Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...
AKTUALNOŚCI
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2010/2011 - Grudzień
2010-12-22
Światło betlejemskie
Światło betlejemskie

W niedzielę 19 grudnia po raz dwudziesty do Poznania dotarło Betlejemskie Światło Pokoju z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem, niesione harcerską sztafetą przez całą Polskę. Na Starym Rynku w Poznaniu zostało uroczyście przekazane Prezydentowi Miasta oraz mieszkańcom Poznania i wszystkim gościom.

Tego dnia łazarscy harcerze z 100 PDH im. gen. Stanisława Maczka asystowali komendantami Wielkopolskiej Chorągwi ZHP – hm Jarosławowi Rurze, podczas przekazania światełka.

O godzinie 16.00 w poznańskiej farze odprawiona została pod przewodnictwem metropolity poznańskiego, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego uroczysta msza św. w intencji miasta, przygotowana przez Komendę Chorągwi Wielkopolskiej ZHP.

Po mszy św. Betlejemskie Światło Pokoju brać harcerska przeniosła na Stary Rynek gdzie łazarskie „Maczki” wręczyły światełko prezydentowi Ryszardowi Grobelnemu oraz poznaniakom odwiedzającym Betlejem Poznańskie.

Betlejemskie Światło Pokoju, z Groty Narodzenia Chrystusa, przywożone jest do Europy przez skautów austriackich. W tym roku, 11 grudnia. kościele św. Jana Bosko w Wiedniu przedstawiciele organizacji skautowych z różnych krajów Europy uczestniczyli w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przejęli światło 12 grudnia od słowackich skautów, by powędrować z nim w sztafecie przez całą Polskę.

Tegoroczne przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi "Nieśmy światło pokoju".

Zapraszamy do naszej galerii na fotoreportaż autorstwa hm. Grzegorza Maciejewskiego, drużynowego 100 PDH.

Niech Betlejemskie Światło Pokoju symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei
- stanie na naszych wigilijnych stołach..

Wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku
życzą
Mieszkańcom naszego Osiedla

Rada i Kierownictwo Osiedla Łazarz
oraz Klub Krąg SM „Grunwald”

2010-12-18
Święta tuż, tuż, czyli dzielimy się opłatkiem
Święta tuż, tuż, czyli dzielimy się opłatkiem

Druga połowa grudnia upływa w Kręgu w przedświątecznej atmosferze na organizowaniu spotkań opłatkowych. Przy choince spotkali się nasi klubowi turyści z Piechura (galeria) i Grani (galeria) oraz Klubu Radiestetów , a także seniorzy z MPK (galeria). Instruktorzy i harcerze ze Szczepu Łazarz (galeria) oraz członkowie Kręgu Poznańskiej Czarnej Trzynastki (galeria) spotkali się na harcerskich opłatkach. Gwiazdorek zawitał także do najmłodszych uczestników zajęć w Klubie Krąg-dzieci z Bajkowego Kręgu (galeria)

2010-12-16
Łazarskie Spotkanie Opłatkowe
Łazarskie Spotkanie Opłatkowe

Z licznych spotkań wigilijnych organizowanych w Klubie w okresie przedświątecznym najbardziej uroczyste i pachnące prawdziwymi świętami jest „Łazarskie spotkanie opłatkowe” wyrosłe z bamberkowej tradycji. Podczas tych spotkań gościmy w „Kręgu” nie tylko łazarskich seniorów, ale i przedstawicieli całej rodziny klubowej. Tegoroczne „Łazarskie spotkanie opłatkowe” odbyło się z udziałem księdza prałata Eugeniusza Antkowiaka, proboszcza MBB oraz przewodniczącej Zarządu Rady Osiedla „Świętego Łazarza” pani Marii Łazarz, a także członków Rady i Kierownictwa Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald” z panem Jerzym Babiakiem i panem Józefem Żeleńskim na czele. Według zgodnej opinii naszych gości to spotkanie opłatkowe w swoim w klimacie i duchowym wymiarze było najbardziej zbliżone do tradycyjnej domowej polskiej wigilii. Były życzenia świąteczne, potrawy wigilijne i prezenty. Potwierdzeniem bożonarodzeniowej miłej atmosfery mogą być nasze fotograficzne impresje oraz krótki film wideo z życzeniami i świątecznym przesłaniem Księdza Proboszcza.

2010-12-10
W kręgu przyjaciół
W kręgu przyjaciół

... pod takim tytułem w czasopiśmie „Życie Dzielnicy” ukazał się wywiad z Januszem Hellerem - kierownikiem Klubu Krąg. Rozmowę przeprowadził redaktor Wojciech Błaszczyk. „Życie Dzielnicy” było patronem medialnym Jubileuszu XXX-lecia Klubu Osiedlowego Krąg.

Na zdjęciu J. Heller przed Kręgiem (źródło: Życie dzielnicy nr 8 grudzień 2010)

Zobacz wywiad (pdf)

2010-12-02
Lucyna Winkel śpiewa piosenki Edith Piaf
Lucyna Winkel śpiewa piosenki Edith Piaf

W czwartek 2 grudnia w Kręgu słuchaliśmy piosenek Edith Piaf, jednej z największych legend piosenki francuskiej, której popularność osiągnęła zenit w latach 40. i 50. i wykroczyła daleko poza granice kraju nad Sekwaną. Jej lekko chropawy głos oraz piosenki o miłości, samotności i rozpaczy poznał cały świat. Utwory przez nią śpiewane nagrywali później najwięksi, m.in. Louis Armstrong, Josephine Baker, Marlene Dietrich, Johnny Hallyday, Serge Gainsbourg, Liza Minnelli. Piosenki Piaf żyją do dziś...

Spektakl muzyczno- teatralny „Padam piosenki Edidh Piaf śpiewa Lucyna Winkel” oparty został na piosenkach oraz wątkach biografii artystki. Piosenki Piaf w polskiej wersji językowej zaśpiewała Lucyna Winkel - aktorka Teatru Muzycznego w Poznaniu - zarazem autorka scenariusza. Przy fortepianie zasiadł Jacek Fokt -autor aranżacji muzycznych. W programie nie mogło zabraknąć tak wielkich przebojów jak „Milord”, „Mon Dieu”, czy tytułowe „Padam”. Widowisko, które obejrzeliśmy w czwartkowy grudniowy wieczór nikogo nie pozostawiło obojętnym…. Dla nas to było także ponowne spotkanie z aktorką, której początki pracy artystycznej i zawodowej ściśle związane są z Klubem Krąg.

W naszych galeriach fotograficzna (cz. 1 i cz. 2) relacja z koncertu oraz piosenka Edith Piaf „Padam, padam” w wykonaniu Lucyny Winkel. Inne piosenki z koncertu do obejrzenia na naszym kanale na portalu  You Tube. Miłych wrażeń.

2010-12-02
Finał konkursu "Zielony Poznań" na Łazarzu
Finał konkursu

Już po raz drugi w Klubie Krąg miało miejsce rozstrzygnięcie łazarskiego finału „Zielonego Poznania”. Do konkursu zostało zgłoszonych 27 ogrodów 17 balkonów i 24 tereny zielone. Tym razem spektakularny sukces odniosła łazarska parafia. Teren przy parafii Matki Boskiej Bolesnej został bowiem najlepszym "zieleńcem" w Poznaniu. Inny sukces odnotowano w kategorii balkonowej: balkon przy ul. Śniadeckich 16/9 zajął trzecie miejsce w miejskim etapie konkursu. Podczas uroczystości przedstawicielki Rady Osiedla Świętego Łazarza: pani Ewa Garasz - przewodnicząca rady oraz pani Maria Łazarz - przewodnicząca zarządu wręczyły laureatom konkursy z upominki i nagrody. Po ogłoszeniu wyników „Zielonego Poznania” rozpoczął się spektakl „Padam” oparty na piosenkach oraz wątkach biografii Edith Piaf. Na zakończenie imprezy za pomyślność „Zielonego Poznania” i laureatów wzniesiono toast (oczywiście sokiem jabłkowym!).

Zapraszamy do naszej galerii foto (cz.1 i cz.2) i wideo.
Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt