Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...w Jubileuszowym sezonie 2020/2021.
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2009/2010 - Luty
2010-02-25
Koncert "Łazarskiego Kręgu"
Koncert

Zespół Artystyczny Łazarski Krąg kierowany przez panią Lidię Domichowską wystąpił na czwartkowym spotkaniu Klubu Seniora Bamberka. Koncert poprzedziło krótkie wspomnienie o zmarłej kilka dni wcześniej pani Tomirze Brzusce, która przez wiele lat prowadziła siostrzany zespół - „Poezję i Muzykę”. Relacja ze spotkania w naszej galerii.

2010-02-22
Podsumowanie minionego roku
Podsumowanie minionego roku

Komisja Społeczno-kulturalna Rady Osiedla na posiedzeniu w dniu 17 lutego pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie kierownika Klubu Krąg z działalności placówki w roku 2009. Stanowisko Komisji zostało przedstawione na zebraniu plenarnym Rady Osiedla, które odbyło się 22 lutego. W galerii video można zapoznać się z wypowiedziami Przewodniczącego Komisji pana Kazimierza Rafalika oraz Przewodniczącego Rady Osiedla pana Jerzego Babiaka na temat działalności Klubu i całego Osiedla Łazarz.

2010-02-22
Zmarła Tomira Brzuska
Zmarła Tomira Brzuska

W dniu 22 lutego 2010 roku zmarła Tomira Brzuska założyciel i wieloletni kierownik zespołu artystycznego „Poezja i Muzyka”. Pani Tomira od 1987 roku związana z Klubem Krąg. Wieloletni członek Zarządu Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr oraz członek sekcji fotograficznej Klubu Krąg. W 1993 roku z okazji 10-lecia sekcji fotograficznej wraz z przyjaciółmi przygotowała program „Foto show”, który nieoczekiwanie zaowocował powstaniem zespołu „Poezja i Muzyka”. Wielka aktywność i twórczy zapał artystki zaowocował kilkunastoma przygotowanymi programami, setkami przedstawień oraz wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Przez wiele lat scenicznym partnerem pani Tomiry był Zbisław Lenart z którym tworzyła wielce udany duet wokalny. Tomira Brzuska była także aktywnym członkiem Klubu Seniora „Bamberka” w zarządzie którego, pełniła funkcje sekretarza.

W maju 2007 roku Klub Krąg zorganizował benefis pani Tomiry Brzuski, który zakończył działalność estradową artystki.

2010-02-20
"Morska opowieść"

Na pierwszą tegoroczną Magiczną Sobotę zaprosiliśmy dzieci (i... rodziców) w dniu 20 lutego. Tego dnia gościliśmy w Kręgu zaprzyjaźniony z nami Teatr „Krokodyl”, który zaprezentował widowisko „Morska opowieść”. Najmłodsi mieszkańcy Łazarza nie zawiedli i blisko dwustuosobowa (!) widownia miała okazję podziwiać kunszt występujących aktorów (Magdalena Śledziejowska i Tadeusz Falana).

Jak dzieci i rodzice bawili się podczas przedstawienia można zobaczyć zarówno na filmowej jak i fotograficznej (cz.1,cz.2, cz.3) relacji z Magicznej Soboty. Już teraz zapraszamy na kolejną Magiczną Sobotę, która odbędzie się w dniu 27 marca.

2010-02-20
Promykowe podziękowanie
Promykowe podziękowanie

W sobotę 20 lutego w Klubie Krąg Prezes Fundacji „Promyk słońca” pan Jacek Kołodziejski wręczał nagrody i wyróżnienia podczas spotkania podsumowującego ubiegłoroczną działalność fundacji. Wśród uhonorowanych osób znaleźli się pan Kazimierz Rafalik i Janusz Heller. Fotograficzna relacja z uroczystości w galerii. Zapraszamy.

2010-02-20
66. rocznica śmierci hm. Floriana Marciniaka
66. rocznica śmierci hm. Floriana Marciniaka

20 lutego na terenie Muzeum Fortu VII w Poznaniu wielkopolscy harcerze uczcili pamięć 66. rocznicy śmierci hm. Floriana Marciniaka, pierwszego Naczelnika Szarych Szeregów oraz grupy 23 wielkopolskich instruktorów zamordowanych w obozie koncentracyjnym Gross-Rossen w lutym 1944 roku. Harcerze - seniorzy, poczty sztandarowe oraz przedstawiciele wielkopolskich hufców oraz drużyn wysłuchali okolicznościowych gawęd oraz Harcerskiego Apelu Pamięci. Specjalny Rozkaz Komendanta Chorągwi Wielkopolskiej, w którym zainaugurowano obchody 100 - lecia harcerstwa odczytała hm. Beata Owczarzak. Ks. hm. Paweł Kujawa - kapelan Chorągwi Wielkopolskiej odmówił modlitwę za duszę zmarłych. Ostatnim punktem uroczystości było odczytanie wyników 2 Harcerskiej Gry Miejskiej "Biała Róża - Akcja Florian" zorganizowanej przez łazarskich harcerzy z 100 Poznańskiej Drużyny Harcerzy im. gen. S. Maczka. Gra nawiązywała do mało znanego epizodu z historii Szarych Szeregów tj planu akcji o kryptonimie "Biała Róża", która powstała na potrzeby odbicia Marciniaka z celi 66 w Forcie VII. W grupie instruktorów zaangażowanych w "Białą Różę" był legendarny Tadeusz Zawadzki ("Zośka"). Relacja z gry terenowej oraz z przebiegu uroczystości rocznicowych w reportażu fotograficznym dh Grzegorza Maciejewskiego znajdującym się w naszej galerii.

2010-02-17
Łukasz Wierzbicki w Kręgu
Łukasz Wierzbicki w Kręgu

Od kilku tygodni do Klubu Osiedlowego Krąg zapraszani są goście portalu lazarz.pl na spotkania z internautami. W środowe popołudnie odbył się kolejny, już trzeci czat, którego bohaterem był Łukasz Wierzbicki - autor książek poświęconych Kazimierzowi Nowakowi, który w latach 1931-1936 samotnie przemierzył Afrykę, a pod koniec swojego życia mieszkał na Łazarzu, przy ulicy Lodowej. Po zakończeniu rozmowy z internautami nasz gość udał się do klubowej harcówki na spotkanie z zuchami ze Szczepu "Łazarz", aby zainspirować dzieci osobą wielkiego podróżnika. Relacja z czatu na portalu lazarz.pl, a fotograficzna relacja ze spotkania z Łukaszem Wierzbickim w naszej galerii.

2010-02-11
Bamberkowe ostatki
Bamberkowe ostatki

Najwytrwalej podczas tegorocznego karnawału bawili się seniorzy z klubowej "Bamberki". Ostatnią okazją do miłych harców na parkiecie był tradycyjny "tłusty czwartek". A ponieważ każdy poznaniak wie, co powiedział ów przysłowiowy Bartek o usmażonych pączkach przez panią Bartkową to... rzecz jasna nie mogło zabraknąć i tych słodyczy. Ale przede wszystkim wszyscy goście klubowego "tłustego czwartku" dobrze się bawili przy muzyce Zespołu wokalno-instrumentalnego „Remis”. Dodatkową atrakcją wieczoru był konkurs na najładniejszy strój karnawałowy. Pomysłowych a czasami zabawnych kostiumów nie zabrakło!

2010-02-10
Jerzy Babiak na bis
Jerzy Babiak na bis

Niedokończony z powodów technicznych czat portalu lazarz.pl z Jerzym Babiakiem po niezbędnych modyfikacjach programowych był kontynuowany w środę 10 lutego. Godzinna dyskusja podobnie jak ta odbyta tydzień wcześniej cieszyła się sporym zainteresowaniem i przebiegła bez problemów technicznych. Nie zabrakło pytań dotyczących działalności spółdzielczego osiedla jak i naszego Klubu.

2010-02-09
Balik u Pani Małgosi
Balik u Pani Małgosi

Do udziału w baliku karnawałowym najmłodszych mieszkańców osiedla zaprosił we wtorek 9 lutego Klub Krąg. Tego dnia w naszym domu kultury zaroiło się od księżniczek, dzielnych strażaków, policjantów i rycerzy! Wtorkowa zabawa odbyła się w ramach cotygodniowych spotkań „Bajkowego Kręgu”, czyli zajęć mini przedszkola artystycznego. Balik przygotowała i poprowadziła Małgorzata Pańczak, od siedemnastu lat prowadząca w naszym klubie zajęcia dla przedszkolaków.

Rozmowa z panią Małgosią oraz filmowa i fotograficzna cz.1 i cz.2 relacja z karnawałowego baliku w naszej galerii.

2010-02-03
Na czacie z Jerzym Babiakiem
Na czacie z Jerzym Babiakiem

Korzystając z gościny Klubu Osiedlowego Krąg portal lazarz.pl przeprowadził pierwszy z mających się odbywać cyklicznie czatów. [Czat, chat (z ang. chat – rozmowa), to rodzaj internetowej pogawędki będącej jedną podstawowych form komunikacji internetowej.] Pierwszym gościem portalu był pan Jerzy Babiak wieloletni przewodniczący Rady Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald", w roku 1990 członek Grunwaldzkiego Komitetu Obywatelskiego, w latach 1990-94 Radny I kadencji Rady Miasta Poznania, obecnie członek Stowarzyszenia "My Poznaniacy" . Nieoczekiwanie zainteresowanie czatem przerosło organizatorów! Po dwudziestu kilku minutach z powodu przeciążenia bazy danych odmówił posłuszeństwa serwer (liczba połączeń przekroczyła 2000!). Rozmowa z panem Jerzym Babiakiem zostanie powtórzona w środę 10.02. Zapis rozmowy z gościem portalu znajdą państwo na stronie lazarz.pl.

2010-02-03
Lazarz.pl w realu
Lazarz.pl w realu

Łazarski portal internetowy lazarz.pl na dobre zadomowił się w naszych domach. Wystarczy komputer i połączenie internetowe. Czasami e-mail lub czat nie wystarcza. Ta sytuacja się zmienia i będzie możliwy kontakt z portalem w realu. Od środy 3 lutego (w godz. 17:00-18:00) redaktor Janusz Ludwiczak będzie spotykał się z mieszkańcami Łazarza na cotygodniowych dyżurach w Klubie Osiedlowym Krąg przy ulicy Dmowskiego 37. Więcej informacji na stronach www.lazarz.pl. Serdecznie zapraszamy do Kręgu!

2010-02-02
O Dziennikarskich Koziołkach w Kręgu
O Dziennikarskich Koziołkach w Kręgu

Dziennikarskie Koziołki” są jedyną nagrodą przyznawaną ludziom mediów przez ich własne środowisko. Przyznaje je kapituła złożona z dotychczasowych laureatów oraz Zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej. Jest to także najbardziej prestiżowe wyróżnienie w środowisku wielkopolskich dziennikarzy. Miło nam donieść , iż posiedzenie kapituły odbyło się w Klubie Krąg a wśród jej szacownych członków znaleźli się Kazimierz Rafalik i Janusz Heller.

Laureatami tegorocznych „Dziennikarskich Koziołków” zostali: polonijna dziennikarka Zofia Czerniejewicz-Schroten z ukazującej się w Holandii „Sceny Polskiej” oraz Marcin Bajerowicz redaktor naczelny „Filantropa”. Ponadto certyfikat medialnej osobowości za rok 2009 otrzymali między innymi dziennikarze TVP Poznań Beata Mes, wydawca i prezenterka "Teleskopu" oraz Paweł Marciniak - prezenter programu "Studio Poznań". Natomiast „Teleskop” - sztandarowy program informacyjny TVP Poznań otrzymał prestiżowe wyróżnienie w kategorii "redakcja". Tytuł adept zawodu otrzymali studenci: Małgorzata Mielcarek i Damian Wilk. Honorowa nagroda dla seniora dziennikarstwa przypadła pani Marii StengertNa tym samym posiedzeniu Kapituła Konkursu Stowarzyszenia Dziennikarzy RP przyznała po raz pierwszy Nagrodę im. Zdzisława Beryta dla dziennikarza zajmującego się szeroko zakrojoną sferą kultury na łamach prasy, w radiu czy telewizji bądź w innych publikacjach pozamedialnych. Niedawno zmarły redaktor Zdzisław Beryt był legendą poznańskiego dziennikarstwa a przez dziesiątki lat w poznańskich mediach promował polską kulturę. Pierwszą Nagrodę im. Zdzisława Beryta otrzymał redaktor Marek Zaradniak z Głosu Wielkopolskiego.

Wszystkie nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone 22 lutego. Na zdjęciu obok Statuetka Poznańskich Koziołków autorstwa Kazimierza Rafalika.

Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt