Wystawą "Kojarzę te twarze. vol. 2." w ramach 5.Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki w Galerii Krąg w sobotę 17 .10. oficjalnie został zainaugurowany jubileuszowy sezon kulturalny 2020-2021!   ***   Serdecznie witamy w "Wirtualnym Kręgu"- na stronach Klubu Osiedlowego Krąg SM "Grunwald"
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2011/2012 - Listopad
2011-11-29
W Łazarskim Fyrtlu o Kolejowej
W Łazarskim Fyrtlu  o Kolejowej

W ostatni listopadowy wtorek w gościnnych progach Kręgu spotkał się po kilkunastomiesięcznej przerwie Klub Dyskusyjny "Łazarski Fyrtel". Tym razem organizator spotkania: portal lazarz.pl wraz Klubem Krąg zaprosili mieszkańców Łazarza do udziału w dyskusji na temat problemów ulicy Kolejowej.

W spotkaniu oprócz licznej „reprezentacji” ulicy Kolejowej wzięli udział: zastępca prezydenta miasta Poznania Mirosław Kruszyński, radni miejscy - wybrani z okręgu Łazarz - Jeżyce - Ogrody: Lidia Dudziak, Katarzyna Kretkowska, Łukasz Mikuła, Krzysztof Skrzypiński, Wojciech Wośkowiak oraz gościnnie radny Bartosz Zawieja. Nie zabrakło przedstawicieli miejskich służb, które reprezentowali: Kazimierz Skałecki - zastępca dyrektora ds. inwestycji Zarządu Dróg Miejskich i Rafał Kupś - p.o. dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego. Radę Osiedla Św. Łazarz reprezentował (oprócz przew. Wojciecha Wośkowiaka), Łukasz Prymas - przewodniczący komisji budżetu tejże rady. Dyskusję obserwowali członkowie stowarzyszeń „Inwestycje dla Poznania” oraz „My Poznaniacy”. Relacja ze spotkania na portalu lazarz.pl a foto w naszej galerii.

2011-11-28
Panowie (i ich puchary)
Panowie (i ich puchary)

W ostatni poniedziałek listopada zgodnie z wieloletnią tradycją członkowie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych zebrali się w Klubie Krąg na dorocznym podsumowaniu sezonu. Jak zawsze Prezes podsumował sukcesy Koła, pochwalił najaktywniejszych członków, którzy otrzymali puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Migawki ze spotkania klubowych gołębiarzy w naszej galerii.
2011-11-22
"Ogród kłamstw"

We wtorek 22 listopada w  "Galerii Krąg" w oryginalnej scenerii otwarta została wystawa  malarstwa Rafała Kaczmarkiewicza...

 

„Stylistyczne malarstwo Rafała Kaczmarkiewicza należy przyporządkować do jednej konwencji późnego polskiego koloryzmu. Artysta z czasem wykształcił swój indywidualny język wypowiedzi malarskich polegający na stosowaniu klarownej świetlistości tonu barwnego i budowaniu obrazu na zasadzie układów stroficznych, które powstają w oparciu o pasma i płaszczyzny (np. pejzaże miejskie).
    Wacław Puczyłowski: Katalog wystawy "Ogród kłamstw" 

W naszej galerii zdjecia z otwarcia i wernisażu wystawy.
2011-11-19
"Święto Pieczonej Pyry"

W sobotę 19 listopada odbył się nad Jeziorem Rusałka „Jesienny Złaz Gromad Zuchowych Hufca ZHP Poznań Grunwald Święto Pieczonej Pyry”, z udziałem drużyn ze Szczepu „Łazarz”. Dla każdego uczestnika rajdu była przewidziana herbata, gorący posiłek oraz pamiątkowa plakietka. Wszystkie drużyny biorące udział w złazie otrzymały także pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody. Zabawa była przednia, o czym przekonują dwie galerie foto autorstwa dh Grzegorza Maciejewskiego i dh Wojtka Wysockiego. Zapraszamy!

2011-11-19
"Najlepsza termomodernizacja" jest na Łazarzu!

Stowarzyszenie "Inwestycje dla Poznania", po raz drugi było organizatorem konkursu "Dobry Remont". W piątek 18 listopada uroczyście rozstrzygnięta została rywalizacja poznańskich kamienic i bloków „na najlepszą renowację elewacji kamienicy” oraz „najlepszą termomodernizację”. Do konkursu zostało zgłoszonych 125 obiektów, w tym: 47 renowacji kamienic oraz 52 budynków przeznaczonych do termomodernizacji.

W kategorii „renowacji kamienicy” wygrała „Villa Historica” znajdująca się na Łazarzu przy zbiegu ulic S. Wyspiańskiego 12 i J. Chełmońskiego 23. Budynek przy ulicach: A. i W. Niegolewskich oraz M. Kasprzaka został laureatem pierwszego miejsca w kategorii: „najlepsza termomodernizacja” (blisko połowa oddanych głosów!).

Zwycięski budynek w kategorii: „najlepsza termomodernizacja” jest własnością Osiedla „Łazarz” Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald”.

Kierownictwu administracji Osiedla oraz pracownikom działu technicznego OW-1, a także firmie pana Wojciecha Doty (która termomodernizacje wykonywała) serdecznie gratulujemy!
2011-11-17
"Miłość Ci wszystko wybaczy"

Recital piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” wykonała w czwartek 17 listopada w Klubie „Krąg". Barbara Jędrychowską . Od roku 2003 śpiewaczka jest zapraszana na recitale piosenek z repertuaru Hanki Ordonówny i Marleny Dietrich. Występy te spotykają się z niezwykle ciepłym przyjęciem widowni. Koncertowała już wielokrotnie w Poznaniu, a także w Zgorzelcu, Jaworze, Warszawie i Szczecinie...

Barbara Jędrychowska - zadebiutowała jako aktorka w roku 1974 w studenckim „Teatrze Nawias" we Wrocławiu. Od roku 1982 jest śpiewaczką Teatru Wielkiego w Poznaniu, występuje w kraju i za granicą w partiach zespołowych i solowych.

Uczestniczyła w Festiwalach Moniuszkowskich (Kudowa Zdrój), w Muzycznych Festiwalach w Łańcucie, Festiwalu Wratislawia Cantans oraz Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. Współpracowała z wybitnymi osobowościami ze świata muzyki i teatru.

W naszej galerii foto relacja z koncertu oraz tytułowa piosenka „Miłość Ci wszystko wybaczy”. Pozostałe przeboje ordonki wykonane podczas recitlu do obejrzenia naklubowym kanale You Tube (w tym piosenki: „Trudno” ,"Na pierwszy znak", „Uliczka w Barcelonie”).

2011-11-16
„Kolorowe kredki” (nie tylko) malują!
„Kolorowe kredki” (nie tylko) malują!

Uczestnicy warsztatów plastycznych Klubu Krąg popularnych „Kolorowych kredek” spotykają się w środowe popołudnia w Sali wystawienniczej Klubu Krąg. Każde spotkanie jest pełne niespodzianek i nowych pomysłów pani instruktor. „Moje dziecko nie może doczekać się kolejnych zajęć i z dumą pokazuje swoje prace” powiedziała nam mama pięcioletniej Dominiki pokazując pacynkę wykonana ze skarpetki. Pani Dorocie gratulujemy udanych warsztatów i życzymy niesłabnącej kreatywności.

Zapraszamy do fotogalerii.
2011-11-10
"Pod powieką"

Klub Krąg ponownie gościł Janusza Waścińskiego - utalentowanego twórcę piosenki autorskiej i poetyckiej. Artysta wykonał swoje najnowsze utwory zamieszczone na krążku zatytułowanym „Pod powieką”. Panu Januszowi towarzyszyły dwie urocze córeczki, które o dziwo zebrały nie mniej braw od swojego taty.

Janusz Waściński, gitarzysta i wokalista, a także tekściarz. Swoją muzykę inspiruje życiem. W tworzonych przez niego piosenkach odnajdziemy dużo tekstów o miłości, szacunku i życiu. Pierwsza płyta artysty „Wybór” została zainspirowana droga życiową pana Janusza.

Zaraszamy do naszej galerii wideo.
2011-11-05
"Krasnal Hałabała"

Blisko dwustu widzów gościł Klub Krąg w sobotnie listopadowe popołudnie, podczas „Magicznej Soboty - tradycyjnej imprezy dla najmłodszych mieszkańców Łazarza. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami mogły obejrzeć widowisko Tadeusza Falany "Przygody Krasnala Hałabały" zrealizowane przez „Teatr Krokodyl”.

"Krasnal Hałabała", to klasyka. Ten tekst większość z nas zapewne dobrze pamięta z dzieciństwa. Teraz dzieci już rzadziej znają (…) polskie bajki i baśnie. Naszą ambicją jest właśnie niektóre z nich przypomnieć i nauczyć słuchania siebie nawzajem. Słuchamy publiczności, ale chcemy też, by publiczność słuchała nas, co nie znaczy, że dzieci mają siedzieć z rączkami na kolach i się nie odzywać. Zakładamy jak największą interaktywność na naszych przedstawieniach. - powiedział portalowi lazarz.pl, Tadeusz Falana, aktor, reżyser sztuk teatralnych, twórca Teatru Krokodyl.

Listopadowa „Magiczna Sobota” była współfinansowana ze środków Rady Osiedla „Święty Łazarz”.

Zapraszamy do naszej galerii foto i wideo.
2011-11-05
Turniej Gier Planszowych
Turniej Gier Planszowych

Od kilku miesięcy w Kręgu spotykają członkowie Stowarzyszenia Mage.pl w ramach klubowej Sekcji Gier Planszowych. Podczas listopadowej „Magicznej Soboty” oprócz spotkania z Teatrem Krokodyl zaprosiliśmy na kolejny Turniej Gier Planszowych zorganizowany przez członków sekcji.

„Grając w gry planszowe mamy przede wszystkim bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem, czego nie daje komputer i internet. Jest to dobra okazja do miłego spędzenia czasu i spotkania się z przyjaciółmi” (uczestniczka turnieju Agnieszka Dąbrowska w wypowiedzi dla portalu lazarz.pl).

W naszej galerii zdjęcia z turnieju (fot. Mikołaj Kondej, Janusz Ludwiczak i Wojciech Wysocki).
2011-11-05
Dzwonili dla "Zakątka"
Dzwonili dla

Flash mob – określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków.
W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie znający jedynie jej termin i planowane działanie. Zazwyczaj akcje takie organizowane są za pośrednictwem Internetu lub SMS- ów.

Dzwonkami tradycyjnymi i tymi w telefonach komórkowych tłum poznaniaków (a wśród nich nasze zuchy pod wodzą dh. dh. Doroty, Aureli i Wojtka), dał znać w sobotę o nietypowej lekcji rozpoczynającej się po godz. 12 na Starym Rynku. Nasze zuchy dzwoniły najgłośniej jak tylko mogły aby zaprosić na happening organizowany przez Stowarzyszenie „Na Tak” na rzecz Szkoły Specjalnej „Zakątek”.

„Zakątek” to pierwsza szkoła w Poznaniu przyjmująca dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością. Aby mogła istnieć dalej, musi zebrać środki na remont na nową szkołę. Prace już trwają, na ich zakończenie potrzeba jeszcze jednak, aż 140 tys. złotych. Szkoła do czerwca przyszłego roku musi opuścić obecnie zajmowany budynek. Nowy obiekt pozyskany od miasta nadaje się do generalnego kosztownego remontu. Uczniowie obliczali koszty, jakie będą potrzebne na remont szkoły. Na tablicy pozostawionej po lekcji opisany był cel akcji, rozdawane były również ulotki informacyjne. 

Flash mob „Dzwonek na lekcję” poprzedził zajęcia z matematyki w „klasie potrzebującej ścian”. Uczniowie z poznańskich gimnazjów zasiedli przy ławkach i zaczęli wsłuchiwać się w wykład nauczyciela matematyki...

Udział zuchów z Klubu Krąg był nieprzypadkowy. Współorganizatorem akcji oraz twarzą medialną stowarzyszenia jest Tadeusz Falana, którego syn Ziemek jest uczniem „Zakątka”. Tadeusz od lat jest przyjacielem naszego Klubu a jego Teatr Krokodyl częstym gościem w naszym Kręgu. I wszystko jasne...

Zapraszamy do naszej galerii a więcej o akcji na portalu nasze miasto. Zdjęcie pow. Łukasz Gdak
2011-11-05
Kawałki żeńskie, męskie i nijakie vol. 2
Kawałki żeńskie, męskie i nijakie vol. 2

W sobotę 5 listopada „Teatr Na Jedną Noc” wystąpił ponownie w naszym klubie. Młodzi aktorzy (przy rekordowo wysokiej frekwencji!) zaprezentowali swój premierowy spektakl „Kawałki żeńskie, męskie i nijakie”. Przedstawienie zostało jednak znacznie zmodyfikowane i dlatego też nieznacznej zmianie uległ i sam tytuł widowiska. „Kawałki żeńskie, męskie i nijakie vol. 2” to zbiór słodko-gorzkich scenek, obnażających różnice w postrzeganiu świata przez kobiety i mężczyzn, przyprawioną piosenkami aktorskimi. Niektóre z nich widzowie mogli znać z premierowego spektaklu, który przypomnijmy miał miejsce na naszej klubowej scenie 15 października. Jednak znaczna część spektaklu ujrzała światło dzienne właśnie w minioną sobotę.

Wykonawcami przedstawienia „Kawałki żeńskie, męskie i nijakie vol. 2” byli: Zuzanna Bijaczewska, Dominika Gąsiorowska, Katarzyna Karalus, Ida Pohl, Aurelia Siebert, Witold Kobyłka, Andrzej Krajna, Jeoman Okonkwo. Młodym wykonawcom akompaniowała Weronika Rozwadowska.

Fotograficzna relacja z przedstawienia naszej galerii tam też obszerne filmowe fragmenty widowiska. O sobotnim przedstawieniu napisał również portal lazarz.pl.
2011-11-04
50 000 odsłon!
50 000 odsłon!

We wrześniu ubiegłego roku utworzyliśmy klubowy profil na portalu społecznościowym Facebook, a w miesiąc później na You Tube - najpopularniejszym portalu multimedialnym świata zamieściliśmy pierwszy film! Piosenka „Bukiet kwiatów” w wykonaniu zespołu "Caryna" z koncertu „Jesień z Bazuną” rozpoczęła nowa epokę internetowej historii Klubu Krąg.

Miło nam donieść, że kanał Klubu Krąg na popularnym multimedialnym portalu You Tube odnotował kolejny rekord. W czwartek 3 listopada kanał Klubu zanotował 50.000 odsłonę!. W chwili obecnej udostępniliśmy w tej najpopularniejszej telewizji świata 521 krótkich filmów wideo. Nadal najpopularniejszym z nich, jest clip z piosenką „Ballada o nocy czerwcowej” (sł. K. I. Gałczyński muz. M. Ochimowska) w wykonaniu Aliny i Krzysztofa Galasów (2.345 wyświetleń), która wyprzedza filmową relacje z „kręgowych” eliminacji do programu „Jaka to melodia” oraz pięciomiesięcznego ex lidera: piosenkę "Bukiet kwiatów" zespołu "Caryna". Zapraszamy do odwiedzenia kanału naszego klubu oraz naszego profilu na facebooku.

2011-11-02
W Dzień Zaduszny

Tu jest pamięć i tutaj świeczka.
Tutaj napis i kwiat pozostanie.
Ale zmarły gdzie indziej mieszka
na wieczne odpoczywanie.
(...)
Smutek to jest mrok po zmarłych tu
ale dla nich są wysokie jasne światy.
Zapal świeczkę.
Westchnij.
Pacierz zmów.
Odejdź pełen jasności skrzydlatej.
(J. Kulmowa, "W zaduszki")

Zaduszki, Dzień Zaduszny, Tego dnia wspominamy wszystkich, którzy odeszli z tego świata. My chcemy wspomnieć naszego Wielkiego Przyjaciela...
Jan Komarnicki nie żyje od czterech lat, jednak pamięć o nim jest żywa, tu w klubie, jak i wśród mieszkańców Łazarza.

Wspomnijmy Pana Jana

Copyright (c) 2006-2020 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt