W czwartek, 14 października w Kręgu, uroczyście zainaugurowaliśmy nowy sezon kulturalny na Łazarzu!
AKTUALNOŚCI
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2019/2020 - Maj
2020-05-31
"Zdrowy kręgosłup" - on line

Przed pandemią w Klubie Krąg prowadzone były liczne zajęcia fitnessowe i rehabilitacyjne dla osób 60+. Wśród naszych propozycji realizowanych wespół z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury, od ubiegłego roku w ramach projektu „Precz z depresją" odbywały się ćwiczenia gimnastyki korekcyjnej dla sześćdziesięciolatków  i dla „trochę” starszych osób.

Miło nam poinformować, że od dnia 1 czerwca w poniedziałki i środy od godz. 17:00 do 17:45 zostaną wznowione w ramach projektu „Precz z depresją" zajęcia gimnastyki – „Zdrowy kręgosłup” w wersji online. W ćwiczeniach będzie można uczestniczyć korzystając z profili facebookowych Poznańskiego Stowarzyszenia Animatorów Kultury i Klubu Krąg. Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach, tym bardziej, że w przeciwieństwie do zajęć prowadzonych w Klubie Krąg liczba uczestników jest „nieograniczona”. Drodzy państwo! Dbajmy o kręgosłup - niezależnie od wieku!

Inne zajęcia ruchowe dla tej grupy wiekowej prowadzone w ramach projektu Trener senioralny odbywające się w naszym klubie w chwili obecnej zostały przeniesione w świat wirtualny. Tak jak w ubiegłych tygodniach tak i teraz podajemy Państwu rozkład zajęć na kolejny tydzień. 

2020-05-30
Fifne maseczki
Fifne maseczki

Wystawą fotograficzną „Fifne maseczki” zakończyliśmy naszą wspólną zabawę na prezentowanie naszych twarzy przyozdobionych nowym elementem naszej garderoby, który teraz i w przyszłości będzie kojarzył nam się z czasami pandemii.

Na początku kwietnia na profili fb „W Kręgu kwarantanny” zwróciliśmy się z prośbą do znajomych i nieznajomych o przesyłanie zdjęć na których prezentujemy swoje lica ozdobione maseczkami. Nasze wydarzenie nazwaliśmy „Fifne maseczki” podkreślając tym samym, iż jest to zabawa z przymrużeniem oka. Zamieszczaliśmy także humorystyczne zdjęcia internautów z całego świata, którzy udowodnili, że nawet w tej trudnej sytuacji można wykazać się poczuciem humoru.  Dziękujemy za nadesłane zdjęcia i wzięcie udziału w tym niecodziennym wydarzeniu. W naszej galerii na domowej stronie klubu Krąg, zarówno zdjęcia, jak i filmik pt. „Fifne maseczki”.

2020-05-27
30 lat samorządności w Polsce
30 lat samorządności w Polsce

Dzisiaj mija dokładnie 30-ta rocznica, pierwszych wyborów samorządowych po roku 1989. Dzisiaj podobnie jak pięć lat temu dzień 27 maja został zaplanowany jako dzień inauguracji Dni Łazarza.

W roku 2015 przypadał srebrny jubileusz pierwszych w Polsce wolnych demokratycznych wyborów od... ponad półwiecza. Podczas 26 Dni Łazarza udało nam się zaprosić całkiem sporą reprezentację pierwszego składu Rady Miasta Poznania, która wówczas wywodziła się praktycznie w 100 procentach z obozu solidarnościowego. Nie zaczynamy dzisiaj 31. Dni Łazarza i nie możemy uhonorować uroczyście w Kręgu przypadający dzisiaj Dzień Samorządu Terytorialnego. 

Pan Grzegorz Ganowicz, Przewodniczący Rady Miasta Poznania, a zarazem wieloletni Przewodniczący Honorowego Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza napisał: 

"27 maja to Dzień Samorządu Terytorialnego. Obchodzimy tę rocznicę skromnie, ze względów epidemicznych, ale jest co świętować, bo reforma samorządowa to najbardziej udana reforma 30-lecia. Samorząd jest trwale osadzony w polskim życiu publicznym i nikt tego nie zmieni, nawet centralistyczne ciągoty obecnie rządzących.
Wszystkim samorządowcom, tworzącym samorząd od podstaw 30 lat temu i tym aktywnym dzisiaj - najlepsze życzenia składam."

Do tych życzeń przyłączamy się i my: Organizatorzy Dni Łazarza oraz Wirtualny Klub Krąg.

2020-05-27
Dzisiaj (nie) rozpoczynają się 31. Dni Łazarza
Dzisiaj (nie) rozpoczynają się 31. Dni Łazarza

Dni Łazarza święto mieszkańców tej klimatycznej imprezy organizowane są od 1987 roku… W dniu dzisiejszym, miały rozpocząć się po raz trzydziesty pierwszy… Tegoroczne Dni Łazarza, miały nawiązywać do 30-lecia samorządu lokalnego. Z powodu pandemii święto dzielnicy zostało w tym roku po raz pierwszy  odwołane. Portal lazarz.pl piórem red. Janusza Ludwiczaka przypomniał internautom, historie i dorobek poprzednich edycji Dni Łazarza. Poniżej fragmenty:

Dni Łazarza organizowane są od 1987 roku. W ramach kilkudniowego święta dzielnicy odbywają się koncerty, festyny, wycieczki, imprezy sportowo-rekreacyjne, a ulicami dzielnicy przechodzi Parada Łazarska - barwny korowód z udziałem zabytkowych samochodów, orkiestry dętej, przedstawicieli szkół i instytucji. Wybierany jest również "Człowiek Roku", czyli osoby wartościowe i zasłużone, które robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców.

– Dni Łazarza to najstarsze i największe dzielnicowe święto, które organizowane jest od 1987 roku. Program jest bardzo obfity, są zarówno imprezy sportowe, rekreacyjne, wycieczki, wystawy, koncerty, festyny, recitale – wyjaśnia Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza i kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

Tegoroczne, 31. Dni Łazarza miały odbyć się od 27 maja do 2 czerwca. Kilkudniowe święto dzielnicy w tym roku miało nawiązywać do 30-lecia samorządu. Jednak ze względu na obecną sytuację związaną z epidemią koronawirusa, zamknięciem szkół i innych placówek oświatowych oraz zawieszeniem wydarzeń kulturalnych w tym imprez masowych tegoroczne Dni Łazarza nie odbędą się. Możliwe, że impreza odbędzie się jesienią lub dopiero w przyszłym roku. (dalej: tutaj)

Jak w latach ubiegłych wyglądało święto mieszkańców Łazarza przeczytajcie Państwo na stronach portalu lazarz.pl. i na profilach fb Klubu Krąg („Wirtualny Klub Krąg” oraz „W Kręgu kwarantanny”). Miłych wspomnień! Nam łezka w oku się zakręciła!

2020-05-26
Dzień Matki
Dzień Matki

Dzień Matki,  święto, obchodzone prawie na całym świecie (W Polsce, 26 maja),  jest wyrazem szacunku dla wszystkich Mam. 

Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy, oraz, że każdej Mamie należy się moc uścisków, buziaków i milion bukietów kwiatów za jej bezwarunkową miłość.

Wirtualny Krąg składa: Wszystkim Mamom, Mamusiom. Mateńkom, Najdroższym Matkom! Zawsze cierpliwym, oddanym, troskliwym, zawsze spieszącym z pomocą. Kochane! Żyjcie w szczęściu i zdrowiu. Sto lat! Dziękujemy Wam za Waszą bezgraniczną Miłość! Jesteście na zawsze  w naszych sercach!

2020-05-23
"Kiedy mnie już nie będzie"

Czas  pandemii, to także czas życzliwości i serdecznych gestów.

Przykład? Prosimy bardzo! Pani Barbara Krenz, instruktor muzyczny Klubu Krąg prowadząca zespół artystyczny "Łazarski Krąg", przesłała nam muzyczny upominek, za który serdecznie dziękujemy! Pani Basia napisała min.: "Pragnę zaproponować umieszczenie "W Kręgu kwarantanny" nagranej przeze mnie piosenki : "Kiedy mnie już nie będzie " Seweryna Krajewskiego ze słowami Agnieszki Osieckiej. (...) Pozdrawiam serdecznie. Barbara Krenz

My z prezentu skorzystaliśmy, otwierając "Łazarską Grającą Szafę", tak jak obiecaliśmy piosenką "Kiedy mnie już nie będzie", z całego serca dziękując Basi za muzyczny upominek! Utrzymując się w konwencji „grająca szafa tego dnia zaprezentowała inne piosenki duetu autorskiego S. Krajewski A. Osiecka./ Zapraszamy do innych codziennych  wydań "Łazarskiej Grającej Szafy”.

"Kiedy mnie już nie będzie" - piosenka S.Krajewskiego i A. Osieckiej w wyk. Barbary Krenz.

2020-05-20
„Zagadka Zawiszy Czarnego”
„Zagadka Zawiszy Czarnego”

20 maja to nie tylko Światowy Dzień Pszczół ale także Europejski Dzień Morza ustanowiony przez Unię Europejską.

Z tej okazji chcemy zaprezentowaliśmy w "Wirtualnym Klubie Krąg" książkę poznańskiej pisarki Zofii Staniszewskiej „Zagadka Zawiszy Czarnego”, będącej dalszym ciągiem przygód bohaterów serii „Ignacy i Mela na tropie złodzieja”. Ciekawostka związana z wydana, w kwietniu książką jest to, że autorka została zainspirowana do jej napisania, udziałem we wrześniowym rejsie Zawiszą Czarnym, organizowanym z okazji 100 lecia Poznańskiej Czarnej Trzynastki.  Organizatorem rejsu był Krąg Przyjaciół Poznańskiej Czarnej Trzynastki, mający jako stowarzyszenie siedzibę w naszym klubie! Najmłodszych miłośników morskiej przygody zapraszamy do lektury, aby wraz z młodymi detektywami Ignacym i Melą, rozwiązać zagadkę zniknięcia dzwonu okrętowego.

2020-05-19
Konkurs recytatorski Wirtualnego Kręgu
Konkurs recytatorski Wirtualnego Kręgu

„Wirtualny Klub Krąg” zaprosił dzieci i rodziców do udziału w kolejnej imprezie przygotowanej przez „Klub Przyjaciół Bajek i Baśni”.  Po kilku tygodniach przygotowań, młodzi aktorzy, wsparci przez Rodziców i Dziadków, zaprezentowali wiersze klasyków polskiej poezji. 

W przedstawionych scenkach znalazły się prawdziwe literackie perełki! Klasyka reprezentowana przez Aleksandra Fredry po współczesność czyli poezje Danuty Wawiłow. Premiera filmu z konkursowymi prezentacjami,  odbyła się we wtorkowe popołudnie, na klubowym kanale you tube i na naszych profilach facebookowych. Dzieciom dziękujemy za udział w naszej wspólnej zabawie, Rodzicom za wsparcie, a  „Wujkowi Ogórkowi”, za przygotowanie muzycznej niespodzianki. Zapraszamy Was do obejrzenia popisów recytatorskich. Do zobaczenia w kolejnej zabawie przygotowanej przez „Klub Przyjaciół Bajek i Baśni”.

2020-05-18
Rada Osiedla podsumowała i ... oceniła!
Rada Osiedla podsumowała i ... oceniła!

W Klubie Osiedlowym Krąg, w przedostatni poniedziałek maja, na plenarnym posiedzeniu zebrała się Rada Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald". Podobnie, jak w ubiegłym miesiącu zebranie odbyło się w zgoła niecodziennych warunkach...
Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności obradowali w poniedziałek członkowie Rady "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. Rada dokonała oceny działalności Osiedla i Klubu Osiedlowego Krąg w pierwszym kwartale bieżącego roku. W zebraniu wzięli udział wszyscy członkowie Rady Osiedla, którzy postanowili obniżyć czynsze pięćdziesięciu przedsiębiorcom, nie mogącym prowadzić działalności w czasie pandemii koronawirusa. Zapraszamy do galerii.

2020-05-17
Tsoureki - słodka przygoda cierpliwości
Tsoureki - słodka przygoda cierpliwości

Wiemy jak bardzo stęskniliście się za wieloma smakami z różnych zakątków Europy, Orientu, ba z całego świata doprawionych szczyptą kultury i obyczajów prezentowanych narodów. I to wszystko w wydaniu naszych zagranicznych gości. Od czterech lat międzynarodowa ekipa wolontariuszy wraz z naszymi przyjaciółmi z CIM "Horyzonty", realizuje we współpracy z naszym klubem cykl spotkań „Przez żołądek do kultury”.

Mamy dla Państwa miłą niespodziankę i ponowne spotkanie z grecka kuchnią. Z uwagi na obecne ograniczenia dzisiaj warsztaty międzykulturowe „Przez żołądek do kultury” możliwe są tylko w wersji online. Urocza Zacharoula, przygotowała niezwykłą potrawę. Tsoureki to słodka przygoda cierpliwości! Wystarczy zebrać odpowiednie odpowiednie składniki, przygotować je wcześnie rano i cieszyć się po około ośmiu godzinach! Wyniki Was nie rozczarują, zaufajcie Państwo Zacharuli! Tutaj: link do wirtualnych warsztatów: „Przez żołądek do kultury”. Smaczego!

Zacharoula jest wolontariuszką z Centrum Inicjatyw Międzykulturowych "Horyzonty" którą od września mogliśmy widywać w klubie (uczą się z nią greckiego czy angielskiego!)

2020-05-14
"Maseczki Seniorro"

Drodzy Seniorzy! Miast przebywać tylko „W kręgu kwarantanny” mamy dla Was kolejną propozycję szyjmy maseczki ochronne!  "Maseczki Seniorro" szyte przez seniorów dla… seniorów! Nie jest potrzebny talent krawiecki, liczą się chęci!  

Miasto Poznań razem z fundacjami i organizacjami pozarządowymi ruszyło z akcją "Maseczki Seniorro" - szycia maseczek ochronnych przez seniorów dla seniorów -. Mogą włączyć się w nią starsi mieszkańcy miasta, którzy potrafią szyć na maszynie. Chętni otrzymają specjalnie przygotowane pakiety materiałów. Cały czas będą mogli też liczyć na wsparcie organizatorów akcji, na pomocnicze wykroje i instruktaże. Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo całej akcji: zarówno materiały przed uszyciem, jak i gotowe maseczki będą przechodzić kwarantannę. Wolontariusze zostaną zabezpieczeni w przyłbice, zachowane będzie dystansowanie społeczne. Uszyte maseczki będą dystrybuowane wśród starszych mieszkańców Poznania.

Gdzie się zgłosić? Seniorzy i wolontariusze z Łazarza, Dębca, Górczyna, Świerczewa, Starołęki, Minikowa, Antoninka lub okolic tych dzielnic mogą zgłaszać się do Fundacji ORCHidea.  fundacjaorchidea@poczta.fm, numer telefonu: 601 493 705

Zachęcamy Państwa do dzielenia się informacją z seniorami i seniorkami! Na pewno w naszej „Bamberce”, są osoby, które posiadają maszynę do szycia :). Nie jest potrzebny talent krawiecki, liczą się przede wszystkim chęci! Organizacje wspierają szwaczki w pojawiających się wątpliwościach dotyczących problemów technologicznych w procesie szycia "Maseczek Seniorro". Informacja o dystrybucji maseczek podamy wkrótce. Seniorki  Seniorzy do dzieła (szycia!)

2020-05-13
„Na harcerskim szlaku”
„Na harcerskim szlaku”

Ma polska swój Hot16challenge2, czyli  to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Ma swój challenge, poczciwy Łazarz i brać harcerska. Z inicjatywy druha Wojtka ze Szczepu Łazarz, rusza nasz osiedlowy challenger czyli wspomnień czar!

Powstająca grupa Na harcerkim szlaku, czyli wspomnień czar, ma na celu integrację środowisk harcerskich. Zadaniem każdego wywołanego challengerowego członka, jest zachęcanie braci harcerskiej do dzielenia się swoimi wspomnieniami z rajdów, biwaków, obozów, ciekawych wydarzeń, spotkań... Forma przesłanych wspomnień jest dowolna. Mogą to być zdjęcia, krótkie filmiki, może pojawić się forma tekstowa, ulubiona gawęda, piosenka... Zebrane "wspomnienia" mają na celu przypomnieć miłe chwile spędzone w gronie Przyjaciół, przybliżyć funkcjonowanie poszczególnych środowisk oraz stanowić inspirację do dalszych działań na harcerskim szlaku. Wszystkich serdecznie zapraszam do zabawy..

Zachęcamy również do nominowania się wzajemnie i przedstawienia swoich wspaniałych chwil z harcerskiej ścieżki... Wojtek wezwał dh Mateusza z 5 PDHS „Wagabunda” (więcej informacji w załączonym filmie)

2020-05-12
Zdarzyło się... cztery lata temu!
Zdarzyło się... cztery lata temu!

"Zdarzyło się w Kręgu!"... czyli z naszego nowego (wirtualnego) cyklu prezentujemy wydarzenie sprzed cztrech lat!

Na załączonym obok zdjęciu, scenka z dziedzińca Urzędu Miasta Poznania, 12 maja 2016 roku. Spotykają się na nim ... autorzy zwycięskich projektów, realizowanych w ramach kolejnej edycji konkursu "Centrum Warte Poznania". Wówczas debiutowaliśmy... i to z przytupem! Wśród zwycięskich projektów konkursowych znalazły się, aż dwie propozycje naszego Klubu Krąg: "Skarb Łazarza" i "Spotkania z Melpomeną",  oraz realizowana w ramach 27. Dni Łazarza wystawa "Historia miejsca - pamięć o miejscu" ("Glogauerstrasse, czyli ulica Głogowska, od nr 27 do nr.83. Na zdjeciu piąta od lewej: autorka projektów: Joanna Heller.

2020-05-11
Treningu umysłu, wirtualnie
Treningu umysłu, wirtualnie

Wirtualny Klub Krąg zaprosił do udziału w warsztatach „Treningu umysłu i kreatywności”, wszystkich, którzy tak, jak my nie chcą się nudzić w „W Kręgu kwarantanny”.

Warsztaty przygotowane i  prowadzone przez psychologa Joannę Heller, adresowane są dla wszystkich, aktywnych osób z grupy sześćdziesiąt  plus; Pań i Panów, którzy chcą zadziwiać swoich bliskich i swoje otoczenie sprawnym i młodzieńczymi umysłem i intelektem!

Trening umysłu, to doskonała okazja, aby poznać swoje mocne i nieco słabsze strony oraz dowiedzieć się jak rozwinąć czy poprawić sprawność umysłową. W trakcie warsztatów uczestnicy trenują pamięć poprzez zabawę, uczą się jak, na co dzień zmuszać pamięć do działania. Zajęcia zadebiutowały w internecie, dopiero w poniedziałek, 11 maja. Jednak warto, w tym miejscu przypomnieć, że w „realu”, czyli w Klubie Krąg warsztaty „Treningu umysłu” i „Treningu kreatywności” organizowane są od ponad dwudziestu lat!

Na ten czas można uczestniczyć w warsztatch wirtualnie (film znajdziecie Państwo na  klubowym kanale yt   i oraz na stronie "W Kręgu kwarantanny". 

2020-05-10
Obóz Szczepu "Łazarz" odwołany
Obóz Szczepu

Komenda Hufca ZHP Poznań - Grunwald w dniu 9 maja 2020 roku uchwałę „O nieorganizowaniu harcerskiej akcji letniej przez jednostki organizacyjne hufca w roku 2020.”

Ze smutkiem ale i pełnym zrozumieniem przyjmujemy powyższą wiadomość. Stawia ona przysłowiowa kropkę „nad i”, przesadzając, tym samym odwołanie tegorocznego obozu letniego Szczepu „Łazarz”.

Jak czytamy w podjętej „uchwale”: „W związku z panująca epidemią koronawirusa w Polsce i na świecie. Wszelkie inne formy działania organizacyjnego jednostek pozostają bez zmian zgodnie z rozkazem naczelniczki ZHP z marca br. Oraz poleceń Komendanta Chorągwi Wlkp." Jednocześnie władze grunwaldzkiego hufca informują, że „jeśli będą ku temu warunki należy opracować działania w ramach Nieobozowej Akcji Letniej 2020 (NAL 2020)”, jednak pod „warunkiem uruchomienia placówek oświatowych i kulturalnych na terenie miasta Poznania przez Prezydenta miasta Poznania”. W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Komendantem Hufca ZHP Poznań – Grunwald dh hm Pawłem Napieralskim.

2020-05-06
"Ziemia jest tylko jedna"

"Only One Earth"/"Ziemia jest tylko jedna". Każdego roku, 5 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Środowiska (World Environment Day), ustanowiony w 1972 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej.
Obchody "Światowego Dnia Środowiska" mają na celu pogłębienie świadomości opinii publicznej na temat ochrony i poprawy stanu środowiska naturalnego oraz zwrócenie uwagi na istniejące problemy i niebezpieczeństwo lekceważenia skutków naruszenia równowagi ekologicznej w przyrodzie. Tego dnia na całym świecie organizowane są imprezy promujące działania proekologiczne i zachęcające do aktywnego udziału w ochronie środowiska. Liczne festyny, pikniki i warsztaty mają na celu uwrażliwienie ludzi na sprawy związane z ekologią, segregacją odpadów oraz upowszechnienie czystych technologii, edukacji w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Obchodom Światowego Dnia Środowiska co roku przyświeca inne hasło będące odzwierciedleniem aktualnych problemów ekologicznych podnoszonych na arenie światowej i państwowej. Tegoroczne hasło to „Zielona gospodarka: czy w niej uczestniczysz?".

Wszystkim, którym drogie jest hasło "Only One Earth"/"Ziemia jest tylko jedna", dedykujemy piosenkę Przemka Urbaniaka "EKO - Podróże Wujka Ogórka", promującą, najnowszy album "Wujka Ogórka". My, ze swej strony już teraz, zapraszamy dzieci do udziału w "Baśniowej Krainie" -  warsztatach muzycznych z Wujkiem Ogórkiem, które odbędą się, w piątek,3 lipca o godzinie 17-tej w Ogrodzie Łazarz.  

2020-05-06
Internetowo-Telefoniczny Punkt Konsultacyjny dla Seniorów
Internetowo-Telefoniczny Punkt Konsultacyjny dla Seniorów

Studenci z poznańskiego Uniwersytetu Medycznego uruchomili Internetowo-Telefoniczny Punkt Konsultacyjny dla seniorów. Inicjatywa powstała z myślą o grupie najbardziej zagrożonych na poważny przebieg choroby wywołanej koronawirusem, by nie musieli oni wychodzić z domów do lekarza.

Internetowo-Telefoniczny Punkt Konsultacyjny działa w ramach wolontariatu przy Uniwersytecie Medycznym. Skierowany jest do osób od 60. roku życia. Ma to zachęcić seniorów do pozostania w domach poprzez udzielenie porad przez telefon.

Jak powiedział Mikołaj Seostianin, student UM i koordynator projektu: "Zachęcając osoby starsze do niewychodzenia z domu, oferujemy możliwość zadawania pytań dotyczących stosowanego leczenia, w tym bezpieczeństwa samodzielnego dołączania leków bez recepty i suplementów diety. Odpowiedzi udzielać będą wspólnie studenci kierunku lekarskiego i farmacji za pośrednictwem komunikatorów internetowych lub telefonu."

Rejestracja prowadzona jest codziennie w godzinach 9:00-12:00 przez Sekretariat Katedry i kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Numer telefonu: 61 873 83 27

Kliniką kieruje, bardzo znana łazarskim seniorom, prof. dr hab. n. med. Katarzyna Wieczorowska -Tobis, która była uprzejma zgodzić się na udzielenie odpowiedzi na kolejną turę pytań dotyczących epidemii koronawirusa, jak i innych problemów medycznych dotyczących osób starszych.

2020-05-04
Komunikat Klubu Krąg
Komunikat Klubu Krąg

W związku z  decyzją władz Zarządu SM "Grunwald" w Poznaniu, podtrzymującą zakaz działalności klubów osiedlowych, a tym samym Klubu Krąg (Uchwała nr 374 Zarządu Spółdzielni z dnia 27.04.2020.)  oraz z wcześniejszymi decyzjami władz państwowych dotyczącymi wprowadzenia profilaktycznych działań przeciwko rozpowszechnianiu na terenie Polski koronawirusa, z przykrością zmuszeni jesteśmy Państwa poinformować, iż planowane w dniach 27.05.-02.06.2020 r. Dni Łazarza nie odbędą się.

W miesiącu marcu odwołaliśmy spotkanie Komitetu Organizacyjnego 31. Dni Łazarza. Wówczas, wobec ciągle zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej w kraju, trudno nam było spekulować, co się wydarzy w najbliższej przyszłości. Stąd też w ogłoszonym komunikacie z dnia 19 marca informowaliśmy, iż nie zawieszamy przygotowania do tegorocznego święta naszej dzielnicy. Ostateczną decyzję w sprawie organizacji Dni Łazarza w planowanym terminie zamierzaliśmy podjąć w pierwszych dniach miesiąca maja, o czym informowaliśmy naszych partnerów w tym samorządy mieszkańców naszego osiedla. Biorąc pod uwagę utrzymujący się na podobnym poziomie stan zagrożenia epidemiologicznego oraz stanowisko władz państwowych, samorządowych, a także bezpośrednich przełożonych decyzja może być tylko jedna: 

31.Dni Łazarza w dotychczasowej formule oraz zaplanowanym terminie nie odbędą się.

Na chwilę bieżącą Komitet Organizacyjny bierze pod uwagę, (jako najbardziej prawdopodobne)  ostateczne odwołanie tegorocznych Dni Łazarza, bądź ich organizację w innym terminie (np. w miesiącu wrześniu). Nie wykluczamy także wariantu wirtualnego, bądź wzorem Festiwalu Malta, realizacji Dni Łazarza w formie kroczącej, tj. organizacji wybranych imprez, w drugiej połowie 2020 roku. Na dzień dzisiejszy żadna decyzja jeszcze nie zapadła, będzie ona uzależniona od czynników zewnętrznych oraz opinii naszych partnerów. O podjętych decyzjach będziemy informować na bieżąco.

Wszystkim Mieszańcom Łazarza, życzymy dużo zdrowia! Odwiedźcie nasz Wirtualny Klub  Krąg. Co prawda My ciągle „W Kręgu kwarantanny”, ale zawsze z Wami i dla Was!

Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt