Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu   ***   W środę 21 września - rozpoczęła się astronomiczna jesień. Lato skończyło się dokładnie o 21:21!   ***    
AKTUALNOŚCI
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2021/2022 - Wrzesień
2021-09-12
Logo Ogrodu Łazarz, wybrane!
Logo Ogrodu Łazarz, wybrane!

Ogród Łazarz - najstarszy społecznościowy ogród w Poznaniu ma już swój własny znak graficzny. Podczas sobotniego „Pikniku Sąsiedzkiego”, oficjalnie ogłoszono zwycięskie logo naszego społecznościowego ogródka. Mieliśmy przyjemność poinformować o wybranym przez internatów logotypie. Dziękując za udział w naszej wspólnej zabawie mamy przyjemność poinformować o uhonorowaniu udziału w "konkursie" w postaci kubka z oficjalnym logotypem Ogrodu Łazarz.

W 2013 roku podczas kolejnej edycji Festiwalu Malta w Poznaniu narodziła się idea stworzenia ogrodów społecznościach, które miały być miejscem aktywności społecznej lokalnych mieszkańców.

„Po latach spośród sześciu powstałych wówczas ogrodów ostało się jedynie nasze łazarskie przytulisko (co nie oznacza, że w późniejszych latach nie powstały nowe inicjatywy ogrodowe zainspirowane maltańską inicjatywą). Nie będziemy w tym miejscu rozpisywać się o dziesiątkach wydarzeń artystycznych (koncertach, spektaklach, pokazach filmowych, warsztatach plastycznych), happeningach, spotkaniach przyrodniczych, warsztatach kulinarnych, kosmetycznych. W naszym ogrodzie zaistniała leśna enklawa, którą stworzył Maciej Jędrzejczak ze Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska. Tu miały miejsca debaty o Łazarzu, spotkania z reżyserami filmowymi Agnieszką Holland, Janem Komasą. Wielokrotnie spotykaliśmy się z sąsiadami na piknikach, biesiadach a łazarscy seniorzy na podwieczorkach muzycznych. Nadszedł czas, aby to wyjątkowe miejsce zostało wyróżnione własnym niepowtarzalnym znakiem graficznym”.

Od 9 do 31 sierpnia na łamach portalu Lazarz.pl trwało głosowanie na logo Ogrodu Łazarz, które zaprojektował Filip Galasiński. Do wyboru było 10 propozycji graficznych.
W sobotę podczas Pikniku Sąsiedzkiego zaprezentowane zostało oficjalne logo Ogrodu Łazarz. Najwięcej głosów (30,77%) otrzymało logo nr 2.

Wśród osób biorących udział w konkursie rozlosowane zostały nagrody w postaci kubków z nowym logiem Ogrodu Łazarz. Nagrody otrzymują:
  1. Łukasz Pędowski
  2. Aldona Kurzawska
  3. Hanna Siwczak
  4. Marzena Zaworska
  5. Krzysztof Nowaczyk
  6. Kajetan Frąckowiak
  7. Marcin Domański
  8. Adrian Krugiełka
  9. Maja Skowrońska
10. Krzysztof Frąckowiak.

Osoby wyróżnione wspomnianym kubkiem zostały wybrane w losowaniu przez uczestników Pikniku Sąsiedzkiego. O terminie i sposobie odbioru symbolicznej nagrody poinformujemy w odrębnym mailu. Pozdrawiamy i jeszcze raz dziękujemy za wspólna zabawę.

Szczegółowe wyniki konkursu znajdują się na stronie: www.ogrod.lazarz.pl (tekst: Janusz Ludwiczak, portal lazarz.pl)

2021-09-09
Witamy w "Bamberce"!
Witamy w

Po wakacyjnej przerwie, na "Podwieczorku Muzycznym w "Ogrodzie Łazarz", zebrali się członkowie i sympatycy "Klubu Aktywnych 60+",  czyli Klubu Seniora "Bamberka") , inaugurujący tym spotkaniem działalność sekcji Klubu Krąg w nowym sezonie.

Łazarskich seniorów powitał w imieniu Rady i Kierownictwa Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" - kierownik Kręgu. Życzenia miłej klubowej atmosfery i bogatego programu złożyła w imieniu pracowników klubu pani Joanna Heller. "Podwieczorek muzyczny  w Ogrodzie Łazarz" to impreza integracyjna przy muzyce z panią  Krystyną Derą. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach projektu "Łazarski Senior"  współfinansowana z budżetu Miasta Poznania. Pogoda jak na razie nas rozpieszcza i jest zatem duża nadzieja na kontynuowanie muzycznych spotkań do końca miesiąca. Trzymamy kciuki i... do zobaczenia w najblizszą sobotę na tradycyjnym "Pikniku Sasiedzkim" w gościnnym Ogrodzie Łazarz.

2021-09-07
Łazarski „Cicerone”, czyli.. dziesięć lat temu w TVP
Łazarski „Cicerone”, czyli.. dziesięć lat temu w TVP

Na naszym facebookowym profilu „W kręgu kwarantanny” w ramach cyklu "Czterdzieści lat minęło" przypomnieliśmy niedawno przypadkowo znaleziony w sieci film poznańskiej telewizji pt. „Wielkopolska otwarta na wolontariat" z Łazarzem, Kręgiem i "Horyzontami"- w rolach głównych.

Jednym z bohaterów reportażu okazał się Wojciech Wysocki - instruktor Klubu Krąg. Wojtek udzielił dużej pomocy ekipie realizatorów, okazując się doskonałym przewodnikiem i znawcą Łazarza. W reportażu znalazły się fragmenty dotyczące działalności związanych ówcześnie z naszym klubem stowarzyszeń: CIM Horyzonty i Mage.pl. Tu warto zaznaczyć, że nasza współpraca z horyzontowiczami trwa już prawie piętnaście lat! Prezentowany film to autorski program autorski Olgi Kunze zrealizowany przez TVP w 2011r. Przypominamy to wydarzenie dwóch powodów: po pierwsze właśnie minęła dziesiąta rocznica od premiery filmu, a po drugie łezka w oku nam się zakręcała. Reportaż „Wielkopolska otwarta na wolontariat” do obejrzenia na internetowej stronie Klubu Krąg. Gorąco polecamy!

2021-09-01
Pocztówka z wakacji
Pocztówka z wakacji

Popularnymi warsztatami przyrodniczymi "Z Przyrodą za Pan Brat" Klub Krąg zainaugurował pierwszego dnia września w Ogrodzie łazarz działalność programową w sezonie 2021/2022.

Lato - czas relaksu, odpoczynku. Przerwa w zajęciach szkolnych, przerwa w pracy zawodowej. W końcu wolny czas! W końcu Wakacje! Każdy z Nas czeka na ten moment przez cały rok. Kąpiele w jeziorze, morzu, spacery po lesie, górskie wędrówki - aż chce się żyć! 

O tych pięknych chwilach rozmawiali, wspominali pierwszego dnia września uczestnicy zajęć warsztatów "Z Przyrodą za Pan Brat". Ba, swoje letnie wspomnienia udokumentowali tworząc piękne pocztówki oprawione w ramki z gałęzi. Miło popatrzeć i podziwiać jakie piękne wspomnienia maja młodzi miłośnicy naszych polskich pejzaży.

Do zobaczenia na szlaku. Do zobaczenia na kolejnych warsztatowych zajęciach!

Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt