Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...   ***   Roman Modrzyński, laureatem "Nagrody Człowiek Łazarza roku 2022".   ***   Tytuł „Przyjaciel Łazarza” otrzymali:  Joanna Ellman, Sylwia Badzińska, Teresa Jaroszewska, Małgorzata Bandurska i Adam Antoniewski   ***   „Kapela znad Baryczy” laureatem „Nagrody im. Stanisława Strugarka”.   ***   "Nagrodę Roku Klubu Krąg" otrzymała Joanna Heller.   ***   Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy!
AKTUALNOŚCI
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2016/2017 - Luty
2017-02-23
Tłusty Czwartek czyli... ostatki
Tłusty Czwartek czyli... ostatki

Niechybnie seniorzy z "Bamberki" pozazdrościli przebierańcom z klubowego przedszkola. Bo nie minęło dni parę dwa dni po zakończeniu baliku dla najmłodszych bywalców "Kręgu" a w Klubie Seniora odbył się - równie "wielki" - Bal Kostiumowy! O dobrą atmosferę podczas zabawy zadbali instruktorzy Klubu Krąg oraz Zespół wokalno-instrumentalny „Remis”. 

Najwytrwalej podczas tegorocznego karnawału bawili się seniorzy z klubowej "Bamberki". Ostatnią okazją do miłych harców na parkiecie był tradycyjny "tłusty czwartek". A ponieważ każdy poznaniak wie, co powiedział przysłowiowy Bartek, o usmażonych pączkach przez panią Bartkową, to... rzecz jasna nie mogło zabraknąć i tych słodyczy.

Impreza jak przystało na karnawałowy czas była huczna, a prawdziwych balowych kostiumów było co niemiara. Dodatkową atrakcją wieczoru był konkurs na najładniejszy strój karnawałowy. Pomysłowych a czasami zabawnych kostiumów nie zabrakło! Stąd też prowadzący imprezę Joanna Heller i Wojtek Wysocki oraz na tą okoliczność specjalne powołane jury miało nie lada problem. Nam nie pozostaje nic innego jak zaprosić Państwa, na następne bamberkowe imprezy oraz na chwilę miłych wspomnień do naszej galerii.

2017-02-22
Wystawa String - Art-u
Wystawa String - Art-u

W Galerii Krąg odbyło się otwarcie wystawy  „Człowiek”. Wszystko tego dnia było niecodzienne. Zarówno technika w jakiej tworzyli artyści, tematyka prac, jak i autorzy prezentowanych dzieł! Wystawą string - art zainaugurowaliśmy w klubie obchody Dnia Myśli Braterskiej Święta Skautów z całego Świata.

String art to technika wyszywania/wyplatania różnych obrazków z kolorowej włóczki, muliny lub nici na papierze, ścianie, ramkach lub deskach . Kontury wyplatanych wzorów najpierw „nanosi” się rysując konkretny wzór, a następnie wbija się  w kontur gwoździe, które staną się stelażem „dzieła”.

Inspiracją do przygotowania wystawy stał się Człowiek. W różnych odsłonach, przejawach, symbolach. Zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Poszczególne prace ukazują, różne sylwetki, postawy człowieka. Nie należy odczytywać ich dosłownie. Różnorodność prac daje możliwość refleksji spojrzenia na drugiego człowieka i otaczający Nas Świat. Autorami prac prezentowanych na wystawie są harcerze starsi, wędrownicy oraz instruktorzy Szczepu Łazarz: Monika Lech, Szymon Bąk,  Miłosz Bąk,  Sławek Gładysz, Mikołaj Kutozow, Kamil Kasprzyk, Igor Pluciński, Jakub Maciaszczyk,  Dominik Giełda,  Nina Kroll, Natalia Frohlich, Mateusz Frohlich, Marta Jesse, Maciej Jesse, Maja Kozłowska, Natalia Janczak, Aurelia Siebert, Wojciech Oczujda, Dorota Wysocka,  Wojciech Wysocki, Katarzyna Król. Zapraszamy do naszej galerii.

2017-02-22
Dzień Myśli Braterskiej
Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej - święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku.. Wybór daty padł na dzień 22 lutego - rocznicę urodzin założycieli skautingusir Roberta Baden Powella, Naczelnego Skauta Świata i jego żony Olave Baden-Powell Naczelnej Skautki Świata.

Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. Nasi harcerze uczcili to święto okolicznościową wystawą string-art.-u (zob. powyżej) oraz  uroczystym kominkiem w nowej harcówce. Uczestnikami środowych wydarzeń byli zarówno harcerze, zuchy i instruktorzy oraz Rodzice członków naszego szczepu. Gościem honorowym świecznika był komendant grunwaldzkiego hufca dh Paweł Napieralski. Okolicznościową gawędę wygłosił dh Janusz Heller, a całość przygotowała kadra Szczepu Łazarz pod wodzą szczepowej dh Doroty Wysockiej. Gratulujemy i tak.. trzymać! (Zapraszamy do foto galerii).

2017-02-20
Rada Osiedla podsumowała i ... oceniła!
Rada Osiedla podsumowała i ... oceniła!

W Klubie Osiedlowym Krąg 20  lutego na  plenarnym posiedzeniu zebrała się Rada Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" (zob. porządek obrad). Radni na poniedziałkowym posiedzeniu zapoznali się ze  złożonym przez kierownictwo Osiedla sprawozdaniem rzeczowo – finansowym za rok 2016r,  pozytymnie opiniują pracę Administracji i Klubu Krąg. Rada Osiedla podjęła także uchwały dotycząca zatwierdzenie planu gospodarczo -  finansowego Osiedla na 2017r.

2017-02-17
Sto pięćdziesiąt tysięcy sto osiemdziesiąt osiem zł. i dziewięćdziesiąt gr.!
Sto pięćdziesiąt tysięcy sto osiemdziesiąt osiem zł. i dziewięćdziesiąt gr.!

Miesiąc temu temu, w niedzielę 15 stycznia po raz 25, w całej Polsce oraz w wielu miejscach na całym świecie) zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zagraliśmy i My! Od dziesięciu lat gramy w Kręgu…. W  tym roku, podczas 25 finału  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na rzecz na zakup dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Wracając wspomnieniami do wydarzeń z styczniowego finału chcemy podzielić się z Wami radosną nowiną. Poznaliśmy bowiem oficjalny wynik łazarskiego sztabu WOSP. Jak wynika z  komunikatu Banku PKO SA nasi wolontariusze 15 stycznia 2017 roku zebrali: 150.188,90 zł., tj. o 72,90 zł. więcej niż wynikało z naszych, nie całkiem profesjonalnych (jak się okazało) wyliczeń!

Za okazaną hojność jeszcze raz składamy serdecznie podziękowania mieszkańcom Łazarza i Poznania!

2017-02-14
Łazarskie Walentynki
Łazarskie Walentynki

Tegoroczne walentynki w Klubie Krąg hucznie obchodzili członkowie Klubu Seniora „Bamberka” oraz byli pracownicy MPK Poznań….

Klub stosownie przystrojony, na stołach parówki „fikuśnie wywinięte” w kształcie serc. Panie (panie równiez) w czeronych kreacjach.. Jednym słowem impreza Walentynkowa w Klubie Krąg! Oprawę muzyczna tego wieczoru zapewnił niezawodny Piotr Jurkiewicz. Zabawa była przednia. Kto nie wierzy niech zajrzy do naszej galerii (albo niech wpadnie do nas w "Tłusty Czwartek”! Zapraszamy!

2017-02-12
Wagabunda w Puszczy
Wagabunda w Puszczy

„Nie boimy się przygód Wagabunda ma we krwi by iść przed siebie…” - tak brzmią słowa hymnu „Wagabundy” - najmłodszej stażem drużyny Szczepu Łazarz. A jak to w praktyce?

Mróz, śnieg, wiatr oraz oblodzone ścieżki Puszczy Zielonki nie pokonały wagabundowiczów. Zaplanowany dystans dwudziestu kilometrów na trasie Sława Wielkopolska - Murowana Goślina został „złamany”. W trakcie wędrówki humory jak zwykle dopisywały. Leśną zimową ciszę zakłócał jedynie gwar naszych rozmów, śpiewów i śmiechów. Nie zabrakło rzecz jasna ogniska
i pieczonej kiełbaski. Takie przygody to my lubimy. (A my takich przygód Wam zadrościmy!)

2017-02-11
"Puzzlomania"

Puzzle – forma rozrywki polegająca na składaniu dużego obrazka z małych fragmentów o charakterystycznych kształtach. Za twórcę pierwszych puzzli uważany jest John Spilsbury, londyński grawer i kartograf (1763 rok)

Podczas pierwsze w historii Klubu Krąg - "Puzzlomanii”, nasz sąsiad, pan Zenon Haciak,  "podzielił" się z nami, (a przede wszyskim z łazarskimi dziećmi) swoim hobby. Puzzle są od wielu lat dla Zenona Haciaka ważnym "elementem" spędzania wolnego czasu. Ułożonych obrazów na koncie jest bez liku. O swoim hobby, o technikach układania, o płynących korzyściach korzystania z tej formy zabawy Pan Zenek opowiedział podczas wystawy, która zorganizował w naszym Klubie. Całość zwieńczył konkurs układania puzzli dla najmłodszych. dzieci świetnie bawiły się podczas układania 100-elementowych obrazków. Dla wszystkich uczestników „puzzlomani” czekały sympatyczne nagrody ufundowane przez Klub Krąg. Sobotnia impreza była sympatycznym zwieńczeniem kończących się właśnie zimowych ferii. Zapraszamy do galerii fotograficzne i obejrzenia zdjęć z wystawy oraz części konkursowej.

 

2017-02-11
„Czary mary... czyli ferie w Kręgu!
„Czary mary... czyli ferie w Kręgu!

Czary mary - puste gary, hokus pokus hula bula, niech magiczna szklana kula nowy świat nam dziś pokaże…” 

Właśnie takim zaklęciem magik Czary-Mar codziennie witał dzieci! Właśnie to zaklęcie przenosiło dzieci w tajemniczy świat baśni i bajki! Właśnie to zaklęcie spowodowało, że ferie zimowe w Klubie Krąg były wyjątkowe!!! Podwodna kraina a w niej spotkanie ze złotą rybką. Podniebny „Odlot” z Teatrem Animacji. Cyrkowe warsztaty z Teatrem „Z głową w Chmurach”. Kosmiczna przygoda z mobilnym planetarium. Spotkanie z roztańczoną „Baleriną” w kinie „Apollo”. Muzyczna podróż w czasie z kapelą „Przodki”. Świat roślin i zwierząt - wizyta w Starym Zoo i Palmiarni. 

Gry, zabawy z chustą „Klauza”, konkursy plastyczne. A na koniec  Wielki Kostiumowy Bal Przyjaciół Baśni i Bajek. Te wszystkie atrakcje wypełniły program Naszych zajęć. Nie ma to jak ferie w mieście.

2017-02-10
„Kukuryku”
„Kukuryku”

„Kukuryku - show”, widowisko  lalkowe, z nurtu teatru ulicznego to był nasz prezent dla dzieci z Łazarza… na zakończenie zimowych  ferii.

Autorka przedstawienia Ola Muchin, niegdyś wolontariuszka CIM Horyzonty”(!) opowiedziała nam o początkach swojej teatralnej przygody: „Nie skończyłam żadnej formalnej szkoły przygotowującej mnie do zawodu lalkarki ulicznej, ale brałam udział w wielu krótkoterminowych warsztatach prowadzonych przez m.in. Sue Morrison, Peter Weyel, Rita Pelusio, Andrea Cavarra, Rafael Blanca, Katarzyna Pawłowska, Valeria Campo. Miałam też szczęście spotkać na swojej drodze profesjonalistów, którzy poza zajęciami dali mi wiele porad i pomysłów jak rozwijać się w takich dziedzinach jak teatr lalkowy, sztuka uliczna czy rękodzieło”

Spektakl „Kukuryku” zdobył  w 2014 roku, Nagrodę Specjalną (Sonder Preis) na festiwalu "Kleinkunstfestival" w Insel Usedom.  Olę i jej lalkowego gwiazdora – Oswalda mogli do tej pory podziwiać widzowie  Argentyny, Austrii, Belgii, Brazylii, Kanady, Czech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Japonii, Korei Południowej, Meksyku, Niemiec, Portugalii, Słowenii, Szwajcari, Tajlandi, Turcji, i Włoch. Fragmenty przedstawienia "Kukuryku Show" zrealizowanego przez aktorkę, lalkalkę uliczną Olę Muchin  do obejrzenia w naszej galerii (tamże, nasza fotograficzna relacja). Zapraszamy, a Oli życzymy dalszych sukcesów!

2017-02-10
„Z głową w chmurach”
„Z głową w chmurach”

Spotkanie z artystami Teatru „Z głową w chmurach” było nie lada gratką dla najmłodszych. Najpierw podziwialiśmy a potem sami mogliśmy spróbować żonglerki piłeczkami, kółkami, maczugami, spróbować stójki na rękach czy też jazdy na monocyklu. Cyrkowe popisy naszych gości okazały się dość trudne do powtórzenia. Łatwo nie było. Dzieci oczarowane umiejętnościami naszych gości z zacięciem próbowały, ćwiczyły i po niedługim czasie odnosiły pierwsze małe sukcesy… Kolorowe piłeczki wirowały w powietrzu Maja przez moment jechała sama na monocyklu a Stasiu stanął na rękach. Oczywiście wszystkie ćwiczenia odbywały się pod czujnym okiem zarówno animatorów teatralnych jak również instruktorów Klubu Krąg. A wszystko do obejrzenia w naszej galerii.

2017-02-07
"Rok ognistego koguta”

28 stycznia o godz. 19:33 Chińczycy (według kalendarza księżycowego) świętują początek Nowego 4716 Roku. Po roku ognistej małpy przyszedł rok ognistego koguta. Wróżbici twierdzą, że będzie to czas pokoju i harmonii, sprzyjający zawieraniu małżeństw i zdecydowanie się na posiadanie potomka …  A pokój zostanie utrzymany. 2017 będzie rokiem wiary w to, że dobro zwycięży nad siłami, które chcą zniszczyć pokojowy styl życia wielu ludzi. To będzie także  rok, w którym trzeba będzie ciężko pracować aby osiągnąć swoje cele.

Jacek Kryg, kulturoznawca, religioznawca i filozof specjalizujący się w zagadnieniach związanych z taoizmem był we wtorek 7 lutego, tak jak co roku gościem Stowarzyszenia Radiestetów im. Czesława Spychalskiego. Nasz gość wygłosił prelekcję: "Rok ognistego koguta” - horoskop chiński na 2017 rok". Nowy chiński rok rozpoczął się 19 lutego i potrwa do 15 lutego 2018 roku. Tym razem po wysłuchaniu prelekcji nasz tegoroczny optymizm życiowy z lekka się podniósł. Bowiem, rok 2017 będzie się charakteryzował prymatem umysłu i mądrości nad brutalną siłą, a piokój i miłosć zatriumfuje. Zapraszamy Państwa do naszej galerii oraz na  prelekcje i spotkania organizowane przez klubowych radiestetów. Więcej o spotkaniu na portalu lazarz.pl. (Zdjęcia w naszej galerii - fot. J.Ludwiczak, tekst i oprac. JH)

A na koniec motto rok ognistego koguta: "Starajmy się utrzymywać wszystko w prostocie. Nie ma sensu ulegać prowokacjom, a czasami warto nawet zrobić krok do tyłu, żeby dostrzec cały ocean nowych możliwości. Pamiętajmy, że szlachetność i pozytywne wartości nigdy nie wychodzą z mody. Nieważne, jak trudne może się wydawać ich stosowanie. Kto będzie je pielęgnować, daleko zajdzie".

2017-02-01
„Poznań w akwareli”
„Poznań w akwareli”

Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej, wystawą  "Poznań w akwareli " Marii Klimczak powitało w Galerii Green Way rok 2017.

„Poznań w akwareli” - to cykl indywidualnych wystaw, który zaplanowała i konsekwentnie realizuje Maria Klimczak. Pierwsza z nich miała miejsce w Galerii Krąg, we wrześniu 2016 r. Widać, że zarówno w tej tematyce, jak i technice akwareli – artystka rozsmakowała się na dobre. Owocem tych fascynacji jest kolejna wystawa z tego cyklu, tym razem prezentowana w zaprzyjaźnionej ze stowarzyszeniem galerii Green Way, dokąd zaprosiła panią Marię organizatorka i kurator wystawy, Barbara Sobczak. Wernisaż odbył się w sobotę, 27 stycznia 2017 r., a zebrani goście podziwiali pełne uroku i subtelnego wdzięku prace artystki, zapraszające na kolejny, akwarelowy spacer po znanych i mniej znanych miejscach naszego miasta. Poznań w akwareli można podziwiać do 30 marca 2017 r. (Tekst: I. Hermanowska PSPT)

Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt