Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu... w sezonie kulturalno-oświatowym 2022-2023   ***   Po wakacyjnej przerwie, Klub rusza już 04.09.2023! Zapraszamy!
Archiwum - SEKCJE
Klub Seniora "Bamberka"
"Wiosenne Krokusiki"
KKiTP "Piechur"
Formacja taneczna "Tropical"
Klub Górski "GRAŃ"
Pracownia komputerowa
Organizacje
Zespół "Łazarski Krąg"
Szczep "Łazarz"
Dziennikarski Klub Seniorów
"System - Poznań"
Sekcja Dokumentacji Elektr.
Pracownia komputerowa

Pracownia Komputerowa Klubu "Krąg"

Nowa, dostępna publicznie pracownia komputerowa "napędzana" linuksem została otwarta w sobotę, 18 listopada 2005 o godzinie 16.00, w Klubie Osiedlowym "KRĄG".
Opiekunem pracowni jest stowarzyszenie ACTUS, które stawia sobie za cel upowszechnianie wiedzy informatycznej wśród społeczeństwa oraz wolnego, dostępnego dla wszystkich darmowo i legalnie oprogramowania komputerowego.

Do dyspozycji uczestników zajęć jest 10 stanowisk komputerowych z systemem operacyjnym Edubuntu Linux (Edubuntu jest przygotowaną specjalnie do celów edukacyjnych dystrybucją Linuksa). Już wkrótce rozpoczną się zajęcia np. z grafiki komputerowej dla dzieci, obsługi programu biurowego Open Office dla starszych czy korzystania z Internetu dla seniorów.

Do wyposażenia pracowni przyczyniła się firma Internet Cable Provider, która przekazała na ten cel nowoczesny serwer pracujący pod kontrolą systemu Linux oraz Fundacja WBK, która ofiarowała stowarzyszeniu 10 komputerów służących jako terminale a także Rada i Kierownictwo Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" i kierownictwo Klubu "Krąg" którzy udostępnili i zaadaptowali salę wykładową.

Salę komputerową można zobaczyć w naszej galerii.
Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt