Serdecznie witamy w "Wirtualnym Kręgu"-na stronach Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald"   ***   Uprzejmie informujemy, zajęcia programowe w Klubie Krąg zostają od dnia 8 czerwca częściowo wznowione.   ***   Szczegółowe informacje dotyczące rodzaju i charakteru zajęć, które będą mogły odbyć się w Klubie uzyskacie Państwo w sekretariacie naszej placówki.   ***   Wszyscy użytkownicy działalności programowej Klubu Krąg oraz inne osoby przebywające na terenie placówki są zobowiązane do przestrzegania zasad określonych w Uchwale Zarządu SM Grunwald z dnia 03.06.2020.
AKTUALNOŚCI
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2019/2020 - Czerwiec
2020-06-07
Komunikat Klubu Krąg
Komunikat Klubu Krąg

W związku ze zniesieniem na terenie kraju części ograniczeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 kierownictwo Klubu Krąg informuje, że: z dniem 8 czerwca 2020 roku działalność Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald” zostaje częściowo wznowiona. 

Powyższe dotyczy, wszystkich zajęć i imprez organizowanych pod warunkiem zachowania zasad przewidzianych  w obowiazujących aktualnie przepisach i wytycznych  Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podstawa: Uchwała nr 503 Zarządu SM „Grunwald” z dnia 03.06.2020r.

2020-06-06
"Ziemia jest tylko jedna"

"Only One Earth"/"Ziemia jest tylko jedna". Każdego roku, 5 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Środowiska (World Environment Day), ustanowiony w 1972 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej.

Obchody "Światowego Dnia Środowiska" mają na celu pogłębienie świadomości opinii publicznej na temat ochrony i poprawy stanu środowiska naturalnego oraz zwrócenie uwagi na istniejące problemy i niebezpieczeństwo lekceważenia skutków naruszenia równowagi ekologicznej w przyrodzie. Tego dnia na całym świecie organizowane są imprezy promujące działania proekologiczne i zachęcające do aktywnego udziału w ochronie środowiska. Liczne festyny, pikniki i warsztaty mają na celu uwrażliwienie ludzi na sprawy związane z ekologią, segregacją odpadów oraz upowszechnienie czystych technologii, edukacji w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Obchodom Światowego Dnia Środowiska co roku przyświeca inne hasło będące odzwierciedleniem aktualnych problemów ekologicznych podnoszonych na arenie światowej i państwowej. Tegoroczne hasło to „Zielona gospodarka: czy w niej uczestniczysz?".

Wszystkim, którym drogie jest hasło "Only One Earth"/"Ziemia jest tylko jedna", dedykujemy piosenkę Przemka Urbaniaka "EKO - Podróże Wujka Ogórka", promującą, najnowszy album "Wujka Ogórka". My, ze swej strony już teraz, zapraszamy dzieci do udziału w "Baśniowej Krainie" -  warsztatach muzycznych z Wujkiem Ogórkiem, które odbędą się, w piątek,3 lipca o godzinie 17-tej w Ogrodzie Łazarz.

2020-06-03
Filmowa kronika Klubu Krąg
Filmowa kronika Klubu Krąg

Mamy przyjemnosc zaprezentować Państu kolejne wydanie "kroniki" telewizji grunwaldzkiej (Telewizja SMG), po raz zawierające wyłacznie materiały filmowe przygotowane przez Klubu Krąg.

W programie fragmenty koncertu zespołu "Parents and friends", jeden z odcinków "Czytania na ekranie" (tym razem przygody dzielnego Pirata Rabarbara) oraz wirtualny wernisaż, majowej wystawy fotografii Kazimierza Rafalika. Premiera odcinka kroniki Telewizji Grunwaldzkiej odbyła się na antenie Telewizji WTK, w poniedziałek 01.06.2020. Film będzie emitowany, w zwyczajowych porach do niedzieli 7 czerwca. Kronikę można obejrzeć również, na naszej stronie oraz na klubowym kanale yt (tutaj ograniczeń czasowych nie ma).

2020-06-02
Wirtualna wystawa, "Wirtualnego Łazarza"
Wirtualna wystawa,

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego z filmów przygotowanych przez Stowarzyszenie Wirtualny Łazarz z okazji 120 rocznicy przyłączenia Łazarza do miasta Poznania.

Dzisiejszemu nieodbytemu uroczystemu zakończeniu Dni Łazarza towarzyszyłoby, zgodnie z naszymi planami, otwarcie wystawy przygotowanej przez Wirtualny Łazarz, w której zaprezentowane byłyby zdjęcia, pokazujące naszą dzielnicę z lat minionych. Pretekstem do tego wydarzenia były, nie tyle Dni Łazarza, co przypadająca w tym roku 120 rocznica przyłączenia wsi Św. Łazarz do Grodu Przemysława. Nie odbyły się Dni Łazarza, a tym samym jego zakończenie podczas, którego moglibyśmy się zanurzyć w historię dzielnicy, dzięki fotografiom zaprezentowanym na wystawie. Na szczęście jest internet i media społecznościowe, a tym samym praca włożona w przygotowanie wystawy nie poszła na marne. Czego dowodem są filmy przygotowane przez Stowarzyszenie Wirtualny Łazarz. Autorom prezentowanego filmu, jak i osobom przygotowującym wystawę serdecznie dziękujemy za włożony trud.

2020-06-01
Wirtualny Dzień Dziecka
Wirtualny Dzień Dziecka

Dokładnie, dzisiaj, w podczas 31. Dni Łazarza i Międzynarodowego Dnia Dziecka w Ogrodzie Łazarz miała się odbyć kolejna impreza festynowa, której ozdobą miały być animacje przygotowane przez Teatr "Mozaika".

Łazarski Festyn nie mógł się odbyć, ale "Mozaika", (bo jakże, inaczej) zawitała do Wirtualnego Kręgu, który wcześniej odwiedzili Wujek Ogórek oraz Przemek Mazurek. Wszyscy przynieśli do nas, w formie upominków swoje piosenki, i okraszone pląsami.

Mimo, że ciągle "W Kręgu kwarantanny",  Klub Krąg  nie zapomniał o dzisiejszym święcie przygotowując dla najmłodszych mieszkańców Łazarza blok muzyczno- animacyjny. Grupa teatralna Mozaika zaprezentowała program „Smaczne nuty prosto z Włoch”. Przemek Mazurek i Przemek Urbaniak czyli popularny Wujek Ogórek sprezentowali swoje autorskie piosenki napisane specjalnie dla dzieci. Dzisiejsze wydarzenie wzbogaciły wspominkowe zdjęcia z imprez dla dzieci prezentowane w ramach cyklu „Dawno-niedawno”. Wszystko to do obejrzenia na facebookowych profilach Klubu krąg oraz na naszym kanale YT.

Zachęcamy także do obejrzenia pokonkursowej wystawy „Wymarzona wyspa” oraz wierszy w wykonaniu uczestników konkursu recytatorskiego.

Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt