Z głębokim żalem i smutkiem informujemy o śmierci naszych klubowych Przyjaciół: Pani Lidii Domichowskiej i Pana Jerzego Rogala oraz dh Pawła Napieralskiego   ***   Lidia Domichowska od prawie 35 lat była związana z naszym Klubem i jego amatorskimi zespołami artystycznymi.   ***   Jerzy Rogal, Człowiek Gór, prezes zarządu Oddziału Poznańskiego PTTK, był współzałożycielem Klubu Górskiego „Grań”, a także założycielem i prezesem Klubu Turystycznego „Piechur”....   ***   Paweł Napieralski - komendant grunwaldzkiego hufca ZHP, przewodniczący Komisji Historycznej Chorągwi Wielkopolskiej ZHP
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2020/2021 - Grudzień
2020-12-23
Święta Bożego Narodzenia, tuż,  tuż... 
Święta Bożego Narodzenia, tuż,  tuż... 

Kochani Klubowicze, Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Kręgu! Członkowie Klubu Bamberka, wiemy, że to był szalenie trudny rok. Trudny dla Nas Wszystkich. Jutro Wigilia... Święta Bożego Narodzenia, tuż,  tuż... 

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą z pewnością inne niż wszystkie. Zapadną trwale w naszej pamięci, także tej pokoleniowej!  Mamy jednak nadzieję, że ten czas wypełni się w Pańskich domach  ciepłem i spokojem. Na tyle na ile to możliwe bądźmy teraz razem, rozmawiajmy, wzruszajmy się i cieszmy magią Bożego Narodzenia.

Życzymy Państwu również, aby przyszły rok przyniósł przede wszystkim dużo zdrowia i szczęścia. Wierzymy mocno, że wszystko powróci do normalności i będziemy się mogli już wkrótce spotykać się w naszym Kręgu.

W tym szczególnym czasie nie zapominajmy też o tych, którzy spędzają te święta samotnie. Nie zapomnieliśmy i My! W połowie grudnia w Kręgu zawitały Gwiazdory, które przygotowały skromne paczuszki dla łazarskich seniorów, a nasi dzielni młodzi pomocnicy (harcerskie elfy!), chyżo wyruszyli roznosić upominki.

Naszym całym klubowym  serduchem i myślami byliśmy i jesteśmy z Wami!  W zdrowiu i pogodzie ducha spędźmy Boże Narodzenie. 

 

2020-12-19
Świąteczny Telefon Śerdeczności
Świąteczny Telefon Śerdeczności

W tegoroczne święta Miasto Poznań uruchomi specjalne dyżury telefoniczne - aby nikt z mieszkańców nie czuł się samotnie w tym wyjątkowym czasie. Wśród dyżurujących przy słuchawce będzie m.in. Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta.

W wigilię, pierwszy i drugi dzień świąt oraz sylwestra, w godz. 10.00-16.00 działać będzie telefon Centrum Inicjatyw Senioralnych (tel. 61 842 35 09) oraz Telefon Serdeczności (tel. 691 870 091).

Zastępca prezydenta Poznania będzie dyżurował w wigilię, pierwszy dzień świąt i w sylwestra w godz. 11.00-12.00. Ale przez cały czas w godzinach działania telefonów podrugiej stronie słuchawki na seniorów będą czekały osoby chętne do rozmowy. Będzie można zamienić kilka słów z kimś życzliwym, złożyć życzenia czy podzielić się refleksją.

2020-12-17
Rada Osiedla i Przyjaciele Łazarza
Rada Osiedla i Przyjaciele Łazarza

W Klubie Osiedlowym Krąg, na plenarnym posiedzeniu zebrała się Rada Osiedla „Łazarz” Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald” w Poznaniu. Tym razem ostatnie tegoroczne zebranie odbyło się w zgoła niecodziennych warunkach, aczkolwiek  w klimacie świątecznym...

W bezpiecznej odległości, w maseczkach i rękawiczkach, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności obradowali w czwartek 17 grudnia 2020 roku, członkowie Rady "Osiedla Łazarz". W zebraniu wzięli udział wszyscy członkowie Rady Osiedla oraz kierownictwo naszego osiedla. Nadal wiodącym tematem posiedzenia rady były problemy ekonomiczne związane z pandemią. Rozpatrzono kolejne wnioski o obniżkę stawek najmu lokali użytkowych na terenie Osiedla. Podczas zebrania przewodniczący RO, pan Wojciech Wośkowiak, wręczył pani prezes Izabelli Hermanowskiej, nagrodę Tytuł Przyjaciela Łazarza, która w tym została przyznana Poznańskiemu Stowarzyszeniu Pracy Twórczej. Na zakończenie posiedzenia, życzenia świąteczne i noworoczne członkom rady i kierownictwu osiedla złożyli Wojciech Wośkowiak i kierownik klubu Janusz Heller. Ten odstani wraz z cała załogą wystąpił w roli Gwiazdora, przekazując uczestnikom zebrania jubileuszowe upominku przygotowane z okazji 40 lecia Klubu Krąg. (Zdjęcia z posiedzenia RO w naszej galerii).

2020-12-15
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie"

Koncert "Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" -  był kolejnym wydarzeniem artystycznym realizowanym przez Klub Krąg w ramach projektu "Łazarska rychtownia kulturalna".  

Wiersze Edwarda Stachurylegendarnego poety do muzyki Romana Kołakowskiego wyśpiewała Dominika Dobrosielska. Młodej, ale niewątpliwie utalentowanej artystce towarzyszył, Michał Ruksza.  Koncert współfinansowany z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu "Łazarska rychtownia kulturalna" realizowanego z Fundacją APJA. Premiera filmu odbyła się we wtorek 15 grudnia na klubowym kanele yt oraz na naszych profilach fb. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania koncertu, który w całości będzie dostępny w sieci do końca grudnia.

2020-12-14
Łazarskie Gwiazdorki, łazarskim seniorom
Łazarskie Gwiazdorki, łazarskim seniorom

W czwartek, 17 grudnia, tak jak od wielu lat zasiedlibyśmy, w Kręgu, przy wspólnym wigilijnym stole, podczas kolejnego Łazarskiego Spotkania Opłatkowego... Niestety, tak w tym roku po raz pierwszy w 40 - letniej historii klubu nie będzie ...

Kochani Seniorzy, Drodzy Członkowie Klubu Bamberka, wiemy, że to był szalenie trudny rok. Trudny dla Nas Wszystkich, a być może, dla Was Super Aktywni 50+ w szczególności!  Cały czas sercem i myślami byliśmy z Wami.

Przez minione miesiące staraliśmy się Was wesprzeć, wieloma imprezami, warsztatami, czy naszymi kręgowymi inicjatywami,  organizowanymi wirtualnie, czy, też jak podczas minionego lata w Ogrodzie Łazarz. Teraz również myślimy o Was!

Dowodem na to niech będą te symboliczne paczuszki,przygotowane przez Klub Krąg, a które wręczą Wam starsi wiekiem  harcerze i instruktorzy ze Szczepu Łazarz.

W najbliższy czwartek, gdy powinniśmy tradycyjnie zasiąść przy kręgowym wigilijnym stole, zabrzmiałyby koledy.. Opłatkowego spotkania nie będzie, ale  „Najpiękniejsze kolędy” w  wykonaniu Urszuli Lidwin i Piotra Jurkiewicza, TAK! (Premiera koncertu: klubowy kanał yt  godz. 16:30)

2020-12-10
"Przyznaję się do winy. Kocham" - recital Izabelli Tarasiuk- Andrzejewskiej

W miniony czwartek 10 grudnia, odbyła się filmowa premiera koncertu, do obejrzenia Państwa szczególne mocno zachęcamy! „Przyznaję się do winy. KOCHAM, to recital Izabelli Tarasiuk- Andrzejewskiej . Wyśpiewany, wymodlony, wyszeptany spektakl „piosenki z zapachem desperacji na dnie kieliszka ...".

„Przyznaję się do winy. KOCHAM. " - koncert z udziałem Izabelli Tarasiuk-Andrzejewska - wokal, Stanisława Pawlaka - instrumenty klawiszowe, Michała Obrębskiego - gitara elektryczna, gitara basowa.  W roli głównej - Miłość - Desperacja i Leonard Cohen. Namiętna fuzja tytułów - od słynnego mistrza dowcipu - Mariana Hemara, poprzez perły tłumaczeń Wojciecha Młynarskiego, ukłon dla Czarnego Anioła polskiej piosenki - Ewy Demarczyk, Agnieszki Osieckiej, przez rozgorączkowane tanga Astora Piazzoli, meandry mroku i światła ballad Leonarda Cohena i Nicka Cavea, lirykę Haliny Poświatowskiej, aż po tytułowe ,,Przyznaję się do winy " G. Ciechowskiego. Całość programu tkana słowami i klimatem Leonarda Cohena w muzycznej aurze aranżacji Stanisława Pawlaka. Koncert współfinansowany był z budżetu Miasta Poznania, a zrealizowany został przez Poznańskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury i Klub Krąg, w ramach projektu "Precz z depresją 2020".

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania koncertu, który w pełnej wersji, będzie dostępny w sieci do końca grudnia.

2020-12-07
Złota Odznaka Polskiej Akademii Mody
Złota Odznaka Polskiej Akademii Mody

Podczas grudniowego posiedzenia Rady Programowej Polskiej Akademii Mody Janusz Heller uhonorowany został Złotą Odznaką Polskiej Akademii Mody, organizacje  Złota Odznaka Polskiej Akademii Mody przyznawana jest przez Kapitułę Polskiej Akademii Mody, której przewodniczącym jest Stefan Kostecki, Prezes Polskiej Akademii Mody.

Laureatami Złotej Odznaki Polskiej Akademii Mody mogą zostać osobistości - przedstawiciele opiniotwórczych środowisk z Polski, Europy i z całego świata: ludzie biznesu, mediów, życia publicznego, kultury i sztuki, projektanci i kreatorzy.

Rekomendacja powinna uwzględniać działania zawodowe oraz społeczne i charytatywne na rzecz polskiej mody, ze szczególnym uwzględnieniem promowania nowych trendów, stylów i walorów kulturowych, które stanowią o tożsamości i jakości polskiej mody.

Prawo zgłaszania kandydatów do otrzymania Złotej Odznaki Polskiej Akademii Mody przysługuje osobom polskiego i międzynarodowego życia publicznego (m.in. artystom, konsulom, ambasadorom, ludziom polityki i mediów); prezesom firm, instytucji kultury i innych placówek kreujących życie obywatelskie i społeczne; liderom środowisk lokalnych, regionalnych i międzynarodowych (m.in. prezydentom, marszałkom, wojewodom, wójtom, burmistrzom).

Każdy z laureatów Złotej Odznaki PAM zyskuje prawo rekomendacji nowych kandydatów do otrzymania tego wyróżnienia.

Wręczenie Złotej Odznaki Polskiej Akademii Mody najczęściej następuje podczas uroczystej Gali Polskiej Mody. Tym razem z uwagi na pandemie odbyło się w siedzibie  Rady Programowej Polskiej Akademii Mody Każdy z laureatów Złotej Odznaki Polskiej Akademii Mody zyskuje prestiżowy tytuł Członka Loży Złotej Odznaki PAM. Ma prawo zgłaszać swoje sugestie i opinie dot. strategii działań podejmowanych przez Radę Programową Polskiej Akademii Mody. Może zyskać również inne prawa określone w osobnym uzgodnieniu.

Lista osobistości nagrodzonych Złotą Odznaką PAM: Gosia Baczyńska, Ewa Minge, Grzegorz Turkiewicz, Jagoda Komorowska, Beata Ruszkowska, Aleksander Gliwiński, Jerzy Antkowiak, Bogdan Biegański, Janusz Heller, Stefan Kostecki, Dominik Górny, Kazimierz Rafalik, Grażyna Hase, Olaf Tabaczyński, Anna Pawłowska, Ryszard Sławiński, Andrzej Górczyński, Ryszard Bączkowski, Roman Krzywiński, Ryszard Koczorowski, Zofia Just, Zbigniew Długi, Sebastian Marona, Lesław Ciesiółka, Andrzej Niczyperowicz, Magdalena Kwiatkowska, Krystian Zawada.

Zdjęcia z wydarzenia w naszej galerii.

2020-12-06
Mikołajkowe pozdrowienia spod Ślęży
Mikołajkowe pozdrowienia spod Ślęży

Nasi Przyjaciele z Klubu Grań, podobnie, jak my tęsknimy za normalnością i za tka drogim naszemu sercu górami, a przede wszystkim za normalnością! Staszek Dankowski, szef graniowej ferajny przesłał nam mikołajkowe pozdrowienia spod samiutkiej Ślęży....

Witajcie w Mikołajkowy poranek!

Jeszcze kalendarzowa jesień, ale w górach..., nawet w tych malutkich spadł pierwszy śnieg i ciągle prószy. Wiem, że nasz klubowy turystyczny sezon oficjalnie się już zakończył, ale tak naprawdę wszyscy wiedzą, że nigdy się nie  kończy!

Kochani, przesyłam Wam kilka migawek, z przedsionka zimy w odległości dwóch, trzech godzin od naszych domowych pieleszy.

Jak nie można już wytrzymać w maseczce, to najlepiej pooddychać czystym, ostrym, górskim powietrzem. Na szlakach całkowicie pusto lub prawie pusto, a góry zawsze są piękne! I tym pięknem przyozdobione Mikołajkowe pozdrowienia przesyłam Wam wraz z życzeniami wszystkiego najzdrowszego dla Was i Waszych najbliższych! Wasz Staszek :-)

2020-12-05
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 

W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, bowiem praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna.  
Działalność organizacji charytatywnych ma wielowiekowa tradycję. Jednak dopiero w XX wieku wolontariat nabrał bardziej złożonego i zjednoczonego wymiaru. Dziś miliony ludzi dobrej woli czynnie uczestniczą w działaniach humanitarnych, pokojowych i charytatywnych, prowadzonych m.in. przez Czerwony Krzyż, Korpus Pokoju czy UNICEF. W Polsce od lat 90., kiedy zaczęły powstawać coraz liczniej organizacje pozarządowe. Dziś na terenie kraju istnieje sieć Centrów Wolontariatu, które pośredniczą między osobami szukającymi pomocy i gotowymi ją ofiarować. Nieoceniony wpływ na rozwój świadomości pro-społecznej wywarła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Szacuje się, że obecnie ok. 10% Polaków jest lub bywa wolontariuszami.

W Międzynarodowym Dniu Wolontariusza  w imieniu Sztabu Łazarz WOŚP życzymy sobie i Wam całej wielkiej wolontariackiej rodzinie, wszystkiego najlepszego oraz satysfakcji z pracy na rzecz drugiego człowieka.

Życzmy, sobie udanego (wspólnego) 29. Finału WOŚP w Poznaniu! Już wkrótce powiemy Wam, jak będzie wyglądał nasz łazarski finał na Łazarzu! Do zobaczenia za miesiąc!

Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt