Wystawą "Kojarzę te twarze. vol. 2." w ramach 5.Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki w Galerii Krąg w sobotę 17 .10. oficjalnie został zainaugurowany jubileuszowy sezon kulturalny 2020-2021!   ***   Serdecznie witamy w "Wirtualnym Kręgu"- na stronach Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald"
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2011/2012 - Czerwiec
2012-06-21
Zakończenie sezonu kulturalno-oświatowego 2011/2012

Od kilkunastu lat zgodnie z tradycją naszego Domu Kultury jest organizowanie uroczystego zakończenia Roku Kulturalno-Oświatowego na Łazarzu...

Impreza ta odbywa się zawsze w odświętnej atmosferze z udziałem działaczy samorządowych i społecznych związanych z naszym Osiedlem i Klubem. Podczas takich spotkań jest czas na podsumowanie jak i na podziękowania dla osób i instytucji, których praca przyczyniła się do rozwoju życia społeczno - kulturalnego na Łazarzu.

Tegoroczna uroczystość kończąca sezon 2011/2012 miała miejsce w Klubie Krąg w czwartek 21 czerwca. W trakcie spotkania Janusz Heller w towarzystwie Wojciecha Wysockiego podsumował miniony sezon, uznając go jako jeden ze znaczących w ponad trzydziestoletniej działalności klubu.

Przewodniczący Rady Osiedla Łazarz SM Grunwald pan Jerzy Babiak wręczył podziękowania sponsorom XXIII Dni Łazarza oraz laureatce nagrody „Przyjaciel Łazarza” pani prof. Annie Tyczyńskiej.

W części artystycznej wystąpił związany z klubem artysta Andrzej Krajna, który wykonał piosenki: „Obiad rodzinny”  (W. Młynarski/L. Boccherini), „Ocalić od zapomnienia” (K.I.Gałczyński, J.Pawluśkiewicz), „Jeff”  (J.Brel/J.Brel tłum. W. Młynarski), „Dzielna Margot” (G.Brassens/G.Brassens tłum. „Zespół Reprezentacyjny”), „Grande Valse Brillante” (J.Tuwim/ Z.Konieczny)

Zgodnie tradycją uroczyste zakończenie sezonu zwieńczyły Nagrody Klubu Krąg przyznawane w dziewięciu kategoriach (lista nagród poniżej). Relacja z czwartkowych uroczystości w naszych galeriach foto i wideo.

Nagrody Klubu Krąg za rok 2012 otrzymały niżej wymienione osoby i instytucje:
 • MARIAN CHUDY - Nagroda Roku 2012
 • Kamila Hnatyk - za działalność oświatową
 • dh Magdalena Kaczmarek - za działalność wychowawczą
 • Żanneta Jankiewicz - za działalność wystawienniczą
 • Izabella Hermanowska- za działalność wystawienniczą
 • Andrzej Krajna - za działalnośc artystyczną
 • Oddział Poznański PTTK - za działalność turystyczno-krajoznawczą
 • Klub sportowy Flow Motion Poznań - za działalność sportowo-rekreacyjną
 • Organizatorzy IV Biegu Łazarskiego - za działalność sportowo-rekreacyjną
 • 277 PDH Quendi - ZHP „Łazarz” - za działalność społeczną
 • Jarosław Stefański Nagroda Specjalna
 • Janusz Ludwiczak Nagroda Specjalna
(lista laureatów z poprzednich lat znajduje się w dziale: Nagrody Klubu "Krąg")

Rada i Kierownictwo Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald"
oraz Klub Osiedlowy "Krąg"
wszystkim laureatom Nagród Klubu "Krąg" za rok 2012
składa serdeczne gratulacje i podziękowania wyrażając nadzieję,
iż w dalszym ciągu ich praca i zaangażowanie
będzie przyczyniać się do rozwoju naszego Klubu i dzielnicy.

2012-06-18
Dziesięciolecie „Quendi”
Dziesięciolecie „Quendi”

W sobotę odbyło się najważniejsze wydarzenie w dziejach 277 PDH "Quendi". Drużyna powstała na początku tego stulecia :-) w Szczepie ZHP Gromad Zuchowych, Drużyn Harcerskich i Wędrowniczych "Łazarz". Do Jubileuszu 10-lecia, „Quendi” przygotowywała się od dawna, a uroczystości zostały zaplanowane na sobotę 16 czerwca. przebiegły w sympatycznej atmosferze, pełnej radosnych wspomnień i... niespodzianek przygotowanych przez całą drużynę.

W sobotę w Kregu odbył się uroczysty apel, gra miejska po Łazarzu, a na koniec wszyscy zaproszeni goście, rodzice oraz byli i obecni harcerze spotkali się na uroczystym bankiecie (!), na którym nie zabrakło ogromnego tortu z dziesięcioma świeczkami.

277 PDH "Quendi" (od września imienia prof. Adama Wodziczki) została powołana rozkazem Komendanta Hufca ZHP Poznań - Grunwald 12 czerwca 2002 roku. Aktualnie drużyna "Quendi" składa się z czterech zastępów: Avari, Teleri, Sandari i Dandari. Zbiórki każdego z zastępów odbywają się trzykrotnie w ciągu miesiąca w harcówce szczepu w Klubie Krąg. Relacja z jubileuszu "Quendi " w naszych galeriach: foto (cz.1 i cz.2) i wideo.

W imieniu dh Magdy i dh.dh z Quendi oraz  Klubu Krąg i Jego Przyjaciół serdecznie dziekujemy za udział w uroczystości! Czuwaj!

2012-06-12
Jan Zgaiński opowiada o Nepalu
Jan Zgaiński opowiada o Nepalu

Podczas czerwcowego spotkania Dziennikarskiego Klubu Seniora swoimi wspomnieniami z pobytu w Nepalu podzielił się z zebranymi red. Jan Zgaiński. Ten azjatycki kraj, położony na granicy z Chinami i Indiami przyciąga co roku rzesze turystów. Największe wrażenie na naszym gościu wywarł przelot nad Himalajami w czasie wschodzącego słońca. Można być wóczas świadkiem wspaniałego efektu świetlnego zwanego „zapalaniem szczytów”. Powolne różowienie najpierw samych szczytów, potem już większych połaci wysokich partii gór i krótkotrwała intensyfikacja czerwonej barwy

W drugiej części spotkania red. Tomasz Dymaczewski poinformował zebranych o przebiegu i wynikach Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Minutą ciszy uczczono pamięć red. Juliusza Mikołajczaka – wieloletniego dziennikarza poznańskiego i warszawskiego, członka Zespołu Starszych Dziennikarzy SDRP w Poznaniu.

2012-06-11
„Blok” w Kręgu
„Blok” w Kręgu

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Blok” przy ulicy Jana Henryka Dąbrowskiego 18 ma swoje zasoby nie tylko na Jeżycach, ale także w innych dzielnicach Poznania. Na Łazarzu budynki należące do S.M. „Blok” znajdują się w pobliżu Klubu. Nic więc dziwnego, że doroczne Walne Zebrania Spóldzielni Mieszkaniowej „Blok” odbywają się w Kręgu. Początkowo były to zebrania grupowe a od ubiegłego roku po zmianie prawa spółdzielczego zebrania członków całej spółdzielni. Podsumowanie działalności S.M. „Blok” odbyło się w Klubie Krąg w poniedziałek 11 czerwca.

2012-06-04
„INEA” w Kręgu
„INEA” w Kręgu

Rozwija się współpraca firmy „INEA” z Klubem Osiedlowym Krąg. W chwili obecnej to już nie tylko bezpłatne warsztaty komputerowe dla e-aktywnych 50+, ale także coraz liczniejsze kursy dla kadry menedżerskiej i pracowników firmy INEA. Obecnie w Kręgu trwa kolejna tura szkoleń. Zajęcia odbywają się w godzinach dopołudniowych. Klub udostępnia pomieszczenia wraz z wyposażeniem audiowizualnym oraz przygotowuje przerwy kawowe.

Spółka INEA S.A. jest największym alternatywnym operatorem telekomunikacyjnym w Wielkopolsce, który świadczy zaawansowane usługi telekomunikacyjne w oparciu o sieci światłowodowe oraz szerokopasmową sieć bezprzewodową. INEA jest od wielu lat sponsorem wielu imprez klubowych i Dni Łazarza.

2012-06-02
Kramry w Biedrusku
Kramry w Biedrusku

Grupa Malarska Kramry to jedna z najmłodszych sekcji Klubu Krąg. Jej członkowie wywodzą się z Uniwersytetu III Wieku, a pierwszą wystawę w naszej galerii zorganizowali we wrześniu 2009 roku. Opiekę artystyczną nad grupą sprawuje profesor Stefan Kramer. W czerwcu łazarscy artyści skorzystali z zaproszenia właściciela zamku w Biedrusku i zaprezentowali swój dorobek w pięknych pałacowych wnętrzach. Na wystawę „Barwy natury” złożyły się prace: Żannety Jankiewicz, Marii Nowackiej, Urszuli Ratajczak, Ludwiki Weigel, Jadwigi Zaremby oraz Roberta Brońskiego. Po uroczystym otwarciu uczestnicy wernisażu zostali oprowadzeni po całym kompleksie pałacowo - parkowym „Zamku w Biedrusku”.

Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt