Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...   ***   Roman Modrzyński, laureatem "Nagrody Człowiek Łazarza roku 2022".   ***   Tytuł „Przyjaciel Łazarza” otrzymali:  Joanna Ellman, Sylwia Badzińska, Teresa Jaroszewska, Małgorzata Bandurska i Adam Antoniewski   ***   „Kapela znad Baryczy” laureatem „Nagrody im. Stanisława Strugarka”.   ***   "Nagrodę Roku Klubu Krąg" otrzymała Joanna Heller.   ***   Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy!
AKTUALNOŚCI
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2016/2017 - Lipiec
2017-07-28
Na obozie w Podgajach...
Na obozie w Podgajach...

Szczep ZHP Gromad Zuchowych, Drużyn Harcerskich i Wędrowniczych "Łazarz" w dniach od 14 do 27 lipca przebywał na obozie w Harcerskiej Stanicy w Podgajach. Hufca ZHP Złotów im. Bojowników o Wolność i Polskość Ziemi Złotowskiej. Stanica malowniczo położona jest na terenie Wału Pomorskiego. W wielkim leśnym kompleksie, otoczona trzema niewielkimi jeziorami i zalewem rzeki Gwdy; przy trasie Piła - Koszalin. Szczep Łazarz już dwukrotnie rozbił namioty w Podgajach (w 2004 i w 2014 roku) . Wówczas obóz stał się starożytną Helladą. Zapraszamy do naszej galerii do obejrzenia scenek obozowych, harcerskiego apelu oraz spływu rzeka Gwdą.

2017-07-25
Już wkrótce kolejna Gala Polskiej Mody!
Już wkrótce kolejna Gala Polskiej Mody!

Poznań jest godny miana polskiej stolicy mody – przekonaliśmy się o tym 30 sierpnia ubr. podczas Gali Polskiej Mody, która odbyła się w Alei Lipowej Międzynarodowych Targów Poznańskich . Będzie okazja i w tym roku podczas kolejnych Targów Mody zaplanowanych na 05.-07. września

Przygotowaniom do szóstej edycji  Gala Polskiej Mody zorganizowanej przez Polską Akademię Mody przy współudziale MTP i wielu innych firm i marek odzieżowych (oraz .... Klubu Krąg) poświęcone było lipcowe posiedzenie  Rady Programowej  PAM. Kolejne spotkanie Rady odbędzie się pierwszego września, także w naszym klubie. Tego dnia odbędzie się w Kręgu finał castingu modelek i modeli. Klub Krąg ponownie jak w latach minionych będzie partnerem – tegorocznej Gali Polskiej Mody.

2017-07-10
"Zmysłowe lato"

Wzrok, słuch, węch, smak, dotyk tymi oto pięcioma zmysłami obdarzyła nas matka natura. Dzięki nim czujemy otaczający nas Świat. Dzięki nim potrafimy cieszyć się każdym dniem, godziną, chwilą. Możemy podziwiać Naszą planetę i stanowić jej część. Na co dzień często nie doceniamy tego wspaniałego daru. Warto zatem na chwilę się zatrzymać. Popatrzeć, posłuchać, powąchać, posmakować, dotknąć. Tylko kiedy? Jak to kiedy !!! W wakacje!!!

Dzieci, które zdecydowały się spędzić lato w Kręgu, miały okazję poznać "Zmysłowe lato". Taki bowiem temat przewodził akcji letniej i klubowym zajęciom podczas tegorocznych wakacji. Najmłodsi podczas wycieczek po Poznaniu, korzystając z miejskich atrakcji, mieli okazję smakować pysznych dań w restauracji "Dark Restaurant" oraz poznać tajniki arcy poznańskiego ciasta podczas wizyty w Muzeum Rogala Marcińskiego. I na koniec dzieci pokazały swoje mozliwosci przygotowując  posiłki podczas warsztatów kulinarnych.

Nasi podopieczni odwiedzili też Ogród Botaniczny, Zoologiczny oraz dwa zabawowe centra: "Frajda Park" i "Lider Plac" . Nie zabrakło wizyty w kinie, kąpieli w jeziorze Rusałka oraz rejsu statkiem po Warcie. Dzieci uczestniczyły. także w warsztatach muzycznych, teatralnych oraz cyrkowych. Tegoroczne lato w Kręgu było naprawdę "zmysłowe", o czym z niekłamaną satysfakją Państwa informujemy (zapraszając do naszej galerii).

2017-07-06
"Głos od A do Z"

A – a co my dziś zagramy? B – basowe struny mamy! C – ciekawe wygibasy! D – dla dzieci z każdej klasy! E – energia nas rozpiera! F – więc fikaj z nami teraz! I tak wędrujemy po całym abecadle, poznając różne oblicza piosenek! Przed łazarskimi dziećmi wystąpił Przemek Mazurek  i Jego Przyjaciele.

Klub Krąg zaproponował dzieciom, kolejną muzyczną przygodę! Tym razem naszym celem było zainteresowanie dzieci możliwościami ludzkiego głosu – począwszy od śpiewu, aż po dubbing i naśladowanie głosem instrumentów muzycznych.

Naszymi gośćmi byli doświadczeni bywalcy muzycznych i  teatralnych scen.  Artyści zaprezentowali dzieciom opowieść budowaną w konwencji teatru lalek. Jej bohaterowie to zabawny Myszek Zbyszek oraz poważny Puchacz Tadeusz, próbowali na różne sposoby zachęcić do śpiewu swojego kolegę - Ślimaka Mietka. Spotkanie miało charakter interaktywny - dzieci z jednej strony uczestniczyły w programie jako odbiorcy, a z drugiej strony brały czynny udział w rozgrzewce i wspólnym śpiewie. W poszukiwaniu głosu,  głosów i odgłosów, dzieci poznały możliwości looper’a, dzięki któremu udało się stworzyć wielobarwny utwór muzyczny przy użyciu jedynie głosu, który naśladował poszczególne partie instrumentów. Artyści zaprezentowali także różne techniki operowania głosem stosowane podczas  dubbing’u. Wszystkie utwory, które pojawiły się w trakcie spotkania, pochodziły z repertuaru Przemka Mazurka, który dzielił się z nami swoim doświadczeniem, jako  twórcy piosenek dla dzieci i dorosłych. Mamy nadzieję, że ta teatralno-muzyczna podróż z głosem zachęci dzieci do odkrywania jego przeogromnych możliwości. Wszak głos to instrument, który każdy z nas ma zawsze przy sobie!.

Spotkanie odbyło sie w ramach projektu "Lato w Ogrodzie Łazarz" współfinansowanego przez radę Osiedla Św.Łazarz.

2017-07-03
The September Concert
The September Concert

The September Concert  to projekt, który powstał w Nowym Jorku w 2002 roku jako lokalne wydarzenie, upamiętniające ofiary wrześniowych zamachów. Stopniowo jego ranga wzrastała, aż rozwinął się do festiwalu o zasięgu globalnym. 

Do udziału zapraszani są artyści w każdym wieku, każdej płci, narodowości i wyznania. Sztuka prezentowana ma być w miejscach, w których spotykają się ludzie, od parków, szkół, kościołów, poprzez kawiarnie, restauracje, galerie i księgarnie, aż do sal kameralnych i koncertowych. Przy przygotowaniach do festiwalu oraz w trakcie jego trwania pracują wolontariusze. 

W Polsce będzie to siódma już odsłona wydarzenia. Program poznańskich edycji z roku na rok jest coraz bogatszy. Organizowane są koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej, spektakle teatralne oraz baletowe, projekcje filmowe, warsztaty dla dzieci, spotkania z baśniami i wystawy. Artyści goszczą w najpiękniejszych i ważnych dla kultury poznańskiej miejscach, jak choćby Waga Miejska, Sala Czerwona Pałacu Działyńskich, Biblioteka Raczyńskich, kościół św. Wojciecha, Kino Muza, Sanktuarium św. Józefa, Szkoła Baletowa, Meskalina, Głośna, Kino Malta, czy Wielkopolskie Centrum Onkologii. Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach festiwalu są bezpłatne, a artyści i organizatorzy nie pobierają żadnego wynagrodzenia. 

W tym roku siódma edycja The September Concert  tradycyjnie potrwa cały wrzesień. Planowanych jest siedem koncertów muzyki klasycznej, wystawa rzeźb i malarstwa, sześć spotkań warsztatowych dla dzieci, projekcja filmu i opery, spektakl baletowy, pokaz tańca oraz spektakl teatralny. Miło nam poinformować, że Klub Krąg znalazł się wśród partnerów Festiwalu. Już teraz zapraszamy do Kręgu na wrześniowy pokazu polskich tańców narodowych w wykonaniu Wielkopolskiego Klubu Tańców Polskich. Widowisko „Pasja - Kultura - Emocje - odkryj piękno tańców narodowych z Wielkopolskim Klubem Tańców Polskich” odbędzie się w sobotę 16 września o godzinie 18-tej. Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach festiwalu są bezpłatne, a artyści i organizatorzy nie pobierają żadnego wynagrodzenia. Wiecej informacji znajdą Panstwo: tutaj.  Zapraszamy!

Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt