Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...w Jubileuszowym sezonie 2020/2021.
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2009/2010 - Czerwiec
2010-06-30
III Hawajskie Spotkania na Łazarzu

Zapraszamy na wkrótce rozpoczynjący się (13.07.21.07), trzeci już cykl łazarskich spotkań z kulturą hawajską. W programie warsztatów odbywajacych sie na terenie Klubu Krag, jaki Ogrodu Łazarz, jest min. robienie wieńców lei i printowanie spódnic. Idea wspólnego plecenia wieńca pojawiła się w zeszłym roku podczas 30. Dni Łazarza.

Zapoczątkujemy go słowem wstępnym przybliżającym uczestnikom kulturę hawajską tak odmienną percepcyjnie od zachodnioeuropejskiej. Kulturę, w której język, to nie tylko słowa, a taniec to nie tylko ruch dający odprężenie czy radość lecz systemy, w których zapisana jest wiedza budząca świadomość, sięgająca do starożytnych czasów. Kulturę, w której wyodrębnia się i nazywa ok. dwstu rodzajów wiatru, a przywiązanie do genealogii jest tak silne, że próbuje się zapamiętać jak największą ilość swoich przodków. Chcemy by wspólne plecenia wieńca lei, przez mieszkańców Łazarza i uczestników spotkań, było wydarzeniem towarzyszącym każdym obchodom "Hawajskich spotkań na Łazarzu". Idea wspólnego plecenia wieńca pojawiła się w zeszłym roku. Upleciony został wieniec z naturalnych kwiatów, który niesiony był w Paradzie Łazarskiej towarzyszącej  obchodom 30. Dni Łazarza, a następnie zdobił Ogród Łazarz. Tegoroczny wieniec chcemy umieścić w przestrzeni Łazarza.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne. Można korzystać z nich wybiórczo. Obowiązują jednak zapisy: mailowo: hawajski.lazarz@gmail.com lub tel. 604 417 795. Prowadzący zapewniają materiały i produkty potrzebne na te zajęcia.Projekt finansowany przez Miasto Poznań.

2010-06-24
Akcja Letnia
Akcja Letnia

No to wydarzenie czekały dzieci od wielu miesięcy dłuuuu...ugiego roku szkolnego! Rozpoczęły się wakacje!. Nastał czas letniej kanikuły. W piątek rozdano cenzurki, a my już w poniedziałek 28 czerwca w zainaugurowaliśmy Akcję Letnią. Nasza klubowa oferta została przygotowana wspólnie przez Ognisko TKKF "Grunwald", Koło PTTK "Łazarz", Klub Górski "Grań", Klub Turystyczny "Piechur", Szczep Drużyn Harcerskich "Łazarz" oraz Bibliotekę Raczyńskich a jej adresatem są zarówno dzieci i młodzież oraz... dorośli mieszkańcy naszego osiedla.

W trakcie tegorocznej Akcji Letniej odbędą się obozy harcerskie i turystyczne (min. obozy wędrowne górskie i rejs żeglarski), wycieczki autokarowe oraz rajdy i biwaki. Dla dzieci pozostających w mieście przygotowane zostały w miesiącu lipcu w ramach akcji "Lato w mieście" i „NAL-2010” (nieobozowa akcja letnia), w trakcie których uczestnicy mieli zapewniony atrakcyjny program (wycieczki, spotkania literackie, warsztaty plastyczne i aktorskie).

Od 28 czerwca do 16 lipca Klub Osiedlowy Krąg zaplanował trzy tygodniowe turnusy półkolonii dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat, w których weźmie udział ponad setka najmłodszych mieszkańców Łazarza.

2010-06-24
Zakończenie sezonu kulturalno-oświatowego 2009-2010
Zakończenie sezonu kulturalno-oświatowego 2009-2010

Do tradycji naszego Domu Kultury należy organizowanie uroczystego zakończenia Roku Kulturalno-Oświatowego na Łazarzu. Zawsze jest to impreza odbywającą się w odświętnej atmosferze z udziałem działaczy samorządowych i społecznych związanych z naszym Osiedlem i Klubem. Podczas takich spotkań jest czas na podsumowanie jak i na podziękowania dla osób i instytucji, których praca przyczyniła się do rozwoju życia społeczno - kulturalnego na Łazarzu.

Tegoroczna uroczystość kończąca sezon 2009/2010 miała miejsce w Klubie Krąg w czwartek 24 czerwca. W trakcie spotkania przewodniczący Komisji Społeczno- Kulturalnej Rady Osiedla „Łazarz” SM „Grunwald” Kazimierz Rafalik oraz kierownik Klubu Krąg Janusz Heller w krótkich wystąpieniach ocenili i omówili najważniejsze wydarzenia kończącego się roku kulturalnego. Nie brakło podziękowań: dla naszych dobroczyńców sponsorów Dni Łazarza oraz byłych wieloletnich członków Rady Osiedla „Łazarz” SM „Grunwald” (Teresy Staneckiej, Teresy Adamkiewicz, Feliksa Bijakowskiego i Andrzeja Grzybowskiego).

Zgodnie tradycją uroczyste zakończenie sezonu uwieńczyły Nagrody Klubu "Krąg" przyznawane w dziesięciu kategoriach (lista nagród poniżej). Relacja z czwartkowych uroczystości w naszych galeriach foto i wideo.

Nagrody Klubu Krąg za rok 2010 otrzymały niżej wymienione osoby i instytucje: (lista laureatów z poprzednich lat znajduje się w dziale: Nagrody Klubu "Krąg")

Rada i Kierownictwo Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" oraz Klub Osiedlowy "Krąg" wszystkim laureatom Nagród Klubu "Krąg" za rok 2010 składa serdeczne gratulacje i podziękowania i wyraża nadzieję, iż w dalszym ciągu ich praca i zaangażowanie będzie przyczyniać się do rozwoju naszego Klubu i dzielnicy.

2010-06-20
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W kończącym się sezonie 2009/2010 Klub Górski „Grań” był organizatorem wielu turystycznych imprez. Poniżej relacja z jednej z nich. Tym razem klubowi „górale” udali się w urokliwe Góry Świętokrzyskie...

„Do Kielc dojechaliśmy z przesiadką na stacji Warszawa Zachodnia. W Kielcach pojechaliśmy busem do Chęcin gdzie zwiedziliśmy ruiny zamku, synagogę i klasztor Franciszkanów. Wczesnym popołudniem ruszyliśmy na szlak. Zmagając się z kiepskim oznakowaniem szlaku dotarliśmy do Jaskini Piekło, a następnie do Jaskini Raj. Następnego dnia weszliśmy do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Wymijając liczne wycieczki szkolne dotarliśmy na Łysicę (612 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. Dalej, przeskakując błoto, walcząc z komarami podziwiając gołoborza i wystające anteny wieży telewizyjnej na Łysą Górę (in. Święty Krzyż). Tu zwiedziliśmy klasztor i odpoczęliśmy chwilę. Czekało nas jeszcze zejście do Huty Nowej i powrót busem. Wreszcie w piątek wybraliśmy się do Wąchocka. Udaliśmy się zaraz do klasztoru Cystersów. Z klasztoru przeszliśmy pod pomnik sołtysa (bohatera dowcipów). Szlak prowadził dalej przez obozowiska powstańców z 1863 roku. W tych rejonach w czasie II Wojny Światowej ukrywali się partyzanci broniący radiostacji dalekiego zasięgu. Fakty te upamiętnia Partyzancka Droga Krzyżowa, wybudowana przez ZHP Starachowice.(...)

Niedzielę przeznaczyliśmy na zwiedzanie Kielc. Miasto bardzo się zmienia: wspaniały deptak, Rynek w remoncie, powstaje wiele nowych budynków. My zwiedziliśmy bazylikę archikatedralną, kościół Św. Wojciecha, Ekumeniczny Kościół Pokoju. Był też czas na obiad i głosowanie w wyborach prezydenckich. O 16 wsiedliśmy w zatłoczony pociąg do stolicy, by w Warszawie Zachodniej biegiem dostać się na pospieszny do Poznania”

Zapraszamy do udziału w wycieczkach „graniowych” (i nie tylko!). A na razie do naszej galerii.
2010-06-15
Horyzonty poszerzają... horyzonty
Horyzonty poszerzają... horyzonty

W Klubie we wtorek, 15 czerwca odbyło się Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia „Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty”. Na spotkaniu zatwierdzono sprawozdania merytoryczne i finansowe za ubiegły rok oraz przegłosowano zmianę w statucie organizacji, dotyczącą nieaktywnych członków. W drugiej części zaprezentowano strategię rozwoju stowarzyszenia i poddano pod dyskusję jej najważniejsze punkty oraz zaprezentowano ofertę wakacyjnych wyjazdów szkoleniowych dla wolontariuszy.

Horyzonty są częścią „Youth for Exchange and Understanding" jednej z największych sieci europejskich organizacji pozarządowych. Blisko czterdziestoosobowa grupa horyzontowiczów zajmuje się szeroko pojętą aktywizacją dzieci i młodzieży. Młodzi działacze promują wolontariat i szeroko pojęte działania zmierzające do niwelowania społecznego wykluczeniem najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Klub Krąg oraz Horyzonty od trzech lat aktywnie współpracują przy organizacji wielu projektów i zadań.

2010-06-12
Komiksowa sobota
Komiksowa sobota

W sobotę, 12 czerwca członkowie Klubu Nastolatków „Za Kręgiem” spotkali się w... Kręgu aby rozpocząć prace nad własnym klubowym komiksem. To kolejny po stworzeniu graffiti, na ścianie naszego domu kultury projekt realizowany przez „Pogromców nudy” czyli grupę wolontariuszy z CIM „Horyzonty”. W tym dziele młodzieży i wolontariuszom pomagać będą zawodowi graficy, panowie: Jan Markowski i Rafał Nawrocki. Młodym plastykom życzymy powodzenia, a my zapraszamy do obejrzenia filmu wideo z inauguracyjnego spotkania komiksowej ekipy.

2010-06-10
"Łazarski Fyrtel", reaktywacja

Po rocznej przerwie wznowił działalność Klub Dyskusyjny „Łazarski Fyrtel”. Tym razem organizatorzy spotkania: Rada Osiedla „Łazarz” Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald” oraz Klub Krąg zaprosili mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych na temat planu zabudowy terenu między ulicami Dmowskiego, Hetmańską, projektowaną Nowoopolską i Krauthofera oraz o planowanej budowie centrum handlowo-rozrywkowego "Metropolis". W klubowej dyskusji wzięli udział także urzędnicy miejscy w tym przedstawiciele Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, projektanci oraz przedstawicie inwestora. Warto w tym miejscu przypomnieć, że nie było to pierwsze „fyrtlowe” spotkanie poświecone planom budowy „Metropolisu” Trzynaste spotkanie Klubu Dyskusyjnego „Łazarski Fyrtel” poprowadził pan Jerzy Babiak - członek Stowarzyszenia "My Poznaniacy" oraz Przewodniczący Rady Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald".

Zapraszamy do naszej fotogalerii oraz do obejrzenia relacji filmowej
2010-06-02
Nordic Walking i Festyn Łazarski
Nordic Walking i Festyn Łazarski

Poznańska „Szkoła Chodzenia Nordic Walking” uczestnik i współorganizator Festynu Łazarskiego, najważniejszej imprezy tegorocznych Dni Łazarza przesłała na nasze ręce miłe podziękowania.

Czytamy w nich miedzy innymi: „Głównemu Organizatorowi - Klubowi Krąg za okazaną pomoc oraz przychylność w możliwości uczestnictwa w XXI Dni Łazarza. składamy serdeczne podziękowania. Jesteśmy wdzięczni za możliwość uczestnictwa w stworzeniu tej sympatycznej imprezy. Dziękując mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom festynu, którzy aktywnie uczestniczyli w treningu Nordic Walking. Cieszymy się iż, nasza społeczność lokalna chętnie włączyła się w propagowanie tej aktywności fizycznej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do dalszych kontaktów i skorzystania z oferty Szkoły.”

Dziękujemy za miłe słowa!
Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt