Z głębokim żalem i smutkiem informujemy o śmierci Jurka Rogala, Człowieka Gór, a zarazem dobrego Przyjaciela Klubu Krąg   ***   Jerzy Rogal prezes zarządu Oddziału Poznańskiego PTTK, był współzałożycielem Klubu Górskiego „Grań”, a także założycielem i prezesem Klubu Turystycznego „Piechur”....
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2020/2021 - Luty
2021-02-28
Trening umysłu- reaktywacja!
Trening umysłu- reaktywacja!

Warsztaty treningu umysłu od lat cieszą się zasłużonym uznaniem łazarskich seniorów. Pomysłodawczyni i prowadzaca zajęcia psycholog Joanna Heller nie zapomniała o uczestnikach zajęć. Po krótkiej przerwie warsztaty zostały wznowione w wresji internetowej. Trening umysłu online ma ta bezpieczna zaletę,że ... każdy może w nich uczestniczyć ( tem razem lista rezerwowa jest niepotrzebna).

Trening umysłu to cykl bezpłatnych warsztatów rozwoju osobistego dla mieszkańców Łazarza w wieku 60+ od lat prowadzony w Klubie Krąg przez psychologa. Taka forma warsztatów  to doskonała okazja, aby poznać swoje mocne i nieco słabsze strony oraz dowiedzieć się jak rozwinąć czy poprawić sprawność umysłową. W trakcie zajęć realizowanych online można ćwiczyć pamięć, koncentrację, logiczne myślenie i kreatywność. Uczestnicy warsztatów po wysłuchaniu krótkiego wykładu otrzymują do wykonania specjalnie dla nich przygotowane zadania, które poprze zabae ćwiczą ich umiejętności poznawcze. Zapraszamy do udziału wszystkich chetnych (niezależnie od wieku) w zajęciach treningu umysłu na profilu klubowym facebookowym. Najbliższe spotkanie 5 marca o godz. 13:00. Czekamy na Was!

2021-02-26
Dziękując wolontariuszom!
Dziękując wolontariuszom!

Nie umilkły jeszcze echa odbytego w ostatnia niedzielę stycznia  29. Finału WOŚP, a Łazarski Sztab powoli podsumowuje swoje działania. Najlepiej je rozpocząć od podziekowań. Taka okazja nadarzyła sie w miniony piątek podczas pierwszego w tym roku publicznego koncertu w Klubie Krąg podczas, którego artysci z Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele zagrali specjalnie dla wolontariuszy kwestujących na terenie dzielnicy i Poznania oraz pracujących w sztabie. 

Łazarski Sztab WOŚP przy Klubie Krąg po raz 15 zagrał dla chorych dzieci. Nasz mały jubileusz został ukoronowany przekroczeniem kolejnej bariery. W tym roku 128 wolontariuszy zebrało 203.954,66 zł. Ofiarnym poznaniakom wyrażamy ogromna wdzięczność i szacunek. Slowa uznania należą się także wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i realizacji łazarskiego finału.

Dla nich właśnie został przygotowany koncert z udziałem Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry "Ukulele". PPNOU, to prawdziwi   – pasjonaci, których uwiodło charakterystyczne brzmienie i filigranowy rozmiar hawajskiej gitary, powszechnie znanej jako ukulele, lub po prostu uku. Zespół tworzy czwórka gości z Poznania,  z malutkimi instrumentami, które łamią niejedno damskie serce! Repertuar PPNOU to niezwykła „szafa grająca”, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Muzycy aranżują prawdziwe „perełki” światowej i polskiej muzyki rozrywkowej. I tu mała ciekawostka: nasi goście wystąpili podczas kilku  warszawskich finałów WOŚP. (tu: koncert na Placu Defilad podczas 26. Finału z 2018 roku)

Wierzymy, że piątkowy muzyczny upominek przygotowany przez Sztab Łazarz WOŚP i Klub Krąg sprawił przyjemność wszystkim wolontariuszom obecnym na koncercie. W naszej galerii kilka fotek z koncertu. 

2021-02-24
„Z Przyrodą Za Pan Brat”
„Z Przyrodą Za Pan Brat”

Zapraszamy do Kręgu (w realu!) na cykl międzypokoleniowych warsztatów edukacyjnych, o tematyce przyrodniczej. Na zajęciach będziemy poznawali polskie lasy, gatunki zwierząt i roślin w nich występujących. Porozmawiamy o Parkach Narodowych i  Parkach Krajobrazowych oraz o tym, jak ważny jest dla Nas kontakt z przyrodą.

Ważnym elementem klubowych spotkań międzypokoleniowych z cyklu „Z Przyrodą Za Pan Brat”, będzie edukacja ekologiczna i przyrodnicza. Podczas każdych zajęć warsztatowych, za pomocą zróżnicowanych form plastyczno-technicznych, „rodzinne zespoły” własnoręcznie stworzą, małe „dziełka” artystyczne, jak i praktyczne przedmioty, które pomogą w codziennym funkcjonowaniu naszych „leśnych braci". I tak powstaną karmniki, poidła, czy budki lęgowe dla ptaków…
Pierwsze, środowe zajęcia już za Nami. Jak wspólnie dzisiaj pracowaliśmy, a przy tym dobrze się bawiliśmy możecie podejrzeć w klubowej galerii. Do zobaczenia tym razem, nie na szlaku, czy w lesie, a w naszym łazarskim „Kręgu”! …

Na zajęcia „Z Przyrodą Za Pan Brat” zapraszamy w każdą środę godzinie 16:30. Warsztaty odbywają się w reżimie sanitarnych obostrzeń. Obowiązują zapisy mailowe: (e-mail: zapisy.klubkrag@gamil.com).  Liczba „rodzinnych zespołów” (miejsc) ograniczona!

2021-02-22
Dzień Myśli Braterskiej
Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej - święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie.

Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku.. Wybór daty padł na dzień 22 lutego - rocznicę urodzin założycieli skautingusir Roberta Baden Powella, Naczelnego Skauta Świata i jego żony Olave Baden-Powell Naczelnej Skautki Świata. Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. 

Nasi harcerze ze Szczepu ZHP Gromad Zuchowych, Drużyn Harcerskich i Wędrowniczych "Łazarz" uczczą ten dzień okolicznośćiowym ogniskiem, które odbędzie się w dniu 6 marca, na terenie Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom-Wola. W imieniu instruktorów naszego łazarskiego szczepu serdecznie  zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

Wszystkim zuchom i harcerzom życzymy w ten wyjątkowy dzień dużo radości, wspaniałych przyjaźni i wielkich przygód!

2021-02-22
Rada Osiedla podsumowała i ... oceniła!
Rada Osiedla podsumowała i ... oceniła!

W Klubie Osiedlowym Krąg,  w poniedziałek 22  lutego na  plenarnym posiedzeniu zebrała się Rada Osiedla "Łazarz" SM "Grunwald" (zob. porządek obrad) 

Radni na poniedziałkowym posiedzeniu zapoznali się ze  złożonym przez kierownictwo Osiedla sprawozdaniem rzeczowo – finansowym za rok 2020r,  pozytymnie opiniują pracę Administracji  i Klubu Krąg. Rada Osiedla podjęła także uchwały dotyczące min. zatwierdzenie zmian w planie gospodarczo -  finansowym Osiedla na rok 2021.

2021-02-19
Zaprzęgiem dla WOŚP!
Zaprzęgiem dla WOŚP!

Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka powoli żegna się z zimą! Na szlaku topnieje śnieg, lód pęka na stawach, zamarzniętych kałużach, gdzieniegdzie można zauważyć pierwsze oznaki wiosny. Rano jednak powietrze jeszcze mroźne, temperatura waha się koło zera. To nadal odpowiednie warunki do uruchomienia psiego zaprzęgu. Właśnie w takiej aurze udało zrealizować się wylicytowany przejazd w ramach łazarskiego finału WOŚP. Przypomnijmy Pani Alicja wraz ze swoim synem zwyciężyła w zaciekłej rywalizacji podczas licytacji!  Dzięki temu wspólnie wsparli szczytny cel a przy okazji przeżyli razem wspaniałą przygodę. Zobaczcie sami… tutaj.

2021-02-18
Trener senioralny zaprasza!
Trener senioralny zaprasza!
Drodzy łazarscy Seniorzy! Według wszelkich znaków na "ziemi i niebie", od 1 marca, będziemy mogli, a ... przynajmniej mamy taką nadzieję (!), zainaugurować dedykowane dla Państwa zajęcia fitnesowe i rekreacyjne na terenie Klubu Krąg w ramach projektu "Trener Senioralny".
 
Fundacja na rzecz AWF zdecydowanie zwyciężając w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2021, otrzymała 15 lutego 2021 roku od Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania do realizacji program Trener Senioralny. Program, w którym nasza placówka, od  kilku lat ma przyjemność uczestniczyć. Na początek ruszają treningi plenerowe oraz zajęcia na pływalniach. Ale można już zarezerwować sobie miejsce na pozostałe zajęcia! 
My, ze swej strony zapraszamy do Kregu już od pierwszego marca do udziału w poniedziałkowych zajęciach: "Zdrowy kręgoslup" (godz. 13:00) i "Zumba Gold" (godz. 13:00). Nasza ekipa instruktorska jest już gotowa i nie może się doczekać spotkania z Wami! 
Zapisy na zajęcia wyłącznie telefoniczne (nr 791874022). Dla osób, które nie brały jeszcze udziału w projekcie: wtorek 23.02 od godz. 10:00 do 12:00, a dla pozostałych: w czwartek 25.02 od godz. 10:00 do 12:00.  Więcej informacji oraz pełny grafik znajdziecie Państwo tu:  Do zobaczenia już niebawem! Zapraszamy!
 
2021-02-13
"Jaka to melodia w... Kręgu!" (niestety 10 lat temu...)

Koronawirus za oknami, a my bardzo refleksyjnie wspominamy nasz klub sprzed dziesięciu lat... Tym razem wracamy wspomnieniami do jednej z ciekawszych klubowych przygód, w całej jego 40-letniej historii, czyli naszym wkładem w telewizyjną rozrywkę!

W sobotę 12.02. 2011 roku, Klub Krąg był gospodarzem poznańskich eliminacji do popularnego programu TVP "Jaka to melodia" (!). Do Kręgu przyszło prawie dwieście osób miłośników polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Naszymi gośćmi byli mieszkańcy nie tylko Wielkopolski ale i innych regionów zachodniej i północnej Polski. Zapraszamy do obejrzenia  clipu video i galerii foto.

Epilog! Podczas eliminacji do "Jaka to melodia"... Nie mogliśmy pozostać bierni wobec tego wyzwania. Męska cześć załogi klubowej widząc mikry udział przedstawicieli Poznania, w akcie wielkiej desperacji postanowiła stanąć w konkursowe szranki (numery 199 i 200 na castingowej liście). Końcowe rezultaty okazały się zaskakujące zwłaszcza dla nich samych :-). Zostaliśmy zaproszeni do programu!

I dotej pory nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, dlaczego z tego zaproszenia nie skorzystaliśmy :-(

2021-02-12
"Rok Metalowego Bawołu"

Zwykle z okazji chińskiego nowego roku w Klubie Osiedlowym "Krąg" na zaproszenie Stowarzyszenia Radiestetów gościł astrolog, mistrz feng shui, kulturoznawca i filozof Jacek Kryg, który opowiadał o przepowiedniach na nadchodzący rok opracowanych przez chińskich astrologów. Niestety, z powodu pandemii w tym roku spotkanie nie mogło się odbyć.

Według chińskiego kalendarza księżycowego nowy rok rozpoczął się 12 lutego i będzie trwał do 31 stycznia 2022 roku przez 355 dni. W astrologii chińskiej każdy rok ma przypisane jedno z 12 zodiakalnych zwierząt i jeden z pięciu żywiołów. Obecny rok jest Rokiem Metalowego Bawołu.

Naturalnym żywiołem Bawołu jest ziemia, ale obecny żywioł – metal – pozostaje z nim w pewnej harmonii, co pozwala mieć nadzieję na uniknięcie wielkich wstrząsów towarzyszącym sprzecznym żywiołom. Bawół oznacza siłę, pracowitość oraz ciężką pracę. Symbolizuje także lojalność, determinację, pewność siebie i dyscyplinę. Właśnie te cechy będą przynosiły najwięcej korzyści. Cokolwiek więc planujesz na przyszłość, pamiętaj, że osoby leniwe, i egoistyczne niewiele w 2021 roku mają szansę osiągnąć!

Więcej o tradycyjnym (niedoszłym)Kregowym  spotkaniu z Jackiem Krygiem i chińskim Nowym Roku, zanajdziecie państwo u naszych Przyjaciól z portalu lazarz.pl.

2021-02-08
COVID 19. Jak przebiega szczepienie?
COVID 19. Jak przebiega szczepienie?

W tej chwili trwają szczepienia i zapisy na szczepienia dla osób w wieku 70+. W związku z wieloma pytaniami na temat przebiegu szczepienia, zapytaliśmy o wyjaśnienia lekarzy z Centrum Inicjatyw Senioralnych. Poniżej opis procesu szczepiennego uzyskany od poznańskich specjalistów. 

„Szczepionka podawana jest domięśniowo, w ramię. Nie trzeba w żaden sposób przygotowywać do zabiegu. Na miejscu, przed samym szczepieniem lekarz zbada pacjenta, czy może zostać zaszczepiony. Po szczepieniu konieczna będzie 15-minutowa obserwacja pod kątem ewentualnego wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP). Jeśli pacjent otrzyma szczepionkę, która wymaga podania drugiej dawki, na termin drugiego szczepienia należy umówić się od razu w punkcie szczepień, w którym podano pierwszą dawkę.”

I jeszcze kolejna ważna informacja dotycząca: terminu ważności e-skierowania. Wszystkie e-skierowania na szczepienie są ważne przez 90 dni. Jeśli pacjent nie posiada numeru PESEL lub minął termin ważności pierwszego e-skierowania, o wystawienie kolejnego e-skierowania można poprosić lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Informacje na temat szczepień oraz dodatkowe materiały całodobowa infolinia uruchomiona przez Ministerstwo Zdrowia: 989. W razie pytań i wątpliwości dotyczących szczepień w Poznaniu można również kontaktować się z Centrum Inicjatyw Senioralnych: tel. 61 847 21 11 oraz 61 842 35 09 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00).

O najważniejszych informacjach dotyczących szczepień pisaliśmy na naszej stronie 28 stycznia. Podaliśmy wówczas Państwu min. dokładne informacje o sposobach rejestracji (wybrany punkt szczepień, SMS,  infolinię, rejestrację elektroniczną.

2021-02-07
Gimnastyka on-line!
Gimnastyka on-line!

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, iż w ramach projektu „Trener Senioralny” realizowanego przez Fundacje na rzecz AWF zostały wznowione na  Facebooku internetowe zajęcia dla grupy „sześćdziesiąt plus”, które  prowadzą instruktorzy z grupy Marsz po Zdrowie.

Trener Senioralny zaprasza na swój fanpage na Facebooku seniorów do udziału w poniedziałkowych zajęciach: „Zdrowy kręgosłup” (godz. 09.00.)  oraz „Gimnastyka 60+” (godz. 10.00.) W chwili obecnej trwają intensywne prace przygotowawcze do nowej edycji zajęć w Kręgu (i nie tylko w nim!). Zajęcia rozpoczną się nie wcześniej niż od pierwszego marca, oczywiście w zakresie możliwym do realizacji zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami w związku pandemią COVID19. Zapraszamy do śledzenia naszej strony gdzie pojawiać będą się bieżące informacje oraz jak zawsze do obserwowania naszego fanpage na fb.

Mamy nadzieję, że w tym roku uda się zrealizować wszystkie zaplanowane działania. Życząc zdrowia pozdrawiamy, intensywnie  pracując dla Państwa.

Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt