Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...w Jubileuszowym sezonie 2020/2021.
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2009/2010 - Grudzień
2009-12-21
Światełko Betlejemskie
Światełko Betlejemskie

W piątek 18 grudnia po raz dziewiętnasty do Poznania dotarło Betlejemskie Światło Pokoju

Tego dnia łazarscy harcerze z 100 PDH im. gen. Stanisława Maczka asystowali komendantami Wielkopolskiej Chorągwi ZHP – hm Jarosławowi Rurze, podczas przekazania światełka marszałkowi woj. wielkopolskiego Markowi Woźniakowi. W niedzielę 20 grudnia w kościele farnym podczas mszy świętej Światło z Groty Narodzenia Pańskiego zostało uroczyście przekazane wielkopolskim harcerzom. Z fary brać harcerska przeniosła światełka na Stary Rynek gdzie łazarskie „Maczki” wręczyły światełko prezydentowi R. Grobelnemu oraz poznaniakom odwiedzającym Betlejem Poznańskie. Zapraszamy do naszej galerii na foto reportaż autorstwa hm. Grzegorza Maciejewskiego , drużynowego 100 pdh (cz.1, cz.2).

Niech Betlejemskie Światło Pokoju symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei
- stanie na naszych wigilijnych stołach..

Wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku
życzą
Mieszkańcom naszego Osiedla

Rada i Kierownictwo Osiedla Łazarz
oraz Klub Krąg SM „Grunwald”

2009-12-21
Święta tuż tuż, czyli dzielimy się opłatkiem
Święta tuż tuż, czyli dzielimy się opłatkiem

Druga połowa grudnia upływa w Kręgu w przedświątecznej atmosferze na organizowaniu spotkań opłatkowych. Przy choince spotkali się nasi klubowi turyści z Piechura (galeria) i Grani (galeri) oraz Radiesteci , a także seniorzy z MPK (galeria). Instruktorzy i harcerze ze Szczepu Łazarz (galeria) oraz członkowie Kręgu Poznańskiej Czarnej Trzynastki (galeria) spotkali się na harcerskich opłatkach. Gwiazdorek zawitał także do najmłodszych uczestników zajęć w Klubie Krąg-dzieci z Bajkowego Kręgu (galeria)

2009-12-17
Łazarskie Spotkanie Opłatkowe
Łazarskie Spotkanie Opłatkowe

Tegoroczne „Łazarskie spotkanie opłatkowe” odbyło się z udziałem księdza prałata Eugeniusza Antkowiaka, proboszcza MBB oraz radnej RM Poznania pani Lidii Dudziak, przewodniczącej Rady Osiedla „Świętego Łazarza” pani Ewy Garasz, a także członków Rady i Kierownictwa Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald” z Jerzym Babiakiem i Józefem Żeleńskim na czele. Nie zabrakło tego wieczora członków Klubu Seniora „Bamberka oraz przedstawicieli innych sekcji i kół Kręgu. Spośród wszystkich przedwigilijnych spotkań klubowych, ten właśnie opłatek jest swoim w klimacie najbardziej zbliżonym do tradycyjnej domowej polskiej wigilii. Są życzenia świąteczne, potrawy wigilijne i prezenty. W tym roku miłą niespodziankę sprawił ksiądz proboszcz wręczając uczestnikom spotkania kalendarze parafialne na rok 2010. Potwierdzeniem bożonarodzeniowej miłej atmosfery mogą być nasze fotograficzne impresje, (cz.1, cz.2, cz.3, cz.4) oraz krótki film wideo zrealizowany przez klubową Sekcję Dokumentacji Elektronicznej.

2009-12-12
I Gwiazdkowy Turniej Brydża o Puchar Klubu Krąg
I Gwiazdkowy Turniej Brydża o Puchar Klubu Krąg

W sobotę, 12 grudnia odbył się w „Kręgu” I Gwiazdkowy Turniej Brydżowy. Była to impreza adresowana do wszystkich miłośników brydża sportowego. W spotkaniu wzięło udział 48 uczestników. Impreza została przygotowana przez sekcję brydża sportowego przy Klubie Osiedlowym Krąg. Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary ufundowane przez nasz Klub. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej i fotograficznej z I gwiazdkowego Turnieju.

2009-12-09
Baletowy Krąg
Baletowy Krąg

Co wielu lat w każdy drugi czwartek miesiąca w naszym klubie odbywa się koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych z ulicy Głogowskiej. Jest to nie tylko rozrywka dla naszych seniorów z Bamberki, ale równie ważne są to ważne koncerty dla właściwego rozwoju przyszłych artystów a także możliwość przetestowania przed życzliwą publicznością. Grudniowy program przygotowała i zaprezentowała pani profesor Hanna Hypska-Fulczyńska.

Zapraszamy do naszej galerii video.
2009-12-07
Dobrze, że jesteś

Klub Osiedlowy Krąg nawiązał współpracę Fundacją „Dobrze, że jesteś”. Fundacja wspiera ludzi dotkniętych chorobą krwi i szpiku kostnego, motywuje rodziny do wzajemnej pomocy, po to, by z godnością stawić czoła chorobie, a kiedy to konieczne - śmierci. Wolontariuszy fundacji można spotkać na oddziałach onkologicznych i hematologicznych w sześciu miastach w Polsce: we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku Łodzi oraz w Poznaniu (Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. J. Strusia w Poznaniu Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu.

Przez trzy dni, od czwartku (03.12.) do soboty (05.12.) przedstawicielki fundacji „Dobrze, że jesteś” prowadziły rozmowy kwalifikacyjne z kandydatkami i kandydatami na wolontariuszy. Seria rozmów odbyła się w salach udostępnionych przez Klub Krąg.

W naszej galerii video wywiad z przedstawicielkami fundacji przeprowadzony przez Jana Kurka.
2009-12-07
Graniowa relacja z wycieczki mikołajkowej

Oto krótka relacja z niedzielnej wycieczki mikołajkowej na trasie Mokrz - Miały pod przewodnictwem Romka, który kluczył duktami leśnymi tak abyśmy na pewno nie zdążyli na wcześniejszy pociąg..

Na wycieczkę wyjechało 16 uczestników w tym dziewięciu facetów z ulubieńcem wszystkich 70 -cio latkiem Zbyszkiem. Z peronu w Mokrzu przeszliśmy na lewą stronę torów i po kilku kilometrach natrafiliśmy przy leśnej drodze na 2 stoły z ławkami i jak z tego nie skorzystać. Lidka z Romanem zastawili stół pysznymi wyrobami rzeźnickimi i chlebem przez siebie własnoręcznie upieczonym, który ze smalcem Elżbiety znikał równie szybko jak smaczna kaszanka. Po szampańskim toaście odśpiewaliśmy Romkowi 100 lat i ruszyliśmy na trasę. Pogoda nam sprzyjała, bo chociaż słońce zza chmur nie wyjrzało to i słaby deszczyk na krótkim odcinku trasy humorów nam nie był w stanie zepsuć. Gdy zaczynało się ściemniać wchodziliśmy już w opłotki wioski Miały...

2009-12-03
Śladami Mistrzów 2
Śladami Mistrzów 2

W czwartek, 3 grudnia zaprosiliśmy na wernisaż kolejnej wystawy plastycznej. „Śladami Mistrzów” to druga część cyklu, poświęconego wykonanym przez członków Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej kopiom dzieł wielkich twórców malarstwa. Tym razem towarzyszyliśmy autorom również przy przygotowywaniu ekspozycji (patrz: video). Zapraszamy także do naszej galerii fotograficznej gdzie prezentujemy prace, które znalazły się na wystawie oraz migawki z wernisażu (galeria cz.1, cz.2)

2009-12-01
O Kaukazie.. i nie tylko w Klubie Grań
O Kaukazie.. i nie tylko w Klubie Grań

We wtorek 1 grudnia 2009 Klub Górski „Grań” zamknął cykl oficjalnych spotkań klubowych w bieżącym roku. 489 spotkanie było też ostatnim w dotychczasowej, 40-letniej historii "Grani". Otworzyły je tradycyjnie komunikaty o imprezach organizowanych przez Klub, jak i przez inne zaprzyjaźnione organizacje. Podsumowano cykl wycieczek "Cztery pory roku w Wielkopolskim Parku Narodowym" a uczestnik wszystkich wycieczek w tym cyklu - kolega Marka otrzymał nagrodę książkową.

Po przerwie nastąpiło to, co graniowy lubią najbardziej: prelekcja i pokaz zdjęć. Tym razem gościem Klubu był Sławomir Lamparski. Przedstawił on zdjęcia z wyprawy na Kaukaz, która odbyła się w sierpniu 2004 roku. Oprócz wspaniałych zdjęć, ciekawe były opowiadania prelegenta o tym zapalnym regionie świata, o urzędniczych absurdach, korupcji i konieczności ciągłego "kombinowania”. Konkluzja prelegenta była jasna: Rosjanie to mili, serdeczni i gościnni ludzie. Ale władze mają..

Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt