Serdecznie witamy w "Wirtualnym Kręgu"- na stronach Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald"   ***   Uprzejmie informujemy! W Kręgu do dnia 31 sierpnia trwa przerwa wakacyjna.   ***   Sekretariat Klubu jest do państwa dyspozycji, od poniedziałku 01.09. (od godz.15:00 do 19:00.)   ***   Miłych, bez "wirusowych ekscesów" wakacji, życzy Państwu, Załoga Klubu Krąg!
AKTUALNOŚCI
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2014/2015 - Luty
2015-02-24
Ratownicy podsumowali!
Ratownicy podsumowali!

W dniu 24 lutego 2015 roku, w naszym klubie, odbyło się doroczne zebranie członków Oddziału Poznańskiego Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej, na którym podsumowano miniony rok oraz omówiono wstępne plany na rok 2015. Ważnym elementem zebrania, był też wybór strojów służbowych, które w najbliższym czasie stowarzyszenie zamierza zakupić dla członków Oddziału. Dyskutowano także nad kierunkami działań oraz sposobami ich wypełniania zmisji  ratownictwa wodnego. Zapraszamy do naszej galerii i do wstąpienia w szeregi stowarzyszenia!

2015-02-24
"Rok Drewnianej Kozy ”

19 lutego o godzinie 7:48 Chińczycy (według kalendarza księżycowego) świętują początek Nowego 4713 Roku. Po roku konia przyszedł rok kozy (owcy). Wróżbici twierdzą, że będzie to czas pokoju i harmonii… Zgodnie z zasadami feng shui patronem Nowego Roku Chińskiego będzie Drewniana Koza zwana Yi Wei, Nowy Rok będzie energetycznie zupełnie inny od roku poprzedniego, czyli Roku Drewnianego Konia, który miał być według chińskiego zodiaku burzliwy, pełen wojen i sporów. Drewniana koza w 2015 ma przynieść spokój i harmonię i wyciszenie. Choć na świecie są wojny w tym roku pojawi się okazja do znalezienia kompromisu. A pokój zostanie utrzymany. 2015 będzie rokiem wiary w to, że dobro zwycięży nad siłami, które chcą zniszczyć pokojowy styl życia wielu ludzi.

Jacek Kryg, kulturoznawca, religioznawca i filozof specjalizujący się w zagadnieniach związanych z taoizmem był we wtorek 24 lutego gościem Stowarzyszenia Radiestetów im. Czesława Spychalskiego. Nasz gość wygłosił prelekcję: "Rok Drewnianej Kozy ” – horoskop chiński na 2015 rok". Nowy chiński rok rozpoczął się 19 lutego i potrwa do 7 lutego 2016 roku. Tym razem po wysłuchaniu prelekcji nasz tegoroczny optymizm życiowy z lekka się podniósł. Rok 2015 będzie się charakteryzował prymatem umysłu i mądrości nad brutalną siłą. Zapraszamy Państwa do naszej galerii oraz na  prelekcje i spotkania organizowane przez klubowych radiestetówWięcej o spotkaniu na portalu lazarz.pl. (fot. J.Ludwiczak, tekst i oprac. JH)

2015-02-16
Rada Osiedla podsumowała i ... oceniła!
Rada Osiedla podsumowała i ... oceniła!

W Klubie Osiedlowym Krąg, 16 lutego na  plenarnym posiedzeniu zebrała się Rada Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" (zob. porządek obrad). Radni na poniedziałkowym posiedzeniu zapoznali się ze  złożonym przez kierownictwo Osiedla sprawozdaniem rzeczowo – finansowym za rok 2014,  pozytywnie opiniując pracę Administracji i Klubu Krąg. Zatwierdzona została ostateczna wersja planu rzeczowo – finansowego na 2015 r. Omówione zostały także plany dotyczace modernizacji pawilonu, w którym zlokalizowana jest nasza placówka. Pozytywna ocena pracy Klubu Krąg jak i plany remontowe sprawiły nam niekłamaną radość! O czym z satysfakcją donosimy!

2015-02-10
Łazarskie Zapusty czyli: balik w „Klubie Malucha”
Łazarskie Zapusty czyli:  balik w „Klubie Malucha”

Z przyjemnością pragniemy poinformować Szanowną PT Publiczność, że we wtorek 10 lutego Klub Krąg zaszczyciły swoją obecnością licznie przybyłe tego dnia: wróżki, aniołki, elfy i księżniczki. Nie zabrakło także: dostojnych rycerzy, Batmanów, spidermenów czy dzielnych czerwonoskórych wojowników.  Tego popołudnia odbył się bowiem „Wielki Balik Przebierańców” - rozpoczynający tym samym karnawałowe ostatki  Klubu Krąg. Zabawa była przednia, pełna konkursów i niespodzianek o co postarała się niezawodna pani Małgosia - tym razem występująca w roli clowna. O bezpieczeństwo  na imprezie  zadbali dzielni mali „policjanci” i „strażacy”. Komu balik się  bardziej spodobał dzieciom, czy ich opiekunom? Musicie Państwo rozstrzygnąć sami zaglądając do naszej galerii

2015-02-10
Krzysztof Podemski w Kręgu
Krzysztof Podemski w Kręgu

Dziennikarski Klub Seniora gościł na lutowym spotkaniu - wybitnego polskiego socjologa, prodziekana Wydziału Nauk Społecznych UAM, prof. dr hab. Krzysztofa Podemskiego. Spotkanie zorganizował i poprowadził redaktor Zenon Bosacki. Profesor Krzysztof Podemski wieloletni dyrektor Instytutu Socjologii UAM jest współautorem trzech socjologicznych książek o Poznaniu („Poznaniacy o swoim mieście”. Życie w Poznaniu 1997, „Miasto w świadomości swoich mieszkańców”, Życie w Poznaniu 2001 . Miasto-mieszkańcy-instytucje 2007) oraz dwóch monografii „Socjologia podróży” (I wydanie 2004, II wydanie 2005) oraz „Obrazy i wizje społeczeństwa polskiego w prasie krajowej w 1981 roku" (2008) . Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku) oraz European Society for Market and Opinion Research.

Krótka fotograficzna relacja z tego niezwykle interesującego spotkania w naszej galerii. 

2015-02-09
Wielkie brawa dla Łazarza
Wielkie brawa dla Łazarza

Ale wieści! Nasi partnerzy z Generatora Malta, Kolektywu Kąpielisko i Galerii Raczej wspólnie z KOMITYWA.org, oraz Teatrem Post Factum zdobyli pierwsze miejsce w konkursie miejskim na poprawę jakości przestrzeni publicznej. Zwycięskie projekty w ramach programu Łazarz - Otwarta Strefa Kultury  to jest duża nadzieja, na poprawę jakości publicznej przestrzeni. Nasz Ogród Łazarz ożywi się też za sprawą SARP Poznań, których międzynarodowe warsztaty projektowania mebli miejskich zajęły drugie miejsce w konkursie oraz działań animacyjnych. Klub Krąg w ramach Łazarskiej Platformy Artystycznej, także został nagrodzony w konkursie UMP. Uff, co za dzień! Gratulujemy wszystkim wyróżnionym! A teraz Moi Drodzy do dzieła! 

2015-02-09
Malarstwo Danuty Gazińskiej
Malarstwo Danuty Gazińskiej

Danuta Gazińska (1927-2010) znana, ceniona poznańska artystka, absolwentka wydziału architektury wnętrz WSSP w Poznaniu (1953) była bohaterką kolejnej wystawy organizowanej w Galerii Krąg.  Pani Danuta przez wiele lat była nauczycielką plastyki, metodyczką i wizytatorką wychowania plastycznego, a także sekretarzem naukowym Ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej. Wraz z mężem Edwardem była współautorką podręcznika plastyki dla gimnazjum.  Od połowy lat 80. wróciła do malowania. Jeździła na plenery, także jako korektorka. Szczególnie ukochała kwiaty i pejzaże. To dominujący temat jej prac. Bogata, ciepła kolorystyka sprawia, że kontakt z Jej obrazami dostarcza widzom pozytywnych wrażeń, uczucia spokoju, wyciszenia i relaksu.

Pani Danuty niestety nie ma już z nami, ale Jej córka Małgorzata wiele zrobiła by twórczość Mamy nie została zapomniana! Nasi goście z prawdziwą przyjemnością uczestniczyli w wernisażu, w „ogrodowej”, wypełnionej pastelowymi barwami Galerii Krąg. Wystawa Danuty Gazińskiej powstała we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem pracy Twórczej.  Zapraszamy do galerii  na fotograficzne impresje z wystawy(cz. 1, cz.2, cz.3)

2015-02-08
Wodni ratownicy na nartach!
Wodni ratownicy na nartach!

Oddział Poznański Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej przy Klubie Krąg zorganizowł wyjazd członków oddziału na górskie zimowisko do Szklarskiej Poręby. Celem programowym wyjazdu było poprawienie kondycji i umiejętności narciarskich (narciarstwo biegowe i zjazdowe) oraz zdobycie doświadczenia w turystyce górskiej w warunkach zimowych. Nie bez znaczenia była też dalsza inegracja zespołu! Cały ambitny program udało się zrealizować o czym zdumą informujemy! Narciarstwo zjazdowe ratownicy trenowali na stokach w Harrachovie, a biegowe na trasach w Jakuszycach. Jak zwykle wszystkim dopisywał dobry humor, co zaowocowało kilkudziesięcioma pomysłami na kolejne działania Oddziału. 

2015-02-05
"Wirtualny Łazarz"

Tej! Kochana Wiaruchna! Rychtyk rusza projekt "Wirtualny Łazarz" - takim to okrzykiem pan Roman Modrzyński,  wraz z przyjaciółmi zaprosił w czwartek wszystkie osoby, które dysponują wiedzą o dzielnicy, a takze starymi fotografiami, pocztówkami, mapami przedstawiającymi Łazarz. Kto mógłby w ten sposób wzbogacić zbiory dotyczące naszej okolicy jest proszony o kontakt z panem Romanem lub też administratorami portalu "Wirtualny Łazarz".

2015-02-04
Z chemią za pan brat?
Z chemią za pan brat?

Młodzi łazarscy naukowcy z koła Młodych Przyrodników być może po raz pierwszy w swoim życiu zetknęli się tego dnia z najprawdziwszymi z chemicznymi doświadczeniami. A, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego wiemy, że kolejne takie spotkania z chemią będą potrzebne!

Pierwsze spotkanie było zaledwie oswojeniem z pojęciem atomu, cząsteczki, czy też po prostu ze sprzętem laboratoryjnym i niektórymi odczynnikami. Najważniejsze, że była okazja do samodzielnego przelewania, mieszania i zmiany kolorów roztworów przez Młodych Przyrodników. W szkołach nie zawsze jest czas na przeprowadzanie samodzielnych eksperymentów, toteż na naszych spotkaniach powoli będziemy oswajać chemię na wczesnym etapie i pokażemy, że jest bardzo ciekawa, a nie znowuż taka straaaaszna :) Tekst: Maciej Jędrzejczak. Foto: Pola Kowalczyk. Oprac. JH

 

Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt