Witamy na klubowym pokładzie dwójkę nowych instruktorów Klubu Krąg: Dominikę Dobrosielska i Mateusza Fröhlicha! Powodzenia!   ***   W środę 31 stycznia zakończyła pracę w Klubie Krąg, koleżanka Joanna Heller! Asiu dziękujemy!   ***   W niedzielę 29 stycznia, po raz 17-ty na Łazarzu zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Wolontariusze Sztabu Łazarz zebrali:262 827,73 zł. Wszystkim z całego serca dziękujemy!   ***   Trwają ferie dla uczniów łazarskich szkół! Udanego wypoczynku i ładowania baterii życzy Klub Krąg!
AKTUALNOŚCI
sezon 2022/2023
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2018/2019 - Listopad
2018-11-28
Łukasz Gnioch
Łukasz Gnioch

Widowisko teatralne "Jaka Ja, taki Ty” powstał dzięki współpracy Klubu Krąg z uznanym polskim teatro-terapeutą Łukaszem  Gniochem, autorem wielu spektakli prezentowanych od prawie czterech lat na klubowej scenie oraz „Teatru Międzypokoleniowego” i „Grupy Teatralnej Krąg”. Łukasz Gnioch, pedagog z wykształcenia  politolog i ekonomista społeczny ale przede wszystkim uznany instruktor teatralny. Pasjonat teatru i pracy ze słowem (recytacja). Wieloletni kierownik artystyczny czterech grup teatralnych. Laureat licznych przeglądów teatralnych i recytatorskich. Od 8 lat pracuje terapeutycznie z młodzieżą i osobami starszymi z różnymi dysfunkcjami. Ostatnie lata zajmował się treningami teatroterapeutycznymi dla terapeutów, pedagogów, psychologów oraz nauczycieli na terenie całej Polski. Jest laureatem Nagrody Roku Klubu Krąg Roku.

2018-11-28
"Jaka Ja, taki Ty" spektakl "

Działająca od trzech lat „Grupa Teatralna - Krąg” w ramach projektu „ Mała czarna” stworzyła spektakl "Jaka ja, taki ty", który mieliśmy okazję obejrzeć w ostatnia listopadową środę.

Zmagając się z tekstami stworzonymi przez członków zespołu oraz prozą i wierszami uznanych polskich prozaików i poetów łazarscy aktorzy opowiedzieli o dyskryminacji, mobbingu, agresji i wynikających z tego typu zachowań patologii. Trzymająca „za gardło” opowieść o nietolerancji opowiedziana została z wykorzystaniem środków teatralnych, by poruszyć i uaktywnić krytyczne myślenie u widza. Spektakl "Jaka ja, taki ty" momentami śmieszył, a przede wszystkim  zmuszał do myślenia, nie pozostawiając nikogo obojętnym wobec problemów otaczającego nas świata. Widowisko spektakl "Jaka ja, taki ty", było rezultatem prac warsztatowych prowadzonych przez teatro-terapeutę Łukasza Gniocha w ramach projektu „Mała czarna”.

2018-11-26
Dziennikarskie absolutorium...
Dziennikarskie absolutorium...

W związku z upłynięciem połowy kadencji obecnego Zarządu Wielkopolskiego Oddziału SDRP, zgodnie ze statutem Stowarzyszenia, 26 listopada w Klubie Krąg odbyło się Walne Zebranie Członków, na którym przewodniczący Zarządu przedstawił sprawozdanie z działalności po upływie połowy kadencji.

Zarząd Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Rzeczpospolitej odbył czternaście posiedzeń, podczas których zostało podjętych dziewięć uchwał. Na podkreślenie zasługuje inicjatywa stworzenia i wydania kroniki dziennikarskiej, w której wyszczególnieni zostaną dziennikarze działający na terenie Wielkopolski od 1945 do 2017 roku. Inicjatorami tego przedsięwzięcia są redaktorzy Jacek Świgoń i Zbigniew Długi. Zarząd SDRP był organizatorem plebiscytów zakończonych galą i wręczeniem statuetek wyróznionym laureatom. Były to tradycyjne „Dziennikarskie Koziołki" oraz  trzy plebiscyty „Mediom Przyjazny". 

Po zbadaniu dokumentacji finansowej oraz zapoznaniu się z saldem oddziału na koniec roku, Komisja Rewizyjna udzieliła Zarządowi absolutorium.

Natępne spotkanie członków oddziału zostało zaplanowane na dzień ósmego stycznia. Jak co roku spotkamy sie tego dnia w goscinnych progach Kręgu,  na noworocznej imprezie, na którą w imieniu Zarządu oraz Klubu Krąg serdecznie zapraszamy! (zapraszamy, także do naszej galerii).

2018-11-13
"Zielony ba(ta)l(i)onik"

W ramach projektu "Niepodległa dla każdego" Klub Krąg po raz kolejny zaprosił mieszkańców Łazarza do radosnego świętowania 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, prezentując przygotowane, specjalnie na ta okazję widowisko  kabaretowe "Zielony ba(ta)l(i)onik" w wykonaniu naszych przyjaciół z „Klubu Szyderców Bis”. 

W październiku w ramach projektu "Niepodległa dla każdego" wystąpił zespół „Arete”, a dwa tygodnie później, we wtorek, 13 listopada zaprosiliśmy  mieszkańców  naszego osiedla na widowisko "Zielony batalionik" w wykonaniu Kabaretu „Klub Szyderców Bis. Młodzi artyści przenieśli nas w magiczny świat kabaretu literackiego z czasów  fin de siècle oraz okresu Wielkiej Wojny oraz początku lat dwudziestych, dzięki czemu spektakl zarówno bawił, jak i wzruszał. Wprawdzie przez lata niewoli słowo pisane i śpiewane nie zaginęło, co więcej - momentami wzniosło się na wyżyny, jednakże dopiero po I Wojnie Światowej Polacy poczuli na nowo, że nie muszą ukrywać czy wstydzić się piękna polskiego języka. Spektakl, przenosząc nas na front 1918 r., nawiązuje do twórczości artystów z początku XX wieku, kiedy to rodził się "Zielony Balonik", w Warszawie bawił teatr "Momus", a podczas wojny rozśmieszał "Miraż", "Sfinks" czy "Czarny kot". W spektaklu nie zabrakło również na wiązań do twórczości ludowej oraz pieśni legionowych z tamtego okresu. W spektaklu udział wzięli Dominika Dobrosielska, Krzysztof Dziuba, Tomasz Grdeń, Przemek Mazurek oraz Hubert Capaja, Tomasz Burzyński, Szymon Żurowski i Paweł Głowacki. Scenariusz i aranżacje muzyczne przygotował Przemek Mazurek.

A to jeden z wielu pozytywnych komentarzy  po spektaklu zamieszczone na facebooku: "Byłem mile zaskoczony niestandardową formą kabaretu. Nastawiony na humor współczesny z nieukrywaną radością połykałem promienny spektakl, oparty na wydarzeniach sprzed 100 lat. Szybkie akcje na scenie Dominiki, Krzysia, Tomka i Przemka a zwłaszcza Ich kontakt z widownią, przekształcił występ w wojenny wspólny piknik. Bardzo dziękuję aktorom na froncie kabaretu i muzykom z okopu. Serdecznie dziękuję Januszowi Janusz Heller, kapitanowi placówki Krąg.” (Marek Remisiewicz – fantastycznie w Klubie Krąg.)

Projekt Niepodległa dla Każdego realizowany był przez Fundację „APJA”, Klub Krąg i Radę Osiedla Św. Łazarz, przy finansowym wsparciu tejże ostatniej.  

Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt