Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...   ***   Roman Modrzyński, laureatem "Nagrody Człowiek Łazarza roku 2022".   ***   Tytuł „Przyjaciel Łazarza” otrzymali:  Joanna Ellman, Sylwia Badzińska, Teresa Jaroszewska, Małgorzata Bandurska i Adam Antoniewski   ***   „Kapela znad Baryczy” laureatem „Nagrody im. Stanisława Strugarka”.   ***   "Nagrodę Roku Klubu Krąg" otrzymała Joanna Heller.   ***   Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy!
AKTUALNOŚCI
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2007/2008 - Wrzesień
2007-09-25
Problemy łazarskiej komunikacji
Problemy łazarskiej komunikacji

Po wakacyjnej przerwie wznowił działalność Klub Dyskusyjny "Łazarski Fyrtel". Zgodnie z tradycją organizatorzy fyrtla (portal internetowy lazarz.pl i Klub Krąg) zaprosili mieszkańców Łazarza do Kręgu w ostatni wtorek września aby porozmawiać o problemach łazarskiej komunikacji.

Gośćmi fyrtla byli: Jan Firlik - wiceprezes MPK, Wojciech Wośkowiak - radny miasta Poznania i przewodniczący Rady Osiedla "Święty Łazarz", Lidia Dudziak - radna miasta Poznania i Barbara Blicharska – przewodnicząca Rady Osiedla "Targowe".

W trakcie spotkania rozmawiano m.in. o projekcie budowy tramwaju na ulicy Szylinga czy o przedłużeniu szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej. Najgorętsza dyskusja dotyczyła kwestii bezpośredniego połączenia tramwajowego Górczyna i Łazarza z ulicą Półwiejską. Problemy komunikacyjne na Łazarzu nie sprowadzają się tylko do torowisk tramwajowych o czym mogło świadczyć wiele pytań skierowanych do naszych gości w sprawie remontów dróg. Dyskutowano nie tylko o komunikacji ale i o hali sportowej jaka powstanie przy Hetmańskiej i o nowych projektach urbanistycznych Parku Kasprowicza.

Na zakończenie wrześniowego "Łazarskiego Fyrtla" na jego uczestników czekała słodka niespodzianka, którą przygotował z okazji drugiej rocznicy powstania portal lazarz.pl.

Panu Januszowi Ludwiczakowi składamy z tej okazji życzenia jeszcze większej liczby odwiedzin tej tak potrzebnej wszystkim mieszkańcom Łazarza witryny internetowej.

Szczegółowa relacja ze spotkania na stronach lazarz.pl a my zapraszamy do naszej galerii.
2007-09-21
Z Bamberką do Biskupina
Z Bamberką do Biskupina

W piątek 21 września Klub Krąg zorganizował wycieczkę na festyn archeologiczny do Biskupina. Klubowicze większości z KS "Bamberka" mieli okazję do zwiedzania jednej z największej atrakcji archeologicznej tej części Europy jaką jest zrekonstruowana osada prahistoryczna w Biskupinie. Badania wykopaliskowe rozpoczęły się w 1934 roku. W ich wyniku odkryte zostały konstrukcje drewniane osiedla sprzed ponad 2700 lat (zachowane w znakomitym stanie). Przed wojną Biskupin był nazywany "Polskimi Pompejami".

Największą atrakcją wycieczki był udział w odbywającym się w tym czasie XIII Festynie Archeologicznym poświęconym naszych sąsiadom Bałtom.

Migawki z tej wyprawy jak zawsze do obejrzenia w galerii cz.1 i cz.2
2007-09-14
"Panorama" w Galerii

Zespół artystyczny Związku Nauczycielstwa Polskiego "Panorama" wystąpił w piątek 14 września w Galerii Krąg z koncertem piosenek żeglarskich i biesiadnych. Zespół "Panorama" kierowany przez panią Adelę Mroczkowską od kilkunastu lat współpracuje z Klubem Osiedlowym Krąg.

Ostatni koncert był dedykowany pani Gertrudzie Bobowskiej z okazji wernisażu jej wystawy plastycznej.

Zapraszamy do galerii.
2007-09-14
Żagle w pigułce
Żagle w pigułce

Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej oraz Klub Osiedlowy Krąg zaprosiły w piątek 14 września na otwarcie i wernisaż wystawy plastycznej Gertrudy Bobowskiej "Żagle w pigułce - obraz, słowo, dźwięk".

Bohaterka uroczystości jest wieloletnim członkiem PSPT, a jednocześnie jak się okazało miłośniczką żeglarstwa. Prezentowane w Galerii Krąg obrazy odzwierciedlają wodniacką pasję pani Gertrudy Bobowskiej. Nic dziwnego, że wśród gości znalazło się wiele znamienitych postaci z poznańskiego świata żeglarskiego. Wystawa „Żagle w pigułce” będzie czynna do 14 października 2007.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy, a przedtem do obejrzenia naszej galerii fotograficznej (cz.1 - obrazy, cz.2 – wernisaż)
2007-09-13
Recital młodego wirtuoza
Recital młodego wirtuoza

Mateusz Smól uczeń Poznańskiej Szkoły Talentów wykonał w naszym klubie w czwartek 13 września recital wiolinistyczny. Liczący 17 lat muzyk, uczeń w klasie skrzypiec profesor Jadwigi Kaliszewskiej i profesor Kariny Gidaszewskiej, to prawdziwa wschodząca gwiazda polskiej wiolinistyki. Mateusz jest między innymi stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki, zdobywcą II nagrody w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Wiolinistycznym w Wersalu oraz laureatem konkursów w Calgary i Bukareszcie.

W programie czwartkowego koncertu znalazły się min. utwory Paganiniego i Jana Sebastiana Bacha. Recital Mateusza Smóla to efekt współpracy Klubu Krąg z Zespołem Szkół Muzycznych w Poznaniu.

Zapraszamy do naszej galerii.
2007-09-06
Sezon taneczny rozpoczęty
Sezon taneczny rozpoczęty

Jako pierwsi po wakacjach w "tany" ruszyli w czwartek członkowie Klubu Seniora Bamberka (pierwszą parę w tanecznym korowodzie poprowadził najlepszy tancerz, członek Rady Osiedla Pan Feliks Bijakowski). Nie ulega wątpliwości - wigoru i chęci do zabawy można łazarskim seniorom pozazdrościć!

Na drugi dzień inauguracyjne spotkanie mieli członkowie Amatorskiego Klubu Tańca Towarzyskiego Krąg. Zdjęcia pierwszych tanecznych chwil na świeżo wylakierowanym parkiecie (tu WIELKIE dzięki dla kierownictwu osiedla) można oglądać w naszej galerii

.
2007-09-06
Pogodne nutki na jesienne smutki
Pogodne nutki na jesienne smutki

Pierwszymi gośćmi Klubu Seniora Bamberka w nowym sezonie byli dobrzy znajomi Klubu Krąg: śpiewaczka Alicja ¯abierek, pianista Krzysztof ¯abierek oraz artysta estradowy Zygmunt Dreżewski.

Jak zawsze w przypadku koncertów przygotowanych przez naszego przyjaciela pana Zygmunta nie brakło dobrej muzyki i śpiewu w wykonaniu całej trójki artystów. Dodatkową atrakcją czwartkowego wieczoru były liczne konkursy i quizy przeprowadzone przez Zygmunta Dreżewskiego.

Nie musimy dodawać iż widowisko noszące nieco figlarny tytuł "Pogodne nutki na jesienne smutki" przypadło do gustu naszej klubowej publiczności.

Zapraszmy do naszej galerii.
2007-09-06
Nowy sezon w "Bamberce"
Nowy sezon w

W pierwszy wrześniowy czwartek po wakacyjnej przerwie zebrali się członkowie i sympatycy Klubu Seniora "Bamberka", inaugurujący tym spotkaniem działalność sekcji w nowym sezonie.

Pod nieobecność Przewodniczącego Bamberki pana Jana Komarnickiego łazarskich seniorów powitał w imieniu Rady Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald - pan Feliks Bijakowski. ¯yczenia miłej klubowej atmosfery i bogatego programu złożyli w imieniu pracowników klubu: Izabela Wysocka - instruktor k.o. oraz kierownik klubu Krąg Janusz Heller, który zapoznał zebranych z najważniejszymi imprezami przygotowanymi dla członków Bamberki.

Mimo, iż do oficjalnego rozpoczęcia roku kulturalno - oświatowego 2007-2008 (które zgodnie z wieloletnia tradycją odbędzie się na początku października) pozostało kilka tygodni można śmiało powiedzieć, że wystartowaliśmy!

Migawki z tego wydarzenia w naszej galerii
Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt