Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...w Jubileuszowym sezonie 2019/2020.   ***   Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty programowej!
AKTUALNOŚCI
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2008/2009 - Marzec
2009-03-30
Komitet Organizacyjny Dni Łazarza
Komitet Organizacyjny Dni Łazarza

W miesiącu marcu dwukrotnie obradował Komitet Organizacyjny Dni Łazarza. Miło nam donieść iż do grona współorganizatorów tegorocznego święta dołączyła Rada Osiedla Świętego Łazarza. Relacja z posiedzeń Komitetu do obejrzenia w galerii /cz.1 i cz.2/.

2009-03-23
Śladami Mistrzów
Śladami Mistrzów

„Warto podążać śladami mistrzów. Robili to najwięksi. Studiowali obrazy, rzeźby, sztychy, podziwiali rysunek, kompozycję, kolorystykę; ćwiczyli szkicując, rysując, poznając dzieła wielkich „od wewnątrz”. Przyglądanie się temu – „jak to robili wielcy mistrzowie” – jest doskonałym ćwiczeniem – wbrew pozorom – twórczym; wyrabia zmysł obserwacji i syntezy, pozwala śledzić niezwykle wrażliwie proces twórczy artysty, rozumieć jego decyzje kompozycyjne, kolorystyczne, grę światła, wybór tematyki. Kopia tylko z pozoru jest zwykłym przeniesieniem obrazu, odwzorowaniem, ograniczeniem własnej inwencji twórczej, wyobraźni...” Izabella Hermanowska - katalog do wystawy „Śladami Mistrzów…”. Galeria Krąg 23 marca 2009.

Klubowa galeria ponownie gościła plastyków z Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej. Tematem wystawy były warsztaty u mistrzów. Jacy to byli mistrzowie i jak poradzili sobie z oryginalnymi pracami poznańscy artyści można przekonać się zwiedzając naszą wystawę. Tym , którym to nie będzie dane pozostaje zajrzeć do naszej fotograficznej galerii , w której przedstawiamy nie tylko prezentowane obrazy /cz.1, cz.2/ ale przygotowania /galeria/ do wystawy jak i samo otwarcie /cz.1, cz.2/.

2009-03-22
Kalejdoskop Wielkopolski
Kalejdoskop Wielkopolski

Klub Turystyki i Krajoznawstwa „Piechur” kontynuuje cykl wycieczek autokarowo - pieszych „Kalejdoskop Wielkopolski”. W miesiącu lutym piechurzy zwiedzili Wielkopolskie Termopile /galeria/ w Książu, a w marcu mieli możliwość zapoznania się zapoznawali się z wielkopolskimi kalwariami /galeria/.

2009-03-21
Harcerskie powitanie wiosny
Harcerskie powitanie wiosny

Instruktorzy z działającego przy Klubie Krąg Szczepu „Łazarz” przygotowali dla całego grunwaldzkiego środowiska Harcerskie Powitanie Wiosny, które odbyło się okolicach Zaniemyśla. Na rajdzie nie zabrakło wielu atrakcji i niespodzianek. Zuchy i harcerze /galeria/ kolejką wąskotorową pokonali trasę Środa Wielkopolska - Zaniemyśl /galeria/, aby następnie uczestniczyć w sadzeniu 50 drzewek w zaniemyskich lasach /galeria/. Harcerskie powitanie wiosny zakończyło spalenie marzanny /galeria/. Impreza była jedną z wielu, z zaplanowanych w tegorocznym kalendarzu Hufca im. Zwycięzców Grunwaldu, który obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia.

2009-03-21
Skrzat, który szukał wiosny
Skrzat, który szukał wiosny

Po dłuższej przerwie Klub Krąg odwiedził Teatr Krokodyl. Data przedstawienia była nieprzypadkowa 21.03., a więc pierwszy dzień wiosny. Dzieci, które przybyły na Magiczna Sobotę obejrzały przedstawienie o skrzacie, który szukał wiosny. Już teraz zapraszamy na kwietniowe spotkanie teatralne dla najmłodszych. Fotograficzne migawki do obejrzenia w naszej galerii.

2009-03-19
Wieczór autorski Waldemara Kurowskiego
Wieczór autorski Waldemara Kurowskiego

Znany poznański felietonista, fraszkopisarz i dziennikarz Waldemar Kurowski był gościem kawiarenki literackiej Klubu Krąg. Nasz gość znany z promowania gwary poznańskiej, głównie tej gwarze poświęcił swoje autorskie spotkanie. Waldemar Kurowski jest laureatem nagrody im. Stanisława Strugarka za promowanie gwary poznańskiej. Fotograficzna relacja ze spotkania w naszej galerii.

2009-03-19
100 lat! Panie Bogusławie
100 lat! Panie Bogusławie

Bogusław Duszyński założyciel i od 22 lat kierownik artystyczny Zespołu Kabaretowego Seniorów „Wiosenne Krokusiki” obchodził dzisiaj 87 urodziny. Drogiemu Jubilatowi życzymy zdrowia i wytrwałości w realizowaniu artystycznych celów.

Na urodzinowy tort zapraszamy do galerii.
2009-03-19
Dębieckie Kumoszki
Dębieckie Kumoszki

Zespół Artystyczny „Dębieckie Kumoszki” kierowany od wielu lat przez Mariana Szczepańskiego ponownie zawitał w Kręgu. Seniorzy z Bamberki z dużym aplauzem przyjęli popisy wokalne zaprzyjaźnionych artystów. Marcowy koncert „Dębieckich Kumoszek” z Klubu Osiedlowego „Komar” ilustruje nasza galeria.

2009-03-12
Poezja o zmroku
Poezja o zmroku

Kawiarenka Literacka Klubu Krąg gościła Stanisławę Łowińską, poznańską poetkę, dziennikarkę, animatorkę Lednickiej Wiosny Poetyckiej i propagatorkę twórczości literackiej młodych. Stanisława Łowińska ukończyła kulturoznawstwo na UAM w Poznaniu oraz Podyplomowe Studium Dziennikarskie na UJ w Krakowie. Była członkiem Koła Młodych Związku Literatów Polskich. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Przez szereg lat pracowała w Tygodniku Ludowym, publikowała w prasie lokalnej i ogólnopolskiej oraz w pismach literackich m.in. w: Arkuszu, Przekroju, Tygodniowym Ilustrowanym Magazynie - TIM, Zielonym Sztandarze, Gazecie Zachodniej, Gazecie Poznańskiej, Expressie Poznańskim. Realizowała również programy w TV "S" w Poznaniu oraz występowała na ogólnopolskiej i lokalnej antenie radiowej i telewizyjnej. Autorka uprawia różne formy poetyckie: pieśni, hymny, fraszki, bajki, kolędy, pastorałki, satyry. Spotkanie w Kręgu odbyło się przy migotliwym blasku świec . Przyczyna prozaiczna - awaria zasilania!

Fotograficzne migawki z tego odbytego w niezwykłej atmosferze spotkania w naszej galerii.
2009-03-10
Nadzwyczajne Walne Zebranie Wielkopolskich Dziennikarzy
Nadzwyczajne Walne Zebranie Wielkopolskich Dziennikarzy

10 marca 2009 r. w sali widowiskowej Klubu Krąg odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Wielkopolskiego Oddziału SDRP. Przeprowadzenie tego zebrania stało się konieczne, ponieważ ustapił dotychczasowy przewodniczący, Stefan Kostecki, jak i niemal cały zarząd, wybrany 17 kwietnia 2007 r. Zrzekli się funkcji członkowie zarządu: Kazimierz Rafalik, Grzegorz Sporakowski, Rafał Małolepszy, Andrzej Górczyński i Ryszard Sławiński.

Na przewodniczącego Nadzwyczajnego Walnego zebrania wybrano Ryszarda Sławińskiego. W imieniu ustępującego zarządu sprawozdanie złożył red. Stefan Kostecki. Następnie został wybrany nowy zarząd, w skład którego weszli: Andrzej Górczyński, Janusz Heller, Filip Krause, Witold de Mezer, Ryszard Sławiński oraz Zbigniew Standar. Postanowiono jednocześnie,, że nowy zarząd ukonstytuuje się i wybierze przewodniczącego w późniejszym terminie.

2009-03-02
Sekcja Dokumentacji Elektronicznej
Sekcja Dokumentacji Elektronicznej

Sekcja dokumentacji elektronicznej, najmłodsze „dziecko” Klubu Osiedlowego „Krąg” powołana uchwałą Rady Osiedla „Łazarz” Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald” rozpoczęła działalność 2 marca 2009 roku. Celem sekcji jest dokumentowanie działalności społeczno - kulturalnej prowadzonej przez Klub Krąg oraz inne placówki społeczno - kulturalne Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald oraz wykonywanie usługowej działalności fotograficzno-filmowej na rzecz Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald i innych organów statutowych Spółdzielni. Do zadań sekcji będzie należało także promowanie działalności Spółdzielni na rzecz jej członków w mediach elektronicznych i wspieranie audiowizualne stron internetowych Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. Pracami nowopowstałej sekcji kieruje instruktor Jan Kurek, autor pamiętnej wystawy „Mój Łazarz. 40 lat minęło - 1967-2007”.

W naszej galerii Jan Kurek i Wojciech Wysocki przy pracy nad kolejnym filmem. Tym razem o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

2009-03-01
Kurs pilotów wycieczek
Kurs pilotów wycieczek

Po raz drugi rozpoczął się w Klubie Krąg kurs pilotów wycieczek organizowany przez Biuro Podróży „ATUT” z Poznania. Kurs potrwa do 26 kwietnia. Uczestnikom kursu oraz równolegle odbywającemu się kursowi wychowawców kolonijnych życzymy połamania piór na egzaminie oraz satysfakcji z wykonywania nowo uzyskanego zawodu. Zapraszamy do galerii.

Copyright (c) 2006-2019 by LT Media Net Sp. z o.o. Linki Polityka prywatności Kontakt