Z głębokim żalem i smutkiem informujemy o śmierci naszych klubowych Przyjaciół: Pani Lidii Domichowskiej i Pana Jerzego Rogala oraz dh Pawła Napieralskiego   ***   Lidia Domichowska od prawie 35 lat była związana z naszym Klubem i jego amatorskimi zespołami artystycznymi.   ***   Jerzy Rogal, Człowiek Gór, prezes zarządu Oddziału Poznańskiego PTTK, był współzałożycielem Klubu Górskiego „Grań”, a także założycielem i prezesem Klubu Turystycznego „Piechur”....   ***   Paweł Napieralski - komendant grunwaldzkiego hufca ZHP, przewodniczący Komisji Historycznej Chorągwi Wielkopolskiej ZHP
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2020/2021 - Wrzesień
2020-09-27
Już wkrótce, kolejna edycja Wielkopolskiego Festiwal Fotografii!
Już wkrótce, kolejna edycja Wielkopolskiego Festiwal Fotografii!

Za niespełna trzy tygodnie wystartuje V Wielkopolski Festiwal Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki największe wydarzenie fotograficzne w „Pyrlandii” i jej okolicach. Całoroczne przygotowania znajdą swoją kulminację w postaci 78 imprez zlokalizowanych w 28 miejscowościach naszego województwa.  W samym Poznaniu odbędzie się ich ok 30. Łącznie swoje prace pokaże ponad 350 twórców!. Nie zabraknie w tym wydarzeniu i Klubu Krąg, który od od początku jest partnerwm festiwalu!

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (WBPiCAK) w dniach 15-31 października 2020 roku, organizuje V Wielkopolski Festiwal Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki. Celem imprezy jest przegląd fotograficznej aktywności Wielkopolan: miejsc gdzie ta aktywność się uzewnętrznia, artystów o rodowodzie wielkopolskim i konkretnych wydarzeń artystycznych. Imprezy te będą zrealizowane w galeriach Poznania oraz w ponad pięćdziesięciu galeriach, bibliotekach i ośrodkach kultury na terenie województwa wielkopolskiego.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu jest twórcze przypomnienie sylwetek zasłużonych dla Fotografii wielkopolskich twórców i animatorów, którzy żyli i tworzyli na wielkopolskiej prowincji, byli częścią swoich społeczności, ale skalą swojego talentu i dokonaniami wykraczali poza to co lokalne. Realizacja tego zadania pozwoli na uratowanie zbiorów i pamięci po wybitnych twórcach oraz propagowanie ich dorobku i postawy twórczej rozumianej jako źródło inspiracji estetycznej ale także postawy zaangażowania w życie lokalnej społeczności. Fotografie współczesne inspirowane twórczością dawnych fotografów bedą stanowiły trzon głównej wystawy V Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki zatytułowanej „Śladami mistrzów” kuratorowanej przez Bogusława Biegowskiego, ale wątek kultywowania tradycji pojawi się także w wielu innych Festiwalowych realizacjach.

Jednym z wielu współorganizatorów i partnerów Festiwalu będzie Klub Krąg, który zorganizuje wystawę prac Wojtka Wysockiego "Kojarzę te twarze. vol. 2.0" W  polu widzenia obiektywu Wojtka ponownie znajdą sie nietuzinkowe postacie związane z naszym łazarskim fyrtlem.

2020-09-18
"Bieli i czerni taneczne układanki"

"Bieli i czerni taneczne układanki", czyli historie pisane tańcem! Widowisko muzyczne dla łazarskiej (choć, nie tylko) dziatwy zaprezentował w przepiękne, dzisiejsze piątkowe popołudnie w Ogrodzie Łazarz (za Klubem Krąg), "Teatr Mozaika". To stojące na bardzo wysokim poziomie artystycznym przedstawienie było częścią  projektu "Łazarska rychtownia kulturalna" współfinansowanego z budżetu Miasta Poznania, a realizowanego przez nasz Dom Kultury, wespół z Fundacją APJA. Zapraszamy na inne wydarzenia kulturalne do Kręgu!

Tak jak uprzedni, tak i teraz, uczestnicy zajęć są zobowiązani do zachowania zasad przewidzianych  w obowiazujących aktualnie przepisach i wytycznych GIS Min. Zdrowia. Uwaga! W przypadku złych warunków atmosferycznych Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania zajęć.

2020-09-15
„Drzewo życia”
„Drzewo życia”

„Drzewo życia”, kolejna impreza w Ogrodzie Łazarz, kolejne warsztaty edukacyjne! Tym razem adresowane dla najmłodszych.

Warsztat przyrodniczy dla dzieci „Drzewo życia” przygotowany przez Klub Krąg wespół z wolontariuszami, ze Stowarzyszeniem Promocji Dziedzictwa "Kasztelania Ostrowska". W trakcie zajęć dzieci wraz z edukatorami stworzyli "wielkoformatowe drzewo życia", na które naniesione zostały poszczególne gałęzie ewolucji. Warsztaty zostały współfinansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu "Łazarska rychtownia kulturalna" realizowanego z Fundacją APJA.

2020-09-10
Uwaga! Seniorzy!
Uwaga! Seniorzy!

Sznowni Państwo! Drodzy Seniorzy! Klub Krag sedecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach.

Kierownictwo Klubu Osiedlowego "Krąg", od dnia dzisiejszego rozpoczyna przyjmowanie zapisów na organizowane w naszej placówce  bezpłatne zajęcia adresowane dla Aktywnych 60+. Przyjmujemy zapisy na: gimnastykę zdrowy kręgosłup, trening umysłu. Uwaga! Zapisy  w sekretariacie Klubu, od godziny 16:00 do wyczerpania miejsc. Zapisać sie można także drogą mailową (adres: zapisy.klubkrag@gmail.com) lub telefonicznie: 616474288. Zapraszamy!

2020-09-09
Włącz "Eko-myślenie" 
Włącz

„Ziemniaki, co zrobić jak zostaną z obiadu?”- to tytuł pierwszych warsztatów kulinarnych dla rodzin z dziećmi organizowanych w ramach projektu Włącz "Eko-myślenie". 

Organizatorzy warsztatów Włącz "Eko-myślenie", chcą  umożliwić jego uczestnikom zmianę postawy na bardziej ekologiczną oraz uświadomić, że dbanie o środowisko jest ważne dla nas i przyszłych pokoleń. „Warsztatowicze”,  zdobędą praktyczną wiedzę jak nie marnować żywności i przygotowywać  smaczne i zdrowe posiłki, jak szanować środowisko, nie używać opakowań jednorazowych, wykorzystywać rzeczy już wyprodukowane.

Projekt zakłada organizację warsztatów kulinarnych (także w wersji on-line) oraz warsztatów i porad jak posprzątać dom bez gotowych płynów, sprayów, proszków, saszetek do prania, past i tabletek do zmywarki. W trakcie działań warsztatowych organizatorzy chcą zadbać o wzrost aktywności ekologicznej i obywatelskiej poprzez tworzenie domowych produktów czyszcząco- kosmetycznych oraz tworzenia zdrowych posiłków dbając o niemarnowanie żywności. Uczestnicy projektu, otrzymają  pakiety zawierające materiały/składniki potrzebne do wykonania danego produktu, które wykorzystają w trakcie warsztatów online z ekspertką i symultanicznie wykonają dany produkt we własnym domu, jednocześnie mogąc zadawać pytania prowadzącej i rozwiewać wątpliwości.

Warsztaty "Włącz Eko-myślenie" są współfinansowanego przez Centrum PISOP, przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 oraz przez Aquanet S.A.

2020-09-08
Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz"
Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz

Warsztatów w Kręgu jest bez liku. Co Nas, a może i Was (i tu mamy taką skromną nadzieję nas) bardzo cieszy. Tym razem nasza propozycja została skierowana do najmłodszych.

We wtorek 8 września zaprosiliśmy łazarskie maluchy wraz z opiekunami  do "Baśniowej Krainy w Ogrodzie Łazarz" do udziału w warsztatach muzycznych z "Wujkiem Ogórkiem", czyli Panem Przemkiem Urbaniakiem. Imprezy artystyczne prowadzone przez "Wujka Ogórka", cieszą się niesłabnącą popularnością. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkania z Wujkiem Ogórkiem, które odbędą się 18 i 29 września.

Warsztaty "Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" są współfinansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu "Łazarska rychtownia kulturalna" realizowanego z Fundacją APJA.

2020-09-07
Zumba w Ogrodzie Łazarz
Zumba w Ogrodzie Łazarz

"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz" to kolejna propozycja Klub u Krąg tym razem adresowana dla pań (chociaż panowie również mile widziani).

Bezpłatne zajęcia fitnessowe dla "każdego, komu w duszy gra, a zdrowie pozwala", to wyjście naprzeciw aktywnościfizycznej, tak pożądanej w czasie światowej koronawirusowej pandemii! Zajęcia poprowadzone są przez znana w środowisku instruktorskim Klaudię Nierychlewską. Serdecznie zapraszamy!

2020-09-05
Zmarł Zygmunt Dreżewski
Zmarł Zygmunt Dreżewski

W dniu 3 września, w wieku 92 lat zmarł Zygmunt Dreżewski,  animator życia kulturalnego na Łazarzu, przez wiele związany  ze Spółdzielnią Mieszkaniową Grunwald w Poznaniu, a w szczególności z organami samorzadu lokalnego. Osiedla.

Rada Osiedla wraz z Kierownictwem Osiedla "Łazarz"  i Klubem Krag  z ogromnym smutkiem  informuje, o śmierci Pana Zygmunta Dreżewskiego, naszego Przyjaciela i Dobrego Ducha Klubu Krag, wielce zasłużonego dla Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald".

Zygmunt Dreżewski,  animator życia kulturalnego na Łazarzu. Działacz spółdzielczy i społeczny, był związany przez wiele lat ze Spółdzielnią Mieszkaniową Grunwald w Poznaniu. W latach 1980-2000 był członkiem Rady Osiedla "Łazarz" tejże spółdzielni, a także wieloletnim przewodniczącym Komisji Społeczno - Kulturalnej Rady Osiedla (1992-2000). Utalentowany wokalnie (uprawnienia Ministerstwa Kultury i Sztuki) przez wiele lat występował jako artysta estradowy, piosenkarz i konferansjer. Przez kilkadziesiat lat pod pseudonimem Sat-Poz publikował fraszki i wiersze satyryczne. 

Auto - motto pana Zygmunta: "Choćbym się zajmował niewiadomo czym, Zaraz się pojawia rym, I nie wiem, czy to przypadłość czy ozdoba, dla mnie to normalka, innym się podoba, Więc cokolwiek się dzieje bez względu na skutek, Fakt ten wciąż istnieje... I bez kilku wódek..."

Zygmunt Dreżewski pomimo usterek zdrowia normalnych w starszym wieku był typem życiowego optymisty, przyjaźnie nastawionego do ludzi i otaczającego Go swiata. Do późnych lat zycia, aktywny dobrze się czujacy się w większym towarzystwie i tym dobrym samopoczuciem zarażał innych czego dowodem był długoletnia współpraca z Klubem Krąg.

"Dla starszych pociecha to zaprawdę marna,że po schodach młodzież gania jak sarna
Ale ten dyskomfort myśl starszemu słodzi,że gdy on myśli mądrzej podskakują młodzi..."

W 1999 roku Zygmunt Dreżewski został wyróżniony honorowym tytułem: "Przyjaciel Łazarza", a w roku 2008 w Klubie Krag odbył się Jego benefis.

2020-09-04
"Co się stało z Albertem"

Albert jest już duży. Jutro rozpoczyna szkołę. Tylko dlaczego nagle zrobił się taki cichy i posłuszny? Tata domyśla się, że Alberta coś dręczy. Czyżby się bał pierwszego dnia szkoły?

"Dom bajek" wraz z Klubem Krąg zaprosił  do Ogrodu Łazarz na warsztaty literackie dla dzieci w wieku 3-7 lat.  Bohaterem kolejnego spotkania z literaturą dziecięcą była  książka "Co się stało z Albertem" autorstwa Gunilly Bergstrom (wyd. "Zakamarki"). 

Nasz mały bohater Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje - radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Korzystając z okazji, już teraz zapraszamy na kolejne spotkania z „Domem Bajek” we wrześniu i październiku do Ogrodu Łazarz i Klubu Krąg.

2020-09-03
Nowy sezon w "Bamberce"
Nowy sezon w

Po wakacyjnej przerwie, na "Podwieczorku Muzycznym" w "Ogrodzie Łazarz", zebrali się członkowie i sympatycy "Klubu Aktywnych 60+",  czyli Klubu Seniora "Bamberka") , inaugurujący tym spotkaniem działalność sekcji Klubu Krąg w nowym sezonie.

Łazarskich seniorów powitał w imieniu Rady i Kierownictwa Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" - kierownik Kręgu. Życzenia miłej klubowej atmosfery i bogatego programu złożyła w imieniu pracowników klubu pani Joanna Heller. "Podwieczorek muzyczny  w Ogrodzie Łazarz" to impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach projektu "W Kręgu kultury" współfinansowana z budżetu Miasta Poznania. Pogoda jak na razie nas rozpieszcza i jest duża nadzieja na kontynuowanie muzycznych spotkań do końca miesiąca. Trzymamy kciuki!

2020-09-03
Warsztaty muzyczne dla seniorów
Warsztaty muzyczne dla seniorów

Warsztaty muzyczne dla Aktywnych 60+ to kolejna propozycja Klubu Krąg adresowana do Łazarskich Seniorów. Zajęcia prowadzone  przez znanego poznańskiego kompozytora i instrumentalistę - Piotra Jurkiewicza organizowane są w ramach projektu "Precz z depresją", współfinansowanego ze środków otrzymanych od Miasta Poznania. Niewątpliwą niespodzianką dla uczestników warsztatów było zapoznanie się z premierową autorską kompozycją Piotra Jurkiewicza poświęconą naszemu fyrtlowi czyli Łazarzowi. Zajęcia, które potrwają do połowy grudnia zakończone zostaną koncertem przygotowanym przez uczestników warsztatów.

2020-09-02
Pierwsze zajęcia...
Pierwsze zajęcia...

Klub Krąg od ponad dekady prowadzi zróżnicowaną działalność oświatową obejmującą warsztaty, kursy, wykłady i prelekcje organizowane we współpracy z zaprzyjaźnionymi organizacjami i stowarzyszeniami, a także w ramach realizacji projektów będących rezultatem wygranych konkursów grantowych.

Jako pierwsze, bo już drugiego września wystartowały warsztaty teatralnych dla dorosłych  organizowane przez naszą placówkę w ramach projektu "Kreatywna scena", współfinansowanego ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz. Podczas warsztatów prowadzonych przez pana Łukasza Gniocha, przewidywana jest praca z ciałem, tekstem poetyckim i prozatorskim, ruch sceniczny, praca nad dykcją i emisją głosu. Zajęcia, które potrwają do końca listopada zakończone zostaną przedstawieniem przygotowanym przez uczestników warsztatów. 

Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt