Wystawą "Kojarzę te twarze. vol. 2." w ramach 5.Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki w Galerii Krąg w sobotę 17 .10. oficjalnie został zainaugurowany jubileuszowy sezon kulturalny 2020-2021!   ***   Serdecznie witamy w "Wirtualnym Kręgu"- na stronach Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald"
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2011/2012 - Marzec
2012-03-29
Jan Błyszczak w "kręgu ballady"
Jan Błyszczak w

Posłuchajmy w naszej galerii legendarnego "Jeziora" - piosenki z nurtu „krainy łagodności” napisanej przez Jana Błyszczaka "Mufkę" - muzyka melancholijnego. Nagranie pochodzi z czwartkowego koncertu z cyklu "W kręgu ballady", podczas którego wystąpił zaprzyjażniony z naszym klubem artysta.

Portal slmballada napisał o "Mufce" mniej wiecej tak:
„Urodził się w drugiej połowie dwudziestego wieku (dokładniej: na początku drugiej połowy) przy linii kolejowej Sudety-Bałtyk w Jastrowiu, miasteczku „Pierwszego dnia wolności" i, jak twierdzi, wielu następnych... Komponuje nastrojowe piosenki, pisze rozumne teksty. Świetnie pływa, nieźle jeździ na nartach. Śpiewa swoje piosenki przy akompaniamencie gitary z powodzeniem ukrywając wykształcenie geodezyjne. Niejednokrotnie laureat festiwali piosenki studenckiej w Krakowie, gdańskiej Bazuny, łódzkiej Yapy, szklarskoporębskiej Giełdy, warszawskiego OPPA oraz konkursu ZAKR na piosenkę do opolskich Premier. Współpracował z wrocławskim B-Complex, koszalińskim Koniem Polskim, poznańskim Tey'em Zenona Laskowika. Ostatnio częściej w pojedynkę. Nie jest systematyczny. Miewa zainteresowania... Artystą bywa."

My zapraszamy do naszych galerii foto i wideo oraz do odwiedzenia strony z przyjaciółmi kręgu (tu więcej o naszym gościu).
2012-03-22
Bogusławowi Duszyńskiemu w 90 urodziny….
Bogusławowi Duszyńskiemu w 90 urodziny….

Od 1985 roku Bogusław Duszyński prowadzi Kabaret Seniorów "Wiosenne Krokusiki" przy Klubie Osiedlowym Krąg" w Poznaniu. Dla tego Zespołu opracowuje scenariusze, reżyseruje przedstawienia, pisze teksty oraz słowa piosenek, uczy i szkoli aktorsko członków Zespołu, a przede wszystkim sam występuje z nimi na scenie. Właśnie ta praca z seniorami przynosi mu nadal ogromną radość. Ze swoim Zespołem występuje w klubach emeryckich, domach opieki, salkach parafialnych, pokazując, że nawet ciężar lat i trudnej współczesnej codzienności nie są w stanie zagasić w człowieku pokładów dobra i nadziei.

Z okazi 90 urodzin, w czwartek 22 marca w Klubie Krąg odbył się koncert dedykowany dostojnemu Jubilatowi Panu Bogusławowi Duszyńskiemu - założycielowi, kierownikowi i reżyserowi Kabaretu Seniorów "Wiosenne Krokusiki". Bohaterowi uroczystości swoje występy i prezentacje dedykowały zespoły artystyczne: „Przyjaciele” (z DK „Pod Lipami), „Promień” (z Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 3) oraz zespoły Klubu Krąg: "Bolero", "Łazarski Krąg" oraz kabaret "Wiosenne Krokusiki". Teatr „Nie Do Zdarcia” reprezentował Andrzej Krajna, który zaśpiewał piosenki kabaretowe.

Atmosferę tego dnia oddają jak (sądzimy) nasze galerie (foto i wideo).
2012-03-21
Panie Janie! Dziękujemy!
Panie Janie! Dziękujemy!

Pan Jan Kurek, nietuzinkowa postać Osiedla Łazarz, od ponad czterech lat związany z Klubem Krąg, zakończył w tym tygodniu współpracę filmową z naszą placówką. Dzięki Jego kunsztowi i profesji operatorskiej zawdzięczamy mu wiele niezapomnianych przeżyć i doświadczeń artystycznych.

Przygoda Pana Jana z „Kręgiem” rozpoczęła się w 2007 roku z chwilą otwarcia pamiętnej wystawy „Mój Łazarz. 40 lat minęło - 1967-2007”.

Pan Jan Kurek stworzył podstawy działalności filmowej Klubu Krąg, aby następnie stanąć na czele Sekcji dokumentacji elektronicznej Klubu (powołanej uchwałą Rady Osiedla „Łazarz” w marcu 2009). Jesienią 2009 roku współtworzył stronę internetową Osiedla Łazarz. Tej właśnie stronie Pan Kurek zamierza poświęcić swój talent i pasje.

Składając podziękowanie za wkład w promocję Klubu Krąg
życzymy Panu,
jak i całemu Kolegium Redakcyjnemu
strony  internetowej Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald
sukcesów w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego w Naszej Rodzinie Spółdzielczej.


Z wyrazami szacunku Klub Krąg

2012-03-18
100 lat! Panie Bogusławie
100 lat! Panie Bogusławie

Pan Bogusław Duszyński założyciel i od 27 lat kierownik artystyczny Zespołu Kabaretowego Seniorów „Wiosenne Krokusiki” obchodził dzisiaj 90 urodziny. Drogiemu Jubilatowi życzymy zdrowia i wytrwałości w realizowaniu artystycznych celów.

Pan Bogusław chlubi się tym, że w okresie swojej trzeciej młodości nadal ma takie pasjonujące zajęcie jakim jest prowadzenie zespołu, zwłaszcza, że ciągle daje radość innym: swoim koleżankom i kolegom z "Wiosennych Krokusików".

2012-03-16
Mieczysław Skąpski laureatem Dziennikarskich Koziołków 2012
Mieczysław Skąpski laureatem Dziennikarskich Koziołków 2012

Gospodarzem tegorocznej XVI Gali „Dziennikarskich Koziołków" i Nagrody im. Zdzisława Beryta była Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Laureatami głownych nagród zostali: Bożena Szal-Truszkowska i Zenon Laskowik (Dziennikarskie Koziołki) oraz Sławomir Pietras (Nagroda im. Zdzisława Beryta).

Z przyjemością informujemy, że w koziołkowych wyróżnieniach „Koziołki w kategorii Senior Zawodu” otrzymał Mieczysław Skąpski - znakomity dziennikarz, publicysta i redaktor „Głosu Wielkopolskiego". Ryszard Podlewski w laudacji podkreślił zasługi laureata, jego rzetelność, pracowitość i solidność zawodową. Redaktor Skapski jest na co dzień jest członkiem Dziennikarskiego Klubu Seniora (działającego przy Klubie Krąg) Miło nam też donieść, iż posiedzenia kapituły od trzech lat odbywaja się w Klubie Krąg, a wśród jej szacownych członków znaleźli się Janusz Heller i Kazimierz Rafalik (autor wszystkich statuetek).

W naszej galerii wideo na zamieszczonym filmie moment wyróżnienia redaktora Skąpskiego - (realizacja Jan Kurek, zdjęcia Wojciech Wysocki).
2012-03-16
Zmarł Człowiek 20. - lecia Łazarza
Zmarł Człowiek 20. - lecia Łazarza

W czwartek 15 marca 2012 roku zmarł wielce zasłużony łazarski duchowny, ksiadz kanonik Janusz Piotrowski - założyciel i dyrygent parafialnego chóru Dolorosa. Od 1983 roku pełnił posługę kapłańską w łazarskiej parafii Matki Boskiej Bolesnej. Ksiądz Piotrowski w 2009 roku obchodził 50. rocznicę święceń kapłańskich.

Ks. Janusz Piotrowski w dniu 5 czerwca 2009 roku podczas zakończenia 20.Jubileuszowych Dni Łazarza został wyróżniony tytułem "Człowiek 20. lecia Łazarza".

We wtorek 13 marca, o godz. 11:00 w kościele Matki Boskiej Bolesnej odprawiona zostanie msza św. pogrzebowa. Pogrzeb ksiedza kanonika Janusza Piotrowskiego odbędzie się o godz. 12:30 na cmentarzu parafialnym przy ulicy Ściegiennego.

2012-03-08
Dzień Kobiet (i Feliksa) w Kręgu
Dzień Kobiet (i Feliksa) w Kręgu

W dzień 8 marca wszystkie panie, które przybyły do Klubu Krąg otrzymały od męskiej załogi klubu reprezentowanej przez Janusza i Wojciecha, pięknego wiosennego tulipana... Tradycji stało się zadość!

To nie był jedyny uroczysty moment tego dnia! Członek zarzadu Klubu „Bamberka” Feliks Bijakowski obchodził 75 urodziny. Urodzony 8 marca nic więc dziwnego, że zawsze był ulubieńcem pań nie tylko na sportowym, ale i na tanecznym parkiecie. Utalentowany sportowo i muzycznie jest ozdobą spotkań Bamberki.

Dla jednych Feliks, dla innych Fel, dla kolegów z sali sportowej Guma, a dla nas wszystkich dobry duch Klubu Krąg jednym słowem nasz przyjaciel.

Wszystkim Miłym Paniom i Drogiemu Jubilatowi życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności składa Klub Krąg.

Zapraszamy do galerii.
2012-03-08
„Anioły” Grażyny Sybirskiej-Wilk
„Anioły” Grażyny Sybirskiej-Wilk

Podczas II Walentynkowej Biesiady Poetyckiej gościliśmy w Kręgu znaną warszawska malarkę i terapetkę Grażynę Sybirską-Wilk oraz jej … „Anioły”. Uczestnicy biesiady zapoznali się z pracami artystki zwiedzając okolicznościowa wystawę. Grażyna Sybirska - Wilk to ceniona kolorystka, której obrazy wiszą w prywatnych domach jak i prezentowane były w wielu galeriach. „Anioły” Sybirskiej - Wilk rozjaśniają wnętrza domów opieki, domów dziecka oraz ośrodków rehabilitacyjnych i relaksacyjnych. Malarstwo pani Grażyny wpisujące się w nurt malarstwa intuicyjnego można obejrzeć w naszych geleriach foto i video.

2012-03-08
II Walentynkowa Biesiada Poetycka
II Walentynkowa Biesiada Poetycka

W czwartek 8 marca – w świątecznej atmosferze Dnia Kobiet gościliśmy w Kręgu… poezję miłosną oraz poetów związanych z poznańskim oddziałem Związku Literatów Polskich. II Walentynkowa Biesiada Poetycka zgromadziła tego dnia (podobnie jak wroku ubiegłym) ponad stuosobową widownię zasłuchaną w miłosne strofy płynące z gorących serc poetów. Podczas biesiady wysłuchaliśmy wiersze trzynastu liryków: Teresy Januchty, Marii Magdaleny Pocgaj, Ryszarda Daneckiego, Pawła Kuszczyńskiego, Tadeusza Stirmera, Danuty Bartosz, Mirosławy Prywer, Kaliny Zioły, Krzysztofa Galasa, Edyty Kulczak, Jerzego Grupińskiego, Zygmunta Dekierta, a także gościa z Wietnamu – pana prof. Nguen Chi Tuat. Prawdziwą okrasą spotkania był recital poezji śpiewanej w wykonaniu duetu Aliny i Krzysztofa Galasów i młodych aktorów z klubowego „Teatru Nie Do Zdarcia”. Ciekawą oprawę plastyczną wieczoru stworzyły barwne obrazy Grażyny Sybirskiej – Wilk. Spotkanie prowadził ze swadą Janusz Heller gospodarz tegorocznej biesiady.

W naszej galerii foto relacja z walentynkowej biesiady. Zapraszamy także do wysłuchania i obejrzenia w galerii wideo piosenek w wykonaniu Aliny i Krzysztofa Galasów: „Słońce w ramionach”, „Bardzo smutna piosenka retro”, „Wiosenna muzyka” oraz wierszy w interpretacji naszych gośći.

2012-03-05
Komitet Organizacyjny Dni Łazarza
Komitet Organizacyjny Dni Łazarza

Pod koniec maja po raz 23. odbędą się Dni Łazarza - najstarsze i największe dzielnicowe Świeto Poznania.

W poniedziałek 5 marca obradował Komitet Organizacyjny XXIII Dni Łazarza. Wzięli w nim udział członkowie lokalnych samorządów: Rady Osiedla „Święty Łazarz” - jednostki pomocniczej miasta Poznania oraz Rady Osiedla „Łazarz” Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald z przewodniczącym rady panem Jerzym Babiakiem na czele. W posiedzeniu komitetu uczestniczyli także przedstawiciele łazarskich placówek oświatowych, kulturalnych i organizacji społecznych. Komitet Organizacyjny zatwierdził program głównych imprez XXII Dni Łazarza, które odbędą się w tym roku dniach 24.- 28 maja. Komitet przegłosował projekt logotypu Dni Łazarza oraz propozycje imprez towarzyszących. Tegoroczne logo (zdjęcie obok) nawiązuje w swej formie do Międzynarodowego Roku Spółdzielczości 2012 uchwalonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

W naszej galerii można zobaczyc inne propozycje logotopów 23. Dni Łazarza.

2012-03-01
"Nowości w Inea"

"Nowości w Inea" - na spotkanie pod takim hasłem zaprosiliśmy łazarskich seniorów do Klubu Krąg w pierwszy marcowy czwartek. Imprezę przygotował dział promocji i marketingu Inea SA dla aktywnych 50+. Oprócz kompleksowej oferty firmy dotyczacej internetu, telewizji kablowej oraz telefonii internetowej. Przedstawicielka Inei pani Kinga Podraza opowiedziała o problemach związanych z telewizją cyfrową. Nasz gość zaapelowł do seniorów: „Nie daj się Państwo oszukać –  nie musicie kupować dekodera, gdyż pomimo planowanego wyłączenia telewizji analogowej naziemnej z końcem lipca 2013 roku, abonenci INEA będą mieć dostęp do usług telewizyjnych bez żadnych zmian!”

W naszej galerii kilka fotek z czwartkowego spotkania.
Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt