Wystawą "Kojarzę te twarze. vol. 2." w ramach 5.Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki w Galerii Krąg w sobotę 17 .10. oficjalnie został zainaugurowany jubileuszowy sezon kulturalny 2020-2021!   ***   Serdecznie witamy w "Wirtualnym Kręgu"- na stronach Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald"
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2011/2012 - Wrzesień
2011-09-29
Warsztaty Komputerowe 50+
Warsztaty Komputerowe 50+

We wrześniu zostały wznowione cieszące się duża popularnością warsztaty komputerowe dla seniorów. Tym razem zajęcia organizowane są we współpracy z Centrum Inicjatyw Społecznych SIC!. Warsztaty komputerowe są kolejna propozycją klubu dla grupy aktywnych 50+. Zajęcia prowadzi Jakub Grabski tegoroczny absolwent Politechniki Poznańskiej. Zapraszamy do galerii.

2011-09-29
Piosenka z pozytywnym przesłaniem
Piosenka z pozytywnym przesłaniem

Klub Krąg gościł ponownie śpiewające małżeństwo - Alinę i Krzysztofa Galasów, którzy zaprezentowali poetycko - muzyczny recital pt. „Piosenka z pozytywnym przesłaniem”. W programie koncertu znalazły się piosenki z repertuaru klasyków polskiej sceny poetyckiej i piosenki aktorskiej. Wiersze Krzysztofa Galasa przybliżył Janusz Heller.

Krzysztof Galas - niewidomy poeta i bard, sportowiec i … masażysta urodził się w Poznaniu w 1964 r. Zdobył 38 medali na Mistrzostwach Polski Niewidomych i Słabowidzących w pływaniu. W 1980 r. zajął IV miejsce na Igrzyskach Paraolimpijskich w Arhem w Holandii. Ukończył znane Studium Pomaturalne Masażu Leczniczego dla Niewidomych w Krakowie. Debiutował tomikiem poezji "Róża Przeznaczeń" w 2004 r. Kolejne książki jego autorstwa to: "Płoszenie Chwil" 2005 r., "Wizerunki Godzin" 2006 r., "Na powiece Ziemi" 2007 r. Kolejny zbiór wierszy "Kamieniołomy Dni" ukazał się w 2009 r. Od 2006 r. jest członkiem Związku Literatów Polskich.

Piosenki „Słońce w ramionach” z repertuaru grupy „Boom”, „Ja was proszę panowie” z repertuaru Krzysztofa Daukszewicza oraz „Groszki i róże” z repertuaru Ewy Demarczyk do obejrzenia i wysłuchania na klubowym portalu you tube. Zapraszamy także do naszej foto i wideo galerii.

2011-09-29
W tanecznym kręgu
W tanecznym kręgu

Klub Krąg przygotował dla łazarskich seniorów miłą niespodziankę. Była nią odrębna sala taneczna, wyposażona w laserowe, dyskotekowe światełka i specjalne nagłośnienie. W programie wrześniowych imprez muzycznych znalazły się min. wieczór karaoke, spotkanie z muzyką włoską i największymi przebojami ABBY.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych imprezach. Każda osoba w wieku 50+ mile widziana. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.

Patrz także: foto - galeria
2011-09-28
"Meandry wyobraźni"

W środę 28 września w „Galerii Krąg” została otwarta wystawa plastyczna Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej „Meandry wyobraźni”. Tym wydarzeniem, zainaugurowaliśmy działalność wystawienniczą klubu w sezonie kulturalnym 2011-2012. Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej od trzydziestu lat aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta Poznania, a od dwudziestu jest jedną z wizytówek naszego domu kultury.

Kolejna wystawa PSPT zaprezentowała dorobek twórczy Jerzego Antkowiaka, jednego z ciekawszych twórców Stowarzyszenia. Na wystawie „Meandry wyobraźni” można było obejrzeć dwadzieścia prac artysty. Dorobek twórczy pana Jerzego Antkowiaka przybliżyła pani Izabella Hermanowska - prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

Zapraszamy do klubowej wideo galerii na filmowa relacje z wernisażu.
2011-09-24
Odlotowy biwak
Odlotowy biwak

W styczniu w Klubie Krąg odbyło się pierwsze comiesięczne spotkanie Klubu Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie Poznańskim. W drodze rewanżu weterani poznańskiego lotnictwa zaprosili zuchów z naszego szczepu na aeroklubowe lotnisko w Ligowcu. Wrześniowa wizyta na podpoznańskim aerodromie obfitowała w wiele atrakcyjnych wrażeń. „Wilgi”, poczciwe antki, szybowce oraz samoloty z grupy akrobacyjnej „Żelazny” wszystko to było w zasięgu ręki dla dziewcząt i chłopców z „Plejad” i „Nieboraków”.

Fotograficzna relacja z wyjazdu na biwak do Kobylnicy i ligowca w naszej klubowej galerii (cz.1, cz.2, cz.3, cz.4).
2011-09-23
Magiczny piątek
Magiczny piątek

Turniej gier planszowych zorganizowany przez Stowarzyszenie Mage.pl oraz pokaz lego mindstorms - robotyki dla dzieci i młodzieży było tematem kolejnego Magicznego piątku. Zarówno turniej jak i pokaz wzbudziły duże zainteresowanie najmłodszych mieszkańców Łazarza. W nowym sezonie warsztaty robotyki wejdą do stałego kalendarza zajęć naszego klubu. Przewodniczący Stowarzyszenia Mage.pl Mikołaj Kondej przyjął zaproszenie klubu na organizacje kolejnych turniejów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne Magiczne piątki.

Zapraszamy do fotogalerii.
2011-09-22
Muzyczne pożegnanie lata
Muzyczne pożegnanie lata

Muzyczna Jesień Klubu Krąg to cykliczna impreza współfinansowana od lat przez Radę Osiedla Święty Łazarz. Pierwszymi gośćmi Jesieni byli dobrzy znajomi Klubu Krąg. Tego dnia seniorzy mogli oklaskiwać i podziwiać śpiewaków operetkowych Krystynę Arwicz-Wellenger, Marka Bieniaszewskiego oraz „sprawcę” całej imprezy, znanego artysty estradowego Zygmunta Dreżewskiego. Przy pianinie zasiadł i artystom akompaniował Karol Drynkowski. Zapraszamy do naszej fotogalerii.

2011-09-20
Studencki teatr w Kręgu
Studencki teatr w Kręgu

Grupa poznańskich studentów i licealistów zafascynowana Melpomeną skrzyknąwszy się pewnego dnia zawitała do Kręgu aby stworzyć: najprawdziwszy teatr (!). Inicjator przedsięwzięcia Andrzej Krajna, niegdyś uczeń sąsiadującego z Klubem Gimnazjum nr 51, a obecnie student poznańskiej politechniki planuje premierę pierwszego przedstawienia na miesiąc październik br.

Młodym „kręgowym” Przyjaciołom życzymy powodzenia! Z niecierpliwością oczekujemy Waszej premiery.
2011-09-19
Gimnastyczne 50+
Gimnastyczne 50+

Klub Osiedlowy Krąg wraz z Centrum Innowacji Społecznej „SIC” zaprosił łazarską, „starszą młodzież” na taneczno - gimnastyczne spotkania poprawiające sprawność ruchową i zachęcające do aktywności fizycznej.

„Gimnastyczne 50 +”, to kolejna propozycja naszego Kręgu adresowana dla tej grupy wiekowej. Przypomnijmy, w poprzednim sezonie, oprócz gimnastyki korekcyjnej proponowaliśmy i zapraszaliśmy seniorów na kursy komputerowe i treningi pamięci.

Zapraszamy do galerii.
2011-09-19
Szczep Łazarz inauguruje
Szczep Łazarz inauguruje

Szczep ZHP Gromad Zuchowych, Drużyn Harcerskich I Wędrowniczych "Łazarz" mający siedzibę w naszym Klubie zainaugurował w poniedziałek 19 września nowy rok harcerski w sezonie 2011/2012. Honorowymi gośćmi spotkania byli Przewodniczący Rady Osiedla Łazarz pan Jerzy Babiak, Kierownik Osiedla pan Józef Żeleński oraz Honorowy członek Szczepu druh Józef Derda a także rodzice harcerzy i zuchów. Kulminacją uroczystości było odczytanie rozkazu Komendanta Hufca o zakończeniu próby instruktorskiej dh Wojciecha Wysockiego oraz nadaniu Patrona 277 Poznańskiej Drużynie Harcerskiej "QUENDI". Bohaterem drużyny został profesor Adam Wodziczko - twórca Wielkopolskiego Parku Narodowego. Poniedziałkową zbiórkę Szczepu wzbogaciły prezentacje multimedialne z obozu letniego na Półwyspie Helskim.

Zapraszamy do naszej fotogalerii oraz do obejrzenia relacji z obozu.
2011-09-15
Operetkowa Zgaduj Zgadula
Operetkowa Zgaduj Zgadula

Członkowie Klubu „Bamberka” spotkali się ze znanym poznańskim artystą, śpiewakiem i reżyserem - Andrzejem Wizą, na „Operetkowej zgaduj- zgaduli”. Program rozrywkowy przygotowany przez naszego gościa był poświęcony, barwnej historii swawolnej (a zarazem krotochwilnej), podkasanej muzie. Tego wieczoru nie zabrakło zagadek, quizów, oraz arii zaserwowanych przez pana Andrzeja Wizę, któremu akompaniował Janusz Muraszko.

Kilka zdjęć z czwartkowego spotkania do zobaczenia w naszej galerii.
2011-09-07
Zuchy na start!
Zuchy na start!

Zuchy z dwóch łazarskich gromad (zuchowych): „Nieboraków” i „Plejad” w pierwszą wrześniową środę spotkały się na inauguracyjnej zbiórce w Klubie Krąg. A że, pogoda tego dnia dopisała najmłodsi członkowie Szczepu Łazarz spędzili większość czasu na pląsach, grach zabawach w pobliżu naszego Domu Kultury. W imieniu instruktorów zuchowych: Doroty Aureli i Wojtka serdecznie zapraszamy dzieci z klas I do III do udziału w pracy naszych gromad.

Migawki z wrześniowej zbiórki zuchów do obejrzenia w naszej galerii.
2011-09-04
Biała Pyra Roku dla Stowarzyszenia "My Poznaniacy"
Biała Pyra Roku dla Stowarzyszenia

Miło nam donieść o przyznaniu przez czytelników Gazety Wyborczej Białej Pyry Roku Stowarzyszeniu My - Poznaniacy. W SMS - owym głosowaniu Czytelników "Gazety" 690 głosami przegonili m.in. organizatora festiwalu Transatlantyk Jana A.P. Kaczmarka (482 głosy). Białą Pyrę Roku została wręczona w niedzielę 4 września podczas Pyrlandii na Łęgach Dębińskich.

W czerwcu stowarzyszenie zorganizowało Kongres Ruchów Miejskich z udziałem niemal setki aktywistów z kilkudziesięciu miast z całej Polski. (To właśnie za tę imprezę byli nominowani przez Gazetę do Białej Pyry Roku..)

Ostatnio „My Poznianiacy” wspierają projekt uspokojenia ruchu samochodowego w centrum, protestują przeciw podwyżkom opłat za żłobki, kontenerom socjalnym i masowym eksmisjom, domagając się od rządzących Poznaniem mądrej polityki społecznej.

Stowarzyszeniu My - Poznaniacy,
które od pięciu lat ma bliskie związki z naszym klubem (a od kilku miesięcy siedzibę!)
składamy gratulacje i słowa wielkiego uznania!

Panie i Panowie tak trzymać!
2011-09-02
Nowości sezonu 2011/2012
Nowości sezonu 2011/2012

Tak jak co roku również i w tym kadra instruktorska Klubu Krąg przygotowała na rozpoczynający się sezon 2011-2012 propozycje nowych zajęć. Przebogato w tym sezonie przedstawia się oferta zajęć fitnesowych. Do tradycyjnych zajęć aerobiku dołączyły w tym sezonie aerobik dance, salsa , burlesque fitness, joga oraz zumba. Te ostatnie zajęcia to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku. Zumba jest aktualnie jednym z bardziej innowacyjnych systemów fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje sylwetkę i dba o kondycję. Z kolei zajęcia burlesque fitness to propozycja dla aktywnych kobiet, które chcą odkryć prawdziwą kobiecości i stary, dobry styl w atmosferze świetnej zabawy. Dla wszystkich niezależnie od wieku doskonałą propozycją na jesienna aktywność będą zajęcia w naszej sekcji nordic walking.

2011-09-02
Zapraszamy do Kręgu
Zapraszamy do Kręgu

Trwają zapisy na zajęcia organizowane przez klub Krąg w sezonie 2011/2012. Naszą propozycję tradycyjnie skierowaliśmy do wszystkich niezależnie od wieku! W Klubie będzie można nauczyć się tańczyć zarówno na zajęciach tańca nowoczesnego, hip hop, break dance jak i tanga, walca, cha-chy na kursie tańca towarzyskiego. Jak również wziąć udział w licznych zajęciach fitnesowych. Zapraszamy na: aerobik, aerobik dance, zumbę, salsę i burlesque fitnessjogę.  Nie zapomnieliśmy o osobach z grupy 50+, które zapraszamy na warsztaty komputerowe, naukę języka angielskiego i esperanto oraz zajęcia rekreacyjne ( gimnastyka i nordic walking). Dzieci w wieku szkolnym zapraszamy do udziału w treningach umysłu (zajęcia wspomagające naukę i rozwój intelektualny) oraz w warsztatach z robotyki - lego mindstorms. Najmłodszym proponujemy warsztaty plastycznetaniec dla przedszkolaków. Zapraszamy również do "Bajkowego kręgu" czyli do naszego klubowego przedszkola oraz udziale w zajęciach dwóch gromad zuchowych. Informacje i zapisy od poniedziałku do piątku w godz. od 13:00 do 19:00. Więcej szczegółów o zajęciach na stronie klubowej www.klubkrag.pl (tam też można skorzystać z naszego formularza zgłoszeniowego).

2011-09-01
Recital Marzeny Scholz
Recital Marzeny Scholz

W Klubie Krąg gościliśmy w pierwszy wrześniowy czwartek poznańską piosenkarkę Marzenę Scholz. Wokalistka wykonała covery znanych polskich przebojów z repertuaru Anny Jantar, Zdzisławy Sośnickiej, Maryli Rodowicz, Bogusława Meca, Czesława Niemena i innych tuzów rodzimej estrady.

Marzena Scholz, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na rynku muzycznym zadebiutowała płytą "Słowa i gesty". Kolejna płyta to "Voyage on Europe", wydana dla potrzeb francuskiego (!) rynku muzycznego.

W dotychczasowej karierze piosenkarskiej miała okazję występować z największymi gwiazdami polskiej muzyki rozrywkowej: Hanną Banaszak, Ryszardem Rynkowskim, Wojtkiem Kordą, Janem Zielińskim, Krzysztofem Krawczykiem, Krzysztofem Antkowiakiem, zespołem "Trubadurzy", "Vox" i "Elektryczne Gitary". Wokalistka śpiewa: pop, soul, najchętniej smooth jazz i swing. W swoim repertuarze posiada: hity muzyki polskiej i zagranicznej, standardy jazzowe, kolędy i pastorałki, oraz utwory z własnej płyty solowej. Marzena Scholz była wykonawcą i współorganizatorem poznańskich "Spotkań z piosenką" Anny Jantar.

Zapraszamy do naszej galerii foto i wideo. W tej ostatniej fragmenty z koncertu Marzeny Scholz z piosenkami z repertuaru Maryli Rodowicz, Ireny Jarockiej i Ireny Santor. Więcej piosenek z czwartkowego koncertu na portalu You Tube.
2011-09-01
Nowy sezon w Bamberce
Nowy sezon w Bamberce

Po wakacyjnej przerwie zebrali się członkowie i sympatycy Klubu Seniora "Bamberka", inaugurujący tym spotkaniem działalność sekcji w nowym sezonie. Łazarskich seniorów powitał w imieniu Kierownictwa i Rady Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald – kierownik klubu pan Janusz Heller, a w imieniu pracowników i instruktorów domu kultury pani Izabela Wysocka. Kierownik złożył życzenia miłej klubowej atmosfery i bogatego programu zapowiadając jednocześnie znaczne zmiany w działalności „Bamberki” od czwartego kwartału. Mimo, iż do oficjalnego rozpoczęcia roku kulturalno-oświatowego 2011-2012 (które odbędzie się 13 października 2011 roku) pozostało kilka tygodni, można śmiało powiedzieć, że wystartowaliśmy!

Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt