Wystawą "Kojarzę te twarze. vol. 2." w ramach 5.Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki w Galerii Krąg w sobotę 17 .10. oficjalnie został zainaugurowany sezon kulturalny 2020-2021 na Łazarzu
DNI ŁAZARZA
Koncert Finałowy
Wycieczki
Konkursy
Festyn Łazarski
Sponsorzy
Galeria
Człowiek Roku
Aktualności
Program
Patroni medialni
Organizatorzy
Komitet Honorowy
Komitet Organizacyjny
19 Dni Łazarza - Aktualności

AKTUALNOŚCI XIX DNI ŁAZARZA

2008-06-01
Koncert rozrywkowy "Łazarz się bawi"

Komitet Organizacyjny Dni Łazarza zaprosił mieszkańców Poznania do parku Wilsona na Koncert Inauguracyjny XIX Dni łazarza czyli koncert rozrywkowy "Łazarz się bawi". W niedzielne upalne popołudnie, 1 czerwca w zabytkowej muszli koncertowej wystąpili:
- Orkiestra Reprezentacyjna Kolejarzy Poznania im. Karola Kurpińskiego
- Zespoły instrumentalne i wokalne z Zespołu Szkół Muzycznych
- Dziecięcy Zespół Folklorystyczny "Łaniki"

Zapraszamy do naszej galerii cz.1, cz.2.
2008-06-01
"Nieznany Łazarz"

Historię dzielnicy, niezwykłego podróżnika z Łazarza oraz Park Kasprowicza zamieniony w Powszechną Wystawę Krajową mogli poznać uczestnicy niedzielnej wycieczki "Nieznany Łazarz".

W programie Dni Łazarza od lat znajdują się piesze wycieczki po najciekawszych miejscach dzielnicy. Od lat zawsze inną trasą przemierzają poznaniacy uliczki, parki i zaułki Łazarza. Od lat ten sam przewodnik: Zenon Wiatr z Koła Przewodników Miejskich Oddziału Poznańskiego PTTK. Wycieczka wyruszyła tak jak zawsze spod naszego klubu. Pierwszym punktem spaceru była kamienica przy ulicy Lodowej 32, w której mieszkał znany poznański podróżnik Kazimierz Nowak, który samotnie przez pięć lat podróżował rowerem po Afryce. Następnym programem wycieczki był odremontowany kościół Matki Boskiej Bolesnej oraz obchodzący 60-lecie parafii rzymsko-katolickiej kościół pod wezwaniem św. Anny. Na koniec "łazarscy turyści” dotarli do Parku Kasprowicza gdzie pan Zenon Wiatr opowiedział o historii parku, o budowie hali Arena oraz odbywającej w 1929 roku także w tym miejscu Powszechnej Wystawy Krajowej.


2008-05-31
Inauguracja XIX Dni Łazarza

Dni Łazarza doroczne święto mieszkańców poznańskiej dzielnicy Łazarz w tym roku odbywające się po raz dziewiętnasty zostały zainaugurowane w sobotę 31 maja 2008. Oprawa tej inauguracji miała niecodzienny i zarazem uroczysty, patriotyczno-religijny charakter. Gościem specjalnym był metropolita poznański ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, który najpierw na cmentarzu górczyńskim poświęcił nowe miejsce pochówku śp. księdza prałata Jana Lewickiego, budowniczego i inicjatora powstania kościoła Matki Boskiej Bolesnej aby godzinę później podczas uroczystej mszy świętej poświęcić gruntownie odnowiony kościół MBB.

Po zakończeniu uroczystości ksiądz arcybiskup Gądecki podczas okolicznościowego spotkania odbytego na plebanii w rozmowie z inicjatorem a zarazem przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Januszem Hellerem wyraził duże zainteresowanie przygotowaniami i przebiegiem tegorocznych Dni Łazarza i działalnością Klubu Krąg.

Zapraszamy do galerii:
Uroczystości na cmentarzu górczyńskim
In aeternam rei memoriam

2008-05-29
Konferencja prasowa organizatorów Dni Łazarza

W zeszłym roku organizatorzy Dni Łazarza zaprosili na konferencję prasową do łazarskiej Kawiarni "7 kontynentów" przy ulicy Matejki. Tym razem Komitet Organizacyjny "Dni Łazarza" zaproponował na spotkanie nie mniej atrakcyjne miejsce. Było to podwórko łazarskiej kamienicy a w zasadzie piękny, zielony ogród Garden Pubu przy ulicy Limanowskiego. W tej scenerii odbyła się konferencja prasowa poświęconą 19 Dniom Łazarza w której wzięli udział dziennikarze z portalu "lazarz.pl", Radia "Merkury", Głosu Wielkopolskiego oraz Radia "Emaus".


2008-05-26
19 Dni Łazarza tuż, tuż..

Ostatnie przed inauguracją łazarskiego święta zebranie Komitetu Organizacyjnego XIX "Dni Łazarza" miało miejsce we poniedziałek 19 maja w Klubie Krąg. W spotkaniu wzięli udział tak jak poprzednio członkowie łazarskich rad osiedlowych oraz przedstawiciele placówek oświatowych biorących udział w imprezie. Zebranie miało bardzo roboczy charakter. No cóż, do pierwszych imprez pozostało już bardzooo.. mało czasu.

Tydzień później w Klubie Krąg (26 maja) spotkali się członkowie Komitetu Honorowego XIX Dni Łazarza. Gości powitał przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Janusz Heller, który w krótkim wystąpieniu przedstawił historię oraz cele programowe Dni Łazarza.


Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt