Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu... w sezonie kulturalno-oświatowym 2022-2023
DNI ŁAZARZA
Koncert Finałowy
Wycieczki
Konkursy
Festyn Łazarski
Sponsorzy
Galeria
Człowiek Roku
Aktualności
Program
Patroni medialni
Organizatorzy
Komitet Honorowy
Komitet Organizacyjny
19 Dni Łazarza - Aktualności

AKTUALNOŚCI XIX DNI ŁAZARZA

Strony: 1 2 3 4 5 6 >>
2008-06-09
Dni Łazarza nie tylko w Kręgu

Dni Łazarza to impreza zainaugurowana w 1987 roku z inicjatywy Klubu Osiedlowego Krąg Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu. W Kręgu od wielu lat znajduje się siedziba Komitetu Organizacyjnego i zapadają najważniejsze decyzje dotyczące organizacji i przebiegu kolejnych Dni Łazarza. Klub Krąg jest też inicjatorem i organizatorem większości imprez. Tu z reguły następuje zarówno uroczysta inauguracja jak i zakończenie corocznego święta podczas którego wręczane są nagrody i wyróżnienia.

Od lat celem kierownictwa Klubu i Komitetu Organizacyjnego jest poszerzenie grona uczestników i współorganizatorów Dni Łazarza. Stąd też w programie XIX Dni Łazarza znalazły się imprezy (festyny, konkursy, przeglądy, turnieje sportowe, wycieczki, wystawy) przygotowane przez stowarzyszenia i organizacje społeczne, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe (gimnazja i licea), przedszkola, parafie, domy kultury. I tak min.: Biblioteka Raczyńskich zaprosiła na spotkanie autorskie z Pawłem Andersem, który opowiedział o nazewnictwie poznańskich ulic i Łukaszem Wierzbickim autorem książki o podróżniku Kazimierzu Nowaku. Festyn dla najmłodszych mieszkańców Łazarza to z kolei wkład w Dni Przedszkola nr 89.

Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego pod niezawodnym kierownictwem pani profesor Ewy Jakubowskiej-Klonek przygotowała konkurs gwarowy, dwie wystawy plastyczne poświęcone Łazarzowi oraz zaprosiła mieszkańców Poznania na wycieczkę krajoznawczą po Łazarzu.

Po raz kolejny ciekawy i atrakcyjny program przygotował łazarski portal internetowy lazarz.pl. Jego twórca i główny animator Janusz Ludwiczak zaprosił min. do zwiedzenia Muzeum Introligatorstwa przy ul. Matejki, lokomotywowni przy ulicy Kolejowej oraz do złożenia wizyty w Redakcji Głosu Wielkopolskiego. Natomiast wśród wielu imprez towarzyszących Dniom Łazarza znalazł się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Rady Osiedla Świętego Łazarza.

Relacje z imprez przygotowanych przez portal oraz innych organizatorów "Dni Łazarza" zamieszczone są na stronach 19dni.lazarz.pl.

Wszystkim tym którzy włączyli się w organizację "XIX Dni Łazarza" Komitet Organizacyjny składa serdeczne podziękowanie.


2008-06-09
Nagroda im. Stanisława Strugarka

Pięć lat temu w roku 2003 podczas XIV Dni Łazarza odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą znanemu poznańskiemu dziennikarzowi i popularyzatorowi gwary poznańskiej Stanisławowi Strugarkowi. Tablica została umieszczona na kamienicy przy ulicy Lodowej gdzie żył i tworzył Strugarek. W tym samym roku została ustanowiona nagroda imienia Stanisława Strugarka przyznawana za popularyzowanie gwary poznańskiej. Pierwszym laureatem nagrody został twórca postaci Starego Marycha red. Juliusz Kubel z Radia Merkury.

Podczas uroczystego finału XIX Dni Łazarza ogłoszono wyniki VI edycji konkursu. Tym razem nagroda im. Stanisława Strugarka opuściła granice Poznania. Otrzymała ją dyrektorka szkoły w Bukówcu Górnym koło Włoszakowic pani Zofia Dragan.


2008-06-09
Człowiek Roku 2008 Łazarza

Najważniejszym punktem uroczystego zakończenia Dni Łazarza jest od lat ogłoszenie wyników plebiscytu - konkursu o tytuł Człowieka Roku Łazarza. Kapitułę tytułu stanowią przedstawiciele dwóch łazarskich Rad Osiedlowych, Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza, Klubu Krąg oraz wszyscy dotychczasowi laureaci tytułu. Kapituła na tajnym posiedzeniu w dniu 6 czerwca (niestety bez udziału członków Rady Osiedla Święty Łazarz) Człowiekiem Roku 2008 wybrała księdza Mariana Ciesielskiego.
Tegoroczny laureat konkursu - plebiscytu jest zasłużonym łazarskim kapłanem, proboszczem Parafii pw. Chrystusa Sługi a jednocześnie budowniczym kościoła przy ulicy Macieja Palacza w Poznaniu.


2008-06-09
"Przyjaciel Łazarza"

Po raz dziesiąty podczas uroczystego zakończenia Dni Łazarza przyznawano plakietki "Przyjaciel Łazarza", którymi Komitet Organizacyjny Dni Łazarza wyróżnia osoby zaświadczające swą pracą zawodową i prowadzoną działalnością społeczną, iż nasza dzielnica jest im szczególnie bliska. W tym roku z okazji małego jubileuszu plakietki przeistoczyły się w statuetki przygotowane według autorskiego projektu przez artystę rzeźbiarza Kazimierza Rafalika.

W roku 2008 zaszczytny tytuł Przyjaciela Łazarza otrzymali:
  • Pani Magdalena Kaczmarek – podharcmistrz ZHP, instruktor Szczepu Łazarz, organizatorka Sztabu 16 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Klubie Krąg
  • Pan Przemysław Kubala – wieloletni sponsor Dni Łazarza
  • Pan Jerzy Moliński – działacz społeczny, fotografik
(lista laureatów z poprzednich lat znajduje się w dziale: Nagrody Klubu "Krąg")
2008-06-08
Koncert "Gaude Mater"

Kościół p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu, Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu oraz Komitet Organizacyjny XIX Dni Łazarza i Klub Osiedlowy "Krąg" byli organizatorami koncertu muzyki organowej i kameralnej "Gaude Mater" w którym wystąpili soliści: Mikołaj Cieślak, Oliwia Czarnecka, Patrycja Kubiak, Maria Penc, Joanna Zawiślak i inni, zespół instrumentalny pod kierownictwem Wojciecha Michalskiego oraz Chór Kameralny i Zespół Kameralny pod dyrekcją Małgorzaty Kwaśnik-Chmielewskiej z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. Koncert odbył się w niedzielę 8 czerwca w Kościele Matki Boskiej Bolesnej przy ulicy Głogowskiej przed wieczorna msza święta.

Koncert podobnie jak w roku ubiegłym przygotowała pani profesor Małgorzata Kwaśnik-Chmielewska a opiekę artystyczną sprawował dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych pan Wojciech Michalski. Koncert "Gaude Mater" w łazarskim kościele już po raz czwarty towarzyszył obchodom Dni Łazarza.

Zapraszamy do galerii na fotograficzna relację Jana Kurka.
Strony: 1 2 3 4 5 6 >>
Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt