Serdecznie witamy w "Wirtualnym Kręgu"-na stronach Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald"   ***   Uprzejmie informujemy, zajęcia programowe w Klubie Krąg zostają od dnia 8 czerwca częściowo wznowione.   ***   Szczegółowe informacje dotyczące rodzaju i charakteru zajęć, które będą mogły odbyć się w Klubie uzyskacie Państwo w sekretariacie naszej placówki.   ***   Wszyscy użytkownicy działalności programowej Klubu Krąg oraz inne osoby przebywające na terenie placówki są zobowiązane do przestrzegania zasad określonych w Uchwale Zarządu SM Grunwald z dnia 03.06.2020.
AKTUALNOŚCI
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2017/2018 - Marzec
2018-03-30
Wesołego Alleluja!
Wesołego Alleluja!

Zdrowych, spokojnych Świat Wielkanocnych,  Mieszkańcom "Łazarza" oraz członkom Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" i ich Rodzinom życzą:

Rada i Kierownictwo Osiedla "Łazarz" SM "Grunwald" w Poznaniu oraz Klub Osiedlowy Krąg Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu.

2018-03-21
„Księga skarg Jacka Kaczmarskiego”
„Księga skarg Jacka Kaczmarskiego”

Już teraz, (mimo, ze koncert dopiero w kwietniu) zapraszamy Was na kolejne wydarzenie  w ramach projektu "Scena bez kurtyny". „Księga skarg Jacka Kaczmarskiego”,  to koncert poświęcony twórczości barda w czternastą rocznicę jego śmierci.

W piątek 10 kwietnia w Kręgu Przemek Mazurek z zespołem zaprasza na niezwykły koncert. Tego wieczoru wysłuchamy  „Księgę skarg Jacka Kaczmarskiego”, a w niej oprócz nietuzinkowych interpretacji i aranżacji znanych utworów Mistrza, takich jak „Prosty człowiek” czy „Obława”, autorskie kompozycje do wierszy z tomiku „Tunel” (którego premiery poeta nie doczekał). Jest więc tam tytułowa „Księga skarg i zażaleń”, jest „Oda do mego (wstydliwego) księgozbioru” czy zabawna „Ostatnia mruczanka i spleen Kubusia Puchatka”. Nie zabraknie, nawiązujących do twórczości Jacka Kaczmarskiego, autorskich utworów Przemka Mazurka. Całość w ciekawym akustycznym brzmieniu – dwie gitary, pianino, kontrabas i skrzypce. Wystąpią:  Przemek Mazurek – śpiew, gitara, piano, Wojciech Winiarski – gitara,  Paweł Głowacki – kontrabas, Szymon Żurowski – skrzypce, piano. Zapraszamy! 

Impreza odbędzie w ramach projektu "Scena bez kurtyny" dofinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania. Bezpłatne wejściówki już tera do odbioru w Klubie Krąg lub rezerwacja mailowa klubkrag@gmail.com. Organizatorzy: Fundacja "APJA", Klub Krąg, Miasto Poznań.

Przemek Mazurek to poznański autor piosenek, współtwórca kabaretu literackiego Klub Szyderców Bis, a także cyklu koncertów Wieczór z Piosenką Nieobojętną i Śpiewamy Polskie Piosenki. Współpracował również z poznańskimi kabaretami, m.in. Kabaret Afera i Kabareciarnia Zenona Laskowika. Jego piosenki były wielokrotnie nagradzane na festiwalach piosenki literackiej w całym kraju. Otrzymywał również nagrody za interpretacje – m.in. I miejsce i nagrodę publiczności na festiwalu Stacja Kutno za wykonanie utworów z tekstami Jeremiego Przybory oraz I nagrodę, nagrodę publiczności oraz nagrodę Polonii niemieckiej na festiwalu „Nadzieja” im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu.

2018-03-17
„Tydzień z Internetem”
„Tydzień z Internetem”

Jak ocenić wiarygodność informacji znalezionej w Internecie? Jak rozpoznać informację fałszywą (tzw. fake news?) Co zrobić, by spojrzeć na to samo wydarzenie z innej perspektywy? Już 23 marca 2018 roku Klub Osiedlowy KRĄG wspólnie z Mobilnym Centrum Animacji „APO-COŚ” zaprasza mieszkańców Poznania do udziału w warsztacie „Wiadomości ze świata”. Spotkanie odbywa się w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem”.

Scenariusz warsztatu został przygotowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Polską Akcję Humanitarną. Na osoby, które zjawią się o godzinie 12.00 w naszym klubie będzie czekać… gra. Trzeba będzie wcielić się w rolę reporterów i reporterek odpowiedzialnych za rubrykę popularnego serwisu internetowego „Wiadomości ze świata”. Dziennikarskie drużyny otrzymają do wykonania cztery zdania, dzięki którym lepiej przygotują materiały do swojego serwisu.

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W Polsce odbywa się już po raz ósmy. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 2.000 instytucji i blisko 75.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa All Digital, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami.

2018-03-13
Łukasz Majewski
Łukasz Majewski

Łukasz Majewski, znany polski bard, będzie gościem specjalnym "Zielonego koncertu". Na spotkanie z artystą, mamy przyjemność zaprosić Was do naszego Klubu, już w najbliższy piatek, to jest 16 marca (o godz. osiemnastej).

Łukasz Majewski, poeta muzyk, kompozytor, wykonawca utworów z gatunku piosenki autorskiej, turystycznej i poezji śpiewanej to trzykrotny laureat Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie, na którym od kiku lat plasuje się w złotej piątce laureatów. Łukasz Majewski, to także laureat Grand Prix 17 Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Artystycznej w Rybniku, zdobywca nagrody im. Wojciecha Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, zdobywca I miejsca na Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu, nagrody im. Janka i Jacka Stefańskich na Bazunie oraz wielu, wielu innych. Od wielu lat jest członkiem jury Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej Bazuna. Łukasz Majewski wydał trzy płyty: "Mężczyzna z zakolami", "Ad Acta" i "Niebajka", jest też autorem tomiku „Wiersz Taki dla dzieci”. A o to przedsmak czekającego nas koncertu artysty: zob. i posłuchaj! 

2018-03-09
"Klub Szyderców Bis"

Współpracujacy od kilku lat z Kręgiem, Klub Szyderców Bis, to inicjatywa współpracujących ze sobą od trzech lat ludzi nieobojętnych na piosenkę autorską, kabaretową, literacką, aktorską, poezje śpiewaną. Artystów, nieobojętnych również na satyrę. Jest to także wspomnienie, ukłon w stronę Klubu Szyderców - kabaretu literackiego działającego w Poznaniu w latach 1932 - 1935.

Współczesny Klub Szyderców ma charakter piwnicy artystycznej, a tworzą go – w zgodzie z alfabetem: Dominika Dobrosielska (wokalistka, laureatka wielu ogólnopolskich festiwali piosenki literackiej), Krzysztof Dziuba (aktor, konferansjer, absolwent Studium Musicalowego Capitol przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu), Przemek Mazurek (autor tekstów, kompozytor, pedagog, kabareciarz współpracujący m.in. z kabaretem Afera, a w latach 2012-2014 z Zenonem Laskowikiem, laureat wielu festiwali związanych z piosenką) oraz muzycy: Paweł Głowacki (absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, gra na kontrabasie, gitarze basowej, banjo i mandolinie, muzyk sesyjny i koncertowy; współtworzy poznański zespół Good Staff), Michał Ruksza (absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, pianista i szef zespołu muzycznego Zenona Laskowika, akompaniator i klawiszowiec w wielu poznańskich projektach muzycznych), Wojciech Winiarski (absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, gitarzysta, pedagog, twórca poznańskiego zespołu Good Staff).

Klub Szyderców Bis został wyróżniony na Festiwalu Słowa w Piosence - Frazy 2017, a także otrzymał I miejsce i nagrodę Stowarzyszenia SAWP na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Kabaretowej OSPA w Ostrołęce w 2017 r. Ich piosenki prezentowane była na antenach wielu rozgłośni radiowych (w Akademii Rozrywki w radiowej Trójce, w Radiu Poznań czy w poznańskim Radiu Emaus). Na koncert "Klubu Szyderców Bis" zapraszamy w najbliższy piątek o godzinie 18-tej. Do zobaczenia!

2018-03-03
Redaktor Ryszard Podlewski nie żyje...
Redaktor Ryszard Podlewski nie żyje...

W piątek 2 marca zmarł Ryszard Podlewski, ceniony felietonista i aforysta, dziennikarz radiowo-telewizyjny. Autor tekstów piosenek, programów satyrycznych, literackich i estradowych oraz filmów dokumentalnych. Ryszard Podlewski członek Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, przez wiele lat był związany z Klubem Krąg. Od 2008 roku przewodniczył działającemu przy naszej palcówce Dziennikarskiemu Klubowi Seniora. W 2013 roku był bohaterem kolejnej imprezy z cyklu „Benefisy Łazarskie”.

W wieku 86 lat po długiej chorobie w piątek zmarł Ryszard Podlewski, znany poznański dziennikarz radiowo-telewizyjny. Był cenionym publicystą, felietonistą, satyrykiem i aforystą. Debiutował fraszkami na łamach „Głosu Wielkopolskiego” w roku 1953, współpracując min. z Przekrojem, Szpilkami, Karuzelą, Tygodnikiem Kulturalnym. Szerokiej publiczności dał się poznać przede wszystkim jako dziennikarz i publicysta w Oddziale Poznańskim Telewizji Polskiej. Wielu telewidzów pamięta go z interwencyjnych felietonów ,,Gwóźdź w bucie", które najpierw pojawiały się w TVP, a potem w latach 90-tych w ,,Gazecie Poznańskiej" ukazywały się w wersji drukowanej. Zanim Ryszard Podlewski trafił do Telewizji Poznań zaraz po studiach na poznańskiej polonistyce na UAM wyjechał do Kielc gdzie związał się z tamtejszą Rozgłośnią Polskiego Radia. Miał być rok został prawie 20. Gdy wrócił w Telewizji Poznań walczył o uratowanie niszczejącej wtedy Palmiarnię Poznańską. Udało się nie tylko Palmiarnię uratować, ale i powiększyć. Uważał to za jeden ze swoich życiowych sukcesów!

Z Klubem Krag związany był od lat dziewięćdziesiątych. Jako wielokrotny gość klubowej Kawiarenki Literackiej, Walentynkowych Biesiad Poetyckich, przewodniczył Dziennikarskiemu klubowi seniora. Z okazji 80 rocznicy urodzin w Kręgu odbył się uroczysty Benefis Ryszarda Podlewskiego. W naszej galerii zdjęcia ilustrujace wielotnie związki pana Ryszarda z Kręgiem.

2018-03-02
"Śpiewamy polskie piosenki" w Kręgu!

Już za dwa tygodnie, po kilkumiesięcznej przerwie będziemy mieli przyjemność zaprosić Was na koncert  "Zielono mi" czyli  kolejną edycję, cieszącego się zasłużonym uznaniem cyklu koncertowego "Śpiewamy polskie piosenki". Impreza przygotowana przez Kabaret "Klub Szyderców Bis" i Klub Krąg jest realizowana w ramach projektu „Scena bez kurtyny” współfinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Marzec kojarzy się z nadchodzacą wielkimi krokami wiosną, gdzie zieleń rozkwita, a i nam jakoś raźniej i weselej!  Stąd nieprzypadkowy tytuł piątkowego wydarzenia:"Zielono mi". Koncert w wykonaniu Kabaretu "Klub Szyderców Bis" będzie muzycznie nawiązywał do budzącej się po zimie przyrody. Artyści przypomną znane polskie przeboje, w jakże urokliwych klimatach wiosennych. Gościem wieczoru będzie Łukasz Majewskilaureat Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie. Koncert odbędzie się w piatek 16 marca 2018 r. o godz. 19:00. Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie Klubu Krąg. Można je także zarezerwować drogą mailową klubkrag@gmail.com. Serdecznie zapraszamy!

Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt