Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu... w sezonie kulturalno-oświatowym 2022-2023
AKTUALNOŚCI
sezon 2022/2023
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2006/2007 - Kwiecień
2007-04-26
Czas relaksu z "Relaxem"
Czas relaksu z

Ratajski zespół artystyczny "Relax" z Domu Kultury "Jagiellonka" wystąpił gościnnie w czwartek 26 kwietnia w Klubie Osiedlowym "Krąg" przed liczną publicznością złożoną głównie z członków Klubu Seniora "Bamberka". W wykonanym repertuarze zespołu "Relax" znajdują się głównie piosenki biesiadne, żołnierskie i ludowe. Zapraszamy do galerii.

2007-04-26
Bezpieczeństwo osób starszych na Łazarzu
Bezpieczeństwo osób starszych na Łazarzu

W ostatnim tygodniu kwietnia w klubie "Krąg" odbyły się aż dwa spotkania poświęcone sprawom bezpieczeństwa mieszkańców naszej dzielnicy. Po wtorkowym Klubie Dyskusyjnym "Łazarski Fyrtel" przyszła kolej na "Bamberkę". W czwartek (26 kwietnia) Klub Seniora gościł Krzysztofa Kapitaniuka - pełnomocnika Prezydenta d.s. programu "Bezpieczne miasto" reprezentującego Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta oraz wykładowców Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu.

Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z zasadami bezpiecznych zachowań podczas kryzysowych sytuacji i agresywnych zachowań z jakimi mogą spotkać się osoby starsze w miejscach publicznych. Rozdano broszury wydane przez Urząd Miasta poświęcone bezpieczeństwu mieszkańców oraz gwizdki, za pomocą których można alarmować o niebezpiecznych sytuacjach. Członkowie Klubu Seniora nie pozostali obojętni wobec poruszonej problematyki czego dowodem była długa i burzliwa dyskusja. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Centrum Inicjatyw Społecznych "SIC!".

Zapraszamy do galerii.

2007-04-24
"Łazarski Fyrtel" dyskutuje o naszym bezpieczeństwie

We wtorek, 24 kwietnia zebrał się piąty Klub Dyskusyjny "Łazarski Fyrtel" poświęcony "Bezpiecznemu Łazarzowi". Klub Osiedlowy „Krąg” gościł tego dnia min.: młodszego aspiranta Przemysława Mazura - Kierownika Rewiru Dzielnicowych III Sekcji Prewencji Komendy Policji Poznań – Grunwald, Wojciecha Wośkowiaka - Radnego Miasta Poznania, przewodniczącego Rady Osiedla "Święty Łazarz" i trójke łazarskich dzielnicowych. Kwietniowy Klub Dyskusyjny zebrał najliczniejszą publiczność. Niewątpliwie rozdyskutowaną publiczność. Pewnie sprawił to temat, wobec którego trudno pozostać obojętnym.

W trakcie spotkania goście min. przedstawili system monitoringu, który został wprowadzony od Dworca Zachodniego do wiaduktu górczyńskiego. Młodszy aspirant Przemysław Mazur wygłosił prelekcję na temat bezpieczeństwa. Natomiast przewodniczący Wojciech Wośkowiak przedstawił wysokość poniesionych nakładów na poprawę bezpieczeństwa na Łazarzu. Z budżety czterech samorządów pomocniczych: Osiedla "Święty Łazarz", Osiedla "Górczyn", Osiedla "Górczynek" i Osiedla "Fabianowo" zakupiony został w zeszły roku dla policji radiowóz - Peugot 206.

Mieszkańcom przedstawiono także strażnika osiedlowego Dariusza Kaczmarka, który pełni dyżury w Gimnazjum nr 51 przy ul. Potockiej 51.

Szczegółowa relacja z Klubu Dyskusyjnego "Łazarski Fyrtel" na stronach Lazarz.pl My natomiast zapraszamy do naszej galerii.
2007-04-23
Koncert chóru "Promień"
Koncert chóru

Koncert Zespołu Artystycznego "Promień" z Domu Dziennego Pobytu nr 3 w Poznaniu gościł podczas czwartkowego spotkania (19.04) członków Klubu Seniora "Bamberka". Koncert w wykonaniu chóru był niewątpliwie miłym zaskoczeniem dla licznie zgromadzonej widzowni, bowiem w repertuarze zespołu nie zabrakło aktualnych przebojów polskich i zagranicznych. Brawa były liczne!

Zapraszamy do galerii.
2007-04-21
W "Kręgu" rozpoczął się... "Zielony Karnawał"
W

W sobotę 21 kwietnia członkowie i sympatycy Klubu Seniora "Bamberka" rozpoczęli... "Zielony karnawał" w Klubie "Krąg". W tradycyjnej potańcówce uczestniczyło kilkudziesięciu miłośników tańca towarzyskiego z Łazarza i okolic. Atmosferę sobotniej imprezy oddają zdjęcia zamieszczone w galerii.

2007-04-18
SKOS - spotkanie po latach
SKOS - spotkanie po latach

Kilkudziesięcioosobowa grupa czterdziestolatków spotkała się w sobotę 14 kwietnia w Klubie Osiedlowym "Krąg" na niecodziennym spotkaniu.
W czasie stanu wojennego byli nastolatkami, uczniami poznańskich liceów działającymi w Szkolnych Kołach Oporu Społecznego. Zawiązali je uczniowie z sześciu poznańskich liceów 13 marca 1982 r. podczas spotkania w mieszkaniu ówczesnego ucznia "ósemki" Jana Łuczaka. Chcieli uzgadniać i koordynować wspólne akcje protestacyjne w szkołach przeciw "prawu" stanu wojennego.

Członkami powstałego 25-lat temu SKOS-u byli w większości uczniowie ósemki, jedynki i dwójki. Młodzi licealiści byli organizatorami "cichych przerw" w szkołach, drukowali i kolportowali ulotki wzywające do oporu wobec władzy komunistycznej. Drukowali czasopisma (min. "Głos SKOS-ów", "Echo dwójki", "Wiraż"), malowali napisy na murach, organizowali akcje w obronie krzyży w szkołach. Organizowali i uczestniczyli w licznych demonstracjach (w tym z okazji święta 3 Maja, 11 Listopada czyli zakazanych świat narodowych).

Za swą działalność wielu z nich zapłaciło wysoką cenę - usunięciem ze szkoły i studiów, aresztowaniami, więzieniem...
Zorganizowana działalność opozycyjna w szkołach trwała do końca PRL- u. Różnie potoczyły się losy SKOS-owców - znaczna część jednak aktywnie uczestniczy w życiu nowej, wolnej Polski.
A spotkanie w "Kręgu" było pierwszym ich spotkaniem po 25 latach! (Także dla kierownika klubu Janusz Hellera, wówczas nauczyciela ósemki...). Zapraszamy do galerii cz.1 i cz.2 i na relację w portalu tuTej.

2007-04-12
Zebrania spółdzielców
Zebrania spółdzielców

Coroczne zebrania grupowe członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" z Osiedla "Łazarz" odbyły się w Klubie Osiedlowym "Krąg" w dniach 11-12 kwietnia 2007. Jest to jak zawsze ważne wydarzenie w życiu mieszkańców naszego osiedla. W tym roku o tyle istotne, że przypadku wejścia w życie nowej (znowelizowanej) ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych było to ostatnie tego typu zebranie.

2007-04-03
Impresje Tatrzańskie
Impresje Tatrzańskie

Klub Osiedlowy "Krąg" we wtorek 3 kwietnia gościł znanego poznańskiego fotografika Janusza Nowackiego. Artysta zaprezentował w "Kręgu" swoje prace poświęcone tematyce górskiej oraz przeedstawił program multimedialny – "Impresje tatrzańskie" w którym zawarł swoja wizje Tatr.
Janusz Nowacki, laureat Nagrody Artystycznej Miasta Poznania za rok 1998 urodził się 19 stycznia 1939 roku w Poznaniu. Jest znanym i cenionym animatorem życia fotograficznego w Poznaniu i Wielkopolsce. Zapoczątkowane w 1973 roku Warsztaty Fotograficzne były prekursorskimi działaniami w nurcie "fotografia poza galerią". W latach 60. i 70.tworzył fotografie o tematyce jazzowej (ekspresyjne portrety muzyków). W 1993 roku założył działającą w Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu Galerię Fotografii "pf". Galeria uzyskała dzięki ambitnemu programowi wysoką rangę artystyczną w Polsce. Od lat 80., w jego twórczości nastąpił zwrot w stronę fotografii skupiającej się na trzech zasadniczych tematach: 1980-83 - "woda", 1982-86 - "drzewa", a od 1985 roku fotografia górska (Tatry, Karkonosze).

Spotkanie w Klubie "Krąg" zgromadziło wielu miłośników fotografii i turystyki górskiej. Impresje tatrzańskie zostały zorganizowane z inicjatywy Klubu Górskiego "Grań".
Tym razem nie zapraszamy do naszej galerii, gdyż trudno "konkurować" z mistrzem...

2007-04-01
Wycieczka Klubu "Krąg" do "Parku Dinozaurów"
Wycieczka Klubu

Dinozaury powracają! Wyjątkowa okazja stanęła przed uczestnikami wycieczki Klubu "Krąg". Oto w ostatnią sobotę marca (31.03) klubowicze pod wodza Janusza Hellera "wtargnęli" do "Parku dinozaurów" zlokalizowanego w hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Była to wycieczka w świat, jaki istniał 65 milionów lat temu! Można też zobaczyć, jak wyglądali władcy Ziemi przed dinozaurami, ponad ćwierć miliarda lat temu. Uczestnicy wycieczki poznali największą wystawę tematyczną w Polsce zawierającą ponad dwadzieścia modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Były wymarłe gady należące do różnych gatunków.
Oprócz drapieżnych i roślinożernych dinozaurów reprezentowane były również gady latające (pterozaury) i ssakokształtne (synapsydy).
Oprawę dydaktyczną wystawy przygotował Karol Sabath, dinozaurolog, i "paleoilustrator" z Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN. Konsultantem merytorycznym wystawy jest prof. Andrzej Elżanowski - kierownik Zakładu Zoologii Kręgowców Instytutu Zoologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Organizatorem wystawy na terenie Polski jest spółka Park Miniatur S.A. Twórcą większości rekonstrukcji jest polski rzeźbiarz Krzysztof Kuchnio, jeden z najlepszych na świecie "paleorzeźbiarzy".

Migawki ze spotkania z dinozaurami jak zwykle w naszej galerii.

Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt