W czwartek, 14 października w Kręgu, uroczyście zainaugurowaliśmy nowy sezon kulturalny na Łazarzu!
AKTUALNOŚCI
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2019/2020 - Marzec
2020-03-31
Koncert "Rodziny Mazurków"
Koncert

W najblizszy piątek (03.04), punktualnie o godzinie siedemnastej, odbędzie się się na klubowym portalu You Tube, transmisja premierowego koncertu piosenek dla młodszych i starszych w wykonaniu „Rodziny Mazurków”.

Zapraszamy, na koncert piosenek dla całych rodzin, w wykonaniu innej rodziny..., „Rodziny Mazurków”! Na chwilkę uśmiechu i szczyptę rozrywki przygotowana dla łazarskiej publiczności i wszystkich sympatyków Klubu Krąg przez naszych Przyjaciół! To kolejne artystyczne wydarzenie realizowane w ramach "Wirtualnego Kręgu"! Usłyszymy historię pewnej kolorowej sowy, dowiemy się, do czego dzieciom potrzebne są pudełka, a także wyruszymy w wirtualną podróż po Poznaniu! Na "Wirtualny Koncert Mazurków" zaproszają: Przemek wraz z córeczkami, Zuzią i Kaliną oraz... Klub Krąg. Uśmiechnijmy się!. Zwiastuny koncertu do obejrzenia w naszej galerii wideo (cz.1, cz.2)  i na potalu yt. Zapraszamy!

2020-03-30
Wernisaż wystawy "Wymarzona wyspa"
Wernisaż wystawy

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele! Kochane Dzieci! Witamy bardzo serdecznie na pierwszym w blisko czterdziestoletniej historii naszego klubu: "Wirtualnym Wernisażu w Galerii Krąg".

W dniu dzisiejszym mamy okazję gościć w Naszej Galerii najmłodszych artystów. Zmierzyli się oni z nie lada wyzwaniem. Ich zadaniem było bowiem wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką pracy przedstawiającej "Wymarzona Wyspa”. Teraz możemy radośnie krzyknąć: udało się! Wyzwanie podjęło 35 artystów. Każdy stworzył wizję swojej wymarzonej wyspy. Każda jest inna, każda jest wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju. Za wszystkie prace, za ich zaangażowanie, za ich pomysłowość bardzo dziękujemy, a Państwa zachęcamy do podziwiania tych wspaniałych „dzieł sztuki”.

Dodatkowo dzisiejszy wernisaż umila nam występ duetu Rodziny Mazurków (Zuzi oraz jej Taty, naszego klubowego przyjaciela, Przemka). Uroczy zespół prezentuje piosenkę do wiersza Danuty Wawiłow pt: Król”. Niech to będzie  przedsmakiem i zapowiedzią koncertu, który Zuzia wraz z Przemkiem wykonają w najbliższy piątek (03.04.) dla wszystkich naszych Przyjaciół i Znajomych, wszystkich, którzy nie mogą korzystać z naszych propozycji kulturalnych!  Zapraszamy na nasz profil fb oraz na stronę Klubu Krąg. Szczegóły wkrótce!

A już niebawem kolejny konkurs plastyczny w naszej wirtualnej pracowni. Śledźcie nasze internetowe propozycje. Pozostańcie w domach! Życzymy Wam wszystkim zdrowia i wytrwałości! (Zapraszamy do naszych galerii: foto i wideo.)

2020-03-29
Wkrótce wystartuje nowy fanpage Klubu Krąg
Wkrótce wystartuje nowy fanpage Klubu Krąg

Polska stanęła, wprowadzane są kolejne ograniczenia w życiu wszystkich mieszkańców naszego kraju. Polska w kwarantannie, nieczynne uczelnie, szkoły przedszkola i domy kultury. Wśród nich nasz klub. Ale My o Was pamiętamy, Także o Was przebywających w „kwarantannie narodowej”…

Stąd kolejny nasz pomysł przetrzymania trudnego okresu. Zapraszamy Was do współtworzenia nowego fanpagu Klubu Krąg, w którym chcemy przedstawiać propozycje naszej wirtualnej aktywności.  Będą konkursy, koncerty, wirtualne wystawy. Przypomnimy, ciekawe wydarzenia, filmy i zdjęcia z niedawnej klubowej przeszłości. Już jesteśmy w blokach startowych!

2020-03-28
Zaproszenie na wirtualny wernisaż
Zaproszenie na  wirtualny wernisaż

Wczoraj zakończyliśmy przyjmowanie prac, pierwszego w dziejach Klubu Krąg wirtualnego konkursu plastycznego. Teraz mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w wirtualnym wernisażu wystawy "Wymarzona Wyspa"!

Dziękując za nadesłane prace serdecznie zapraszamy Was w poniedziałek, 30 marca o godzinie 16:00,  na klubowy profil Klubu Krąg (fb), gdzie odbędzie się wirtualny wernisaż konkursu plastycznego  "Wymarzona Wyspa". Podczas wernisażu będziecie mogli obejrzeć wszystkie nadesłane prace oraz wysłuchać muzycznej niespodzianki, którą na ta okoliczność przygotowaliśmy!  Do zobaczenia w Wirtualnej Galerii Krąg w wirtualnej galerii Klubu Krąg (strona internetowa oraz profil facebookowy Klubu Krąg)! W naszej galerii filmik wideo zapraszający do udziału w poniedziałkowym wernisażu.

2020-03-25
Trener senioralny
Trener senioralny

Niesłabnącym powodzeniem wśród łazarskich seniorów cieszą się od dawna organizowane dla seniorów w Klubie Krąg  zajęcia fitnesowe i gimnastyczne. Niestety ze względu na stan globalnej pandemii wszystkie grupy ćwiczebne  zostały zawieszone, także te organizowane w ramach projektu Trener Senioralny. Wychodząc naprzeciw uczestnikom, organizatorzy rozpoczynają bezpłatne treningi online. Na które i my serdecznie Państwa serdecznie zapraszamy! 

Na antenie poznańskiej Telewizji WTK  w każdy wtorek i czwartek będą one transmitowane ćwiczenia „zdrowy kręgosłup” oraz zajęcia treningowe „Aktywny senior”.

To odpowiedź na apel prezydenta Jacka Jaśkowiaka, o to, by media pomogły w utrzymaniu starszych poznaniaków w dobrej formie w czasie gdy trwa epidemia koronawirusa. Aktywność fizyczna podnosi bowiem odporność całego organizmu.

Trening „Aktywny senior” trwać będzie 45 minut i będzie transmitowany na antenie telewizji WTK o godz. 10.00. O godzinie 11.00 dla seniorów przygotowano ćwiczenia „zdrowy kręgosłup”, który oglądać można w internecie na stronie Trenera Senioralnego.

2020-03-23
"Wymarzona Wyspa" ... czyli otwieramy Wirtualna Klubowa Galerię

Kochani! Drogie Dzieci! Szanowni Rodzice! Za oknem budzi się Wiosna - a tu zamiast chodzić do szkoły, uczęszczać na dodatkowe zajęcia, a na podwórku ..."biegać, skakać, latać, fruwać"... Znaleźliśmy się niecodziennej, a zarazem trudnej sytuacji, w której dzieci nie chodzą do przedszkola czy szkoły. A, nawet nie mogą swobodnie bawić się na podwórku, czy na placu zabaw. Nikomu nie jest teraz łatwo! Ani dużym, ani małym… Tymczasem my przygotowaliśmy dla Was pewną niespodziankę, która nazwaliśmy "Wymarzoną Wyspą!" 

Kochani! Nie przejmujcie się! Już niebawem z pewnością wszystko złe chwile się skończą i wszystko wróci do normy! I znów będziemy mogli w pełni korzystać z wszystkich uciech dziecięcych lat. Musimy być dzielni, cierpliwi i razem z najbliższymi Mamą, Tatą czy Siostrą lub Bratem przetrwać ten trudny czas. Postanowiliśmy trochę Wam w tym pomóc!

Wiemy jak bardzo lubicie wykonywać prace plastyczne i jak bardzo lubicie fantazjować. I właśnie dlatego specjalnie dla Was postanowiliśmy zorganizować wirtualny konkurs plastyczny pt: "Wymarzona Wyspa".

Waszym zadaniem będzie wykonanie pracy plastycznej, dowolną techniką (rysowanie, malowanie, wydzieranie, wyklejanie itp.) Temat pracy to Wyspa Waszych Marzeń! Uruchomcie swoją wyobraźnię, przenieście się tam gdzie jeszcze Was nie było. Wyspa może być bezludna, albo zamieszkała tylko przez dzieci. A może na Waszej Wyspie będą mieszkały tylko koty lub psy, a może ... przybysze z innej planety. Może na Waszej wyspie zawsze będzie lato i przez cały czas można tam jeść lody. A może niech to będzie "Wyspa Radości" na której od rana do wieczora trzeba być uśmiechniętym i cały czas się bawić. A może... no właśnie, sami jesteśmy ciekawi, co wymyślicie!?

Chętne, odważne osoby zachęcamy do przesłania krótkiego filmiku który opowie Waszym kolegom i koleżankom (współautorom wirtualnej wystawy) o Waszej Wyspie. Zachęcamy Was do wspólnej zabawy!

Wasze dzieła prześlijcie za pomocą internetu na adres wysockiwoj@gmail.com, a my opublikujemy powstałe dzieła w wirtualnej galerii Klubu Krąg (strona internetowa oraz profil facebookowy Klubu Krąg). Dla wszystkich uczestników Naszej zabawy przewidziane są pamiątkowe dyplomy!

Przy okazji przypomnijcie sobie wiersz „Na wyspach Bergamutach” autorstwa Jana BrzechwyJuż nie możemy się doczekać Waszych wspaniałych prac! 

Potrzebne informacje: do uczestnictwa w konkursie zapraszamydzieci w wieku od 4 do 12 lat, technika dowolna, praca wykonana w formacie A4 (pracę najłatwiej zeskanować), orientacja pozioma lub pionowa, pracę należy wysłać do piątku 27 marca! Informacje: tel 501-037-816 lub wysockiwoj@gmail.com. (Przy okazji przypomnijcie sobie wiersz „Na wyspach Bergamutach” autorstwa Jana Brzechwy.) W naszej galerii wideo, filmik o naszym konkursie! Zapraszamy!

2020-03-20
Pa, pa, zimo, czyli Klub Krąg dziesięć lat temu!
Pa, pa, zimo, czyli Klub Krąg dziesięć lat temu!

Koronawirus za oknami, a my bardzo refleksyjnie wspominamy nasz klub sprzed dziesięciu lat... Tym razem przypominamy o harcerskim powitaniu wiosny!

Dziesięć lat temu, ponad stuosobowa grupa zuchów, harcerek i harcerzy, wędrowników i wędrowniczek oraz instruktorów z Hufca ZHP im Zwycięzców Grunwaldu uczestniczyła w sobotę 20 marca 2010 roku, w rajdzie marzannianym „Witaj wiosno!”. Docelowym miejscem wędrówki był Ośrodek Muzealno-Dydaktyczny Wielkopolskiego Parku Narodowego. W programie rajdu znalazł się konkurs fotograficzny, własnoręczne przygotowanie marzanny i zwiedzanie muzeum WPN. O tym, że impreza była udana zaświadcza nie tylko galeria foto druha Grzegorza oraz film video ale i... nadejście prawdziwej z utęsknieniem oczekiwanej wiosny. Organizatorami rajdu byli Dorota Domańska i Wojciech Wysocki ze Szczepu Łazarz.

2020-03-19
Komunikat Komitetu Organizacyjnego 31. Dni Łazarza
Komunikat Komitetu Organizacyjnego 31. Dni Łazarza

 Na początku marca, tradycyjnie zapraszaliśmy naszych Partnerów spotkanie Komitetu Organizacyjnego 31. Dni Łazarza. Nie spodziewaliśmy się wówczas, tak dynamicznie rozwijającej się sytuacji związanej  z rozprzestrzenianiem się  epidemii koronawirusa, bowiem już dnia następnego (11.03.) Klub Krąg dla naszych gości i uczestników zajęć został zamknięty. W środę przestały pracować poznańskie placówki oświatowe i kulturalne, a w następnych dniach nastąpiły decyzją władz państwowych dalsze ograniczenia w funkcjonowaniu całego państwa.

I stało się! Planowane na wtorek 17 marca, Komitetu Organizacyjnego zmuszeni byliśmy odwołać. Nie oznacza to bynajmniej zaprzestania przygotowań do tegorocznych Dni Łazarza. Rozwój sytuacji jest jednak bardzo dynamiczny i trudno spekulować co się wydarzy w najbliższej przyszłości.

W minionych latach zdarzały się takie sytuacje, iż warunki atmosferyczne stawiały pod znakiem zapytania realizację imprez plenerowych. Wielokrotnie pytaliście się Państwo nas,  czy odbędzie się np. Festyn Łazarski  lub Parada Łazarska  albowiem nad miastem może przejść burza. Zawsze konsekwentnie mówiliśmy, że my do imprezy przygotowujemy się zgodnie z planem gdyż pogoda może się jeszcze zmienić. Obecnie nad całą imprezą zbierają się ciemne chmury i trudno powiedzieć jaka „pogoda” będzie na przełomie maja i czerwca. Jednak jak na razie dowiadujemy się o kolejnych ważnych wydarzeń kulturalnych i sportowych  

My ze swej strony wg stanu i wiedzy na dzień dzisiejszy deklarujemy wolę i chęć zorganizowania imprezy w planowanym terminie 27.05.- 02.06.2020 w zakresie i formie uzależnionej od istniejących możliwości.

Nie mogąc w chwili obecnej spotkać się z Państwem spotkać osobiście proponujemy kontakty telefoniczne lub mailowe. (klubkrag@gmail.com). W oczekiwaniu na wieści, z życzeniami zdrowia i wytrwałości! Janusz Heller Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 31. Dni Łazarza.

2020-03-12
Aleksander Gołębiowski, nie żyje..
Aleksander Gołębiowski, nie żyje..

Ze smutkiem informujemy o śmierci, Aleksandra Gołębiowskiego, nieprzeciętnego artysty, współtwórcy Kabaretu TEY. „Olo” był wielkim admiratorem naszego Klubu, a dowody przyjaźni i uznania  i zyczliwosci dostarczał nam niejednokrotnie…  

Andrzej Czerski, tak wspomina Aleksandra Gołębiowskiego:  Dołączył Oluś do „Niebieskiego Kabaretu” , do Jacka Baszkiewicza, Bohdana Smolenia, Jasia Kaczmarka… „Nadszedł czas, gdy trzeba się pakować i nowego szukać miejsca…” Życie wędrownego artysty kabaretowego, to tysiące przelecianych i przejechanych kilometrów, noclegów w fascynujących miejscach, przygód scenicznych, i nikt tak nie grał tępego aparatczyka, jak Olo, a pisanie dla niego piosenek było zawsze warte co najmniej tynfa. Tam na górze podegra mu Marek Materna i Piotrek Soszyński, bo On będzie śpiewał, jak zwykle czysto i naprawdę. Śmierć (niezrozumiała) w czasach zarazy? Cześć OLO...

W naszej galerii zdjęcia z jednego z koncertów w Klubie Krag (przy okazji promocji książki Krzysztofa Wodniczka: "Spojrzenia nie tylko na Teya")

2020-03-10
Komunikat Klubu Krąg
Komunikat Klubu Krąg

W związku z  rekomendacją Urzędu Miasta Poznania dotyczącą wprowadzenia profilaktycznych działań przeciwko rozpowszechnianiu na terenie naszego miasta koronawirusa, informujemy, że: z dniem 10 marca 2020 roku działalność Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald” zostaje zawieszona do odwołania. Powyższe dotyczy: wszystkich zajęć i imprez organizowanych na terenie placówki. 

Podstawa: Zarządzenie wewnętrzne nr 6/2020 Prezesa Zarządu SM „Grunwald” z dnia 10.03.2020.

2020-03-06
"Miłość jest kobietą"

Koncert zespołu "Arete" pod znamiennym tytułem "Miłość jest kobietą" -  to kolejna impreza artystyczna przygotowana przez klub Krag z okazji Dnia Kobiet

Zespół Arete powstał na początku 2010 roku. Początkowo grupę tworzyli: Jerzy Struk i grające na skrzypcach: Maria Markowska i Agnieszka Majewska, pianista Marcin Dęga. W Klubie krag zepół wykonał własne kompozycje i utwory z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Zespół Arete wraz z grającym gościnnie Przemysławem Hałuszczakiem i wokalistką Katarzyną Skowrońską (która od maja 2010 do grudnia 2011 była członkinią formacji) nagrali debiutancką płytę: "Pierwszy promień". Wraz z promocją płyty przyszły kolejne koncerty i… zmiany składu. W grudniu 2010 do zespołu dołączył gitarzysta Jacek Osmyk, a w marcu 2011 Romuald Andrzejewski. W nowym składzie W 2012 zespół wydał kolejną płytę pod tytułem "Wędrujemy". Utwór tytułowy dotarł do I miejsca "Listy z Mocą" radia RDN i stanął 18 razy na pierwszym miejscu. Również zajął Pierwsze Miejsce na Łagodnej Liście Przebojów Radia Aspekt. Na liście Przebojów Radia Chicago najwyższą lokatę otrzymała również piosenka otwierająca drugą płytę zespołu: "Bądź motylem". W lutym 2015 roku ukazała się trzecia autorska płyta ARETE "Niech życie trwa!". Na sukcesy nie trzeba było długo czekać. Dzięki fanom ich twórczości piosenka "Póki żyjemy zróbmy coś!" szybko zwyciężyła w Liście z Mocą! a optymistyczna "Wiosną żyj!" dotarła na najwyższe miejsce Złotej 10 Listy Przebojów Radia Warszawa. Utwór "Póki żyjemy zróbmy coś!" wygrał również plebisycie "Grajmy swoje" na Polski Przebój Roku 2015 w Radiu RDN.

Zapraszamy do naszej galerii foto i wideo.

Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt