Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu... w sezonie kulturalno-oświatowym 2022-2023   ***   Po wakacyjnej przerwie, Klub rusza już 04.09.2023! Zapraszamy!
AKTUALNOŚCI
sezon 2022/2023
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2020/2021 - Sierpień
2021-08-13
Wycieczki (z) "PoPoznaniu.pl"
Wycieczki (z)

Grupa przewodników PoPoznaniu.pl zaprasza na wycieczki tematyczne. Trasy spacerów prowadzą po mniej znanych dzielnicach miasta, uczestnicy odwiedzają miejsca z dala od turystycznych szlaków, a organizatorzy koncentrują się na jednym wątku. 

Jeśli chcecie Państwo zobaczyć jak wygląda Poznań Borejków czy Bambrów, zajrzeć na Łazarz czy poznać historię miejskiej komunikacji, te wycieczki są właśnie dla Was! Najbliższe wycieczki: 

Ślady – spacer w poszukiwaniu zaginionego czasu. Termin: 24 sierpnia (wtorek), godz. 18.00, początek przed kościołem pw. św. Wojciecha na Wzgórzu św. Wojciecha.

Niewielki napis po niemiecku, niepasujący do reszty kawałek budynku, dekoracja ukryta gdzieś wysoko nad ulicą. Mijamy je codziennie w drodze do pracy, do biblioteki, na przystanek czy zakupy. Detale i miejsca, które wołają do nas: „zatrzymaj się, posłuchaj mojej historii, jesteśmy śladami dawnego Poznania”. Uczestnicy spotkania poszukają razem zaginionego czasu, dadzą wybrzmieć opowieściom i dostrzegą ślady miasta, którego już nie ma.

Zbrodnia i kara. Termin: 25 sierpnia (środa), godz. 18.00, początek na placu Międzymoście od strony skweru R.S. Ulatowskiego i ul. Chwaliszewo.

Podczas gdy porządni obywatele dawnego Poznania zajmowali się handlem lub rzemiosłem, w ciemnych zaułkach i podejrzanych spelunkach toczyło się zupełnie inne życie: oszuści planowali kolejny przekręt, złodzieje obserwowali przyszłe ofiary, a kat namawiał swoje podopieczne do kradzieży. Miejcie się na baczności! Wycieczka będzie pełna nieco ponurych, ale fascynujących historii o zbrodni i karze w dawnym Poznaniu. Ze względu na tematykę wycieczka przeznaczona dla osób powyżej 16. roku życia.

Poznańskie Ślady Enigmy. Termin: 26 sierpnia (czwartek), godz. 18.00, początek przed CK „Zamek” obok pomnika pogromców Enigmy (ul. Św. Marcin 80/82), zakończenie w tym samym miejscu.

W dwudziestoleciu międzywojennym w Poznaniu rozpoczęły się działania, które doprowadziły do jednego z największych sukcesów w historii polskiego wywiadu – złamania kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Uczestnicy wycieczki poznają miejsca związane z tą historią – Zamek Cesarski czy kamienicę, w której mieszkał Henryk Zygalski – jedyny z trzech kryptologów urodzony w Poznaniu.

Zielone centrum. Termin: 27 sierpnia (piątek), godz. 18.00, początek przy wejściu do Parku Chopina od strony ul. Wrocławskiej.

Poznań często określa się mianem „zielonego miasta”. I rzeczywiście stolicę Wielkopolski tworzy nie tylko cegła, beton i stal, ale również duże połacie terenów miejskiej zieleni, będące jej wyróżnikiem. Otaczające nas rośliny pozwalają nie tylko złapać oddech w miejskiej dżungli, ale są także ważnym dopełnieniem wizerunku miasta, zapobiegając jego przekształceniu w betonową pustynię. Uczestnicy wycieczki poznają nie tylko unikatowy układ zieleni Poznania, ale także przyrodnicze i kulturowe walory miejskich parków.

Poznań w PRL. Termin: 28 sierpnia (sobota), godz. 18.00, początek przed pomnikiem Kościuszki u zbiegu ul. Bukowskiej i Grunwaldzkiej.

Poznań w czasach PRL podlegał wielu przemianom. To w tym czasie odbudowywano centrum po zniszczeniach wojennych, powstawały także takie budowle jak Komitet Wojewódzki PZPR, Dom Studencki Jowita, Dom Handlowy Okrąglak, Rondo Mikołaja Kopernika, hotel Merkury czy Polonez oraz wielkie kompleksy mieszkalne na Ratajach, Winogradach i Piątkowie. W nocy rozbrzmiewała muzyka i odbywały się dansingi, a miasto było rozświetlane przez kolorowe neonowe reklamy. Poznań był wówczas mocno znany z Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie przy ogólnokrajowym niedostatku można było zobaczyć, jak żyją ludzie na Zachodzie. 

Wycieczki prowadzone są w konwencji „free walking tour”. Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacery odbywają się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem. Spacery odbywają się w czasie stanu epidemii. Organizatorzy wycieczek proszą o utrzymanie odpowiedniego dystansu społecznego, a w przypadku pojawienia się objawów infekcji – o rezygnację z udziału w wydarzeniu.

2021-08-09
Zagłosuj, na logo Ogrodu Łazarz!
Zagłosuj, na logo Ogrodu Łazarz!

Jak pisaliśmy wcześniej na naszych stronach, Ogród Łazarz - najstarszy społecznościowy ogród w Poznaniu doczeka się swojego własnego znaku graficznego. Nie obędzie się jednak bez Państwa pomocy w wyborze projektu, który na trwałe będzie symbolizował, miejsce pełne aktywności naszego fyrtlowego środowiska.

Już od dnia dzisiejszego, do końca sierpnia będzie można oddać swój głos na jeden z dziesięciu zaprojektowanych przez Filipa Galasińskiego logotypów Ogrodu ŁazarzWśród uczestników konkursu rozlosujemy nagrody – m.in. kubki z nowym logo.

Nadszedł czas, aby to wyjątkowe miejsce, jakim jest Ogród Łazarz, powstały podczas kolejnej edycji Festiwalu Malta, został wyróżniony własnym niepowtarzalnym znakiem graficznym. Wielokrotnie spotykaliśmy się w naszym wspólnym ogrodzie: z sąsiadami na piknikach i biesiadach, z łazarskimi seniorami, na podwieczorkach muzycznych. Odbyły się w nim dziesiątki wydarzeń artystycznych (koncertów, spektakli, pokazów filmowych), warsztatatów plastycznych, kulinarnych czy kosmetycznych), happeningach, spotkań przyrodniczych, warsztatach. Ogród Łazarz stał się miejscem w którym stworzonym do aktywności społecznej lokalnych mieszkańców. To w naszym ogrodzie powstała leśna enklawa, którą stworzyło stowarzyszenię "Kasztelania Ostrowska". To, tu miały miejsca debaty o przeszłosci Łazarza...

Teraz, to wyjątkowe miejsce zostanie wyróżnione własnym, niepowtarzalnym znakiem graficznym. A zatem, do dzieła! Do wyboru jest dziesięć propozycji graficznych na logo autorstwa logotyp Ogrodu Łazarzl, które zaprojektował Filip Galasiński. Głosować można wchodząc na stronę: www.ogrod.lazarz.pl

Prosimy o zgłaszanie swojego faworyta na adres portalu lazarz.pl. Wśród osób, które wezmą udział w naszej zabawie rozlosujemy kubki z nowym logiem Ogrodu Łazarz, a także inne upominki. Oficjalne ogłoszenie zwycięskiego logotypu Ogrodu Łazarz nastąpi podczas Pikniku Sąsiedzkiego, w dniu 11 września 2021.

Biorąc udział w głosowaniu wyrażamy tym samym zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na potrzeby przeprowadzenia konkursu oraz podanie imienia i nazwiska w przypadku wygranej. Uwaga! Można oddać tylko jeden głos (dotyczy to również adresu e-mail).

2021-08-02
Komunikat Klubu Krąg
Komunikat Klubu Krąg

Kierownictwo Klubu Osiedlowego Krąg uprzejmie informuje, że do dnia 27 sierpnia nasza placówka będzie nieczynna. Sekretariat Klubu jest do państwa dyspozycji od poniedziałku, 30.08. od godz.15:00 do 19:00.

Od 13 września będą przyjmowane zapisy na wszystkie zajęcia prowadzone w klubie w nowym sezonie. Nie mniej zachęcamy Państwa do skorzystania z naszego formularza internetowego za pomocą, którego już dzisiaj można zapisać się na nasze zajęcia. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Link do formularza znajdą Państwo tutaj. Do zobaczenia we wrześniu! Serdecznie zapraszamy!

Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt