Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...
AKTUALNOŚCI
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2010/2011 - Luty
2011-02-26
"O czarownicy co zębów nie myła"

Na pierwszą w tym roku Magiczną Sobotę zaprosiliśmy dzieci (i... rodziców) w ostatnią lutową sobotę. Tego dnia gościliśmy w Kręgu zaprzyjaźniony od kilkunastu lat z naszym klubem Teatr „Krokodyl”, który zaprezentował widowisko „O czarownicy co zębów nie myła”. Tytułowa Czarownica, jak przystało na dobrą wiedźmę odżywiała się żabim skrzekiem, pieczonymi udkami nietoperza i cukierkami z mrówek, które jak powszechnie wiadomo, źle wpływają na nasze uzębienie. Po licznych perswazjach ze strony kucharza, czarodzieja i dentysty zaczęła leczyć a nawet i myć zęby! W podjęciu tej słusznej decyzji pomagali czarownicy dzielni nasi młodzi widzowie, którzy bardzo licznie przybyli na przestawienie.

Jak dzieci i rodzice bawili się podczas przedstawienia można zobaczyć w klubowych galeriach foto (cz.1, cz.2). Obszerne fragmenty przedstawienia na kanale Klubu Krąg w portalu You Tube (cz.1, cz.2, cz.3, cz.4). Tam też rozmowa z Tadeuszem Falaną - twórcą widowiska.

Miłośników naszych „Magicznych sobót” zapraszamy w dniu 19 marca na kolejne spotkanie z Teatrem „Krokodyl”.
2011-02-22
Drzwi Otwarte łazarskich radiestetów
Drzwi Otwarte łazarskich radiestetów

Klubowi radiesteci ze Stowarzyszenia im. Czesława Spychalskiego w ramach otwartych drzwi zaprosili mieszkańców Łazarza do naszego domu kultury. Tego dnia przy ulicy Romana Dmowskiego czołowi poznańscy radiesteci, różdżkarze, bioenergoterapeuci udzielili bezpłatnych porad wielu zatroskanym o swe zdrowie osobom. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych spotkaniach (wtorki, godz. 18:00) sekcji radiestetów przy Klubie Krąg.

Na zdjęciu obok drzwi otwarte w Kręgu (fot. J. Ludwiczak). Foto relacja ze spotkania na stronach portalu lazarz.pl.
2011-02-22
Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej - święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie.

Łazarskim maczkom z 100 PDH dziękujemy za złożone życzenia!
2011-02-19
Łazarscy harcerze w hołdzie Naczelnikowi
Łazarscy harcerze w hołdzie Naczelnikowi

W Forcie VII w Poznaniu rodzina i harcerze uczcili pamięć Floriana Marciniaka - twórcy i naczelnika Szarych Szeregów. W 1943 roku Gestapo więziło go w tym miejscu, w celi 66.

Marciniak zginął rok później, w lutym w obozie w Gross-Rosen. Nieznana jest dokładna data śmierci, ale przypuszczalnie był to 20 lutego. Co roku Wielkopolska Chorągiew ZHP a w tym nasi łazarscy harcerze obchodzą Dzień Pamięci.

Symboliczne prochy Naczelnika jesienią ubiegłego roku złożono w Krypcie Zasłużonych Wielkopolan w Poznaniu. W sobotę po południu zgromadzeni w Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII podczas uroczystego apelu, przypomnieli postać harcmistrza Marciniaka, a także 23 instruktorów harcerskich zamordowanych w obozie koncentracyjnym w Gross-Rosen.

Twórca Szarych Szeregów ukończył Państwowe Gimnazjum im. Jana Kantego w Poznaniu, (dziś III LO). Od najwcześniejszych lat należał do harcerstwa. W 1939 roku po wyjeździe do Warszawy mianowano go komendantem Pogotowia Harcerzy, a później Naczelnikiem Harcerzy. Był twórcą i organizatorem Szarych Szeregów. W maju 1943 roku został aresztowany w Warszawie przez specjalną, poznańską grupę Gestapo. Podczas transportu do Poznania próbował ucieczki. Został ujęty i uwięziony.

W naszej galerii fotograficzna relacja z sobotnich uroczystości.
2011-02-18
Lego Mindstorms - robotyka dla dzieci i młodzieży
Lego Mindstorms - robotyka dla dzieci i młodzieży

W dniu 18 lutego odbyło się spotkanie organizacyjne wraz z pokazem zajęć z robotyki przeznaczonych dla dzieci i młodzieży w wieku 9-16 lat. Udział w warsztatach daje możliwość budowania prostych LEGO® modeli, które są połączone z komputerem, oraz ich programowania. Dzięki użyciu silnika, czujników ruchu zbudowane przez dzieci konstrukcje wręcz „ożywają” (np. krokodyl kłapie paszczą i wydaje groźne dźwięki, małpa potrafi bębnić, żyrafa unosi głowę, a samolot porusza śmigłami itp.)

Zajęcia odbywają się w kameralnym gronie 6 osób. Dzieci pracują w dwuosobowych zespołach, mając do dyspozycji zestaw klocków Lego® Mindstorms oraz komputer. Podczas zajęć uczestnicy robotyki projektują, tworzą, szukają alternatywnych rozwiązań, rozwijają zdolność logicznego myślenia oraz umiejętność współpracy.

Zapraszamy do naszej fotogalerii i do udziału w nowej sekcji naszego klubu.
2011-02-17
Walentynkowa Biesiada Poetycka
Walentynkowa Biesiada Poetycka

Gdy mówisz: jesteś moim majem
słońce się budzi w mojej duszy...
i biegną do mnie stokrotki marzeń uskrzydlone...
       Teresa Januchta

W czwartek 17 lutego – jeszcze w atmosferze walentynkowej gościliśmy w Kręgu… poezję miłosną oraz poetów związanych z poznańskim oddziałem Związku Literatów Polskich. Walentynkowa Biesiada Poetycka zgromadziła tego dnia ponad stuosobową widownię zasłuchaną w miłosne strofy płynące z gorących serc poetów. Podczas biesiady wysłuchaliśmy wiersze dziesięciu liryków: Teresy Januchty, Stanisławy Łowińskiej, Marii Magdaleny Pocgaj, Barbary Tylman, Ryszarda Daneckiego, Pawła Kuszczyńskiego, Tadeusza Stirmera, a także gościa z Wietnamu – pana prof. Nguen Chi Tuat.

Prawdziwą okrasą spotkania był recital poezji śpiewanej w wykonaniu duetu Aliny i Krzysztofa Galasów. Oprawę plastyczną „biesiadzie” zapewnili Robert Broński, Żaneta Jankiewicz, Maria Nowacka, Urszula Ratajczak - Chudzyńska, Ludwika Weigel oraz Jadwiga Zaremba (autorzy obrazów) oraz Wojciech Wysocki (autor... dekoracji). Spotkanie prowadził Ryszard Podlewski – dziennikarz radiowy i telewizyjny, aforysta, satyryk.

Poeci z Poznańskiego Oddziału Związku Literatów Polskich już przyjęli zaproszenie naszego Klubu do udziału w następnych Walentynkowych Biesiadach!

W naszej galerii foto relacja z walentynkowej biesiady. Do wysłuchania także piosenki w wykonaniu Aliny i Krzysztofa Galasów: „Słońce w ramionach”, „Jesień idzie”, „Ballada o nocy czerwcowej”, „Koncert” oraz wiersze w interpretacji Marii Magdaleny Pocgaj, Teresy Januchty i Ryszarda Daneckiego
2011-02-12
Czat łazarskiego portalu
Czat łazarskiego portalu

Łazarski portal internetowy po kilkumiesięcznej przerwie zaprosił na czatowe spotkania z poznańskimi politykami i urzędnikami. Pierwszym gościem red. Janusza Ludwiczaka był Radny Miasta Poznania - Wojciech Wośkowiak. Pełen zapis czatu na stronie www.lazarz.pl.

Redakcji portalu i internautom życzymy udanych i pożytecznych spotkań. Nam pozostaje wyrazić satysfakcje, że portal lazarz.pl skorzystał ponownie z gościnnych progów Klubu Krąg.

2011-02-12
Jaka to melodia w... Kręgu!
Jaka to melodia w... Kręgu!

W sobotę 12.02. Klub Krąg był gospodarzem poznańskich eliminacji do popularnego programu TVP "Jaka to melodia". Do Kręgu przyszło prawie dwieście osób miłośników polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Naszymi gośćmi byli mieszkańcy nie tylko Wielkopolski ale i innych regionów zachodniej i północnej Polski. Zapraszamy do obejrzenia pierwszego clipu video i galerii foto.

Epilog: Eliminacje do "Jaka to melodia"... Nie mogliśmy pozostać bierni wobec tego wyzwania. Męska cześć załogi klubowej widząc mikry udział przedstawicieli Poznania, w akcie wielkiej desperacji postanowiła stanąć w konkursowe szranki (numery 199 i 200 na castingowej liście). Końcowe rezultaty okazały się zaskakujące zwłaszcza dla nich samych :-) . Ale o tym wkrótce!

2011-02-07
Rok metalowego zająca
Rok metalowego zająca

Jacek Kryg, kulturoznawca, religioznawca i filozof specjalizujący się w zagadnieniach związanych z taoizmem był 8 lutego gościem Stowarzyszenia im. Czesława Spychalskiego. Pan Kryg wygłosił prelekcję: "Rok Metalowego Zająca” – horoskop chiński na 2011 rok". Rok metalowego zająca rozpoczął się 3 lutego i potrwa do 22 stycznia 2012 roku. Po wysłuchaniu prelekcji nasz tegoroczny optymizm życiowy z lekka przygasł.Nie mniej zapraszamy Państwa na inne prelekcje i spotkania organizowane przez naszych klubowych radiestetów. Zapraszamy także to naszej galerii.

2011-02-06
Biwak zuchów... w Kręgu
Biwak zuchów... w Kręgu

Nietypową imprezę przygotowały łazarskie zuchy. W pierwszy lutowy weekend odbył się biwak miejski w … Klubie Krąg. Wzięły w nim udział dwie gromady zuchowe (2 GGZ Plejady 8 GGZ Nieboraki) oraz harcerki z 280 PDH Wiedźmy. W sobotni poranek po zbiórce w Kręgu uczestnicy biwaku udali się na wycieczkę do Kórnika, gdzie zwiedzili zamek i sławny ogród dendrologiczny. Niewątpliwą atrakcją tego wyjazdu były zajęcia sportowe na kórnickiej pływalni. Po południu klubie trwał karnawał czyli Wielki Bal Przebierańców „W świecie bajkowych przyjaciół”. Wieczorem odbyła się ważna uroczystość - przyjęcie kolejnych zuchów w szeregi gromad czyli obietnica zuchowa i wręczenie znaczków zucha.

W niedzielę zuchy z zapałem przygotowywały scenki z bajek, aby po południu zaprezentować je rodzicom, babciom i znajomym. Zaproszeni goście obejrzeli „Czerwonego Kapturka” w wykonaniu „Trupy Małego Rodzynka”, „Królewnę Śnieżkę” w wykonaniu „Dziewięciu wspaniałych” oraz „Jasia i Małgosię” w wykonaniu „ZuHaTeBa”. Cały biwak odbywał się pod troskliwą opieką instruktorów Szczepu (dh Doroty, dh Aurelii, dh Dominiki i dh Wojtka).

W naszej galerii można zobaczyć relacje z biwaku zuchowego (cz. 1, cz. 2, cz. 3) oraz wycieczki do Kórnika.
2011-02-03
Zuchowe ferie
Zuchowe ferie

Plejady i Nieboraki czyli nasze Gromady Zuchowe podczas tegorocznych ferii zimowych nie miały prawa się nudzić. Codziennie odbywały się tematyczne zbiórki zarówno w terenie jak i w Kręgowej harcówce. Klubowy fotoreporter towarzyszył najmłodszym mieszkańcom Łazarza podczas ich wycieczki na Stare Miasto oraz zajęć sportowych na lodowisku Bogdanka oraz podpatrzył zbiórkę w harcówce. Efekty do obejrzenia w galerii. Zapraszamy!

Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt