Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...
AKTUALNOŚCI
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2010/2011 - Kwiecień
2011-04-30
Trzy oblicza Łazarza i facebook czyli… reaktywacja
Trzy oblicza Łazarza i facebook czyli… reaktywacja

www.trzyoblicza.klubkrag.pl...Od kilku dni mówi się na fejsie  o „naszej” stronie poświęconej Łazarzowi AD 1967  Sympatyczne słowa internautów mile nas zaskakują.

Zawsze byliśmy przekonani o istnieniu łazarskiego patriotyzmu, a teraz wiemy, że mamy i „łazarskie lobby”! Cieszymy się, że tworzy  się sprzyjający klimat do wydania albumu ze zdjęciami z wystawy „Mój Łazarz. 40 lat minęło - fotografie Jana Kurka”. Ta pamiętna wystawa towarzyszyła XVIII Dniom Łazarza w czerwcu 2007 roku. Wtedy to w 25 punktach Łazarza stanęły budowlane płotki z 132 fotografiami autorstwa Jana Kurka - poznańskiego fotografa, operatora filmowego - przedstawiające łazarskie ulice i place tak jak wyglądały w roku 1967...

Korzystając z okazji zapraszamy do ponownego obejrzenia naszych foto galerii: na fotograficzną relację z montażu i otwarcia wystawy oraz premiery strony filmu Jana Kurka „Trzy oblicza starego Łazarza”. Film jest dostępny zarówno na naszym kanale YT jak i na stronie www.trzyoblicza.klubkrag.pl

2011-04-14
Maria Magdalena Pocgaj w Kręgu
Maria Magdalena Pocgaj w Kręgu

Na spotkanie poetycko - muzyczne "Warta, ostatni płatek zimy" zaprosiliśmy w czwartek 14 kwietnia do klubowej "kawiarenki literackiej". Gościem wieczoru była poetka Maria Magdalena Pocgaj członek Poznańskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. W części muzycznej wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej III stopnia w Poznaniu.

Maria Magdalena Pocgaj z wykształcenia plastyk, jako literat zadebiutowała w 1993 roku. Opublikowała kilkanaście zbiorów wierszy, jest autorką ponad stu tekstów poetyckich – nagrodzonych na XXVII Międzynarodowym Listopadzie Poetyckim w Poznaniu - do albumu fotografii Antoniego Ruta „Wierzby wielkopolskie”. Z ważniejszych nagród otrzymała: Brązową Buławę Hetmańską (Białystok 1997), Nagrodę Główną w Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Kompozytorskim (Rumia 1999 i 2008), pierwszą i drugą nagrodę w kolejnych edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego - Poeta pamięta (Kalisz 1999 i 2000), Drugą Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Laur Łyny”(Olsztyn 2009).

W naszej foto galerii zdjęcia ze spotkania. Natomiast w galerii wideo wiersze w wykonaniu autorki i Janusza Hellera oraz fragmenty koncertu muzyki kameralnej.

2011-04-13
Finał konkursu Łazarskie Klekoty
Finał konkursu Łazarskie Klekoty

W środę 13 kwietna w Klubie Krąg rozstrzygnięty został konkurs literacki "Łazarskie Klekoty". 

Jury konkursu literackiego "Łazarskie Klekoty"  w składzie: Kazimierz Rafalik - przewodniczący, Rafał Nawrocki - wiceprzewodniczący ds. literackich, Izabela Wysocka - sekretarz oraz Anna Sawicka-Chrapkowicz i Janusz Heller  (członkowie jury) przyznało Aleksandrze Mich, uczennicy VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu,  tytuł "Łazarskiego Pędzistracha" za opowiadanie „Ostatni”.  Wyróżnienia otrzymali: Piotr Domański za pracę pt. „Zły duch”, Aleksandra Kozłowska za pracę pt. „Łazarscy handlarze organami” oraz Bartosz Grzeczkia za „Łazarską tajemnicę”. Statuetkę z wizerunkiem "Łazarskiego Pędzistracha" wykonał artysta rzeźbiarz Kazimierz Rafalik. Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej i filmowej relacji z zakończenia konkursu.

2011-04-13
O radości bycia pisarką
O radości bycia pisarką

Na spotkanie z Anną Sawicką-Chrapkowicz - tłumaczką literatury anglo-amerykańskiej, min. książek Maureen Jennings o detektywie Murdochu, zaprosiła kawiarenka literacka Klubu Krąg. Nasz gość, rodowity łazarzanin, jest absolwentem łazarskiej „ósemki”, oraz psychologii UAM i University of Wisconsin w Milwaukee. Pani Anna ukończyła również sztukę przekładu w Szkole Tłumaczy i Języków Obcych w Poznaniu. Pogawędki o Maureen Jennings w poznańskim Kręgu zbiegły się z finałem konkursu literackiego oraz inauguracją działalności klubu "Łazarskie Klekoty". Laureaci konkursu oraz goście, którzy chcieli poznać Maureen, w świetnych nastrojach obejrzeli prezentację "O radości bycia pisarką". Po prezentacji pojawiły się pytania dotyczące autorki, serialu, przekładów i warsztatu tłumaczki.

2011-04-08
Koncert "Caryny"
Koncert

Z koncertem „ Dom mój sławię spływający kwietniem” wystąpiła poznańska grupa „Caryna”. Muzycy gościli już w Klubie podczas październikowego I Poznańskiego Przeglądu Piosenki Pozytywnej.

W programie koncertu znalazły się zarówno autorskie piosenki Łukasza Nowaka (lidera Caryny) jak również piosenki Agnieszki Osieckiej, Martyny Jakubowicz, Leonarda Cohena i innych twórców z kręgu krainy łagodności.

Zespół „Caryna” powstał w Wałczu w sierpniu 2008 roku z inicjatywy Łukasza "Ziutka" Nowaka i Mateusza Wysockiego jako czteroosobowy kwartet. W tym samym miesiącu zespól zagrał w Radzyniu nad Jeziorem Sławskim w towarzystwie legendarnej grupy: „Bez Jacka”. Obecnie Carynę tworzą: Łukasz Nowak (wokal, gitara, harmonijka), Hubert Liczbański (klarnet), Remek Radkowski i Mateusz Wysocki („wymienni” basiści) oraz dwóch pianistów (również wymiennych): Wojtka Mazurka i Michała Rukszy.

W naszych galeriach fotograficzna relacja z koncertu oraz piosenka Agnieszki Osieckiej i Krzysztofa Komedy „Prawo i pięść”.

2011-04-07
Wielkanoc kabaretowa
Wielkanoc kabaretowa

Nowo powstały poznański kabaret „Łoj tam” ponownie zawitał do Klubu Krąg!

W czwartkowe popołudnie odbyła się premiera już trzeciego (!) programu kabaretu. W przedstawieniu „Wielkanoc kabaretowa” wystąpili: Iwona Witlewska i Tomasz Szymański wcielający się min. w reporterów „nowej” na rynku medialnym „Jezdem TV”. Młodym aktorom życzymy dobrych pomysłów do następnych przedstawień i sukcesów scenicznych. Czekamy z niecierpliwością na Wasze następne przedstawienie!

Zapraszamy do obejrzenia migawek z kręgowych przedstawień Kabaretu „Łoj tam” oraz działań szalonych reporterów telewizji „Jezdem TV”. Fotograficzna relacja z premierowego spektaklu „Wielkanoc kabaretowa” kabaretu „Łoj tam” w naszej galerii.

2011-04-06
Wystawa Pracowni Artystycznej
Wystawa Pracowni Artystycznej

W Galerii Krąg otwarta została w środę 6 kwietnia wystawa „Pracowni Artystycznej” działającej pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Dębów Rogalińskich.

W Klubie Krąg zostały zaprezentowane prace: Lidii Kmity, Bożeny Gadzińskiej, Barbary Kuklasińskiej i Aleksandry Muczyńskiej. Wystawa została zorganizowana z okazji trwających obchodów trzydziestolecia Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej. Wystawę otworzył i gości powitał Przewodniczący Rady Osiedla Łazarz SM „Grunwald” Jerzy Babiak.

W naszej galerii zdjęcia wystawianych prac (cz. 1 i cz.2) oraz relacja foto i wideo z wernisażu.

Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt