Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...
AKTUALNOŚCI
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2010/2011 - Marzec
2011-03-30
Wieczór portugalski
Wieczór portugalski

W czwartek, 30 marca seniorzy z klubu "Bamberka" uczestniczyli „Wieczorze portugalskim" przygotowanym we współpracy z CIM "Horyzonty". Bohaterką wieczoru była sympatyczna wolontariuszka, Yvonne Costa. Opowieściom o Portugalii towarzyszyły pieśni „fado” w nagraniach słynnej Amalii Rodrigues oraz konsumpcja oryginalnych dań kuchni portugalskiej.

Zapraszamy do fotogalerii i następne europejskie spotkania.
2011-03-20
10 000 odsłon
10 000 odsłon

W niedzielę 20 marca działający od końca października kanał Klubu Krąg na portalu You Tube zanotował dziesięciotysięczną odsłonę!. W chwili obecnej udostępniliśmy w tej najpopularniejszej telewizji świata 230 klipów wideo. Najpopularniejszym filmem od 5 miesięcy jest piosenka "Bukiet kwiatów" w wykonaniu Zespołu "Caryna" (689 wyświetleń). Zapraszamy do odwiedzenia kanału naszego klubu oraz "kręgowego" profilu na facebooku.

2011-03-19
Jak skrzat z zającem porządkowali las
Jak skrzat z zającem porządkowali las

Sala widowiskowa Klubu Krąg ponownie wypełniła się najmłodszymi mieszkańcami Łazarza, którzy w towarzystwie swoich rodziców, babć i rodzeństwa przybyli na wiosenną „Magiczną sobotę”. Marcowa impreza, to było kolejne spotkanie z naszymi przyjaciółmi z „Teatru Krokodyl”. Tym razem autor spektaklu Tadeusz Falana przygotował widowisko zatytułowane „Ogrodnik”, którego bohaterami był sympatyczny skrzat oraz... wielkanocny zając.

Atmosferę spotkania z dominującym widokiem uśmiechniętych i zadowolonych dziecięcych twarzyczek najlepiej oddają nasze internetowe galerie: foto i wideo. Zapraszamy także do obejrzenia „kręgowego” spektaklu (cz.1, cz.2, ) na portalu You Tube.
2011-03-17
Życie i miłość
Życie i miłość

„Życie i miłość" - poezja śpiewana w autorskim wykonaniu Janusza Waścińskiego gościła w czwartkowy wieczór 17 marca 2011 roku w Klubie Krąg. Bohater spotkania - niewątpliwie barwna postać, swoją muzykę inspiruje własnym życiem. W jego poezji i powstałych na jej motywach piosenkach znajdziemy wątki osobiste pełne słów o miłości, szacunku do bliźniego i... zwyczajnym życiu. Pierwsza płyta artysty to swoista muzyczna autobiografia. Piosenek Janusza Waścińskiego można posłuchać w zaciszu domowym słuchając płytę - "Wybór" lub obejrzeć i wysłuchać na naszych stronach relację z koncertu w Klubie Krąg.

Zapraszamy do naszej galerii foto i video.
2011-03-15
Osiedlowa debata wyborcza
Osiedlowa debata wyborczaPortal lazarz.pl, przy współpracy naszego klubu, był organizatorem przedwyborczej debaty z kandydatami do Rady „Osiedla Święty Łazarz”. Debata miała miejsce we wtorek 15 marca w Kręgu. Z zaproszenia skorzystało 17 kandydatów: Jędrzej Appelt, Tomasz Biernat, Jan Golak, Wojciech Kosiedowski, Tomasz Lubka, Maria Łazarz, Hanna Mazurkiewicz-Nowacka, Anna Nawrot, Andrzej Nawrocki, Marek Mazurek, Piotr Pałgan, Maria Paradowska, Stanisława Pawlicka, Przemysław Prymas, Andrzej Sokolnicki, Tomasz Wojciechowski i Bogna Zielińska.

Relacja z debaty w naszej galerii foto oraz w portalu lazarz.pl (foto i video).
2011-03-14
Komitet organizacyjny Dni Łazarza
Komitet organizacyjny Dni Łazarza

W poniedziałek 14 marca obradował Komitet Organizacyjny XXII Dni Łazarza z udziałem przewodniczącego Rady Osiedla Łazarz SM „Grunwald” pana Jerzego Babiaka oraz przedstawicieli łazarskich placówek oświatowych, kulturalnych i organizacji społecznych. Komitet Organizacyjny zatwierdził program głównych imprez XXII Dni Łazarza, które odbędą się w tym roku dniach 09.- 13 czerwca. Komitet zatwierdzi logotyp Dni Łazarza oraz propozycje imprez towarzyszących.

Fotograficzna relacja z obrad Komitetu w galerii foto i wideo.
2011-03-11
Koło za Kręgiem
Koło za Kręgiem

Nowa propozycja dla miłośników rekreacji i wycieczek rowerowych. W Klubie Krąg powstała sekcja turystyczna Koło Za Kręgiem. Jej inicjatorzy Dorota Domańska i Wojciech Wysocki zaprosili w niedzielę 13 marca na pierwszą wycieczkę nad Jezioro Góreckie. My zapraszamy na następne wyprawy rowerowe wraz z "Kołem za Kręgiem" oraz do odwiedzenia naszej galerii.

2011-03-10
Wystawa malarstwa Marka Cierniewskiego
Wystawa malarstwa Marka Cierniewskiego

"Galeria Krąg" zaprosiła w czwartek 10 marca na wernisaż wystawy malarstwa Marka Cierniewskiego "Bez tytułu..."

Marek Cierniewski (rocznik 1951) – malarz i rysownik. Studiował na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza i Akademii Rolniczej w Poznaniu. Uczestniczył w stu kilkudziesięciu prezentacjach indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz za granicą, w Budapeszcie, Wiedniu, Berlinie i Hamburgu.

Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej w katalogu wystawy napisała:
„Obraz – „bez tytułu” – to wyzwanie; z jednej strony – unik artysty, schowanie się za swoje artystyczne znaki, z drugiej – danie większej szansy odbiorcy aby szukał i znajdował to co zechce, i co potrafi zobaczyć. Pozornie odrębne elementy obrazu – kot, pies, dziewczyna, mężczyzna i kobieta mogą układać się w ciąg przyczynowo – skutkowy, w historię, którą odbiorca sobie dopowie. Może zastanowi się dlaczego muzykom towarzyszy kot, co oznacza uwięziony w klatce ptak, lub prowadzony na napiętej smyczy pies lub człowiek – a może odbierze cały obraz dosłownie i niczego nie dopowie. Poszliśmy bowiem tropem artysty, który wiele obrazów pozostawia nienazwanych, zachowując swoją tajemnicę. Zawiera ją w tym co stworzył i jednocześnie daje odbiorcy komfort wysiłku samodzielności. Liczy się jednocześnie z tym, że każdy podążać może swoim własnym „widzeniem”, swoją własną interpretacją, skojarzeniami, „odczytywaniem” zupełnie różnym od tego, zamierzonego przez twórcę. Odbiorca może każdemu obrazowi nadać inny, nowy sens, wzbogacić go lub zubożyć – ale to od niego będzie zależało.”

Zapraszamy do naszej foto galerii (montaż wystawy, cz. 1, cz 2., cz.3, wernisaż) oraz do obejrzenia filmu z wernisażu.
2011-03-10
Paweł Bączkowski w programie "Kwiatek dla Ewy"
Paweł Bączkowski w programie

Paweł Bączkowski popularny wokalista country`owy, rock&roll`owy, jazzowy, artysta teatru muzycznego Studio Buffo wystąpił w dniu 10 marca 2011 roku w Klubie Krąg w programie „Czas wspomnień”.

Usłyszeliśmy utwory ze złotej ery jazzu i swingu, które po dziś dzień budzą zachwyt i sentymentalne wspomnienia nie tylko u starszej widowni. Paweł Bączkowski to niewątpliwie jeden z najciekawszych interpretatorów piosenek tamtego okresu, o czym przekonała się łazarska publiczność uczestniczącą w imprezie: „Kwiatek dla Ewy”.
W programie koncertu znalazły się zarówno standardy Franka Sinatry, Louisa Armstronga, Dean Martina, Raya Charlesa czy Elvisa Presleya, a także polskie przeboje w autorskim opracowaniu artysty.

Zapraszamy do wysłuchania wielkiego przeboju: „Nel blu di blu dipinto"  czyli Volare" („Latać”) z repertuaru Domenico Modugno w autorskiej interpretacji Pawła Bączkowskiego. "Volare" jako pierwsza zdobyła nagrodę Grammy w kategorii "Song of Year" w 1958 roku. I jest to do tej pory jedyna piosenka nie anglojęzyczna, która zdobyła tą nagrodę!

2011-03-09
Uczymy pierwszej pomocy
Uczymy pierwszej pomocy

W środę 9 marca w Klubie odbył się kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli szkół podstawowych z terenu powiatu poznańskiego przygotowany przez instruktorów Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przeszkolenie odbyło się w ramach programu prowadzonego przez Fundację od 2006 roku -„Ratujemy i uczymy ratować”. Program uczy nauczycieli nauczania zintegrowanego w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy. Ci z kolei przekazują wiedzę swoim podopiecznym, przygotowując dla nich specjalne lekcje.

Program szkolenia obejmował podstawy pierwszej pomocy czyli: wezwanie pomocy, zachowanie w razie utraty przytomności oraz resuscytację krążeniowo - oddechową. Nauczyciele po ukończeniu szkolenia otrzymali odpowiedni certyfikat oraz nieodpłatne materiały dydaktyczne tj. podręcznik dla nauczyciela, książki dla dzieci i zestawy fantomów i wydawnictwa DVD.

Zapraszamy do fotogalerii oraz filmu wideo
2011-03-03
Bal kostiumowy w Bamberce
Bal kostiumowy w Bamberce

Najwytrwalej podczas tegorocznego karnawału bawili się seniorzy z klubowej "Bamberki". Jedną z ostatnich okazji do miłych harców na parkiecie był tradycyjny "tłusty czwartek". O dobrą atmosferę podczas zabawy zadbali instruktorzy Klubu Krąg oraz Zespół wokalno-instrumentalny „Remis”. Dodatkową atrakcją wieczoru był konkurs na najładniejszy strój karnawałowy. Pomysłowych a czasami zabawnych kostiumów nie zabrakło!

Zapraszamy do galerii.
Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt