Wystawą "Kojarzę te twarze. vol. 2." w ramach 5.Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki w Galerii Krąg w sobotę 17 .10. oficjalnie został zainaugurowany jubileuszowy sezon kulturalny 2020-2021!   ***   Serdecznie witamy w "Wirtualnym Kręgu"- na stronach Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald"
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2011/2012 - Grudzień
2011-12-29
Wieści z łazarskiego sztabu…
Wieści z łazarskiego sztabu…

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Klubie Krąg stroi od dawna swoje instrumenty! Święta świętami a identyfikatory na XX finał produkować trzeba:)) sztab w akcji... (patrz miniaturka!) Pozdrawiamy(!!!) i zapraszamy do wspólnego grania! :dd Pozostało 13 dni! 

W zeszłym roku sukcesem naszego sztbu okazała się loteria fantowa. Aby ją zorganizować i w tym roku potrzebujemy fantów i gadzetów np: długopisów, kalendarzy, breloczków itp. mogą być to reklamówki firm. Chętnie umieścimy loga firm na naszych stronach stronie i podczas finału w Kręgu!.

Wszystkich którzy mogą nam pomóc prosimy o kontakt. Pozdrawiamy i do zobaczenia w Nowym Roku na XX finale WOŚP!

Z ostaniej chwili...
Identyfikatory: "zahologramowane", "zalaminowane " szczęśliwe wróciły z Warszawy! WOŚP-owi Wolontariusze szykujcie się! :DDD
2011-12-25
Nasze życzenia…
Nasze życzenia…

Podczas IV Łazarskiego Spotkania Opłatkowego w Klubie Krąg red. Janusz Ludwiczak zebrał życzenia świąteczne od kilku obecnych na wigililnym spotkaniu osób. Za pośrednictwem portalu lazarz.pl z dobrym słowem na święta Bożego Narodzenia dzielą się: ks. prałat Eugeniusz Antkowiak - proboszcz Parafii Matki Boskiej Bolesnej, pani Maria Łazarz - przewodnicząca zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz, pan Jerzy Babiak - przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" SM Grunwald oraz kierownik naszego klubu Janusz Heller. Film wideo z życzeniami do obejrzenia stronach portalu jak i na kanale you tube.

Wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku życzą
Mieszkańcom naszego Osiedla

Rada i Kierownictwo Osiedla Łazarz
oraz Klub Krąg SM „Grunwald”

2011-12-19
Teatr Nie Do Zdarcia

We wrześniu z inicjatywy Andrzeja Krajny (na codzień studenta PP) powstał młodzieżowy „Teatr Na Jedną Noc” (pierwotna nazwa Teatr na Ratunek). Zespół zadebiutował 15 października przedstawieniem „Kawałki żeńskie, męskie i nijakie”. Od tego czasu teatr z sukcesem wystąpił kilkakrotnie na naszej klubowej scenie, a przed paroma dniami wziął udział w Grudniowym Akademickim Przeglądzie Artystycznym (GAPA). W grudniu po uwzglednieniu różnic programowych w zespole nastąpił podział, który zaowocował powataniem odrębnej grupy, która ostatecznie przyjęła nazwę „Teatru Nie Do Zdarcia”. Nowy teatr kierowany przez Andrzeja Krajnę ma siedzibę w Kręgu. Pozostali artyści pod wodzą Witolda Kobyłki opuścili nasz klub, zachowujac dotychczasową nazwę.

Młodym aktorom z „Teatru Na Jedną Noc” i „Teatru Nie Do Zdarcia” życzymy powodzenia!
2011-12-17
Przygotowanie do polskiej wigilii
Przygotowanie do polskiej wigilii

Wolontariusze z Klubu Pogromcy Nudy oraz członkowie Klubu Nastolatków „Za Kręgiem” zaprosili studentów z kilku europejskich i afrykańskich krajów na wspólne przedwigilijne spotkanie. Nasi goście pod kierunkiem łazarskiej młodzieży przeszli przyspieszony kurs przygotowań do polskiej tradycyjnej wigilii. Wspólnymi siłami przygotowano pierogi i barszcz oraz ozdoby choinkowe.

Fotograficzna relacja z tego sympatycznego spotkania w naszej galerii.
2011-12-16
Święta tuż, tuż, czyli dzielimy się opłatkiem
Święta tuż, tuż, czyli dzielimy się opłatkiem

Druga połowa grudnia upływa w Kręgu w przedświątecznej atmosferze na organizowaniu spotkań opłatkowych. Przy choince spotkali się nasi klubowi turyści z Piechura i Grani oraz Klubu Radiestetów, a także seniorzy z MPK (galeria). Instruktorzy i harcerze ze Szczepu Łazarz oraz członkowie Kręgu Poznańskiej Czarnej Trzynastki (galeria) spotkali się na harcerskich opłatkach. Gwiazdorek zawitał także do najmłodszych uczestników zajęć w Klubie Krąg-dzieci z Bajkowego Kręgu i najmłodszej grupy tanecznej (galeria).

2011-12-15
IV Łazarskie spotkanie opłatkowe
IV Łazarskie spotkanie opłatkowe

Z licznych spotkań wigilijnych organizowanych w Klubie w okresie przedświątecznym najbardziej uroczyste i pachnące prawdziwymi świętami jest „Łazarskie spotkanie opłatkowe”, wyrosłe z bamberkowej tradycji. Podczas tych spotkań gościmy w „Kręgu” nie tylko łazarskich seniorów, ale i przedstawicieli całej rodziny klubowej. Tegoroczne „Łazarskie spotkanie opłatkowe” odbyło się z udziałem księdza prałata Eugeniusza Antkowiaka, proboszcza MBB oraz przewodniczącej Zarządu Rady Osiedla „Świętego Łazarza” pani Marii Łazarz, a także członków Rady i Kierownictwa Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald” z panem Jerzym Babiakiem i panem Józefem Żeleńskim na czele. Według zgodnej opinii naszych gości to spotkanie opłatkowe w swoim w klimacie i duchowym wymiarze było najbardziej zbliżone do tradycyjnej domowej polskiej wigilii. Były życzenia świąteczne, potrawy wigilijne i prezenty. Potwierdzeniem bożonarodzeniowej miłej atmosfery mogą być nasze fotograficzne impresje oraz krótki film wideo.

2011-12-13
Teatr Na Jedną Noc wystąpił w Warszawie
Teatr Na Jedną Noc  wystąpił w Warszawie

Teatr Na Jedną Noc wystąpił ze spektaklem "Kawałki, męskie, żeńskie i nijakie" w Warszawie na deskach Teatru Współczesnego podczas Grudniowego Akademickiego Przeglądu Artystycznego (GAPA). Przegląd organizowany jest przez Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej. Pierwszy odbył się odbył się w 2003 roku i cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów, co skłoniło organizatorów do zrealizowania następnych edycji tego konkursu. Z roku na rok liczba kategorii sukcesywnie wzrasta. tegoroczne zmagania młodych artystów oceniało jury której przewodniczył rektor Akademii Teatralnej prof. Andrzej Strzelecki.

2011-12-13
"Medialna Dziesiątka Wielkopolski"

„Dla opinii publicznej jest niezmiernie ważnym, by osoby z którymi rozmawiają dziennikarze, firmy czy urzędy, do których się zwracają, były życzliwe i skłonne do współpracy, bo to  budzi też  szacunek  odbiorców  wiadomości"
„Frag. regulaminu Medialnej 10. Wielopolski”

We wtorek 13 grudnia w Klubie Krąg zostały wręczone statuetki i dyplomy laureatom piątego wydania konkursu "Medialna Dziesiątka Wielkopolski", zorganizowanego przez Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennkarzy RP i Klub Krąg

Tytułem „Przyjazny mediom” za rok 2011 wyróźnieni zostali:
Józef Dworakowski – prezes KlS "Unia" Leszno
Tomasz Dymaczewski – rzecznik prasowy Wyższej szkoły umiejetności Społecznych w Poznaniu
Iwona Gajdzińska – rzecznik prasowy MPK Poznań Sp. z o.o.
Arkadiusz Kasprzak - wiceprezes zarządu KKS Lech Poznań S.A. 
Roman Krzywiński – kierownik techniczny Osiedla Piastowskiego SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu
Izabela Łukomska – Pyżalska - "Warta" Poznań
Przemysław Piwecki – rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Poznaniu
Jerzy Rybarczyk – antykwarysta
Cyryla Staszewska – rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu
Robert Werle – prezes Automobilklubu Wielkopolski

Imprezę prowadził Ryszard Sławiński, prezes Oddziału Wielkopolskiego SDRP. Artystyczną okrasą gali zapewniły dwa duety: poetycko - muzyczny (Aliny i Krzysztofa Galas) i akordeonowy ("Bayan Brothers" - finalista drugiej edycji programu "Mam Talent").

Zapraszamu do naszych galerii: foto (cz.1 i cz.2) i wideo.
2011-12-11
Zdobywamy zamki Wielkopolski
Zdobywamy zamki Wielkopolski

W niedzielę 11 grudnia zakończył się cykl całorocznych wycieczek Klubu Górskiego „Grań” „Zdobywamy zamki Wielkopolski”

„Graniowcy” interesują się nie tylko polskimi i zagranicznymi górami, wyruszają również na szlaki nizinne zwłaszcza rodzinnej Wielkopolski. Do kalendarza łazarskich górali na stałe wpisane zostały cykle wielkoplskich wycieczek takich jak: „Zdobywamy góry Wielkopolski”, „Parki Krajobrazowe Wielkopolski”, „Śladami cystersów w Wielkopolsce”, „Piła – Poznań na piechotę”, „Szukamy zapomnianych miejsc”, „Pieszy pierścień Poznania”, „Z biegiem Warty do Poznania”, „Wartą do ujścia”, „Wielkopolski Park Narodowy - cztery pory roku”, „Drewniana Wielkopolska”, a ostatnio „Wybitni Polacy w Wielkopolsce”.

W roku 2011 graniowcy zaprosili do udziału w dziesięciu wycieczkach w ramach cyklu: "Zdobywamy zamki Wielkopolski". Któż nie zna Zamku Królewskiego w Poznaniu czy Zamku Kórnickiego? A są przecież inne, mniej lub bardziej znane siedziby wielkopolskich rodów: Górków, Nałęczów, Opalińskich, Czartoryskich czy spolonizowanych Wedlów-Tuczyńskich do których zawedrowali turyści z Poznania.

Zapraszamy do foto galerii (cz.1, cz.2) i... do spotkania na turystycznym szlaku!
2011-12-08
Śpiewajmy razem
Śpiewajmy razem

Do wspólnego śpiewania piosenki biesiadnej oraz autorskich utworów Bogusława Duszyńskiego zaprosił Łazarskich seniorów Zespół Kabaretowy „Wiosenne Krokusiki”. Po spektaklu doszło do miłego spotkania seniora klubowego ruchu artystycznego pana Bogusława Duszyńskiego z aktorami studenckich teatrów związanych z Klubem Krąg. Twórca Krokusików wraz z członkami kabaretu udzielił na koniec „ojcowskiego” błogosławieństwa „Teatrowi Na Jedną Noc” i „Teatrowi Nie Do Zdarcia”. Zapraszamy do galerii (cz. 1 i cz. 2) oraz na przedstawienia wszystkich zespołów artystycznych Klubu Krąg.

2011-12-07
Pracowita jesień łazarskich harcerzy
Pracowita jesień łazarskich harcerzy

Za oknami brzydka jesienna pogoda, nie przeszkadza to jednak harcerzom w zabawie, szkoleniu i pracy metodycznej. O czym można się przekonać zaglądając do naszej fotograficznej. Najstarsi harcerze instruktorzy uczestniczyli w harcerskim biegu nocnym po Poznaniu. W listopadzie najmłodsi członkowie szczepu brali udział w Hufcowym Święcie Pieczonej Pyry oraz wyjechali na andrzejkowy biwak zuchowy do Wrześni, w trakcie którego odbyła się gra terenowa oraz zuchowe andrzejki. Dużym przeżyciem dla młodych adeptów braci skautowskiej była obietnica zuchowa złożona przez najmłodszych stażem członków gromad zuchowych.

Zbiórki to nie tylko czas zabawy ale też nauki czego dowodem mogą być zdjęcia z kursu pierwszej pomocy w której uczestniczyły łazarskie zuchy. Zapraszamy na fotograficzne relacje z innych zbiórek : andrzejkowej i mikołajkowej.

2011-12-03
Berliński Krąg
Berliński Krąg

Klub Krąg był współorganizatorem wyjazdu na tradycyjne Berlińskie Jarmarki Bożonarodzeniowe WEIHNACHTSMARKT. Co roku z końcem listopada, ulice i place w stolicy Niemiec kuszą turystów do odwiedzin, gdy swoją działalność rozpoczynają wystawcy na świątecznych jarmarkach. W Berlinie jest przynajmniej kilkanaście miejsc, gdzie duże jarmarki są czynne codziennie. W adwentowe weekendy ich liczba znacznie wzrasta. Wieczór to najlepsza pora by w pełni docenić ich urok. Ponad ulicami i placami zapalane są tysiące kolorowych światełek, stragany prześcigają się w świątecznych dekoracjach i jasnym oświetleniem podkreślają kolorystykę oferowanych towarów. Podczas naszej wycieczki był czas, by zwiedzić dwa z nich. A tam posilić się regionalnymi specjałami i wypić grzane wino tradycyjne wyroby czy zakupić pamiątki. W grudniową sobotę w drodze na jarmarki zobaczyliśmy i zwiedziliśmy najważniejsze obiekty stolicy Niemiec, w tym Bramę Brandenburską, Historyczny Reichstag, mieszczący obecnie parlament – Bundestag, Katedrę, Unter den  Linden, Potsdamer Platz Muzeum Pergamońskie.

Berlińskie reminiscencje do obejrzenia w naszej galerii.
Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt