sezon 2020/2021 |
sezon 2019/2020 |
sezon 2018/2019 |
sezon 2017/2018 |
sezon 2016/2017 |
sezon 2015/2016 |
sezon 2014/2015 |
sezon 2013/2014 |
sezon 2012/2013 |
sezon 2011/2012 |
sezon 2010/2011 |
sezon 2009/2010 |
sezon 2008/2009 |
sezon 2007/2008 |
sezon 2006/2007 |
sezon 2005/2006 |
sezon 2004/2005 |
2020/2021 - Wrzesień |
Za niespełna trzy tygodnie wystartuje V Wielkopolski Festiwal Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki największe wydarzenie fotograficzne w „Pyrlandii” i jej okolicach. Całoroczne przygotowania znajdą swoją kulminację w postaci 78 imprez zlokalizowanych w 28 miejscowościach naszego województwa. W samym Poznaniu odbędzie się ich ok 30. Łącznie swoje prace pokaże ponad 350 twórców!. Nie zabraknie w tym wydarzeniu i Klubu Krąg, który od od początku jest partnerwm festiwalu!
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (WBPiCAK) w dniach 15-31 października 2020 roku, organizuje V Wielkopolski Festiwal Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki. Celem imprezy jest przegląd fotograficznej aktywności Wielkopolan: miejsc gdzie ta aktywność się uzewnętrznia, artystów o rodowodzie wielkopolskim i konkretnych wydarzeń artystycznych. Imprezy te będą zrealizowane w galeriach Poznania oraz w ponad pięćdziesięciu galeriach, bibliotekach i ośrodkach kultury na terenie województwa wielkopolskiego.
Motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu jest twórcze przypomnienie sylwetek zasłużonych dla Fotografii wielkopolskich twórców i animatorów, którzy żyli i tworzyli na wielkopolskiej prowincji, byli częścią swoich społeczności, ale skalą swojego talentu i dokonaniami wykraczali poza to co lokalne. Realizacja tego zadania pozwoli na uratowanie zbiorów i pamięci po wybitnych twórcach oraz propagowanie ich dorobku i postawy twórczej rozumianej jako źródło inspiracji estetycznej ale także postawy zaangażowania w życie lokalnej społeczności. Fotografie współczesne inspirowane twórczością dawnych fotografów bedą stanowiły trzon głównej wystawy V Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki zatytułowanej „Śladami mistrzów” kuratorowanej przez Bogusława Biegowskiego, ale wątek kultywowania tradycji pojawi się także w wielu innych Festiwalowych realizacjach.
Jednym z wielu współorganizatorów i partnerów Festiwalu będzie Klub Krąg, który zorganizuje wystawę prac Wojtka Wysockiego "Kojarzę te twarze. vol. 2.0" W polu widzenia obiektywu Wojtka ponownie znajdą sie nietuzinkowe postacie związane z naszym łazarskim fyrtlem.
"Bieli i czerni taneczne układanki", czyli historie pisane tańcem! Widowisko muzyczne dla łazarskiej (choć, nie tylko) dziatwy zaprezentował w przepiękne, dzisiejsze piątkowe popołudnie w Ogrodzie Łazarz (za Klubem Krąg), "Teatr Mozaika". To stojące na bardzo wysokim poziomie artystycznym przedstawienie było częścią projektu "Łazarska rychtownia kulturalna" współfinansowanego z budżetu Miasta Poznania, a realizowanego przez nasz Dom Kultury, wespół z Fundacją APJA. Zapraszamy na inne wydarzenia kulturalne do Kręgu!
Tak jak uprzedni, tak i teraz, uczestnicy zajęć są zobowiązani do zachowania zasad przewidzianych w obowiazujących aktualnie przepisach i wytycznych GIS Min. Zdrowia. Uwaga! W przypadku złych warunków atmosferycznych Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania zajęć.
„Drzewo życia”, kolejna impreza w Ogrodzie Łazarz, kolejne warsztaty edukacyjne! Tym razem adresowane dla najmłodszych.
Warsztat przyrodniczy dla dzieci „Drzewo życia” przygotowany przez Klub Krąg wespół z wolontariuszami, ze Stowarzyszeniem Promocji Dziedzictwa "Kasztelania Ostrowska". W trakcie zajęć dzieci wraz z edukatorami stworzyli "wielkoformatowe drzewo życia", na które naniesione zostały poszczególne gałęzie ewolucji. Warsztaty zostały współfinansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu "Łazarska rychtownia kulturalna" realizowanego z Fundacją APJA.
Sznowni Państwo! Drodzy Seniorzy! Klub Krag sedecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach.
Kierownictwo Klubu Osiedlowego "Krąg", od dnia dzisiejszego rozpoczyna przyjmowanie zapisów na organizowane w naszej placówce bezpłatne zajęcia adresowane dla Aktywnych 60+. Przyjmujemy zapisy na: gimnastykę zdrowy kręgosłup, trening umysłu. Uwaga! Zapisy w sekretariacie Klubu, od godziny 16:00 do wyczerpania miejsc. Zapisać sie można także drogą mailową (adres: zapisy.klubkrag@gmail.com) lub telefonicznie: 616474288. Zapraszamy!
„Ziemniaki, co zrobić jak zostaną z obiadu?”- to tytuł pierwszych warsztatów kulinarnych dla rodzin z dziećmi organizowanych w ramach projektu Włącz "Eko-myślenie".
Organizatorzy warsztatów Włącz "Eko-myślenie", chcą umożliwić jego uczestnikom zmianę postawy na bardziej ekologiczną oraz uświadomić, że dbanie o środowisko jest ważne dla nas i przyszłych pokoleń. „Warsztatowicze”, zdobędą praktyczną wiedzę jak nie marnować żywności i przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki, jak szanować środowisko, nie używać opakowań jednorazowych, wykorzystywać rzeczy już wyprodukowane.
Projekt zakłada organizację warsztatów kulinarnych (także w wersji on-line) oraz warsztatów i porad jak posprzątać dom bez gotowych płynów, sprayów, proszków, saszetek do prania, past i tabletek do zmywarki. W trakcie działań warsztatowych organizatorzy chcą zadbać o wzrost aktywności ekologicznej i obywatelskiej poprzez tworzenie domowych produktów czyszcząco- kosmetycznych oraz tworzenia zdrowych posiłków dbając o niemarnowanie żywności. Uczestnicy projektu, otrzymają pakiety zawierające materiały/składniki potrzebne do wykonania danego produktu, które wykorzystają w trakcie warsztatów online z ekspertką i symultanicznie wykonają dany produkt we własnym domu, jednocześnie mogąc zadawać pytania prowadzącej i rozwiewać wątpliwości.
Warsztaty "Włącz Eko-myślenie" są współfinansowanego przez Centrum PISOP, przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 oraz przez Aquanet S.A.
Warsztatów w Kręgu jest bez liku. Co Nas, a może i Was (i tu mamy taką skromną nadzieję nas) bardzo cieszy. Tym razem nasza propozycja została skierowana do najmłodszych.
We wtorek 8 września zaprosiliśmy łazarskie maluchy wraz z opiekunami do "Baśniowej Krainy w Ogrodzie Łazarz" do udziału w warsztatach muzycznych z "Wujkiem Ogórkiem", czyli Panem Przemkiem Urbaniakiem. Imprezy artystyczne prowadzone przez "Wujka Ogórka", cieszą się niesłabnącą popularnością. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkania z Wujkiem Ogórkiem, które odbędą się 18 i 29 września.
Warsztaty "Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" są współfinansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu "Łazarska rychtownia kulturalna" realizowanego z Fundacją APJA.
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz" to kolejna propozycja Klub u Krąg tym razem adresowana dla pań (chociaż panowie również mile widziani).
Bezpłatne zajęcia fitnessowe dla "każdego, komu w duszy gra, a zdrowie pozwala", to wyjście naprzeciw aktywnościfizycznej, tak pożądanej w czasie światowej koronawirusowej pandemii! Zajęcia poprowadzone są przez znana w środowisku instruktorskim Klaudię Nierychlewską. Serdecznie zapraszamy!
W dniu 3 września, w wieku 92 lat zmarł Zygmunt Dreżewski, animator życia kulturalnego na Łazarzu, przez wiele związany ze Spółdzielnią Mieszkaniową Grunwald w Poznaniu, a w szczególności z organami samorzadu lokalnego. Osiedla.
Rada Osiedla wraz z Kierownictwem Osiedla "Łazarz" i Klubem Krag z ogromnym smutkiem informuje, o śmierci Pana Zygmunta Dreżewskiego, naszego Przyjaciela i Dobrego Ducha Klubu Krag, wielce zasłużonego dla Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald".
Zygmunt Dreżewski, animator życia kulturalnego na Łazarzu. Działacz spółdzielczy i społeczny, był związany przez wiele lat ze Spółdzielnią Mieszkaniową Grunwald w Poznaniu. W latach 1980-2000 był członkiem Rady Osiedla "Łazarz" tejże spółdzielni, a także wieloletnim przewodniczącym Komisji Społeczno - Kulturalnej Rady Osiedla (1992-2000). Utalentowany wokalnie (uprawnienia Ministerstwa Kultury i Sztuki) przez wiele lat występował jako artysta estradowy, piosenkarz i konferansjer. Przez kilkadziesiat lat pod pseudonimem Sat-Poz publikował fraszki i wiersze satyryczne.
Auto - motto pana Zygmunta: "Choćbym się zajmował niewiadomo czym, Zaraz się pojawia rym, I nie wiem, czy to przypadłość czy ozdoba, dla mnie to normalka, innym się podoba, Więc cokolwiek się dzieje bez względu na skutek, Fakt ten wciąż istnieje... I bez kilku wódek..."
Zygmunt Dreżewski pomimo usterek zdrowia normalnych w starszym wieku był typem życiowego optymisty, przyjaźnie nastawionego do ludzi i otaczającego Go swiata. Do późnych lat zycia, aktywny dobrze się czujacy się w większym towarzystwie i tym dobrym samopoczuciem zarażał innych czego dowodem był długoletnia współpraca z Klubem Krąg.
"Dla starszych pociecha to zaprawdę marna,że po schodach młodzież gania jak sarna
Ale ten dyskomfort myśl starszemu słodzi,że gdy on myśli mądrzej podskakują młodzi..."
W 1999 roku Zygmunt Dreżewski został wyróżniony honorowym tytułem: "Przyjaciel Łazarza", a w roku 2008 w Klubie Krag odbył się Jego benefis.
Albert jest już duży. Jutro rozpoczyna szkołę. Tylko dlaczego nagle zrobił się taki cichy i posłuszny? Tata domyśla się, że Alberta coś dręczy. Czyżby się bał pierwszego dnia szkoły?
"Dom bajek" wraz z Klubem Krąg zaprosił do Ogrodu Łazarz na warsztaty literackie dla dzieci w wieku 3-7 lat. Bohaterem kolejnego spotkania z literaturą dziecięcą była książka "Co się stało z Albertem" autorstwa Gunilly Bergstrom (wyd. "Zakamarki").
Nasz mały bohater Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje - radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.
Korzystając z okazji, już teraz zapraszamy na kolejne spotkania z „Domem Bajek” we wrześniu i październiku do Ogrodu Łazarz i Klubu Krąg.
Po wakacyjnej przerwie, na "Podwieczorku Muzycznym" w "Ogrodzie Łazarz", zebrali się członkowie i sympatycy "Klubu Aktywnych 60+", czyli Klubu Seniora "Bamberka") , inaugurujący tym spotkaniem działalność sekcji Klubu Krąg w nowym sezonie.
Łazarskich seniorów powitał w imieniu Rady i Kierownictwa Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" - kierownik Kręgu. Życzenia miłej klubowej atmosfery i bogatego programu złożyła w imieniu pracowników klubu pani Joanna Heller. "Podwieczorek muzyczny w Ogrodzie Łazarz" to impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach projektu "W Kręgu kultury" współfinansowana z budżetu Miasta Poznania. Pogoda jak na razie nas rozpieszcza i jest duża nadzieja na kontynuowanie muzycznych spotkań do końca miesiąca. Trzymamy kciuki!
Warsztaty muzyczne dla Aktywnych 60+ to kolejna propozycja Klubu Krąg adresowana do Łazarskich Seniorów. Zajęcia prowadzone przez znanego poznańskiego kompozytora i instrumentalistę - Piotra Jurkiewicza organizowane są w ramach projektu "Precz z depresją", współfinansowanego ze środków otrzymanych od Miasta Poznania. Niewątpliwą niespodzianką dla uczestników warsztatów było zapoznanie się z premierową autorską kompozycją Piotra Jurkiewicza poświęconą naszemu fyrtlowi czyli Łazarzowi. Zajęcia, które potrwają do połowy grudnia zakończone zostaną koncertem przygotowanym przez uczestników warsztatów.
Klub Krąg od ponad dekady prowadzi zróżnicowaną działalność oświatową obejmującą warsztaty, kursy, wykłady i prelekcje organizowane we współpracy z zaprzyjaźnionymi organizacjami i stowarzyszeniami, a także w ramach realizacji projektów będących rezultatem wygranych konkursów grantowych.
Jako pierwsze, bo już drugiego września wystartowały warsztaty teatralnych dla dorosłych organizowane przez naszą placówkę w ramach projektu "Kreatywna scena", współfinansowanego ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz. Podczas warsztatów prowadzonych przez pana Łukasza Gniocha, przewidywana jest praca z ciałem, tekstem poetyckim i prozatorskim, ruch sceniczny, praca nad dykcją i emisją głosu. Zajęcia, które potrwają do końca listopada zakończone zostaną przedstawieniem przygotowanym przez uczestników warsztatów.