kruk był organizatorem kilkudziesięciu obozów i zimowisk harcerskich, kilkuset rajdów i biwaków, komendantem wielu zlotów i kursów instruktorskich. Pełnił wiele społecznych funkcji we władzach harcerskich w Hufcu imienia Zwycięzców Grunwaldu w Poznaniu i w Chorągwi Wielkopolskiej. Aktywny także zawodowo. Od wielu lat związany ze znaną firma budowlaną „Budopol - Poznań”.

Druhowi Staszkowi składamy gratulacje i wyrazy uznania!
2009-06-05
XX Dni Łazarza zakończone!

W piątek, 5 czerwca w Klubie Osiedlowym Krąg przy ul. Dmowskiego uroczyście zakończono Jubileuszowe XX Dni Łazarza, największe a zarazem najstarsze święto dzielnicowe Poznania.

Finałowa impreza odbyła się z udziałem Radnych Miasta Poznania Lidii Dudziak oraz Wojciecha Wośkowiaka oraz przedstawicieli samorządów miejskiego i lokalnego, organizatorów, sponsorów, nauczycieli, wolontariuszy i działaczy społecznych. W trakcie zakończenia przyznano nagrody "Przyjaciel Łazarza", nagrodę im. Stanisława Strugarka oraz tytuł "Człowiek roku Łazarza", "Człowiek XX-lecia Łazarza". Podczas uroczystości Jerzy Babiak i Janusz Heller otrzymali od Radnego Miasta Poznania, Wojciecha Wośkowiaka symboliczne statuetki i podziękowania za 20-letnie działania w Wolnej Polsce. Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza J.Heller podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesu tegorocznej imprezy. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła znana i lubiana Kapela „Zza winkla”, a całą imprezę poprowadzili: aktor Tadeusz Falana i kierownik klubu Janusz Heller.

Zdjęcia z uroczystości do obejrzenia w naszej galerii.
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 >>
Copyright (c) 2006-2019 by LT Media Net Sp. z o.o. Linki Polityka prywatności Kontakt