Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...w Jubileuszowym sezonie 2020/2021.
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2009/2010 - Wrzesień
2009-09-25
Łazarz w Puszczykówku
Łazarz w Puszczykówku

Zuchy, harcerze, wędrownicy i instruktorzy ze Szczepu Łazarz zawitały do Puszczykówka na powakacyjnym biwaku. Ważnym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum-Pracowni Arkadego Fiedlera. Tu gospodarzy muzeum spotkała miła niespodzianka, bowiem zuchy przygotowały się do spotkania z rodziną pisarza i zaprezentowały wiersz Zygmunta Dreżewskiego poświęcony Arkademu Fiedlerowi. Ponieważ utwór był aż 12 zwrotkowy, to recytacji wzięła udział cała drużyna. Na twarzy Marka Fiedlera widać było prawdziwe wzruszenie… Wiersz Z. Dreżewskiego „Nasz Arkady” dostępny tutaj.

Zapraszamy, także do naszej galerii, gdzie można obejrzeć zarówno fotograficzną (cz.1, cz.2) jak i filmową relację z biwaku.
2009-09-25
Promyk Słońca 2009
Promyk Słońca 2009

Klub Osiedlowy Krąg był współorganizatorem Festynu integracyjnego „Promyk Słońca 2009”, a Kierownik Klubu Janusz Heller został zaproszony do udziału w Honorowym Komitecie. Pomysłodawcą i prawdziwym spirytus movens imprezy był Jacek Kołodziejski - Prezes Fundacji Promyk Słońca. Patronat nad imprezą objął Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek. Wręczenie nominacji do Komitetu Honorowego odbyło się w piątek 4 września, a sam Festyn odbył się 25 września na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego nr 69.

W naszej galerii relacja z wręczenia nominacji oraz Festynu Promyk Słońca.

2009-09-24
Z wizytą w Bamberce
Z wizytą w Bamberce

W miesiącu wrześniu Klub Seniora Bamberka gościł zaprzyjaźnione poznańskie zespoły artystyczne. Prawdziwy kunszt artystyczny można było podziwiać podczas koncertu młodych wokalistek z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu.

Bamberkowej publiczności zaprezentował się także chór Jesienne Róże z Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Marii Konopińskiej występujący pod kierunkiem Elżbiety Porady oraz Zespół Dębieckie Kumoszki. Relacje z koncertów w naszych galeriach.

2009-09-23
Kramary w Kręgu
Kramary w Kręgu

Nowo powstała dziewięcioosobowa grupa malarska Kramary zadebiutowała wystawą plastyczną prezentującą dorobek swoich członków. Prace prezentowali absolwenci trzyletniego kursu malarskiego Uniwersytetu III Wieku pracujący pod opieką artystyczną profesora Stefana Kramarskiego. Zapraszamy do galerii w Klubie Krąg oraz tej na naszych stronach internetowych. Tu prezentujemy wybrane prace oraz fotograficzną relację z przygotowań do wystawy i otwarcia (cz.1, cz.2, cz.3). Zapraszamy także do obejrzenia filmowego reportażu z otwarcia wystawy autorstwa Jana Kurka.

2009-09-22
Spotkanie z druhem Jóżefem Derdą
Spotkanie z druhem Jóżefem Derdą„Mam szczerą wolę,
całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce,
nieść chętna pomoc bliźnim
i być posłusznym Prawu Harcerskiemu”

Zuchy i harcerze ze Szczepu Łazarz spotkali się z nestorem poznańskiego harcerstwa druhem Józefem Derdą wieloletnim drużynowym powstałej w 1912 roku 1. Harcerskiej Drużyny Lotniczej. Druh Józef, jak przekonali się najmłodsi członkowie Szczepu Łazarz, to pełen pogody ducha instruktor, dla którego ciągle ważna jest harcerska służba.

W dniu 17 czerwca 2002 roku podczas uroczystego zakończeniem 13 Dni Łazarza Józef Derda został ogłoszony Człowiekiem Roku Łazarza. Podczas odbywających się 3 października 2009 obchodów 50 rocznicy powstania Hufca ZHP im. Zwycięzców Grunwaldu w Poznaniu druh Derda był jego honorowym gościem.

Kilka fotograficznych migawek ze spotkania w naszej galerii a także fragment filmu Jana Kurka o grunwaldzkim hufcu z wypowiedzią druha Józefa Derdy.
2009-09-20
Ramadan w Kręgu
Ramadan w Kręgu

Nietypowe spotkanie integracyjne odbyło się w naszym Klubie w niedzielę 20 września. Tego dnia z okazji kończącego się Ramadanu grupa studentów tureckich spotkała się ze swoimi polskimi przyjaciółmi. Ramadan jest dziewiątym, a zrazem najważniejszym miesiącem kalendarza muzułmańskiego. Jest to nie tylko czas pokuty, postu i dobroczynności ale także czas zjednoczenia i wspólnoty, oraz dialogu międzywyznaniowego. Miłym akcentem, a zarazem sympatyczną niespodzianką podczas spotkania były upominki, które otrzymali polscy goście.

Mamy nadzieję ,że to spotkanie zapoczątkowało miłą współpracę z nowym środowiskiem.

Zapraszamy do galerii.
2009-09-19
Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych
Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych

Miasto Poznań po raz pierwszy było organizatorem Poznańskiego Dnia Organizacji Pozarządowych. Celem imprezy było przybliżenie mieszkańcom Poznania działalności lokalnych organizacji pozarządowych.

Do udziału w imprezie zostały zaproszone organizacje pozarządowe oraz stowarzyszenia zajmujące się działalnością pożytku publicznego i wolontariatem. Impreza odbyła się 19 września 2009 r. na Placu Wolności a wzięło w niej udział min. Centrum Inicjatyw Młodzieżowych „Horyzonty”, które od dwóch lat korzysta z naszych pomieszczeń. Obecnie Krąg i Horyzonty przygotowują kilka wspólnych projektów, których odbiorcą ma być łazarska młodzież.

Migawki z Placu Wolności w galerii.
2009-09-15
MBB "Perełką Łazarza"
MBB

Z okazji 20.jubileuszowych Dni Łazarza portal lazarz.pl przeprowadził plebiscyt, podczas którego poznaniacy wybierali TRZY PEREŁKI ŁAZARZA.

Zwycięzcami konkursu został Park Wilsona i Palmiarnia - 38,76% głosujących oraz Kościół Matki Boskiej Bolesnej - 12,00% i secesyjne kamienice - 12,00%. Podczas odbywającego się w dniu 15 września odpustu parafialnego proboszcz ksiądz prałat Eugeniusz Antkowiak odebrał z rąk red. Janusza Ludwiczaka nagrodę dla Kościoła pw. Matki Boskiej Bolesnej - prawdziwej perełki Łazarza. Gospodarzowi parafii, jak wszystkim parafianom gratulujemy tak pienej świątyni, a portalowi podziękowania za tak wartościowy pomysł.

Zapraszamy do galerii
2009-09-11
Szczep Łazarz zaprasza
Szczep Łazarz zaprasza

Rozpoczął się rok szkolny, a także nowy rok działalności Szczepu Harcerskiego Łazarz. Na zbiórkach spotykają się zuchy, harcerze, harcerze starsi z drużyn wędrowniczych oraz członkowie Kręgu Instruktorskiego. Harcerstwo to przygoda na całe życie. Dla każdego znajdzie się miejsce w kręgu nie tylko w Domu Kultury „Krąg” gdzie mieści się siedziba Szczepu ale w tym kręgu harcerskim, kręgu koleżanek i kolegów, przyjaciół na całe życie. W imieniu Komendy Szczepu i kadry instruktorskiej zapraszamy dzieci i młodzież do naszych drużyn. Piękny tegoroczny wrzesień wręcz zachęca do letnich wspomnień...

Zapraszamy na nasze zbiórki oraz do naszej internetowej galerii, gdzie przypominamy sobie ostatni obóz w Grotowie k. Międzychodu: cz.1 (obozowe portreciki), cz.2 (obozowy chrzest).
2009-09-03
Na dobry poczatek
Na dobry poczatek

Pierwszymi gośćmi Klubu Seniora Bamberka w nowym sezonie byli dobrzy znajomi Klubu Krąg. Tego dnia seniorzy mogli oklaskiwać i podziwiać śpiewaków operetkowych Krystynę Arwicz-Wellenger, Marka Bieniaszewskiego oraz „sprawcę” całej imprezy, znanego artysty estradowego Zygmunta Dreżewskiego. Przy pianinie zasiadł i artystom akompaniował Karol Drynkowski. Na fot. Z. Dreżewski

2009-09-03
Nowy sezon w Bamberce
Nowy sezon w Bamberce

W pierwszy wrześniowy czwartek po wakacyjnej przerwie zebrali się członkowie i sympatycy Klubu Seniora "Bamberka", inaugurujący tym spotkaniem działalność sekcji w nowym sezonie. Łazarskich seniorów powitał w imieniu Rady Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald - pan Feliks Bijakowski. ¯yczenia miłej klubowej atmosfery i bogatego programu złożyli w imieniu pracowników klubu instruktor k.o. pani Izabela Wysocka oraz kierownik Kręgu pan Janusz Heller, który zapoznał zebranych z najważniejszymi imprezami przygotowanymi dla członków Bamberki.

Zapraszamy do galerii.
2009-09-01
Zuchy były pierwsze
Zuchy były pierwsze

Jeszcze kilka godzin wcześniej były uczestnikami uroczystej inauguracji roku szkolnego... Spotkały się w „Kręgu” na pierwszej powakacyjnej zbiórce zuchy z łazarskich Gromad Zuchowych. Chłopcy i dziewczęta pod okiem druhny instruktor Doroty Domańskiej przygotowywały plakaty informujące i zapraszające na spotkania zuchowe.

Fotograficzne migawki w naszej galerii.
2009-09-01
Nowości sezonu 2009/2010
Nowości sezonu 2009/2010

Tak jak co roku kadra instruktorska Klubu Krąg przygotowuje na rozpoczynający się sezon nowe propozycje. W tym roku są to kurs tańca break dance oraz zajęcia taneczne Latin Jazz. W programie break dancu nie zabraknie form i stylów charakterystycznych dla tego tańca (toprock, power moves,freeze, drop, footwork). Zajęcia prowadzone będą przez współzałożyciela grupy „Spontan”, absolwenta poznańskiego AWF-u Michała Wendta.

Z kolei zajęcia taneczne Latin Jazz prowadzone przez mgr Małgorzatę Michałowską to połączenie tańców latynoskich, salsy, samby, rumby, cha-cha, z elementami jazzu. Ta forma taneczna cieszy się szczególnym zainteresowaniem pań (być może dlatego, iż nie tańczy się w parach tylko solo). Zapraszamy!

2009-09-01
Zapraszamy do Kręgu
Zapraszamy do Kręgu

Trwają zapisy na zajęcia organizowane przez klub Krąg w sezonie 2009/2010. Tegoroczna propozycja jest urozmaicona a skierowaliśmy ją do wszystkich grup wiekowych. W Klubie będzie można nauczyć się tańczyć zarówno na zajęciach tańca nowoczesnego, latin jazz, break dance jak i tanga, walca, cha-chy na kursie tańca towarzyskiego, zrelaksować na zajęciach jogi i aerobiku, ćwiczyć karate. Osoby starsze będą mogły nauczyć się obsługi komputera i języka angielskiego oraz esperanto. Dzieci w wieku szkolnym zapraszamy do udziału w treningach umysłu to jest zajęciach wspomagających naukę. Najmłodszym proponujemy warsztaty plastyczne, taniec dla przedszkolaków. Zapraszamy również do "Bajkowego kręgu" czyli do naszego klubowego przedszkola. Informacje o zajęciach w sekretariacie klubu oraz na naszych stronach. Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. od 13:00 do 19:00. Można również skorzystać z naszego formularza zgłoszeniowego.

Zapraszamy do Kręgu.
Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt