sezon 2022/2023 |
sezon 2021/2022 |
sezon 2020/2021 |
sezon 2019/2020 |
sezon 2018/2019 |
sezon 2017/2018 |
sezon 2016/2017 |
sezon 2015/2016 |
sezon 2014/2015 |
sezon 2013/2014 |
sezon 2012/2013 |
sezon 2011/2012 |
sezon 2010/2011 |
sezon 2009/2010 |
sezon 2008/2009 |
sezon 2007/2008 |
sezon 2006/2007 |
sezon 2005/2006 |
sezon 2004/2005 |
2018/2019 - Maj |
Już po raz siódmy z okazji Dni Łazarza odbył się turniej piłkarski "Za mundurem piłka sznurem", w którym wzięli udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 z Grunwaldzkiej, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz harcerze ZHP ze Szczepu Łazarz.
Tradycja meczów z udziałem „nietypowych”, bo mundurowych zawodników sięga 2004 roku, kiedy to z okazji 15. Dni Łazarza na boisku przy ulicy R. Dmowskiego rozegrany został mecz Policjanci kontra … Księża. Kilka lat później powrócono do tej sympatycznej tradycji. Na boisku przy Szkole Podstawowej nr 77 przy ulicy R. Dmowskiego łazarscy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 zagrali z policjantami z grunwaldzkiego komisariatu. Mecz z wynikiem 6:2 wygrali strażacy. W 2015 r. podczas 26. Dni Łazarza na nowo powstałym „Orliku” przy ulicy K. Jarochowskiego przyszedł czas na rewanż. Do przerwy strażacy remisowali 0:0 ze strażakami, jednak spotkanie zakończyło się tym razem wynikiem 5:1 dla policjantów. Rok później turniej rozszerzono o reprezentacje z udziałem funkcjonariuszy Straży Miejskiej i pracowników MPK. Najlepsi okazali się znów strażacy z JRG2. Podobnie było rok temu.
W piątkowe przedpołudnie, po raz siódmy rozegrano turniej z cyklu "Za mundurem piłka sznurem", w którym tym razem wzięli udział reprezentanci Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 z Grunwaldzkiej, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz harcerze ze Szczepu Łazarz. Tym razem z zaproszenia nie skorzystali policjanci oraz ekipa MPK. Mecze poczs tegorocznych Dni Łazarza były rozgrywane w sześcioosobowych składach (2x15 minut). Zwycięzcą tegorocznego turnieju zostali strażacy. Drugie miejsce zajęła drużyna miejskich strażników, a miejsce trzecie harcerze ze Szczepu Łazarz. Wszystkim uczestnikom turnieju, dziekujemy i gratulujemy! (tekst. J. Ludwiczak - portal lazarz.pl)
Z okazji 30. Dni Łazarza, w czwartek 30 maja odbył się artystyczny spacer po pięciu miejscach sztuki zlokalizowanych na Łazarzu: Ego, Łęctwo, Pix House, City Park i NEO-Lazarus Fundacji ID.
ŁAzART Walk, czyli artystyczna przechadzka po Łazarzu była niepowtarzalną okazją, by zobaczyć kolekcje i zbiory oraz wyjątkowe programy artystyczne w pięciu galeriach: Ego, Łęctwo, Pix House, City Park i NEO-Lazarus Fundacji ID. ŁAzART Walk rozpoczęło się w Ogrodzie Łazarz, a zakończył w NEO-Lazarusie - Platformie sztuki i kultury, gdzie uczestnicy i artyści, gorąco dyskutowali porozmawiać o sztuce. Zapraszamy do galerii (tym tej internetowej!).
W poniedziałek, 27 maja w Klubie Krąg uroczyście zainaugurowano 30. Dni Łazarza najstarsze i największe dzielnicowe Święto Poznania…
Jubileuszowe Dni Łazarza przygotowane przez działający w Kręgu Komitet Organizacyjny przy współudziale lokalnych samorządów: Rady Osiedla „Święty Łazarz” - jednostki pomocniczej miasta Poznania oraz Rady Osiedla „Łazarz” Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. Organizatorzy na wszystkie świąteczne dni przygotowali ponad 50 imprez. Będą to festyny, koncerty, wystawy oraz imprezy sportowo-rekreacyjne. We wtorek, 4 czerwca ulicą Głogowską przejdzie barwny korowód przy akompaniamencie orkiestry dętej i w towarzystwie zabytkowych samochodów. XIV Parada Łazarska oraz wybór Człowieka Roku zakończą Jubileuszowe Dni Łazarza.
CIM „Horyzonty” Klub Krąg ponownie zaprosili mieszkańców naszego osiedla do udziału w warsztatach rękodzielniczych. Tym razem z zamiarem stworzenia kwitnącego drzewa (!).
Tematem środowych warsztatów było „Kwitnące drzewo”. Przekształciliśmy gałęzie drzew w małe drzewa, a na nich wstawimy różne kolorowe kawałki bawełny, a także ozdobimy szklane butelki dla naszych drzewek przy pomocy kolorowych koralików i sznurków. Trudność: łatwe. Stopień przyjemności: ogromny! Zajęcia prowadziła wolontariuszka Keti Ivanidze z Gruzji.
Kolejne widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" za nami. We wtorkowy wieczór, 14 maja Kabaret "Klub Szyderców Bis” przygotował muzyczną ucztę dla stęsknionej łazarskiej widowni. W programie "Wszystko kwitnie wkoło” zabrzmiały piosenki, o kwiatach, ogrodach i wiośnie wykonane przez artystów razem z publicznością , przy akompaniamencie zespołu „kabaretowej orkiestry”. Uroczą niespodzianką wieczoru były piosenki w wykonaniu kilkuletnich córeczek Przemka Mazurka: Zuzi i Kalinki. Dziewczynki razem z widownią wiosennie „zas(śp)iewały” piosenkę: "Kwiatki, bratki i stokrotki" i… skradły serca stuosobowej widowni. Kolejnym młodym wykonawcą była Ola Gąsiorowska, która brawurowo wykonała piosenkę pt. „Dzika róża”. Wreszcie nadszedł czas na gościa wieczoru. Swoim aksamitnym głosem widownię ukołysał Mateusz Bożek, bard z Warszawy. Za oknem zimny maj, a w naszych secach gaj! Brawa, dla „szyderców” i ich Przyjaciół.
Koncert był współfinansowany z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu "Cztery pory Łazarza" realizowany przez Klub Krąg wraz z Fundacją APJA. Zapraszamy do naszej galerii.
Widowiskiem muzycznym "Księga muzyki i opowieści" w wykonywaniu grupy artystycznej Mozaika zainaugurowaliśmy w Kręgu projekt "Jak dobrze mieć sąsiada" realizowany ze środków finansowych Miasta Poznania, a pozyskanych w wygranym konkursie „Centrum Warte Poznania”.
Tego dnia mieliśmy spotkać się w naszym tajemniczym łazarskim ogrodzie. Pogoda pokrzyżowała nam plany. Ale i tak było bardzo egzotycznie i ciekawie. W przytulnych pomieszczeniach klubowych dzięki młodym artystom z „Mozaiki”, zostaliśmy przeniesieni w świat bajek i baśni rodem z Bliskiego Wschodu. Bohaterowie spotkania „Arbuz” i „Papuga” snuli opowieści z krainy „1000 i jednej nocy”. Opowieściom towarzyszyli muzycy, grający na tak egzotycznych dla nas instrumentach jak santur czy daf. Była to uczta dalekich brzmień i wędrówek wyobraźni. Zapraszamy na kolejne imprezy z cyklu. #cwp2019, #poznanwspiera, a także do naszej galerii.
Kochasz Łazarz? Lubisz fotografować? Zostań autorem wystawy „Łazarz oczami Mieszkańców”.
Komitet Organizacyjny 30. Dni Łazarza zaprasza miłośników fotografii i Łazarza do wzięcia udziału w wystawie „Łazarz oczami Mieszkańców”. Uczestnictwo w wystawie jest otwarte. Na prace czekamy do 20 maja. Fotografie musza zostać zapisane w formacie jpg, w rozdzielczości 300 dpi i wymiarach minimum 20 na 30 cm. Można zgłosić na wystawę maksymalnie trzy fotografie. Każda praca musi być zapisana w odrębnym pliku. Jego nazwa jest jednocześnie tytułem fotografii. Informacje o wystawie: tel. 501 037 816 lub adresem e-mail: wysockiwoj@gmail.com. Regulamin wystawy poniżej. Zapraszamy!
![]() | REGULAMIN__OTWARTEJ_WYSTAWY_FOTOGRAFICZNEJ.pdf |