Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...
AKTUALNOŚCI
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2010/2011 - Wrzesień
2010-09-30
Wieczór ukraiński... czyli spotkanie z Wi(e)rą
Wieczór ukraiński... czyli spotkanie z Wi(e)rą

Trwająca od trzech lat współpraca Kręgu z "Horyzontami" nabiera rumieńców! Coraz więcej inicjatyw i wspólnych pomysłów. Przykładów można przytaczać wiele. Pierwszy z brzegu? Proszę! W miniony czwartek sympatyczna wolontariuszka z Ukrainy Wira Mackiewicz (po rosyjsku „Wiera”, po polsku „Wiara””, a po angielsku „Vera”) przygotowała dla łazarskich seniorów multimedialną prezentację,o swojej Ojczyźnie i rodzinnym mieście Charkowie (było, nie było, partnerskim mieście Poznania). Wirę w jej działaniach wspomogli Migel oraz pochodząca ze Lwowa Marta, która zaprezentowała tradycyjne piosenki ukraińskie.

Atmosferę wieczoru najlepiej oddadzą fotografie i scenki filmowe zamieszczone w naszej galerii.
2010-09-27
Roczek Kolegium Redakcyjnego strony Osiedla Łazarz
Roczek Kolegium Redakcyjnego strony Osiedla Łazarz

W kwietniu ubiegłego roku wystartowała młodsza koleżanka klubowej witryny: strona internetowa Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald”... W trzy miesiące później Rada Osiedla powołała Kolegium Redakcyjnej strony www.osiedlelazarz.pl, które przejęło obowiązki Sekcji Dokumentacji Elektronicznej powstałej w marcu 2009 roku przy Klubie Krąg. Kolegium pracujące w składzie red. Jan Kurek, red. nacz. Kazimierz Rafalik oraz red. Józef Mozio, redaguje dział „Nasze osiedle” jedną z trzech części osiedlowej strony. Kolegium Redakcyjne stawia sobie za przekazywanie pełnych informacji „o tym, co dzieje się w naszym osiedlu, o jego problemach i o jego sukcesach”.

Członkom Kolegium Redakcyjnego strony osiedlelazarz.pl Klub krąg życzy wielu sukcesów działalności nasz Mieszkańców Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald”.

Na fotografii członkowie Kolegium Redakcyjnego
2010-09-25
Łazarscy detektywi czyli szukamy pyzy
Łazarscy detektywi czyli szukamy pyzy

Wrześniowa Magiczna Sobota dla łazarskich zuchów stała się pretekstem do rozpoczęcia nowego zadania. W tym dniu zuchy przedpołudniową porą wyruszyły z Kręgu w poszukiwaniu tajemniczej pyzy... Dzieciaki musiały wykonać sporo zadań. Odwiedziły min. zaprzyjaźnione sklepy, gdzie otrzymywały kolejne wskazówki. W końcu odnalazły pyzę a w nagrodę zostały zaproszone do udziału w popołudniowym spotkaniu teatralnym. Dorocie i Wojtkowi gratulujemy i życzymy wielu, wielu, pomysłów inspirujących nasze dwie łazarskie gromady zuchowe.

Relacja z tych ciekawych poszukiwań do obejrzenia w naszej fotogalerii (cz.1, cz.2).
2010-09-25
Magiczna sobota
Magiczna sobota

Blisko dwustu widzów przybyło do Kręgu w sobotnie popołudnie, aby uczestniczyć w inauguracji kolejnej edycji "Magicznych sobót". Dla niewtajemniczonych to cykliczna impreza naszego Klubu, podczas której gościmy najmłodszych mieszkańców Łazarza, na spektaklach teatralnych, koncertach oraz innych imprezach dla dzieci. We wrześniu gościliśmy naszych dobrych znajomych z Teatru Krokodyl, czyli panią Magdę i pana Tadeusza. Nasi goście zaprezentowali spektakl pt. "Pyza na jesiennych dróżkach". Przedstawienie powstało na motywach znanego cyklu książek Hanny Januszkiewicz.

Relacja filmowa i fotograficzna z Magicznej Soboty do obejrzenia w naszej galerii.
2010-09-19
Szczep Łazarz w Rogalinku
Szczep Łazarz w Rogalinku

Zuchy i harcerze z Łazarza uczestniczyli w Zlocie Hufca Poznań - Grunwald im. Zwycięzców Grunwaldu w Rogalinku. Trzydniowa impreza (17-19 września) obfitowała w typowe dla harcerskiej braci, skautowskie gry, zabawy i pląse. Zlot zakończył uroczysty apel, który prezentujemy w naszej galerii dzięki uprzejmości druha Grzegorza Maciejewskiego.

2010-09-16
Muzyczny quiz
Muzyczny quiz

Od dziesięciu lat w każdy drugi czwartek miesiąca łazarscy seniorzy goszczą młodych wirtuozów z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. Wrześniowy koncert wyłamał się z tradycji nie tylko dlatego, że odbył się w trzeci czwartek, ale przede wszystkim dlatego, iż klubowa publiczność musiała się wykazać wiedzą muzyczną. Młodzi muzycy przygotowali oprócz popisowej gry na skrzypcach quiz muzyczny dla miłośników klasycznej muzyki!

Zapraszamy do naszej galerii i na czwartkowe koncerty muzyki kameralnej!
2010-09-15
"Kreska, kolor, przestrzeń"

Rok temu debiutowali wystawą w naszym klubie... teraz przypomnieli się ponownie. W środowe popołudnie 15 września dziewięcioosobowa grupa malarska Kramry zaprezentowała wystawę „Kreska, kolor, przestrzeń”. Prace prezentowali absolwenci kursu malarskiego Uniwersytetu III Wieku pracujący pod opieką artystyczną profesora Stefana Kramera. Aktualnie Kramry są autonomiczną grupą Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej. Zapraszamy do galerii w Klubie Krąg oraz tej na naszych stronach internetowych, gdzie znajdą Państwo wybrane prace oraz fotograficzną relację z przygotowań do wystawy oraz filmową i fotograficzną relację z otwarcia wystawy.

2010-09-14
Dziennikarski Klub Seniora
Dziennikarski Klub Seniora

Po wakacyjnej przerwie spotkali się członkowie Dziennikarskiego Klubu Seniora przy Klubie Krąg (zdjęcie obok). Weterani pióra i mikrofonu swym doświadczeniem i wiedzą wesprą w tym roku organizowane przez Krąg warsztaty dziennikarskie dla młodzieży.

2010-09-11
II Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych
II Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych

Podczas II Poznańskiego Dnia Organizacji Pozarządowych w dniu 11 września zaprezentowało się min. Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Młodzieżowych „Horyzonty” od kilku lat współpracujące z Kręgiem. Wśród wielu organizacji, stowarzyszeń, na Placu Wolności zauważyliśmy zaprzyjaźnioną z klubem Fundacje „Dobrze, że jesteś”. Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych promowały min. nasze Horyzonty podczas wycieczki zabytkowym poznańskim tramwajem.

Migawki z Placu Wolności i tramwajady do obejrzenia w naszej galerii.
2010-09-10
"Komiks okropny czyli powódź zombie za kręgiem"

Panie i Panowie ogłaszamy wszem i wobec, że nasze dzieciaki stworzyły pierwszy w trzydziestoletniej historii naszego klubu najprawdziwszy komiks, który zamieszczamy w naszej galerii. „Komiks okropny czyli powódź zombie za Kręgiem” powstał w czasie warsztatów dla młodzieży z klubu „Za Kręgiem” realizowanych przy wsparciu finansowym Programu Młodzież w Działaniu. Rysunkowa opowieść powstał pod opieką Jana Markowskiego i dr Rafała Nawrockiego.

Możemy powiedzieć jedno piątkowe wydarzenie było rzeczą bez precedensu (szczególnie u nas na Łazarzu). Brawo Horyzonty!

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się czegoś więcej na temat projektu, zapraszamy na stronę www.cim-horyzonty.org.

I na koniec spełniamy prośbę Horyzontów przypomnieniem, że prawa autorskie tego tekstu należą do Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty a zatem kopiowanie i rozpowszechnianie tej publikacji bez zgody CIM Horyzonty są niezgodne z prawem.

A teraz zapraszamy do lektury komiksu!

2010-09-10
Komiks okropny... - wieczór autorski
Komiks okropny... - wieczór autorski

Klub Nastolatków Za Kręgiem zaprosił na... wieczór autorski. Młodzi twórcy zaprezentowali „Komiks okropny, czyli powódź zombi za Kręgiem". Premiera pierwszego w dziejach kręgowych komiksu zakończyła warsztaty komiksowe prowadzone przez dr Rafała Nawrockiego i Jana Markowskiego oraz Centrum Inicjatyw Młodzieżowych „Horyzonty”. Zabawa była przednia. Pogratulować inwencji zarówno opiekunom projektu jak i kreatywnej młodzieży.

My zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z tego wydarzenia oraz dwóch reportaży filmowych (z inauguracji warsztatów i ich finału).
2010-09-09
Pogodne nutki na jesienne smutki
Pogodne nutki na jesienne smutki

Pierwszymi gośćmi Klubu Seniora Bamberka w nowym sezonie byli dobrzy znajomi Klubu Krąg: śpiewaczka Alicja Żabierek, pianista Krzysztof Żabierek oraz oraz „sprawca” całego artystycznego zamieszania znany poznański estradowiec Zygmunt Dreżewski.

Jak zawsze w przypadku koncertów przygotowanych przez naszego przyjaciela pana Zygmunta nie brakło dobrej muzyki i śpiewu w wykonaniu całej trójki artystów. Dodatkową atrakcją czwartkowego wieczoru były liczne konkursy i quizy przeprowadzone przez Zygmunta Dreżewskiego.

Nie musimy dodawać, iż widowisko „A nam (nie) jest szkoda lata” przypadło do gustu naszej klubowej publiczności. Państwa zapraszamy do udziału w bamkerkowych czwartkach oraz do do naszej galerii (zarówno fotograficznej jak filmowej) gdzie znajdują się migawki z koncertu.

2010-09-09
Nowy sezon w Bamberce
Nowy sezon w Bamberce

Po wakacyjnej przerwie zebrali się członkowie i sympatycy Klubu Seniora "Bamberka", inaugurujący tym spotkaniem działalność sekcji w nowym sezonie. Łazarskich seniorów powitał w imieniu Kierownictwa i Rady Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald – kierownik klubu pan Janusz Heller. Złożył on całej „Bamberce” życzenia miłej klubowej atmosfery i bogatego programu. Mimo, iż do oficjalnego rozpoczęcia roku kulturalno-oświatowego 2010-2011 (które odbędzie się 14 października 2010 roku) pozostało kilka tygodni, można śmiało powiedzieć, że wystartowaliśmy!

2010-09-08
Nasza gromada
Nasza gromada

Dwie gromady zuchowe Szczepu Łazarz: Plejady i Nieboraki udanie rozpoczęły rok harcerski. Nasze zuchy (w liczbie pięćdziesięcioro chłopców i dziewczynek!) od pierwszych dni września spotykają się na zbiórkach. Odbywają się one „wszędzie”: na boiskach i placach zabaw, w łazarskich parkach i macierzystych harcówkach mieszczących się w Kręgu i Szkole Podstawowej nr 9. Patrząc na radośnie uśmiechnięte buzie zuchów i zuchenek licznie stawiających się na zbiórkach, możemy być pewni, że przyszłość Szczepu Łazarz jest zapewniona!

Fotograficzna relacja z pierwszej w nowym sezonie zuchowej zbiórki w naszej galerii.
2010-09-01
Nowości sezonu 2010/2011
Nowości sezonu 2010/2011

Również i w tym roku kadra instruktorska Klubu Krąg przygotowała na rozpoczynający się sezon 2010-2011 propozycje nowych zajęć. Tu ciekawostka większość z nich adresowana jest do młodzieży gimnazjalnej jak i licealnej. Wymieńmy tu warsztaty dziennikarskie i warsztaty komiksowe. Te ostatnie mają za zadanie wprowadzić młodych ludzi w ekscytujący świat komiksu. Uczestnicy zajęć nauczą się pisać scenariusze komiksowych historyjek oraz zaznajomią się ze sztuka rysunku aby w końcu stworzyć swoje własne historie. W ramach zajęć młodzież weźmie udział w warsztatach w spotkaniach w Centrum Sztuki Komiksu Europy Środkowej. Zapraszamy!

2010-09-01
Zapraszamy do Kręgu
Zapraszamy do Kręgu

Zapraszamy do Kręgu na zajęcia organizowane przez klub w sezonie 2010/2011. Naszą propozycję skierowaliśmy wszystkich niezależnie od wieku! W Klubie będzie można nauczyć się tańczyć zarówno na zajęciach tańca nowoczesnego, latin jazz, break dance jak i tanga, walca, cha-chy na kursie tańca towarzyskiego, zrelaksować na zajęciach jogi i aerobiku, ćwiczyć karate. Osoby starsze będą mogły nauczyć się obsługi komputera i języka angielskiego oraz esperanto. Dzieci w wieku szkolnym zapraszamy do udziału w treningach umysłu to jest zajęciach wspomagających naukę. Najmłodszym proponujemy warsztaty plastyczne, taniec dla przedszkolaków. Zapraszamy również do "Bajkowego kręgu" czyli do naszego klubowego przedszkola. Informacje i zapisy od poniedziałku do piątku w godz. od 13:00 do 19:00. Więcej szczegółów o zajęciach na stronie klubowej www.klubkrag.pl (tam też można skorzystać z naszego formularza zgłoszeniowego.

A zatem zapraszamy do Kręgu!
Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt