Z głębokim żalem i smutkiem informujemy o śmierci naszych klubowych Przyjaciół: Pani Lidii Domichowskiej i Pana Jerzego Rogala oraz dh Pawła Napieralskiego   ***   Lidia Domichowska od prawie 35 lat była związana z naszym Klubem i jego amatorskimi zespołami artystycznymi.   ***   Jerzy Rogal, Człowiek Gór, prezes zarządu Oddziału Poznańskiego PTTK, był współzałożycielem Klubu Górskiego „Grań”, a także założycielem i prezesem Klubu Turystycznego „Piechur”....   ***   Paweł Napieralski - komendant grunwaldzkiego hufca ZHP, przewodniczący Komisji Historycznej Chorągwi Wielkopolskiej ZHP
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2020/2021 - Marzec
2021-03-31
Wystawa pokonkursowa „Witaj wiosno”
Wystawa pokonkursowa „Witaj wiosno”

W Klubie Krąg w środę, 31 marca została otwarta wystawa „Witaj wiosno”, będąca plonem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Witaj wiosno”  organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 91 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Józefa Wybickiego w Poznaniu.

Konkurs „Witaj wiosno” był adresowany do najmłodszych uczniów z poznańskiego Grunwaldu.  Biorące w nim udział, dzieci z klas I-III wykazały się niezwykłą kreatywnością, udowodniając wyjątkowy talent plastyczny w tworzeniu wiosennych kompozycji. Zgodnie z przewidywaniami Jury miało bardzo utrudnione zadanie, aby w każdej z trzech kategorii (klasy I: „Portret wiosny”, klasy II: „Zwiastuny wiosny”, klasy III: „Wiosenny krajobraz”), wybrać te najlepsze. Przy ocenie prac jako kryterium brano pod uwagę: samodzielność wykonanej pracy, estetykę kompozycji, kreatywność i zgodność z tematem.  

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą, która będzie czynna w "Galerii Krąg", do 15 maja.

2021-03-30
"Eko sałatki" - warsztaty kulinarne

Sami gotujemy, nic nie marnujemy to nowy cykl warsztatów ekologicznych przygotowanych Klub Osiedlowy Krąg wespół z  Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty.

W marcu zaprosiliśmy na pierwsze zajęcia on-line, poświecone przygotowanu sałatek z produktów, które w ten sposób możemy uratować przed zmarnowaniem. Uczestnicy warsztatów podczas przygotowywania potraw otrzymali, informacje o kulinarnych tajnikach  kuchni Pani Joli. Ponadto: o sposobach dokonywania efektywnych zakupów, czy też o właściwym wykorzystaniu produktów, i ich właściwościach, wpływajacych na zdrowie. Warsztaty prowadziła pani Jolanta Każmierczak z Akademię Umiejętności Kulinarne Przygody. Pani Jola dobrze znana  jest uczestnikom zajęć warsztatowych organizowanych na terenie Klubu Krąg, jak i w Ogrodzie Łazarz. Była także uczestniczką pokazów kulinarnych prezentowanych w „telewizjach śniadaniowych”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów i filmu w naszych galeriach video (a, także na naszym kanale you tube).

2021-03-29
Rada Programowa Polskiej Akademii Mody
Rada Programowa Polskiej Akademii Mody

Polska Akademia Mody, która zajmuje się popularyzacją i wspieraniem polskiej mody i modelingu, organizacją min.: Gali Polskiej Mody, Dziennikarskich Potyczek z Modą, Plebiscytu o „Złotą Pętelkę", czy konkursu o „Srebrną Pętelkę" od prawie dziesięciu lat ma swoja siedzibę w Klubie Krąg. W roku 2014 decyzją kapituły PAM, Klub Krąg został wyróżniony znakiem „Top Moda - marka na topie”. Mimo trwającej pandemii Akademia nie zasypuje gruszek w popiele! 

W ostatni poniedziałek marca Rada Programowa PAM spotkała się w Klubie Krąg.... Telefonicznie, mailowo, on-line, na skypie, Zarząd Polskiej Akademii Mody, wraz z jego Radą Programową działa! Niedawno został zamieszczony najnowszy Ranking Projektantów i Marek Odzieżowych, wybrano Modelkę 2020. Prowadzone są rozmowy z nowymi partnerami i mediami oraz utrzymane kontakt z dotychczasowymi. Zarząd  przygotowuje się do nowych wydarzeń. Jeśli to będzie możliwe w czerwcu odbędzie się w kościele na Winiarach „Pokaz mody ślubnej i weselnej”. We wrześniu, październiku, listopadzie planujemy dwie Gale Polskiej Mody w Poznaniu oraz… Galę Polskiej Mody w Paryżu. Dzieje się dużo, oj dużo! Czekamy „tylko” na otwarcie!

Najnowszy ranking polskich projektantów i marek odzieżowych. Projektanci: 1. Hanna Bieńkowska, 2. Krystian Zawada, 3. Maciej Zień,  4. Kamila Froelke, 5. Dorota Goldpoint,  6. Magdalena Arłukiewicz, 7. Andżelika Chruścińska, 8. Diana Walkiewicz, 9. Aleksander Gliwiński, 10.Justyna Petelicka, 11.Beata Ruszkowska, 12.Iza Tarkowska, 13.Natalia Cheng, 14.Marcin Gorczycki, 15.Alicja Gorczyńska. Marki: 1. Reserved, 2. La Mania, 3. Bialcon, 4. Just Unique, 5. Vicher, 6. Patrizia Aryton, 7. Fabiola, 8. Balamonte, 9. Semper, 10. Solar, 11. Kazar, 12. Ochnik, 13. Monnari, 14. Gino Rossi, 15. Wólczanka. Panteon Polskiej Mody, Jerzy Antkowiak, Gosia Baczyńska, Jadwiga Grabowska, Bernard Ford. Hanaoka, Grażyna Hase, Barbara Hoff, Ewa Minge, Marta Mizera, Teresa Rosati, Xymena Zaniewska.

2021-03-27
Jaki związek mają ze sobą mózg i seks?
Jaki związek mają ze sobą mózg i seks?

Podobno myśl o seksie dopada nas średnio co 7 sekund (!), ale w rzeczywistości nie jesteśmy, aż tak zajęci fantazjowaniem. 54% mężczyzn przebadanych przez instytut Kinseya przyznaje, że o seksie myśli "kilka razy dziennie". Do tego samego przyznaje się 19% kobiet. Nic dziwnego, że często bywamy nieco roztargnieni.

Za nami, kolejne, już szóste zajęcia „Treningu Umysłu”,  nowego cyklu warsztatów on – line, od lat cieszących się zasłużonym uznaniem łazarskich seniorów. Pomysłodawczyni i prowadząca zajęcia psycholog Joanna Heller, tym razem, jako główny temat zajęć poświeciła związkom mózgu i … seksu!

Jaki związek mają ze sobą mózg i seks? Okazuje się, że ogromny. Mózg w trakcie seksu uwalnia część hormonów, dzięki którym bardziej odczuwamy pożądanie, nasze serce bije mocniej, a my możemy przeżywać niezapomnianą rozkosz. Podczas seksu niektóre fragmenty mózgu rozgrzewają się bardziej, a inne przechodzą w stan uśpienia. Badania pokazują, że u kobiet podczas orgazmu (a także chwilę przed i po) 30% mózgu jest aktywne.

Powstawanie emocji i zaspokajanie podstawowych seksualnych potrzeb organizmu zaczyna się w naszym umyśle. Gdzie konkretnie? W węchomózgowiu, czyli części układu limbicznego, jednej z najstarszych struktur naszego mózgu, powstałych jeszcze na początku rozwoju ewolucyjnego.

Warsztaty „Treningu Umysłu” są częścią klubowego projektu "Krąg Aktywnych Młodych Duchem". Na następne zajęcia zapraszamy po świętach wielkanocnych, w piątek  9 kwietnia, jak zawsze o godzinie trzynastej i jak zawsze przed ekrany monitorów naszych: komputerów, laptopów czy smartfonów!

2021-03-26
Międzynarodowy Dzień Teatru z You Tube!
Międzynarodowy Dzień Teatru z You Tube!

Międzynarodowy Dzień Teatru – święto uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia, 27 marca 1957 roku Teatru Narodów w Paryżu. W tym roku w imieniu twóców spod znaku Melpomeny zapraszamy do obejrzenia za pośrednictwem kanałow yt trzydziestu spektakli przygotowanych przez polskie sceny w ramach projektu: YouTube (-owe) Dni Kultury.

Co roku, w dniu 27 marca, z okazji  Międzynarodowego Dnia Teatru rozsyłana jest wiadomość, od wybitnego człowieka teatru zawierająca jego przemyślenia na temat teatru i światowej harmonii. Pierwszą taką wiadomość wysłał w 1962 roku Jean Cocteau. Tego dnia odbywają się specjalne spotkania, sympozja, przedstawienia teatralne itp. poświęcone znaczeniu i problemom teatru. W 2007 roku główne obchody Światowego Dnia Teatru odbyły się w paryskiej siedzibie UNESCOW tym roku, podobnie jak i w ubiegłym święto przypada na czas pandemii, stad też teatry polskie jak i liczne europejskie i światowe sceny przygotowują się do tego dnia korzystając z dobrodziejstw Internetu

Już dzisiaj (w piątek, 26 marca), z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, rozpocznie się druga edycja festiwalu online - YouTube Dni Kultury. Dzięki współpracy z ponad 30 teatrami, grupami teatralnymi i twórcami, internauci przez trzy dni będą mogli oglądać premiery i archiwalne przedstawienia, operę, spektakle muzyczne, miniatury choreograficzne, a także materiały zza kulis i wyjątkowe wywiady. Wszystkie treści będą dostępne za darmo na oficjalnych kanałach teatrów i twórców na YouTube.

Zobaczymy spektakle m.in. Teatru im. Juliusza Słowackiego, Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie, Teatru Muzycznego Roma, Teatru Nowego w Poznaniu, Och Teatr, Opery Wrocławskiej, Teatru Polonia, Studia Buffo, Teatru Wielkiego Opery Narodowej i Teatru Wielkiego w Łodzi. Tu link: Dni Kultury

2021-03-24
„Z Przyrodą Za Pan Brat”

 „Z przyrodą za Pan Brat” to cykl międzypokoleniowych warsztatów edukacyjnych skierowanych do miłośników przyrody oraz … majsterkowania. W każde środowe popołudnie, cztery rodzinne zespoły, spotykały się od końca lutego w sali  widowiskowej Klubu Krąg się , aby w reżimie sanitarnych obostrzeń, zmierzyć sie z kolejnym wyzwaniem.

Przy okazji wykonywanych prac manualnych , uczestnicy warsztatów „Z przyrodą za Pan brat” rozmawiając o przyrodzie, edukacji oraz swoich przygodach w lesie rodzinie wzbogacali swoja wiedze i umiejetnosci praktyczne. Do tej pory przeprowadziliśmy już cztery spotkania. Niestety kolejne zaplanowane na dzień dzisiejszy spotaknie warsztatowe, musieliśmy odwołać – znów „pandemia” pokrzyżowała nam plany. Szkoda gdyż jak się okazało osób na Łazarzu, którym przyroda jest „bliska sercu” nie brakuje. Może w kwietniu lub w maju spotkamy się w naszym Ogrodzie Łazarz? Do zobaczenia "młodzi" "starsi" "łazarscy przyrodnicy!

2021-03-24
Zmarł Paweł Boniecki
Zmarł Paweł Boniecki

Z wielkim smutkiem informujemy: Dzisiaj zmarł znakomity artysta plastyk i fotografik  Paweł Boniecki. Wielkopolanin. Umiłowanie do historii i sztuki wyniósł z domu rodzinnego, zarówno po mieczu i po kądzieli. Absolwent Akademii Rolniczej i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Praca dyplomowa z grafiki warsztatowej. Był wieloletnim, jednym z najstarszych stażem, członkiem Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

Paweł Boniecki, z tradycji rodzinnych wyniósł miłość i szacunek do swej "Małej Ojczyzny", Poznania i Wielkopolski. Obdarzony różnorodnością zainteresowań - malował, rzeźbił, rysował. tworzył grafiki, linoryty, bliska bardzo była mu ceramika i tkanina artystyczna.

Na mapie twórczego doświadczenia wytyczył sobie drogę pielgrzymowania szlakiem kościółków drewnianych w Wielkopolsce. Odwiedzał te miejsca, a swój zachwyt obiektami pachnącymi czasem minionym – wyrażał rytem, rysunkiem. Zapraszał nas do magicznych miejsc, by razem ocalić je od zapomnienia i dzielić się z nami swoim zachwytem.

Paweł Boniecki, był Artystą zauważanym i nagradzanym. W roku 2016 zdobył I miejsce w konkursie „…i dusza leci ku tobie przez bory i wody” organizowanym przez ODK Słońce w Poznaniu. W 2017 r. Grand Prix a w 2018 r. I Nagroda na Salonie Wielkopolskim w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej w Czarnkowie – rzeźba.

Dwunastego marca, minęły lata od otwarcia w Galerii Krąg, otworzyliśmy indywidualną wystawę prac Pawła Bonieckiego: "Architektura w grafice"... Rok temu, jeszcze przed wybuchem epidemii - brał udział, w organizowanej przez PSPT i Klub Krąg wystawie "Grafika, fotografika i fotografia"...

2021-03-23
Witaj wiosno!
Witaj wiosno!

Zakończył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Witaj wiosno”  organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 91 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Józefa Wybickiego w Poznaniu dla najmłodszych uczniów grunwaldzkich szkół podstawowych. Klub Krąg  jest partnerem konkursu „Witaj wiosno” oraz miejscem w którym zostanie zaprezentowana wystawa pokonkursowa.

Jury w składzie: pani Beata Walińska - Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 91, pani Agata Szymczak – kierownik świetlicy szkolnej oraz pani Anna Zawal – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i koordynator konkursu, postanowiło przyznać po trzy miejsca w każdej kategorii konkursowej oraz wyróżnienie w kategorii klas pierwszych. W kategorii „Portret wiosny” dla klas pierwszych laureatami konkursu zostali: I miejsce – Gabriela Filipczak, II miejsce – Adrian Szczepocki, III miejsce – Alicja Bryja, wyróżnienie – Agata Szczepańska. W kategorii „Zwiastuny wiosny” dla klas drugich laureatami konkursu zostali: I miejsce – Jan Janicki, II miejsce – Katarzyna Wątor, III miejsce – Filip Komisarek. W kategorii „Wiosenny krajobraz” dla klas trzecich laureatami zostali: I miejsce – Jessica Schramm, II miejsce – Agata Solis, III miejsce – Leon Jeckel.

Już wkrótce  wyróżnione i zakwalifikowane do konkursu prace będzie można obejrzeć w galerii wystawienniczej Klubu Krąg.

 

2021-03-22
Rada Osiedla "Łazarz", obradowała!
Rada Osiedla

W Klubie Osiedlowym Krąg  w przedostatni poniedziałek marca na  plenarnym posiedzeniu zebrała się Rada Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald". I tym razem zebranie odbyło się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w maseczkach i bezpiecznej odległości.

Najczęściej zebrania Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" odbywają się w pomieszczeniach Klubu Krąg. Tak było i tym razem... Głównym tematem ostatniego posiedzenia Rady Osiedla były nadal wnioski przedsiębiorców o obniżkę stawek najmu lokali użytkowych na terenie Osiedla, a także wnioski o wyznaczenie miejsc parkingowych. W zebraniu wzięli udział członkowie Rady Osiedla oraz Kierownictwo Osiedla "Łazarz" (zob. porządek obrad).

2021-03-20
Poznaliśmy wyniki Łazarskiego Sztabu WOŚP!
Poznaliśmy wyniki Łazarskiego Sztabu WOŚP!

Dzisiaj Jurek Owsiak oficjalnie ogłosił: „Podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano: 210 milionów 813 tys. 830 zł i 10 gr." Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy świętuje kolejny pobity rekord. A, my razem z nią!

Pomimo trwajacej pandemii podczas tegorocznego 29. Finału WOŚP zebrano, aż 24 mln zł więcej niż w ubiegłym roku! Zdaniem szefa fundacji, to internet powoli zastępuje popularne puszki, do których od niemal trzech dekad wolontariusze zbierają datki na Orkiestrę. Obecnie trafia do nich jedynie ok. 30 proc. wszystkich pieniędzy przekazanych na WOŚP, a 65 proc. sumy pochodzi ze zbiórek online.

Wracając wspomnieniami do wydarzeń ze styczniowego finału chcemy podzielić się z Wami radosną nowiną. Poznaliśmy bowiem kilka dni temu oficjalny wynik Łazarskiego Sztabu WOŚP przy Klubie Krąg. Jak wynika z  komunikatu mBanku nasi wolontariusze 31 stycznia zebrali: 204.813zł30gr. I tu miła informacja: zebrana kwota jest naszym łazarskim rekordem! Sztab Łazarz towarzyszył Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy już po raz piętnasty. I po raz piętnasty mamy powód do dumy! Gratulujemy! Dziękujemy! Jesteście wielcy!

Za okazaną hojność jeszcze raz składamy serdecznie podziękowania mieszkańcom Łazarza i Poznania! jeszcze raz dziękujemy. Wolontariuszom i członkom łazarskiego sztabu wielkie uznanie za, czas i zaangażowanie. Pamiętajcie! Gramy do końca Świata i jeden dzień dłużej…

2021-03-17
„Panna Marzanna”
„Panna Marzanna”

Już niedługo Wiosna! Najwyższy czas pożegnać Panią Zimę, która w tym roku w końcu pokazała swoje prawdziwe oblicze. Ale dość, zapraszamy Was na relacje z kolejnych rodzinnych warsztatów przyodniczych czyli na spotkanie z Panną Marzanną! ...

Czas na śpiew ptaków, kwitnące kwiaty. Czas na pierwszą zieloną trawkę i pąki na drzewach. Czas na nowe życie, które które przynosi ze sobą Wiosna – najpiękniejsza pora roku. Co tu zrobić aby przyspieszyć ten proces? Jak to co! Odwołać się do tradycji i stworzyć Marzannę! Taka prawdziwą z gałęzi, słomy, starych ubrań i wstążek. Udało się zobaczcie sami.
Witaj Wiosno! Do zobaczenia na kolejnych zajęciach … może w plenerze  w naszym łazarskim ogródku. A my tymczasem zapraszamy Was do naszej foto-galerii!

2021-03-10
„Las w miniaturze”

„Las w miniaturze”, czyli kolejne międzypokoleniowe warsztatyw edukacyjne za nami. Znowu spotkalismy sie w rodzinnym gronie symatyków przyrody i Klubu Krag!

Czy kontakt z przyrodą jest dla nas ważny? Czym jest las i jaka jest jego rola? Jakie zwierzęta i jakie rośliny rosną w naszych polskich lasach? Czy warto dbać o przyrodę? O tych i o innych zagadnieniach rozmawialiśmy na kolejnym, trzecim spotkaniu naszego przyrodniczego cyklu. Praca plastyczna na ten dzień polegała na wykonaniu leśnej makiety. Przy użyciu ziemi, piasku, kamieni, szyszek, mchu, gałązek oraz innych naturalnych składników powstały (w miniaturze) - leśne polany, zagajniki, zwierzęce ostaje, stawy i strumyki … oraz wszelakie leśne przestrzenie.

2021-03-06
Ognisko na Woli
Ognisko na Woli

Z okazji przypadającego w dniu 22 lutego Dnia Myśli Braterskiej - święta przyjaźni i braterstwa, Szczep ZHP Gromad Zuchowych, Drużyn Harcerskich i Wędrowniczych "Łazarz" zorganizował na terenie hipodromu „Wola” okolicznościowe ognisko.

Tegoroczne obchody Dnia Myśli Braterskiej nasi harcerze zorganizowali w Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego „Hipodrom- Wola”. Przy obrzędowym ognisku spotkali się wszyscy członkowie łazarskiego szczdepu, poczynając od zuchów i harcerzy, a na harcerzach starszych i wędrownikach, oraz instruktorach skończywszy. Mamy nadzieje, że w tym świątecznym dniu brać harcerska poczuła skautowego ducha, i nader aktualne przesłanie sir Roberta Baden-Powella, by skauci „zostawili ten świat trochę lepszym, niż go zastaliśmy”.

2021-03-05
„Ptasia stołówka”
„Ptasia stołówka”

Stuk-puk młotki w ruch, ciachu ciach piłą wraz, wkrętareczka bzit bzit, śrubokrętem w lewo prawo, pracujemy razem żwawo! 

Tydzień temu zaprosiliśmy Was do Klubu Krąg do udziału w pierwszych zajęciach otwierających cykl międzypokoleniowych warsztatów edukacyjnych, o tematyce przyrodniczej, a odbywających się (rzecz jasna) w reżimie sanitarnych obostrzeń.

Podczas pierwszych warsztatów cyklu „Z przyrodą za Pan brat” wystartowaliśmy z „wysoko podniesioną poprzeczką”! Bowiem wykonanie pracy plastycznej techniką decoupage, a takie było pierwsze zadanie warsztatowe wymagało nie lada precyzji, skupienia i cierpliwości. Technika ta, polega na zdobieniu elementów drewnianych (desek, pudełek, szaf, kufrów), cienkim, prawie przeźroczystym, zdobionym pergaminem. Przy pomocy odpowiednich narzędzi, a przede wszystkim i co najważniejsze zdolności uczestników zajęć, powstały te cuda!

Podczas kolejnych zajęć warsztatowych, swymi talentami mogli wykazać się "Tatusiowe". Imponowali swoim Małżonkom, jak i dziatwie dzieciom jak sprawnie pracują narzędziami, A działo się to, w sali widowiskowej „Kręgu”, która  przekształciła się na ten czas w warsztat stolarski. Na efekty prac nie trzeba było długo czekać... Po niespełna godzinie powstały piękne karmniki dla ptaków. Dzieci pięknie je ozdobiły oraz wykonały dodatkowo ziarnisto-tłuszczowe kule. Obydwie prace - jakże praktyczne - z pewnością ułatwią przetrwanie zimy naszym skrzydlatym przyjaciołom. Zapraszamy do naszej foto-galerii (cz.1, cz.2)!

2021-03-04
Dzień Kobiet w Bamberce
Dzień Kobiet w Bamberce

W czwartek, 4 marca, korzystając z poluzowania obostrzeń sanitarnych zdecydowaliśmy otworzyć dla łazarskich seniorów, gościnne progi Klubu Krąg. Pretekstu nie potrzeba było szukać, aby nadać temu wydarzeniu uroczysty i odświętny charakter. Zbliżało się tradycyjne święto wszystkich pań: Dzień Kobiet. To spotkanie po raz pierwszy od długiego czasu przypomniało nam wszystkim jak to było przed pandemią. Wspomnieli o tym ze sceny składający życzenia Przewodniczący Rady Osiedla Łazarz SM Grunwald pan Wojciech Wośkowiak oraz Kierownik Klubu pan Janusz Heller.

Po raz ostatni, łazarscy seniorzy spotkali się w Klubie Krąg, 5 marca 2020 roku. Członkowie Bamberki, co prawda aktywnie spędzili letnie miesiące ubiegłego roku uczestnicząc w licznych imprezach w Ogrodzie Łazarz, biesiadując, tańcząc czy słuchając koncertów. Jednak ten czas od początku czerwca do początku października podczas którego przebywaliśmy na zewnątrz Kręgu, był czasem szczególnym, a forma wymuszona przez reżim sanitarny (w Klubie bylibyśmy zmuszeni do zastosowania większych ograniczeń). Dlatego to wydarzenie było tak ważne i nie bójmy się tego słowa, tak... wzruszające! Wszak minął cały rok....

Tak jak w minionych latach panie przychodzące tego dnia do Klubu otrzymały symbolicznego tulipana wręczanego przez reprezentanta samorządu mieszkańców pana Wojciecha Wośkowiaka i gospodarza Klubu pana Janusza Hellera. A potem przyszedł czas na rozrywkę czyli koncert pt. "Kwiatek dla Ewy" w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty. W programie koncertu znalazły się polskie i światowe przeboje tak dobrze znane łazarskiej publiczności. Nic dziwnego, że ten wieczór  stał się wspólną biesiadą.

Postscriptum. Niestety, potwierdziły się obawy, co do wzrostu zachorowań. Spotkanie seniorów było pierwszym i ostatnim w tym kwartale, a sam klub ponownie został zamknięty od 22 marca. Do kiedy? Czas pokaże... (JH. 31.03.2021).

Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt