Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu... w sezonie kulturalno-oświatowym 2022-2023 W dniach 06-10.04.2023 Klub Krąg będzie nieczynny
AKTUALNOŚCI
sezon 2022/2023
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2022/2023 - Wrzesień
2022-09-28
"Gry wyobraźni" Hanny Sińczuk

"Galeria Krąg" zaprosiła w środę 28 września na wernisaż wystawy niezwykłej, przepełnionej nostalgią i bajkowym światem rodem z dziecięcego pokoju, pełnego nostalgii i powrotu do lat minionych. „Gry wyobraźni” autorstwa Hanny Sińczuk czarują nas od pierwszej chwili, od momentu przekroczenia progów łazarskiej galerii. Jak mówi sama artystka: „…moje obrazy są narracją z pogranicza snu i wyobraźni”. Nic dodać nic ująć!

Pani Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej w katalogu wystawy napisała: „Wyobraźnia prowadzi artystę w różne światy i różne przestrzenie. Tworząc świat przedstawiony z jego specyficzną, tajemniczą aurą – podejmuje często grę z przeszłością – kreując jednocześnie wizję nieodgadnionej przyszłości. (…) Prezentowane na wystawie obrazy artystik, są swoistą, subiektywną i poetycką opowieścią o życiu, ludziach i świecie; o z nostalgią przywoływanej przeszłości i wizji wyimaginowanej przyszłości.

Wyobraźnia przenosi artystkę w czasy dzieciństwa, którego najpełniejszym wyrazem są zabawki. Konik na biegunach, piłki, wygrywający swoją melodię wibrujący bączek, klocki, a także ulubiony miś, pajacyk i lalki. Świat wspomnień łączy się często ze światem otaczającym, z „tu i teraz”. (...)

Każdy z obrazów – to gra wyobraźni, gra z pogranicza snu, w którym wszystko może się zdarzyć i wszystko jest możliwe. Tej grze sprzyja kompozycja, dynamika ujęcia bogatych i różnorodnych detali. Banalne z pozoru przedmioty stają się intrygujące i odgrywają istotną, często symboliczną rolę. Malowane wodnymi farbami baśniowe przestrzenie, tworzą dodatkowe efekty, dają szczególne możliwości tworzenia specyficznego klimatu i nastroju. Utrzymane w tej poetyce obrazy – to retrospekcja, powrót do przywołanych we śnie wspomnień, dialog z przeszłością i budzenie drzemiącego w nas „wewnętrznego dziecka”… To także dziecięce marzenie i pragnienie – aby teraźniejszość i przyszłość – były jak w bajce – długie i szczęśliwe… (…)

Oglądając wystawę – podejmijmy grę z wyobraźnią i posłuchajmy opowiedzianej obrazami bajki

Zapraszamy do naszej fotogalerii (cz. 1 i cz.2).

2022-09-20
Pożegnanie Pana Kierownika. Pożegnanie "Zdzicha"
Pożegnanie Pana Kierownika. Pożegnanie

W miniony poniedziałek, w Klubie Krąg podczas plenarnego posiedzenia Rady Osiedla „Łazarz” Spółdzielni Mieszkaniowej  „Grunwald”, oficjalnie pożegnano, odchodzącego na emeryturę  (z dniem 30 września) pana Zdzisława Nowaka, dotychczasowego kierownika Administracji Osiedla „Łazarz” (OW-1).   

Pan Zdzisław Nowak, pracę w Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald rozpoczął w czerwcu 1980 roku na stanowisku mistrza, w dziale technicznym Administracji Osiedla „Łazarz”.  We wrześniu 1995 roku, po pozytywnym zaopiniowaniu przez Radę Osiedla został, zastępcą kierownika osiedla ds. technicznych. Po blisko dwudziestu latach (7.10.2014), awansował na stanowisko kierownika Administracji Osiedla „Łazarz”. Z końcem września br. po 42 latach pracy na Łazarzu Pan Zdzisław Nowak przejdzie na emeryturę.

Zdzisław Nowak, powszechnie szanowany i lubiany w naszej spółdzielczej rodzinie jest laureatem Tytułu „Człowiek Roku 2020 Łazarza”. Nagrodę, statuetkę "Człowieka Roku" (autorstwa rzeźbiarza Kazimierza Rafalika) wręczył Panu Zdzisławowi, Prezydent Poznania Pan Jacek Jaśkowiak, podczas otwarcia  zrewitalizowanego Rynku Łazarskiego w dniu 4 grudnia 2021 roku.

Od października nowym kierownikiem administracyjnym łazarskiego osiedla spółdzielczego będzie Pan Adam Antoniewski, który przez ostatnie osiem lat był zastępcą kierownika ds. technicznych. Z kolei nowym kierownikiem technicznym  OW-1 zostanie Pan Marcin Ratajczak, pracownik działu technicznego. Historia się powtarza…

Panie Kierowniku, dziękujemy Panu za długoletnią pracę na rzecz Osiedla Łazarz i Jego Mieszkańców. Zawsze można było na Pana wsparcie liczyć i zawsze mieszkańcy Osiedla otrzymywali szybką i fachową pomoc wsparcie czy choćby dobrą radę! Szacun wielki!

Osiedle "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald liczy ponad 4,5 tys. mieszkańców, którzy mieszkają w 2569 lokalach w blisko 65 budynkach.

Zapraszamy do naszej galerii

2022-09-11
Nowy (bardzo łazarski) Zarząd
Nowy (bardzo łazarski) Zarząd

Obradujący w minioną sobotę w Klubie Krąg Zjazd Oddziału Poznańskiego PTTK wyłonił nowe władze towarzystwa na kolejną pięcioletnią kadencję. Nowym prezesem oddziału został kolega Lech Drożdżyński, do niedawna prezes Zarządu Głównego PTTK, a wcześniej nauczyciel wychowania fizycznego w jednej z łazarskich Szkół Podstawowych.

W kwietniu 2021 roku zmarł Jerzy Rogal, od 2012 roku prezes Zarządu Oddziału Poznańskiego PTTK współzałożyciel Klubu Górskiego „Grań”, a także założyciel i wieloletni prezes Klubu Turystycznego „Piechur” przy Klubie Krąg. W sobotę 10 września 2022 roku w Kręgu podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Bernarda Chrzanowskiego, dokonano wyboru nowych władz. Prezesem oddziału został kolega Lech Drożdżyński, a wśród członków nowych władz znalazły się także osoby związane od lat z naszym klubem: Janusz Rochowski (członek zarządu) i Marek Peta (jako nowy skarbnik). Poniżej sylwetka nowego prezesa poznańskich turystów...

Lech Drożdżyński - Ukończył Studium Nauczycielskie w Koszalinie o kierunku: wychowanie fizyczne i biologia. Studia odbył na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na Wydziale Tre­nersko - Nauczycielskim, po ukończeniu których w 1978 roku otrzymał tytuł mgr wychowania fizycznego. Pracę zawodową podjął w charakterze nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Poznaniu. Na tym stanowisku pracował w latach 1968-1979. W latach 1979-1981 był  wizytatorem metodykiem wychowania fizycznego i spor­tu.

W 1993 roku wygrał konkurs ogłoszony przez Wojewodę Poznańskiego i stanął na czele Wy­działu Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Od 1996 r. pistował stanowisko wiceprezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki w War­szawie. Niezależnie od pracy zawodowej w latach 1971-93 był trenerem koszykówki w Kole­jowym Klubie Sportowym „Lech”. Jako dyrektor WKFiT wykazywał zainteresowanie tury­styką społeczną reprezentowaną przez PTTK, PTSM i TKKF. W 1997 roku wszedł w skład Zarządu Oddziału Poznańskiego PTTK i został wybrany na funkcję wiceprezesa. Na XV Walnym Zjeździe Delegatów PTTK został wybrany w skład Za­rządu Głównego PTTK i powierzono Mu funkcję wiceprezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Warszawie (2001 - 2005) Na XVI Zjeździe Delegatów PTTK został wybrany prezesem ZG PTTK (2005 - 2009). Lech Drożdżyński był także prezesem Wiel­kopolskiego Związku Jeździeckiego i Stowarzyszenia Sportowego „Hipodrom Wola” w Po­znaniu, członkiem Zarządu i przewodniczącym komisji Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Był wicedyrektorem Departamentu Edukacji i Nauki w Wielkopolskim Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

2022-09-10
Zjazd Oddziału Poznańskiego PTTK
Zjazd Oddziału Poznańskiego PTTK

W sobotę 10 września 2022 roku w Kręgu odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Bernarda Chrzanowskiego.

Wybór miejsca nie był przypadkowy... Klub "Krąg" jest od bowiem od prawie czterdziestu lat  silnym ośrodkiem ruchu turystycznego. Przez wiele lat działało tutaj Koło PTTK "Łazarz", a w chwili obecnej kluby turystyki kwalifikowanej Oddziału Poznańskiego PTTK (Klub Górski "Grań" i Klub Turystyki i Krajoznawstwa "Piechur"). W Klubie Krąg organizowane są imprezy, wycieczki, rajdy i obozy turystyki kwalifikowanej. Kierownik klubu Janusz Heller w latach 1993-2013 był członkiem władz Oddziału (jako przewodniczący Oddziałowego Sądu Koleżeńskiego, a następnie jako członek zarządu). Zapraszamy do naszej foto galerii.

2022-09-07
"Pocztówka z wakacji"

Wystartowaliśmy, czyli wakacje minęły! Pierwsze rodzinne zajęcia „Z Przyrodą za Pan brat” już za nami.Nowych przygód, nowych wyzwań, doświadczeń zarówno u dzieci jak i rodziców -  pełen plecak.

Po wakacyjnych wojażach, pozostały wspaniałe wspomnienia. I właśnie one, stały się wiodącym tematem naszego środowego spotkaniaspotkania. Bardzo miło było posłuchać pełnych emocji rodzinnych opowieści. Franek był w górach, Sebastian nad morzem, Amelka u babci na wsi, a Tosia z Zuzią na spływie kajakowym. Te piękne chwile stały się inspiracją do stworzenia pierwszej w nowym sezonie wystawy platycznej. Efekty pracy i dziecięcej wyobraźni można podziwiać na wystawie "Pocztówka z wakacji", prezentowanej w klubowej galerii "Pasaż". Do zobaczenia na kolejnych zajęciach!

2022-09-06
Pierwsza zbiórka już wkrótce! 
Pierwsza zbiórka już wkrótce! 

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie! W imieniu kadry instruktorskiej Szczepu ZHP Gromad Zuchowych, Drużyn Harcerskich i Wędrowniczych „Łazarz” chcemy serdecznie zaprosić wszystkie zuchy, wszystkich harcerzy harcerzy oraz każdego zainteresowanego, na pierwszą w tym roku zbiórkę łazarskiego szczepu! Już  w najbliższą środę, 21 września, o 17:00 w Klubie Krąg przy ul. R. Dmowskiego 37 odbędzie się pierwsza zbiórka, która potrwa około półtorej godziny.

2022-09-03
"Z przyrodą za Pan Brat"
Zapraszamy na międzypokoleniowe zajęcia warsztatowe "Z przyrodą za Pan Brat"!
Zajęcia  skierowane dla dzieci w wieku 5-10 lat. Tematem cotygodniowych warsztatów  jest "Polska Przyroda". Uczestnicy poznają florę i faunę  z wszystkich krain geograficznych naszej Ojczyzny. występujące na terenie naszego kraju. Zapoznajemy się również z geografią Polski. 
Celem warsztatów jest uwrażliwienie uczestników na piękno polskiej przyrody, odkrywanie jej i ... podziwianie. Nauka szacunku dla natury, edukacja ekologiczna. Ważnym elementem jest integracja dziecka z rodzicem, opiekunem, wspólne wykonywanie prac plastycznych oraz wspólnie spędzony czas podczas zabaw.
Zajęcia są bezpłatne, a organizatorzy zapewniają materiały plastyczne potrzebne do wykonywania określonych prac. Czekamy na Was w każdą środę o godzinie 16:30.
Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt