W czwartek, 17 września na Cmentarzu Junikowskim pożegnaliśmy naszego Przyjaciela Zygmunta Dreżewskiego, wieloletniego członka Rady Osiedla "Łazarz" SM "Grunwald" w Poznaniu.   ***   Zygmunta Dreżewski, artysta estradowy, śpiewak operetkowy, satyryk przez dwadzieścia pięc lat współtworzył artystyczny wizerunek Klubu Krag
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2015/2016 - Kwiecień
2016-04-25
Klub Krąg w gronie zwycięzców konkursu Centrum Warte Poznania
Klub Krąg w gronie zwycięzców konkursu Centrum Warte Poznania

W Poznaniu powstaną nowe miejsca do zabawy i wypoczynku oraz społecznej edukacji. Będą koncerty, wystawy, plenerowe widowiska. Jednym słowem: Śródmieście ożyje! Stanie się to za sprawą 18 projektów, które zwyciężyły w konkursie Centrum Warte Poznania. 

Komisja złożona m.in. z przedstawicieli Rady Miasta, Urzędu Miasta, UAM, samorządów pomocniczych wybrała 18 projektów, spośród 96 zgłoszonych w piątej edycji konkursu „Centrum Warte Poznania”. Wśród zwycięskich projektów znalazły się dwa, a właściwie, aż trzy( !) związane z Klubem Krąg. Są to: „Historia miejsca - pamięć o miejscu. Ulica Głogowska od 27 do 83”, projekt autorstwa dr Liliany Ktantz-Domasławskiej, przygotowywany na tegoroczne 27 Dni Łazarza oraz projekty: „Skarb Łazarza” (Joanny Heller z Klubu Krąg) i  „Spotkania z Melpomeną” sygnowany przez Klub Osiedlowy Krąg.

Autorzy zwycięskich pomysłów chcą aktywizować śródmieście poprzez działania integrujące lokalne społeczności i stwarzające nowe miejsca i formy spędzania czasu. Teatr, muzyka, rzeźba, malarstwo, kino, różnego rodzaju warsztaty i spotkania, to tylko niektóre obszary aktywności. Dofinansowano wydarzenia o bardzo różnym zasięgu: od kameralnych po duże przedsięwzięcia jak wielka parada wodna i widowisko "światło dźwięk".

Jak napisał portal kulura.poznan.pl: "Wysoko oceniono m.in. pomysł Stowarzyszenia Teatr Strefa Ciszy stworzenia "Krainy Olimpia" - sąsiedzkiego skweru przed dawnym kinem Olimpia. W lipcu i sierpniu będą się tam odbywać warsztaty dla dzieci, a wieczorami potańcówki. Podobny projekt aktywizacyjny dotyczy skweru przy ul. Małeckiego. Uznanie zyskały projekty dokumentacyjne: pomysłowe wystawy fotograficzne w witrynach sklepowych przy ul. Głogowskiej i w wildeckiej "Pracowni GODny", zaś w staromiejskich pustostanach pojawią się fotografie poznańskiego Łazęgi, czyli Macieja Krajewskiego. Poznań wzbogaci się też o mapę murali, grafitti, neonów i typografii. Powstaną również specjalne oznaczenia miejsc, w których fotografowanie Poznania da turystom najwięcej satysfakcji z pięknych widoków. Na Łazarzu mieszkańcy przygotują i zakopią skarb dla przyszłych pokoleń. po raz pierwszy w obszar działań CWP włączono tereny nadwarciańskie, w tym też wschodni brzeg od strony Rataj i Piotrowa."

Wsparcie otrzymają też miejsca zakorzenione już w życiu śródmiejskich dzelnic: łazarski "Klub Krąg", wildecki "Schron Kultury Europa", jeżyckie "Centrum Amarant" oraz staromiejska Piwnica Artystyczna "Pod Semaforem".

2016-04-19
Roztańczone przedszkolaki
Roztańczone przedszkolaki

We wtorek w godzinach przedpołudniowych  w Klubie Krąg po raz  drugi gościliśmy roztańczone maluchy z łazarskich przedszkoli. Tego dnia odbyły się w naszym Domu Kultury II Przedszkolne Mistrzostwa Tańca zorganizowane przez kadrę pedagogiczną z Przedszkola nr 89 w Poznaniu.

Celem imprezy była: popularyzacja zespołowych form tanecznych, pobudzenie kreatywności artystycznej dzieci, rozwijanie umiejętności scenicznych oraz  integracja łazarskiego  środowiska przedszkolnego.

Dzieci zaprezentowały urocze układy taneczne. A wśród nich: układy  do piosenki Shakiry „Waka, Waka” (Przedszkole nr 89), układ taneczny do piosenki „Mam tę moc” z  bajki Kraina Lodu (Przedszkole nr 39), układ do piosenki „Alleluja” z bajki Shrek (Przedszkole nr 51). Młodzi wykonawcy wykonali  także taniec hiszpański (Przedszkole nr 32 „Świerszczykowe Nutki”) oraz zatańczyli walca (Przedszkole nr 39). Nie zabrakło także „Kołysanki w Piżamie” w wykonaniu (Przedszkole nr 48). 

Konkurs pod przewodnictwem  Pani Marii Łazarz z Rady Osiedla Św. Łazarz oceniało jury, które zdecydowało, że I miejsce w kategorii „Wykonanie” otrzymało - Przedszkole nr 89. Natomiast I miejsce, w kategorii „Technika Tańca” - Przedszkole nr 39 „Leśne Ludki”. Z kolei, I miejsce w kategorii „Prezentacja”- Przedszkole nr 32 „Świerszczykowe Nutki” (grupa „Świerszcze”), a I miejsce w kategorii „Choreografia”, Przedszkole nr 51, W kategorii „Stroje/Pomysł” wygrało Przedszkole nr 48.  Za „Ekspresyjny Taniec”,  wyróżnione zostało  Przedszkole nr 32 „Świerszczykowe Nutki” (grupa „ Żaby”). Przegląd prowadziły panie: Natalia Nyklewicz i Ewa Chmielewska. Fotograficzna relacja z wydarzenia w internetowej galerii Klub Krąg.

2016-04-17
"Gdzieś głęboko w gęstym lesie"

Pierwszy rajd On-Sight Intro zakończony! Na starcie stanęło ponad 140 zawodników! Było słońce, ale też deszcz, było sporo gładkiego asfaltu i jeszcze więcej błota, była strome podbiegi, konkretne zadanie linowe, była walka o zwycięstwo, a także o ukończenia trasy.

Instruktorzy Szczepu Łazarz znów na szlaku! Tym razem Puszcza Zielonka - rajd przygodowy zorganizowany przez Klub Sportów Ekstremalnych On-Sight. Piękny teren, urokliwa przyroda, wspaniała atmosfera na trasie. Przygód masa – jak na Rajd Przygodowy przystało! Organizatorom należy się wielkie podziękowanie za profesjonalne przygotowanie zawodów. Do zobaczenia w dziczy! Zapraszamy do naszej galerii.

2016-04-15
Czarno-białe fotografie
Czarno-białe fotografie

Podczas piątkowego Wieczoru Trzech Muz odbyła się w Kawiarence Literackiej Klubu Krąg promocja ostatniego tomiku niewidomego poety i barda Krzysztofa Galasa "Modlitwa o błękit". 

Artysta zaprezentował publiczności, także swoją autorską płytę "Czarno-białe fotografie", na której znalazły sie piosenki przez niego skomponowane do wierszy Andrzeja Bartyńskiego. Pochodzące z płyty piosenki wykonali czyli Alina i Krzysztof Galasowie występujący jako duet "Sobie przeznaczeni". Wieczór autorski Krzysztofa Galasa był doskonałym uzupełnieniem kończącej się w Galerii Krąg wystawy malarstwa Wiesławy Gryskowskiej. Wybrane piosenki do wysłuchania i obejrzenia na naszej stronie oraz na naszym kanale You Tube.

Krzysztof Galas, debiutował tomikiem poezji ,,Róża Przeznaczeń” w 2004r., wydanym także na płycie. Kolejne książki to: ,,Płoszenie chwil”(2005) - płyta, o tym samym tytule, ,,Wizerunki godzin” (2006),  ,,Na powiece Ziemi” (2007) także wraz z płytą, na której została utrwalona treść w formie słuchowiska poetyckiego, ,,Kamieniołomy dni” (2009), ,,Na mieliźnie prawdy” (2010), ,,Nieustępliwa pamięć” (2011), ,,Czas niepewności” (2012). Wiersze poety publikowane były w wielu antologiach i almanachach, a także czasopismach kulturalnych, takich jak: Gazeta Kulturalna, Okolice Poetów, Znad Wilii, Sekrety Żaru, czy  kwartalniku Filantrop. Można je było usłyszeć na antenie Programu I Polskiego Radia, poznańskiego Radia Merkury, oraz Radia Emaus.Poezja Krzysztofa Galasa była tłumaczona na języki: niemiecki, rosyjski, białoruski, węgierski, esperanto, grecki, ukraiński, wietnamski, bułgarski. Pan Krzysztof jest twórcą cyklu humorystycznych felietonów literackich, z których powstała książka w 2015 r, pod tytułem , "Widzieć intelektem”, oraz cyklu felietonów pod tytułem "Okiem Masażysty”, dotyczących spraw osób niewidomych, prezentowanych w stałym cyklu w Radiu ,,Merkury”. Od 2006 r. Jest członkiem Związku Literatów Polskich - Oddział Poznań, w którym prowadzi cykliczne "Spotkania Swobodnej Myśli" zapoznające wszystkich chętnych z twórczością poznańskich poetów.

2016-04-15
Wieczór Trzech Muz
Wieczór Trzech Muz

Król Staś zapraszał przyjaciół na Czwartkowe Obiady, a my w Kręgu zapraszamy miłośników sztuki na Piątkowe Artystyczne Podwieczorki. 

Podczas minionego podwieczorku, zawitały do naszej Klubowej Kawiarenki Literackiej i Galerii Krąg, aż trzy muzy Apollina. Tego późnego popołudnia odbył się bowiem finisaż wystawy pasteli  Wiesławy Gryskowskiej "Barwy światła i cienia" oraz wieczór peotycko-muzyczny Aliny i Krzysztofa Galasów promujący ostatnią książkę pana Krzysztofa. Impreza odbyła sie pod patronatem Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej oraz Oddziału Poznańskiego Związku Literatów Polskich. O wystawie pisaliśmy w marcu (zob. „Barwy światła i cienia”). wiecej informacji o koncercie, piszemy powyżej. Zapraszamy także, do naszej galerii, zarówno tej, foto jak i wideo. 

2016-04-14
Koncert muzyki kameralnej
Koncert muzyki kameralnej

Uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych ponownie gościli w Klubie Krąg prezentując swoje muzyczny kunszt i nieprzecietny talent. Podczas kwietniowego koncertu wystąpili: Urszula Tuchołka z klasy fletu Lidii Abucewicz, Marianna Wojciechowska z klasy skrzypiec  Anny Ziółkowskiej oraz Olga  Kowalkowska z klasy fletu Lidii Abucewicz. Młode artystki wykonały: "Arie" J. Dennerssemana, (Urszula Tuchołka), Adagio i Presto z I  Sonaty g- moll J.S. Bacha, Kaprys „Alla Saltarella” op.10 nr 5, H. Wieniawskiego (Marianna Wojciechowska) oraz Sonatę F-dur G.Ph. Telemann (Olga Kowalkowska). Prowadzenie koncertu i akompaniament: Sławomir Kowalski pedagog z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z koncertu.

2016-04-13
Prezydent Poznania patronem Dni Łazarza
Prezydent Poznania patronem Dni Łazarza

Komitet Organizacyjny 27. Dni Łazarza (02.-07.06.2016.)  z przyjemnością informuje, że w środę trzynastego dnia 13 kwietnia br. Prezydent Stołecznego Miasta Poznania Pan Jacek Jaśkowiak objął Honorowym Patronatem święto naszej dzielnicy.

W skierowanym na ręce Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza liście Pan Patryk Pawelczak, zastępca  dyrektora Biura Prezydenta Poznania zauważył, że organizowane od 1987 roku Dni Łazarza są jedną z największych i najstarszych świąt dzielnicowych naszego miasta. W imieniu Pana Prezydenta Pan Dyrektor życzył Mieszkańcom Łazarza i Poznania "udanej imprezy integrujacej lokalną społeczność".

2016-04-12
O współczesnej literaturze
O współczesnej literaturze

Piotr Śliwiński polski krytyk literacki, badacz polskiej poezji współczesnej. Profesor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu był gościem kwietniowego spotkania Dziennikarskiego Klubu Seniora poświęconego percepcji współczesnej literaturze  polskiej.

Profesor Śliwiński doktoryzował się w 1995 rozprawą „Popularne powieści T. Dołęgi-Mostowicza, jako próba krytyki kultury”, a w 2002 roku habilitował się na podstawie  pracy „Przygody z wolnością. Uwagi o poezji współczesnej”. Jest autorem wielu artykułów i książek krytycznoliterackich, współautorem podręcznika akademickiego „Literatura polska XX wieku” (razem z Anną Legeżyńską i Bogumiłą Kaniewską). Twórca i kurator odbywającego się co dwa lata festiwalu Poznań Poetów (pierwsza edycja 2003 r.). Od 2006 przewodniczący jury Nagrody Literackiej Gdynia. W 2008 roku został uhonorowany Nagrodą im. Kazimierza Wyki.

Powstały, 8 kwietnia 2008 r. w Klubie Krąg, Dziennikarski Klub Seniora, skupia w swych szeregach dziennikarzy - emerytów niezależnie od tego wcześniejszej przynależności jednego z licznych stowarzyszeń dziennikarskich. DKS kontynuuje działalność Zespołu Starszych Dziennikarzy przy Wielkopolskim Oddziale Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, które od 1990 roku było także związane z naszym klubem.

2016-04-11
Festiwal Rockowy w Zaniemyślu
Festiwal Rockowy w Zaniemyślu

W dniach, od  8 do 10 kwietnia odbył się pierwszy Rockowy Festiwal w Zaniemyślu. Organizatorami, uczestnikami jak również publicznością były zuchy i harcerze… Świetna muzyka, popisy wokalne, oraz żywo reagująca publiczność, a to wszystko w ramach kolejnego biwaku Szczepu Łazarz.

Oj się działo!!! Las, scout and rock and roll! Resztę zobaczycie w naszej wirtualnej galerii.

2016-04-11
Biogeografia filmów animowanych
Biogeografia filmów animowanych

Czy znacie Państwo, pierwowzory bohaterów filmów animowanych? Gdzie występują naturalnie postacie z kreskówek? O tym łazarskie dzieci i mogły porozmawiać podczas kolejnego, kwietniowego spotkania Koła Młodych Przyrodników w Poznaniu. Była to wielce interesującą filmową podróż po całym globie z animowanymi ze zwierzętami w tle. Po spotkaniu w Kręgu, dzieci wróciły do domów bardziej świadome biologicznej natury swoich ulubionych animowanych bohaterów.

2016-04-10
Warsztaty „Między nami sąsiadami”
Warsztaty „Między nami sąsiadami”

Od jesieni 2015 r. wyraźnie daje się zaobserwować w Poznaniu wzrost zachowań rasistowskich i mowy nienawiści względem obcokrajowców. Pogarszające się nastroje społeczne najbardziej uderzają w grupy osób pochodzenia arabskiego i wyznania muzułmańskiego.

Z inicjatywy Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty na Łazarzu organizowany jest projekt, „Między nami sąsiadami”, którego celem jest uczynienie z Łazarza miejsca przyjaznego wszystkim jego mieszkańcom. „Między nami sąsiadami”, to nasza wspólna odpowiedź, na potrzebę integracji społeczności lokalnej i cudzoziemców mieszkających w Poznaniu. A także nasza wola do zbudowania przestrzeni bezpiecznej, otwartej i przyjaznej wszystkim obywatelom, bez względu na kraj pochodzenia, etniczność czy wyznanie.Proponowane w ramach projektu działania i ich skalę, stawiają sobie za cel zbudowanie bezpiecznej przestrzeni do wzajemnego poznania się sąsiadów.                     

W piątek i w sobotę w Kręgu z udziałem międzynarodowej grupy wolontariuszy odbyły się pierwsze inauguracyjne warsztaty: „Między nami sąsiadami”... (zob. zdj.) Klub Krąg wraz z Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowej jest partnerem projektu. Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Poznania. 

2016-04-09
Bullerbyn na Łazarzu
Bullerbyn na Łazarzu

Do grona współorganizatorów 27 Dni Łazarza dołączył "Dom Bajek", który na terenie Ogrodu Społecznego "Kolektyw Kąpielisko" planuje zorganizować w niedzielę, 5 czerwca warsztaty literackie dla dzieci w wieku 3-7 lat. Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek. Spotkamy się z niezwykłymi dziećmi z  Bullerbyn, bohaterami  książki Astrid LindgrenDzień dziecka w Bullerbyn”.   

"Dom Bajek" mający swa siedzibę przy ulicy Lodowej, to inicjatywa powstała z myślą o pięknych książkach i opowieściach. Nie tylko tych dla dzieci, choć głównie dla nich. Prowadzą go wspólnie Ania Brandys i Basia Górecka, koncentrując się na warsztatach artystycznych, a znany nam od dwóch lat  "Kolektyw Kąpielisko", to otwarta inicjatywa współtworzenia Ogrodu Społecznego przez mieszkańców Łazarza na terenie letniej pływalni w Parku Kasprowicza.

2016-04-08
"Between us neighbors"/Między nami sąsiadami

 We want to invite You to participate in the project "Between us neighbors" especially if You are interested in making the Łazarz (neighborhood in Poznan) a friendly place for all its inhabitants. 

As representatives of different cultures, nationalities, religions and at the same time neighbors, we want to give ourselves the opportunity to better know, talk and understand each other. We believe that by this project we have an opportunity to build a bridge between seemingly strangers from different worlds – between foreigners living in our neighborhood and people living in Łazarz for a very long time.

2016-04-05
Wielkie ogrodowe malowanie!
Wielkie ogrodowe malowanie!

Co się działo dzisiaj w ogrodzie? Wszystko! Praca, zabawa, słodycze i duuu...żo słoneczka. Czy można chcieć więcej!? W pierwszy kwietniowy wtorek zgodnie z naszym ogrodowym planem malowaliśmy ściany garażowe. Dziękujemy wszystkim za przybycie i pomoc. Szczególne brawa Poli, Wojtka i Jego "wagabundowiczów" oraz naszej osiedlowej dziatwy! Relacja z wtorkowych działań w naszej galerii.

2016-04-03
Łazarskie spotkania w babskim kręgu
Łazarskie spotkania w babskim kręgu

13 kwietnia oraz 20 kwietnia o godz. 17:00 odbędą się kolejne spotkania cyklu „W babskim kręgu” adresowane dla wszystkich pań, w tym młodych mam.

Spotkanie urozmaici także babski wieczór filmowy. Uczestniczki wspólnie obejrzą film, który same wybiorą spośród trzech propozycji. Tytuły filmów do odgadnięcia!                                  

My mozemy jedynie zdradzić, że filmy opowiadają o: Kathleen, która dziedziczy po matce małą księgarnię. Niestety w pobliżu otwiera swój oddział największa nowojorska sieć wydawnicza. O duńskiej pisarce Karen Blixen, która wyjeżdża w 1914 roku z niewiernym mężem do Kenii, by założyć tam plantację kawy. Wkrótce zakochuje się w lokalnej społeczności i tajemniczym myśliwym. Oraz o Touli, która próbuje uwolnić się od wszędobylskich greckich krewnych. Tymczasem małżeństwo jej rodziców okazuje się być nieważne.

Kolejne spotkanie, które zatytuowalismy "Mieszkanie przyjazną przestrzenią dla człowieka” odbędzie się w srodę 20 kwietnia o godz. 17:00. Tego popołudnia będziemy gościć, architekt wnętrz, panią Hanną Cytryńską. Nasz gość opowie nam jak niewielkim kosztem można upiększyć swoje mieszkanie. Serdecznie zapraszamy do "Babskiego Kręgu".

2016-04-02
"Bieg Poznaniaka dla Przedszkolaka"

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – święto obchodzone 2 kwietnia z inicjatywy Kataru, poparte przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007. Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu i realizacji praw dzieci niepełnosprawnych i ich społeczności, zarówno w państwach arabskich, jak i na całym świecie. Podstawowe założenia obejmują zwiększenie potencjału zaspokajania szczególnych potrzeb osób dotkniętych autyzmem, umożliwienie rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem.

W sobotę drugiego kwietnia z okazji Światowego Świadomości Dnia Autyzmu, Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem „Aperio” było organizatorem charytatywnego "Biegu Poznaniaka dla Przedszkolaka". Bieg odbył pięknej scenerii nadwaciańskich lasów, na dystansie 5 i 10 km, marszu NW 5 km oraz biegach dzieci 200 - 2.000 m. Impreza odbyła przy organizacyjnym i rzeczowym wsparciu Klubu Krąg oraz starszych harcerzy ze Szczepu "Łazarz".  Godna reprezentacja naszego szczepu pomogła w organizacji biura zawodów, a także obsługi trasy. Dziękujmy Wam za dobrze wykonana harcerską służbę! Zapraszamy do naszej galerii na fotograficzne migawki z biegu.

2016-04-01
"Ale jaja! …Czyli mendel do setki"

"Ale jaja, …czyli mendel do setki" - takie było zawołanie i tytuł urodzinowego benefisu Lecha Konopińskiego, pisarza, poety i satyryka.

Osiemdziesięciopięcioletniemu Jubilatowi podczas gali w Kręgu zaśpiewała gwiazda polskiej piosenki: Eleni, fraszki i wiesze deklamował aktor Teatru Nowego, Michał Grudziński. Wystąpił Klezmer Band "Shalom" oraz wielkopolskie kapele, dla których Mistrz Polskiego Słowa, Lech Konopiński, pisze od prawie czterdziestu lat teksty piosenek  A kapele były przednie, i bynajmniej rockowe, lecz podwórkowe (!): takie jak „Plewiszczoki”, „Junki z Buku” i „Kapela Zza Winkla”. Wiersze, aforyzmy, czytał dostojny Jubilat wraz z małżonką Hanną Konopińską. Wśród gości piątkowego benefisu było wiele znaczących postaci, literatów, aktorów, dziennikarzy i animatorów życia kulturalnego, Poznania i Wielkoplski. Nie zabrakło tez znanych polityków. Tu odnotujmy miłą obecność: Pani europoseł Krystyny Łybackiej i Pana Ministra Stanisława Kalemby.

Lech Konopiński jest poetą, satyrykiem, autorem 75 (!) książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wielu widowisk telewizyjnych. Znany jest także poza Polską - w dalekiej Japonii i Korei. Jego książki ilustrowali m.in. Maja Berezowska i Stanisław Mrowiński. Urodził się w samym sercu Poznania, na Garbarach, a pisać zaczął bardzo wcześnie. Jako satyryk zadebiutował w 1954 roku na łamach tygodnika "Szpilki". W latach 1957-1960 był redaktorem tygodnika satyrycznego "Kaktus". a następnie  redaktorem "Gazety Poznańskiej". Lech Konopiński przybliżał dzieciom historię i przyrodę: pisał legendy o piastowskiej przeszłości, o Lechu, Czechu i Rusie,  a także  wiersze o zwierzakach. Dorosłych bawił i bawi nadal fraszkami, a także zadziwia kunsztowną formą haiku. Jest autorem wielu piosenek, w tym najwiekszych przebojów Anny Jantar, Eleni, Krzysztowa Krawczyka i Natalii Kukulskiej.

W kwietniu 2004 otrzymał Order Uśmiechu. W 2009, podczas Warszawskiej Jesieni Poetyckiej, otrzymał Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria ArtisLech Konopiński jest także laureatem Nagrody im. Stanisława Strugarka przyznawanej podczas Dni Łazarza, osobom i instytucjom promujacym gwarę poznańską

Benefis Lecha Konopińskiego był kolejną klubowa imprezą z cyklu „Benefisy łazarskie”. Zapraszamy do naszych galerii foto (cz.1cz.2, cz.3) i wideo na relację z imprezy.

2016-04-01
Re_START// Ogród Łazarz
Re_START// Ogród Łazarz

Nasza "nowa" ogrodowa koordynatorka Pola (z ramienia generatora Malta), tak zachęca Drogich Sąsiadów do wtorkowych działań: "Sezon w Ogrodzie Łazarz już nieoficjalnie zainaugurowaliśmy gorącą herbatą, ciastkami, grabieniem i naradą. Mamy marzenia: wieczorynki pod wierzbą z telewizora, koncerty unplugged, kino pod chmurką, ogrodowa kompozycja na cztery keyboardy i werble i kilka innych, równie fajnych. Na realizację dajcie nam jeszcze chwilę ;)  Mamy też bardziej przyziemne plany na nadchodzący tydzień. Palec pod budkę, kto pomoga! We wtorek planujemy nadrobić zaległości: pomalować ścianę przylegającą do ogrodu, skonstruować ogrodową tablicę informacyjną i wbić ją głęboko w ziemię, żeby przetrwała lata. Ponadto odświeżymy ścieżki, poprawimy płotki, pogadamy z roślinami i jak zwykle wymienimy anegdoty z mijającego tygodnia, spijając herbatę. Ogród jest  bardzo otwarty na wszystkich, których jeszcze nie widział." Zapraszamy dużych i małych sąsiadów i sąsiadki!

Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt