W czwartek, 14 października w Kręgu, uroczyście zainaugurowaliśmy nowy sezon kulturalny na Łazarzu!
AKTUALNOŚCI
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2019/2020 - Kwiecień
2020-04-27
Wspominając Krystynę Łybacką...
Wspominając Krystynę Łybacką...
W poniedziałek, 27 kwietnia w Poznaniu odbył się pogrzeb Krystyny Łybackiej, przez siedem kadencji posłanki SLD i byłej minister edukacji w rządzie Leszka Millera, deputowanej Parlamentu Europejskiego, związanej od lat Poznaniem, gdzie przez długi okres czasu była pracownikiem naukowym Politechniki Poznańskiej.
 
Mieliśmy zaszczyt, kilkakrotnie gościć panią Krystynę Łybacką w Klubie Krąg. W kwietniu 2012 r. była gościem Dziennikarskiego Klubu Seniora. Ówczesnej wiceprzewodniczącej Klubu Parlamentarnego SLD w Sejmie RP, towarzyszył senator SLD, przewodniczący Zarządu Wielkopolskiego SDRP – Ryszard Sławiński.
 „Łazęga poznański” (Maciej Maciej Krajewski) na swoim profilu napisał:
„Nieważne, czyś z lewa, czy z prawa (czy w rozkroku pomiędzy lewicą a prawicą) - byłoby niegodziwością nie wspomnieć o Niej dzisiaj, że była wyjątkową Osobą, odważną Kobietą.
Nie zapomnę nigdy Jej ciepła i zainteresowania, które okazywała Pielęgniarkom i Położnym, kiedy przychodziła jako posłanka na Sejm RP z kwiatami oraz szczerym, empatycznym, pozbawionym wszechobecnego teraz dydaktyzmu i moralizatorstwa słowem - na inaugurację naszych Zjazdów Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu.
Nie robiła uników, nie zasłaniała się listami gratulacyjnymi, usprawiedliwiając nieobecność "nie cierpiącymi zwłoki sprawami służbowymi", jak czyniło to wielu innych prominentnych polityków. Przybywała osobiście, kiedy tylko miała czas (...), okazując swoje społeczne zaangażowanie..."
Pani Łybacka jak przystało na Kobietę lewicy” była zaangażowana także, w obronę lokatorów z ulicy Stolarskiej...
Wieloletnia posłanka SLD i była minister edukacji w rządzie Leszka Millera, spoczęła w Alei Zasłużonych, cmentarza na Miłostowie. Powszechnie szanowanej posłance, pośmiertnie, za wybitnie osiągnięcia, prezydent nadał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. 
2020-04-24
Konkurs recytatorski dla dzieci
Konkurs recytatorski dla dzieci

Kolejna inicjatywa Wirtualnego Kręgu, czyli "Krąg Przyjaciół bajki i baśni” ma nową propozycję dla najmłodszych. Zapraszamy dzieci do udziału w Łazarskim Konkursie Recytatorskim. Zadaniem dzieci będzie zaprezentowanie wybranego krótkiego utworu literackiego, który można za wykonać indywidualnie. Lub też poprosić do udziału siostrę, brata, mamę lub tatę, a także dziadków (a nawet psa i kanarka). Zachęcamy do zabawy całe rodziny!
Forma, interpretacja, sposób recytacji wybór autora, tytułu - absolutnie dowolna! Liczymy na Wasze zaangażowanie! Niech żyje wyobraźnia - niech żyją nasi Mali Artyści!
Wiersze zostaną wyemitowane podczas wieczorku literackiego na klubowym kanale yt oraz na naszych profiach fb („Wirtualny Klub Krąg” i „W Kręgu kwarantanny”). My zadbamy o odpowiedni nastrój, oprawę muzyczną, klimat i nastrój... oraz pamiątkowe dyplomy nagrody niespodzianki!

Na Wasze prace czekamy do 10 maja. Wieczór literacki odbędzie się w „Wirtualnej Pracowni Artystycznej Klubu Krąg w dniu 12 maja. Przy załączonym pliku prosimy o podanie: autora wybranego tekstu, tytuł utworu/wiersza, imię / imiona osób zaangażowanych. Powodzenia!

2020-04-20
Posiedzenie inne, niż wszystkie....
Posiedzenie inne, niż wszystkie....

W Klubie Osiedlowym Krąg  w przedostatni poniedziałek kwietnia na  plenarnym posiedzeniu zebrała się Rada Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald". Tym razem zebranie odbyło się w zgoła niecodziennych warunkach...

W bezpiecznej odległości, w maseczkach i rękawiczkach, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności obradowali w poniedziałek 20 kwietnia, członkowie Rady "Osiedla Łazarz". Głównym tematem posiedzenia rady były wnioski 44 przedsiębiorców o obniżkę stawek najmu lokali użytkowych na terenie Osiedla. Największą bonifikatę w wysokości 75% otrzymały zakłady fryzjersko-kosmetyczne. Nieoczekiwanie, wiele ciepłych słów padło pod adresem Klubu Krąg, za prowadzoną działalność w trudnym okresie kwarantanny narodowej. (Zdjęcia z posiedzenia RO w naszej galerii)

2020-04-19
"Łazarska Grająca Szafa"

Kochani seniorzy Własnie dzisiaj otwarła swoje drzwi "Łazarska Grająca Szafa"!

Nie przejmujmy się (aż tak bardzo) koronawirusem! Radujmy się chwilą! Bawmy się i śmiejmy! Wirtualny Klub Krąg otwiera dla Was własnie w tym momencie Łazarską Grająca Szafę! Wiemy, że nie ma bardziej roztańczonej grupy.. Zatem ruszajmy na parkiet! Miłej zabawy!
Na dobry początek utwór "Quando, quando" w wykonaniu powszechnie przez Państwa lubianego Piotra Jurkiewicza oraz w tym samym wykonaniu piosenka "Miłość złe humory ma"
Do zobaczenia jutro i w natępnych dniach w kolejnych odsłonach "Łazarskiej Grającej Szafy".

2020-04-18
"Siła wyobraźni"

"Siła wyobraźni" - piosenka Iwony Grendy, twórczyni zespołu "Projekt Kobieta", ofiarowana Klubowi Krąg, a dokładniej dzieciom uczestniczącym w wielkanocnym konkursie plastycznym.

Właśnie teraz w czasie trwającej pandemii, tak bardzo potrzebna nam jest tytułowa "Sił wyobraźni". Muzyka Iwony, jak zawsze łagodna, wciąga słuchacza w stan kontemplacji, namawiając przy tym do własnych refleksji. Budzi energię i wolę działania, tak potrzebnego w dzisiejszych czasach. I

Iwona Grenda wraz ze swoim zespołem: „Projekt Kobieca”  miała wystąpić w Kręgu w piątek 13 marca…  Wejściówki rozdane… (sto czterdzieści rozeszło się w mgnieniu oka!). Była to pierwsza z wielu odwołanych imprez  artystycznych planowanych w Kręgu.

Iwonę i Państwa zapewniamy. Koncert się wkrótce się odbędzie, jak nie w realu to w „W „Wirtualnym Kręgu”. Zapraszamy do wysłuchania piosenki!

2020-04-17
"Krąg Przyjaciół bajki i baśni" - zaprasza!

"Krąg Przyjaciół bajki i baśni", to kolejna propozycja skierowana do najmłodszych odbiorców naszego Klubu. Codziennie o godzinie 19:00, prezentujemy fragment, rozdział wybranej książki. Mamy nadzieję, że i ta forma przypadnie Naszym odbiorcom do gustu. Jesteśmy przekonani, że tak... w końcu wszyscy kochamy świat bajek.

Zapraszamy Was do "Kręgu Przyjaciół bajki i baśni" na spotkacie ze skrzatem Nieumiałkiem. Fragmentami książki „Przygody Nieumiałka i jego przyjaciół” autorstwa Mikoła Nosowa rozpoczynamy nowy cykl Wirtualnego Kręgu: „Czytanie na ekranie”. Codziennie o godzinie 19:00, prezentujemy fragment, rozdział wybranej książki. Mamy nadzieję, że i ta forma przypadnie Naszym odbiorcom do gustu. Premierowy odcinek filmu znajdziecie w naszej galerii wideo i na klubowym kanale yt oraz na profilu W Kręgu "kwarantanny". Serdecznie zapraszamy!

2020-04-14
Dzisiaj pytanie... we wtorek odpowiedź!
Dzisiaj pytanie... we wtorek odpowiedź!

„Wirtualny Klub Krąg”, wychodząc na  naprzeciw  odpowiadając na potrzebę chwili, czyli trwającej aktualnie pandemii zaproponował Państwu, możliwość zadania pytań dotyczących epidemii koronawirusa, jak i innymi problemów medycznych dotyczących osób starszych.

Państwa pytania, skierowaliśmy do pani prof. dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowskiej -Tobis, cenionego naukowca, specjalisty geriatrii i medycy paliatywnej. kierownika Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a zarazem pani prezes Kolegium Lekarzy Specjalistów w Polsce i przewodniczącej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. Odpowiedzi pani profesor na nurtujące Państwa pytania zamieszczamy  na klubowym facebooku, klubowym kanale yt oraz na naszej stronie internetowej, w postaci filmu wideo. Zapraszamy do zadawania dalszych pytań! Bądźmy zdrowi!

2020-04-12
Wesołego Alleluja!
Wesołego Alleluja!

Zdrowych, spokojnych Świat Wielkanocnych,  Mieszkańcom "Łazarza" oraz członkom Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" i ich Rodzinom życzą:

Rada i Kierownictwo Osiedla "Łazarz" SM "Grunwald" w Poznaniu oraz Klub Osiedlowy Krąg Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu.

2020-04-11
Wernisaż wystawy: „Wielkanocne Arcydzieła”
Wernisaż wystawy: „Wielkanocne Arcydzieła”

W Wielką Sobotę o godzinie 17:00, zaprosiliśmy Was przed ekrany komputerów, laptopów, smartfonów i Smart Tv na wirtualny wernisaż „Wielkanocne Arcydzieła”.
W sobotę nastąpiła odsłona, kolejnej wystawy plastycznej w „Wirtualnej Galerii” Klubu Krąg. Nadesłane prace konkursowe można obejrzeć na profilach fb Klubu Krąg: klubukrąg i „W Kręgu „kwarantanny” oraz na klubowym kanale youtube). 
Podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych będzie można podziwiać wykonane prace naszych najmłodszych artystów, dowiedzieć się małego co nieco, na temat pisanek oraz przypomnieć sobie i przybliżyć dzieciom tradycje związane ze świętami. Nie zabrakło również muzycznego akcentu, który przygotowała zaprzyjaxnina z klubem poznańska kompozytorska i wokalistka Iwona Grenda. Link  do: wirtualnego wernisażu.

Zachęcam Was do zwiedzenia naszej "Wirtualnej Galerii". Serdecznie Was pozdrawiamy!

2020-04-10
Z Wirtualnego kręgu na czas wielkopostny...
Z Wirtualnego kręgu na czas wielkopostny...

Wielki Piątek, dzień zadumy nad Męką Chrystusa, skupienia, powagi. Tegoroczny Wielki Piątek przypada w bolesną, dziesiątą, rocznicę Tragedii Smoleńskiej… trudno o większą symbolikę…
Chcemy zaprezentować Państwu, muzyczne rozważania pasyjne oparte na tradycyjnych polskich pieśniach wielkopostnych. Niech ta muzyka pozwoli Nam Wszystkim jeszcze lepiej przeżyć tegoroczny Wielki Post i Triduum i trudny czas pandemii. Jesteśmy o tym przekonani. Wierzymy, że tak będzie! I tego życzymy: My załoga „Wirtualnego Klubu Krąg i redakcja „W Kręgu kwarantanny”.

Improsonus Trio złożone z nauczycieli z łazarskiej PSM II st. im. F. Chopina wykonuje pieśni wielkopostne w jazzowej interpretacji: Katarzyny Stroińskiej-Sierant, Jarka Sieranta, pedagogów fortepianu jazzowego i skrzypiec jazzowych oraz Sławomira Tokłowicza (instrumenty perkusyjne).

2020-04-09
Koncert muzyki kameralnej
Koncert muzyki kameralnej

Od prawie czterdziestu lat, czwartek, to zwyczajowy dzień spotkań członków Klubu Seniora "Bamberka". Tradycyjnie, raz w miesiącu, a dokładnie, w drugi czwartek, w Kręgu gościmy naszych dobrych znajomych z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu.

Dzisiaj nie mogło być inaczej! Wiadomo tradycja! "Wirtualny Krąg" odwiedzili pedagodzy  naszego „Łazarskiego Konserwatorium: Ewa Guzowska (altówka)  i Tomasz Kandulski (gitara) wykonujący sonatę Radamesa Gnatalliego (Con Sonata cz. III Con spirito). Koncert zainaugurował cykl „e_scena pedagogów” czyli artystycznych kreacji muzycznych, grona nauczycielskiego  Zespołu Szkół Muzycznych. Film do obejrzenia i wysłuchania na profilu klubowym W kręgu "kwarantanny”.                                                                             

Radamés Gnattali, współczesny brazylijski kompozytor muzyki klasycznej i popularnej, dyrygent, żyjący w latach: 1906 r - 1988 r.

2020-04-08
Długi Stół Covid-19
Długi Stół Covid-19

"Jeśli masz więcej niż Ci trzeba, zbuduj dłuższy stół, a nie wyższy płot"

Długi Stół Covid-19 pod taka nazwą Stowarzyszenie Zielona Grupa i Towarzystwo Pomocy Wzajemnej, zainicjowało akcję pomocy żywnościowej dla osób, które z powodu pandemii utraciły środki utrzymania.

Pandemia, to także katastrofa ekonomiczna. Wraz z ogłoszeniem stanu zagrożenia i zamknięciem sklepów i punktów gastronomicznych, osoby zatrudniane na śmieciówkach tracą źródło utrzymania. Tak samo jest z pracownikami wysyłanymi na bezpłatne urlopy. Do tego dochodzi rzesza małych przedsiębiorców. Nie wiemy, jak liczna jest ta grupa, ale albo jesteś w niej, albo jest w niej co najmniej jedna osoba w twoim otoczeniu. Stąd,  Długi Stół Covid-19 -akcja pomocy żywnościowej dla osób, które z powodu pandemii utraciły środki utrzymania, lub z innych powodów nie mogą sobie pozwolić na zakup żywności. Akcja dotyczy, w szczególnosci osób, które straciły pracę w związku z ekonomicznymi skutkami pandemii, oraz ludzi niezamożnych, których dochody z tych samych powodów przestały wystarczać na życie; również seniorów w ciężkiej sytuacji. Nazwa nawiązuje do hasła "Jeśli masz więcej niż Ci trzeba, zbuduj dłuższy stół, a nie wyższy płot", które jest jednym z filarów gospodarki solidarnościowej. Jest to inicjatywa Stowarzyszenia Zielona Grupa i Towarzystwa Pomocy Wzajemnej do które my W Kręgu "kwarantanny", pragniemy się przyłaczyć.  Działania długiego stołu  pokrywają w tej chwili Dębiec i Wildę, ale chcemy aby objęło również Łazarz. Akcja odbywa się na zasadach pomocy wzajemnej - współprowadzą ją osoby, które same korzystają z żywności z "długiego stołu". Każda pomoc na wagę złota w obecnych okolicznościach. Więcej:tutaj

2020-04-07
"Żelazna Dama" polskiej mody, odeszła

"Jeśli człowiek ma z czymś pięknym, nowym, ciekawym do czynienia, to chce mu się podnosić do tych wyżyn. Jeśli tego nie widzi, stacza się, bo ma tę szarzyznę dookoła". Jagoda Komorowska polska dziennikarka i krytyk mody.

Jak poinformowała w oświadczeniu Polska Akademia Mody, w nocy z 4 na 5 bm., zmarła Jagoda Komorowska słynna dziennikarka modowa czasu PRL-u. Nazywana "Żelazną Damą" i jak mawiali ludzie związani ze światem mody: „gdy marszczyła brew, nie wróżono kolekcji powodzenia”.

Jagoda Komorowska odważnie pokazywała Polkom zagraniczną modę i regularnie latała do Paryża, skąd przywoziła inspiracje do swoich artykułów i stylu życia. W czasach PRL-u mówiła odważnie i szczerze o rzeczywistości, a siła jej charakteru onieśmielała - stąd już w latach siedemdziesiątych, zaczęto ją nazywać "Żelazną Damą". Z jej zdaniem w latach 80. i 90. liczyli się wszyscy, do dziś zresztą nazywa się najlepszą polską krytyczką mody. Redaktorka odkryła i pokazała światu między innymi talent Ewy Minge oraz Tomasza Ossolińskiego. Była wieloletnią członkinią jury branżowych konkursów (np. "O Srebrną Pętelkę"). Odeszło z Nią wiele wspaniałych projektów i przedsięwzięć polskiej i nie tylko polskiej mody. Światowy krytyk mody, wybitna dziennikarka, wspaniały człowiek.
Pani Jagoda Komorowska, gościła w Klubie Krąg, podczas spotkań Rady Programowej Polska Akademia Mody, z którą była związana  przez wiele lat. Prezes PAM Stefan Kostecki napisał: „Razem rozpoczynaliśmy. My Poznański Tydzień Mody, ona swoje dzieło - Moda Top, wtedy pierwszy żurnal mody w wolnej Polsce. Przez 30 lat była z nami, nominowała wybitnych do "Złotej Pętelki", była przewodniczącą jury w konkursach "O Srebrną Pętelkę". Wymyśliła swoją nagrodę "Złota Fastryga

Polska Akademia Mody, od wielu lat współpracuje z Klubem Krąg, a od sześciu lat, ma w nim siedzibę. Nasz Klub był i jest nadal partnerem PAM w wielu przedsięwzięciach.

(Na zdjęciu autorstwa Katarzyny Bielskiej, Jagoda Komorowska. Stylizacja Mateusz Kołtunowicz.) 

2020-04-05
Twoja dzielnica w zasięgu myszki
Twoja dzielnica w zasięgu myszki

lazarz.pl - jeden z najstarszych i największych poznańskich dzielnicowych portali internetowych. Serwis, który powstał w 2005 roku, z małej strony www przekształcił się w poważne źródło informacji. Od kilkunastu lat  cieszy się dużym zainteresowaniem wśród społeczności lokalnej, stając się podstawowym źródłem wiedzy o naszej dzielnicy. Portal od lat współpracuje z Klubem Krąg i jest partnerem wielu imprez i inicjatyw społecznych. 

Portal lazarz.pl dołączył obok poznańskiego MOPR-u do grona partnerów klubowej akcji W Kręgu "kwarantanny”. Nie jest to jedyna forma naszej współpracy W tym miejscu przypomnijmy: lazarz.pl i Klub Krąg współtworzyli Klub Dyskusyjny  „Łazarski Fyrtel”, a Klub Krąg był miejscem, w którym, redaktor Janusz Ludwiczak  spotykał się z mieszkańcami Łazarza na cotygodniowych dyżurach pełnionych w Klubie Krąg. Portal lazarz.pl to także niezmiennie od 2006 jest patronem medialnym Dni Łazarza.

2020-04-04
"Wielkanocny Konkurs Plastyczny"

"Wirtualna Galeria Plastyczna Klubu Krąg" zaprasza dzieci do udziału w kolejnym konkursie plastycznym czasu kwarantanny. Po "Wyspie marzeń nadszedł czas (co nikogo nie powinno dziwić) na "Wielkanocny Konkurs Plastyczny".

Świat trochę "stanął nam na głowie" albo nawet trochę bardzo... W tych jakże trudnych i nietypowych chwilach postarajmy się jednak nie poddawać. Głowy do góry - będzie dobrze ! Przed Nami Wielki tydzień a zatem już niebawem Święta Wielkanocne -  czas nadziei, odrodzenia, zmian... Zapewne przygotowania już trwają. Wasze domy pięknieją, okna błyszczą a i kurzu jakoś mniej na meblach ;-).

Zastanawiacie się na pewno jakie potrawy przygotować na Wielkanocny stół, a najmłodsi nie mogą doczekać się zajączka. Aby jeszcze bardziej umilić Wam ten czas, proponujemy Wielkanocną zabawę plastyczną. Propozycję kierujemy do najmłodszych choć nie tylko. Byłoby wspaniale gdyby do zabawy włączyły się całe rodziny.

Tym razem Waszym zadaniem konkursowym będzie przygotowanie dwóch prac (lub jednej do wyboru) Pierwsza propozycja to ozdobienie wielkanocnego jajeczka druga to wykonanie świątecznego baranka z masła! Jak się przygotować do wykonania prac dowiecie się z krótkiego filmiku. Życzymy Wam dobrej zabawy! 

Jak się przygotować do wykonania prac konkursowych opowiedzą Wam Zeta i Wojtek w przygotowanym na te okazję konkursowym filmiku. Tam też wszelkie konkursowe informacje. Film znajdziecie w naszej galerii wideo i na klubowym kanale yt oraz na profilu W Kręgu "kwarantanny". Serdecznie zapraszamy!

2020-04-04
Porady lekarza geriatry... czyli dziś pytanie, we wtorek odpowiedź
Porady lekarza geriatry... czyli dziś pytanie, we wtorek odpowiedź
Zdajemy sobie dobrze sprawę, zwłaszcza w tym trudnym dla nas wszystkich okresie, że wielu z nas nurtuje wiele wątpliwości związanych z trwającą epidemią, jak i też innymi problemami medycznym, szczególnie tymi dotyczącymi osób starszych. Dostęp do lekarzy, poradni, terminowych zabiegów aktualnie jest utrudniony, czy nawet wręcz niemożliwy. „Wirtualny Klub Krąg”, wychodzi naprzeciw zaistniałej sytuacji!
 
Pięć lat temu nasz klub, w ramach akcji profilaktyki prozdrowotnej osób z grupy 60+ rozpoczął współpracę z panią prof. dr hab. n. med. Katarzyną Wieczorowską - Tobis, Kierownikiem Pracowni Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Spotkania z cenionym w świecie naukowym, lekarzem geriatrą, prowadzone w przystępny sposób wykłady i poganki, cieszyły i cieszą się dużą popularnością wśród łazarskich seniorów o czym świadczyła frekwencja na wszystkich czwartkowych spotkaniach. Planowany, na drugiego kwietnia wykład pani profesor ("Precz z depresją") z powodu trwającej epidemii nie mógł, się odbyć…
 
Odpowiadając na potrzebę chwili, chcemy zaproponować Państwu, możliwość zadania pytań dotyczących trwającej epidemii koronawirusa, jak i innymi problemów medycznych dotyczących osób starszych. Państwa pytania skierujemy do pani profesor Katarzyny Wieczorowskiej – Tobis, która zobowiązała się do udzielenia odpowiedzi w najbliższy wtorek. Swoje pytania mogą Państwo zgłaszać do poniedziałku (06.04. do godz. 20:00), jako komentarze pod powyższym postem na facebooku lub drogą mailową (klubkrag@gmail.com). Odpowiedzi pani profesor na nurtujące Państwa pytania zamieścimy na klubowym facebooku, klubowym kanale yt oraz na naszej stronie internetowej, w postaci filmu wideo. Zapraszamy do zadawania pytań! Bądźmy zdrowi!
 
Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Wieczorowska – Tobis, specjalista geriatrii i medycy paliatywnej. Kierownik Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, w której stworzyła Pracownię Geriatrii. Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. Prezes Kolegium Lekarzy Specjalistów w Polsce. Członek Towarzystwa Medycyny Geriatrycznej Unii Europejskiej (EUGMS). Członek Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia. Autorka ponad 100 prac naukowych. Współredaktorka podręczników: Geriatria i pielęgniarstwo geriatryczne oraz Podręcznik dla opiekuna medycznego; Opieka nad osobami w wieku podeszłym oraz chorymi i niesamodzielnymi, a także Fizjoterapia w geriatrii. Od wielu lat zaangażowana w tworzenie opieki nad osobami starszymi, w tym geriatrycznej opieki paliatywnej.
2020-04-03
Wirtualny "Koncert Mazurków"
Wirtualny

Zapraszamy, w ten trudny czas na koncert piosenek dla młodszych i starszych w wykonaniu „Rodziny Mazurków”, Na chwilkę uśmiechu i szczyptę rozrywki przygotowana dla łazarskiej publiczności i wszystkich sympatyków Klubu Krąg przez naszych Przyjaciół! To kolejne artystyczne wydarzenie realizowane w ramach "Wirtualnego Kręgu"!

W piątek, punktualnie o godzinie siedemnastej, odbyła  się na klubowym portalu You Tube, transmisja premierowego koncertu piosenek dla młodszych i starszych w wykonaniu „Rodziny Mazurków”. Usłyszeliśmy historię kolorowej sowy, dowiedzieliśmy, do czego dzieciom potrzebne są pudełka, a także wyruszyliśmy w wirtualną podróż po Poznaniu, aby na sam koniec wysłuchać piosenki z repertuaru kabaretu „Klub Szyderców Bis”. Na "Wirtualny Koncert Mazurków" zaprosił: Przemek wraz z córeczkami, Zuzią i Kaliną oraz... Klub Krąg. Uśmiechnijmy się!. Koncert do obejrzenia w naszej galerii wideo i na potalu yt. Zapraszamy!

2020-04-02
Pierwsze koty za płoty czyli... w kręgu kwarantanny!
Pierwsze koty za płoty czyli... w kręgu kwarantanny!

Stu dwunastu internautów  polubiło, a stu siedemnastu obserwuje najnowszy fanpage Klubu Krąg: W Kręgu „kwarantanny". Wy nie zapomnieliście o nas, a my o Was!

Przedwczoraj mieliśmy przyjemność zaprosić Was do współtworzenia W Kręgu „kwarantanny", nowego fanpagu Klubu Krąg, w którym chcieliśmy i nadal chcemy przedstawiać propozycje pokazujące jak przetrwać razem trudny czas światowej epidemii.  Nie minęło pięćdziesiąt godzin, a rzeczywistość przekroczyła nasze oczekiwania. Przekroczyliśmy bowiem magiczną, progową setkę internautów, którzy polubili nasz profil!

Tak jak zapowiadaliśmy wkrótce zaproponujemy kolejne konkursy, koncerty, wirtualne wystawy. Już wkrótce "Wielkanocny Konkurs Plastyczny", bajki na dobranoc dla dzieci, a na doby początek porady lekarz geriatry, pani prady Porady lekarza geriatry... Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Wieczorowska – Tobis (szczegóły wkrótce!). Jednym słowem Klub Krąg ciągle aktywny i młody, mimo czterdziestki na karku! Zapraszamy do "Wirtualnego Kręgu"!

2020-04-02
120 lat Łazarza
120 lat Łazarza

1 kwietnia minęła 120.rocznica przyłączenia Łazarza do Poznania. Mieszkańcom naszego miasta składamy gratulacje z okazji Jubileuszu oraz pozyskania przez Gród Przemysława tak sympatycznej dzielnicy jaką jest niewątpliwie nasz Łazarz :-)

Przypomnijmy: dwadzieścia lat temu, Klub Krąg był organizatorem setnej rocznicy łazarskiego Poznania. Wybraliśmy wówczas Człowieka 100 – lecia Łazarza. Został nim ksiądz kanonik dr Czesław Piotrowski, pedagog, wydawca, długoletni dyrektor Drukarni i Księgarni św. Wojciecha, twórca męskiego gimnazjum i liceum im. Adama Mickiewicza (Głogowska 92), a także sąsiadujące z nim żeńskiego gimnazjum i liceum im. Juliusza Słowackiego (Głogowska 90).

Z okazji, kolejnego Jubileuszu w 2010 roku wspólnie z portalem lazarz.pl, Klub Krąg był współorganizatorem akcji zbierania pamiątek: starych zdjęć, pocztówek, map. W trakcie XXI Dni Łazarza zaprosiliśmy na jubileuszowy koncert i okolicznościową wystawę, na którą złożyły się stare zdjęcia, mapy i plany oraz wszelkiego rodzaju pamiątki, począwszy od książek i albumów, a na… na biletach komunikacji miejskiej skończywszy!  Największą perełką i unikatem wystawy był plan Poznania z 1901 roku, na którym widać Łazarz, bezpośrednio po przyłączeniu do Poznania. Po otwarciu wystawy Klub przygotował dla przybyłych gości koncert rozrywkowy z okazji jubileuszu pod hasłem "Wieczór Łazarski". W niedzielę, 30 maja 2010 organizatorzy Dni Łazarza zaprosili mieszkańców Poznania na Koncert Galowy z okazji 110 rocznicy przyłączenia Łazarza do Poznania. Impreza odbyła się w Parku Wilsona.

Z okazji przypadającej w tym roku 120 rocznicy przyłączenia Łazarza do miasta Poznania, wespół z Komitetem Organizacyjnym Dni Łazarza, planowaliśmy godne uczczenie lazarskiego święta… Niestety! W chwili obecnej, to koronawirus rozdaje karty!

2020-04-01
Witamy "W Kręgu Kwarantanny"!
Witamy

Szanowni Państwo! Kochani! Drogie Dzieci! Szanowni Rodzice! Po prostu nasi Klubowicze! Trwa światowa pandemia. Koronawirus, jak na razie, rozdaje swoje znaczone karty. 
Polska w kwarantannie, nieczynne uczelnie, szkoły przedszkola i domy kultury. Wśród nich nasz klub…  Ale My o Was pamiętamy drodzy „Kręgowi” Przyjaciele. Także o Was przebywających w „kwarantannie narodowej”… A że dzisiaj prima aprilis, mimo że wszystkim, nie do śmiechu, to jednak dla naszego komfortu psychicznego postarajmy się, aby nasze "buzie" były przynajmniej pogodne! Stąd nasz pomysł na nowy klubowy profil!

Za oknem budzi się Wiosna - a tu zamiast chodzić do szkoły, uczęszczać na dodatkowe klubowe zajęcia, na taneczne i kulturalne spotkania Bamberki, dla wyższej konieczności zmuszeni jesteśmy ograniczyć naszą aktywną działalnością na boisku, podwórku. Dorosłym trudno aktywizować fizycznie czy uczestniczyć w imprezach kulturalnych. Nikomu nie jest teraz łatwo! Ani dużym, ani małym…  Przetrzynajmy razem ten trudny czas!
Zapraszamy Was do współtworzenia nowego fanpagu Klubu Krąg, w którym chcemy przedstawiać propozycje naszej wirtualnej aktywności, a który nazwaliśmy "W Kręgu kwarantanny". Będą konkursy, koncerty, wirtualne wystawy. Przypomnimy, ciekawe wydarzenia, filmy i zdjęcia z niedawnej klubowej przeszłości. A jest co wspominać. Wszakże jesienią będziemy obchodzić czterdziestolecie Klubu Krąg!

Czekamy, także na Wasze ciekawe propozycje kwarantannowej rzeczywistości! Także te z przymrużeniem oka! Tutaj nie ma miejsca na smutek i narzekanie. To jest strona z promykiem nadziei i szczyptą uśmiechu.

Witamy w Kręgu Kwarantanny! Czas zacząć! (Zapraszamy do odwiedzenia  strony na fb i  jeśli Państwu przypadnie do gustu o jej polubienie :-)

2020-04-01
Komunikat Klubu Krąg
Komunikat Klubu Krąg

W związku z  decyzją władz państwowych dotyczącą wprowadzenia profilaktycznych działań przeciwko rozpowszechnianiu na terenie Polski koronawirusa, informujemy, że od dnia  10 marca 2020 roku działalność  Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald” została zawieszona do odwołania

Powyższa zmiana dotyczy: wszystkich wydarzeń (imprezy, spotkania, zebrania oraz inne zajęcia i warsztaty) organizowanych na terenie placówki. Podstawa: Zarządzenie wewnętrzne nr 6/2020 Prezesa Zarządu SM „Grunwald” z dnia 10.03.2020. W zaistniałej sytuacji zainicjowaliśmy, działalność "Wirtualnego Klubu Krag" w ramach którego chcemy zaproponować Państwu, nowe formy interaktywnej współpracy (więcej informacji, na naszej stronie oraz na mediach społecznościowych Klubu Krag). Zapraszamy także Państwa do skorzystania z naszych propozycji ofert, konkursów, koncertów on-live, prezentowanych na nowym profilu klubowym, noszącym nazwę: W Kręgu "kwarantanny"

Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt