Wystawą "Kojarzę te twarze. vol. 2." w ramach 5.Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki w Galerii Krąg w sobotę 17 .10. oficjalnie został zainaugurowany jubileuszowy sezon kulturalny 2020-2021!   ***   Serdecznie witamy w "Wirtualnym Kręgu"- na stronach Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald"
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2011/2012 - Lipiec
2012-07-29
Festyn w Golden City
Festyn w Golden City

Szczep ZHP Gromad Zuchowych, Drużyn Harcerskich i Wędrowniczych "Łazarz" w dniach od 18 do 31 lipca przebywał na obozie w ośrodku harcerskim Hufca ZHP Wschowa w Lginiu. Program i cała obrzędowość obozu oparta była na tematyce z Dzikiego Zachodu. Nie zabrakło tradycyjnych ognisk, chrztu dla debiutantów, a na zakończenie składania obietnic zuchowych, przyrzeczeń harcerskich i zobowiązań instruktorskich. W niedzielę 29 lipca na terenie obozu (a właściwie w miasteczku poszukiwaczy złota Golden City) odbył się Festyn rodzinny przygotowany przez zuchy i kadrę instruktorską. Tego dnia obóz odwiedzili rodzice większości zuchów, którzy wspólnie uczestniczyli w licznych konkursach, pląsach i … poszukiwanu złota. Wsparcia w organizację obozu udzieliła Rada oraz Kierownictwo Osiedla „Łazarz” SM Grunwald. Zapraszamy do galerii.

2012-07-23
„Lato, lato, lato czeka…”
„Lato, lato, lato czeka…”

Na długo oczekiwany wypoczynek wyjechali najmłodsi klubowicze. Zuchy i harcerze ze Szczepu Łazarz, na tegoroczny obóz wybrali stanicę Hufca ZHP Wschowa w Lginiu. We wtorek, jako pierwsi wyjechali członkowie drużyny Quendi pod wodzą harcmistrz Magdaleny Kaczmarek, a w sobotę (21 lipca) dołączyły zuchy z dwóch gromad: Plejad i Nieboraków z grupą instruktów. Baza w Lginiu zamieniła się w prawdziwy Dziki Zachód. Zuchy po przyjeździe rozpoczęły budowę miasteczka poszukiwaczy złota i przygód „Golden City”, a harcerze przeistoczyli się w wojowniczych Apaczów. Na szczęście Indianie nie są na wojennej ścieżce! Przywitali radośnie blade twarze i zaprosili na wspólne ognisko, na którym nie zabrakło symblicznej „fajki pokoju”.

W naszych galeriach foto i wideo relacja z wyjazdu harcerzy i zuchów oraz pierwszych obozowych chwil.
2012-07-18
The Drying House na Paradzie Łazarskiej
The Drying House na Paradzie Łazarskiej

Na portalu You Tube znaleźliśmy kolejny film o tegorocznej Paradzie Łazarskiej a dokładniej - udziału w nim muzycznej grupy The Drying House. Ten złożony z poznańskich licealistów rockowy zespół brał udział w przejażdżce „Wesołego tramwaju”, który towarzyszył uczestnikom Parady. Przy okazji dziękujemy wolontariuszon z Fundacji „Promyk słońca” za pomoc w użyczeniu tramwaju N 102, a członkom zespołu, za udekorowanie „zabytkowego” pojazdu. Fance zespołu wielkie dzięki za sympatyczny filmik, w którym znalazły się także materiały wideo z portalu lazarz.pl. Film „Wesoły tramwaj” do obejrzenia także na naszej stronie. Zapraszamy !

2012-07-17
Golden City w budowie!
Golden City w budowie!

Kierownik na urlopie, a w klubie istny Dziki Zachód! :D Jak donosi nasza reporterka dh Ania, pierwsi mieszkańcy „Golden City” są już prawie gotowi :). Na zdjęciu od lewej: burmistrz miasta Golden City, Kulawy Jack, Brudny Harry i Annie Oakley :))
W ich role wcielili się stojąc przed klubowym budynkiem nasi instruktorzy - Anna Kaszuba, Aurelia Siebert i Wojciech Wysocki. Jednym słowem przygotowania do obozu i kolonii zuchowej w Lginiu w pełni.

Rodzicom porzypominamy: zbiórka wyjazdowa w sobotę 21 lipca o godzinie 9:30 przed Kregiem. Już teraz życzymy Szczepowi „Łazarz” udanej wakacyjnej przygody!
2012-07-13
Półkolonie w Kręgu zakończone

W piątek 13 lipca zakończył się drugi i ostatni (niestety!) turnus Małych Form Wakacyjnych. Tym razem zajęcia odbywały się nie w naszym Klubie, lecz w gościnnych progach Gimnazjum nr 51. Trwająca w Kręgu modernizacja części pomieszczeń uniemożliwiała prowadzenie zajęć w macierzystej placówce. Dzięki życzliwości pani dyrektor Kamili Hnatyk udało nam się zrealizować cały program. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku przez siedem godzin (od 8 do 15).

Kim będę jak dorosnę” to był temat przewodni tegorocznych Małych Form Wakacyjnych. Dzieci miały okazję zapoznać się z wieloma zawodami: policjanta, ratownika, dziennikarza radiowego, leśnika, opiekuna zwierząt oraz strażaka. (Kto z nas w dzieciństwie nie chciał być strażakiem!). Dziewczęta i chłopcy wcielili się też w role charakteryzatorów teatralnych. A hitem był własnoręczny wyrób pizzy w najprawdziwszej pizzerni.

Opiekę nad dziećmi sprawowali sprawdzeni wychowawcy, instruktorzy klubowi: Izabela Wysocka oraz Wojciech Wysocki.

Zapraszamy do naszych galerii foto i wideo.
2012-07-06
Patrol Poznań - dzieciom
Patrol Poznań - dzieciom

Zaprzyjaźnieni z Klubem Krąg członkowie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z „Patrolu” Poznań” zaprezentowali uczestnikom Małych Form Wakacyjnych z Klubu Krąg pokaz ratownictwa i mini kurs pierwszej pomocy. Zajęcia odbyły się na letniej pływalni w Parku Kasprowicza. Patrol Poznań wyróżniony w tym roku nagrodą Przyjaciel Łazarza jest częstym gościem na imprezach klubowychz udziałem dzieci i młodzieży, zawsze bezinteresownie dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniem.

Zapraszamy do fotogalerii (cz. 1 i cz. 2)
2012-07-06
Z wizytą u poznańskich policjantów
Z wizytą u poznańskich policjantów

Poznając zawód policjanta uczestnicy klubowych półkolonii zawitali po sąsiedzku do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, od niedawna zlokalizowanej przy ulicy Szylinga.
  W ramach Akcji Lato i realizowanego programu „Kim będę jak dorosnę”  dzieci poznały bliżej pracę policjantów, zwiedzając Wydział Technik Kryminalistycznych oraz Centrum Dowodzenia. Dla naszych półkolonistów przygotowano gry i scenki, które uczyły prawidłowego zachowanią się w różnych sytuacjach, m.in. podczas nieobecności rodziców w domu oraz bezpiecznego poruszanie się po ulicy i podczas kontaktu ze zwierzętami. Dzieci dowiedziały się jak unikać zagrożeń spowodowanych przez osoby trzecie. Była też okazja do przypomnienia telefonów alarmowych oraz omówienia zachowania w konkretnych sytuacjach zagrożenia. Przemiłym policjantkom i policjantom serdecznie dziękujemy za gościnę w Komendzie Miejskiej.

Relacja z wycieczki także na stronach: portalu lazarz.pl oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Zapraszamy także do foto galerii (cz.1, cz.2).
2012-07-04
Cegła niespodzianka
Cegła niespodzianka

Lato, kanikuła, jednym słowem sezon ogórkowy w pełni. Czas na typową dla tego okresu informację! Podczas trwającego remontu części Klubu pracownicy dokonujący rozbiórki jednej ze ścian dotarli do nietypowego znaleziska. Wśród „porozbiórkowych” cegieł znalazło się kilkanaście zdecydowanie odmiennych. Każda z nich była przewiązana żółtą wstążką. Zachowały się nawet kokardki, a na cegłach łatwe do odczytania napisy: „SM Grunwald” oraz „30 lat SM”.

Tajemnicze znalezisko wyjaśnił zdumionym nieco pracownikom klubu oraz członkom ekipy remontowej kierownik klubu. W listopadzie 1987 roku w Kręgu odbyły się uroczystości jubileuszowe 30-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald”. Na zakończenie każdy z gości otrzymał od młodych aktorów z zespołu „Łejery” pamiątkową cegłę. Jako, że to był prezent dość kłopotliwy znaczną część cegieł obdarowani zostawili w Klubie. Po roku kiedy dawniejszą szatnię adaptowaliśmy na pomieszczenie dydaktyczne zlikwidowaliśmy małe okienko a do zamurowania użyliśmy owych jubileuszowych cegieł. I jeszcze jedna ciekawostka: z okazji Jubileuszu SM „Grunwald” zorganizowaliśmy w listopadzie wspomnianego 1987 roku pierwsze Dni Łazarza. Tak dzięki cegłom dotarliśmy do historycznej pamiątki związanej z naszym świętem dzielnicowym. „Wykopaliska” do obejrzenia w galerii.

2012-07-02
Krzyżówka łazarska rozstrzygnięta
Krzyżówka łazarska rozstrzygnięta

23. Dni Łazarza zakończone 28 maja, ale ostatnia z imprez tegorocznego święta miała swój finał dopiero teraz! Zakończyła się siódma edycja "Krzyżówki Łazarskiej" przygotowanej przez portal internetowy lazarz.pl. W poniedziałek 2 lipca ogłoszone zostały wyniki i rozlosowano nagrody. Na trwający od 24 maja do 10 czerwca 2012 konkurs wpłynęło na adresem portalu kilkadziesiąt zgłoszeń. Hasło tegorocznej krzyżówki brzmiało: „Park Kasprowicza miasteczkiem dla kibiców Euro”. Nagrody w konkursie ufundował Komitet Organizacyjny 23. Dni Łazarza i Klub Krąg.

Wszystkim uczestnikom „Krzyżówki Łazarskiej", od początku towarzyszącej Dniom Łazarza dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy!

Lista osób nagrodzonych na stronach portalu lazarz.pl (fot. Janusz. Luwiczak)

Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt