sezon 2022/2023 |
sezon 2021/2022 |
sezon 2020/2021 |
sezon 2019/2020 |
sezon 2018/2019 |
sezon 2017/2018 |
sezon 2016/2017 |
sezon 2015/2016 |
sezon 2014/2015 |
sezon 2013/2014 |
sezon 2012/2013 |
sezon 2011/2012 |
sezon 2010/2011 |
sezon 2009/2010 |
sezon 2008/2009 |
sezon 2007/2008 |
sezon 2006/2007 |
sezon 2005/2006 |
sezon 2004/2005 |
2018/2019 - Listopad |
Widowisko teatralne "Jaka Ja, taki Ty” powstał dzięki współpracy Klubu Krąg z uznanym polskim teatro-terapeutą Łukaszem Gniochem, autorem wielu spektakli prezentowanych od prawie czterech lat na klubowej scenie oraz „Teatru Międzypokoleniowego” i „Grupy Teatralnej Krąg”. Łukasz Gnioch, pedagog z wykształcenia politolog i ekonomista społeczny ale przede wszystkim uznany instruktor teatralny. Pasjonat teatru i pracy ze słowem (recytacja). Wieloletni kierownik artystyczny czterech grup teatralnych. Laureat licznych przeglądów teatralnych i recytatorskich. Od 8 lat pracuje terapeutycznie z młodzieżą i osobami starszymi z różnymi dysfunkcjami. Ostatnie lata zajmował się treningami teatroterapeutycznymi dla terapeutów, pedagogów, psychologów oraz nauczycieli na terenie całej Polski. Jest laureatem Nagrody Roku Klubu Krąg Roku.
Działająca od trzech lat „Grupa Teatralna - Krąg” w ramach projektu „ Mała czarna” stworzyła spektakl "Jaka ja, taki ty", który mieliśmy okazję obejrzeć w ostatnia listopadową środę.
Zmagając się z tekstami stworzonymi przez członków zespołu oraz prozą i wierszami uznanych polskich prozaików i poetów łazarscy aktorzy opowiedzieli o dyskryminacji, mobbingu, agresji i wynikających z tego typu zachowań patologii. Trzymająca „za gardło” opowieść o nietolerancji opowiedziana została z wykorzystaniem środków teatralnych, by poruszyć i uaktywnić krytyczne myślenie u widza. Spektakl "Jaka ja, taki ty" momentami śmieszył, a przede wszystkim zmuszał do myślenia, nie pozostawiając nikogo obojętnym wobec problemów otaczającego nas świata. Widowisko spektakl "Jaka ja, taki ty", było rezultatem prac warsztatowych prowadzonych przez teatro-terapeutę Łukasza Gniocha w ramach projektu „Mała czarna”.
W związku z upłynięciem połowy kadencji obecnego Zarządu Wielkopolskiego Oddziału SDRP, zgodnie ze statutem Stowarzyszenia, 26 listopada w Klubie Krąg odbyło się Walne Zebranie Członków, na którym przewodniczący Zarządu przedstawił sprawozdanie z działalności po upływie połowy kadencji.
Zarząd Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Rzeczpospolitej odbył czternaście posiedzeń, podczas których zostało podjętych dziewięć uchwał. Na podkreślenie zasługuje inicjatywa stworzenia i wydania kroniki dziennikarskiej, w której wyszczególnieni zostaną dziennikarze działający na terenie Wielkopolski od 1945 do 2017 roku. Inicjatorami tego przedsięwzięcia są redaktorzy Jacek Świgoń i Zbigniew Długi. Zarząd SDRP był organizatorem plebiscytów zakończonych galą i wręczeniem statuetek wyróznionym laureatom. Były to tradycyjne „Dziennikarskie Koziołki" oraz trzy plebiscyty „Mediom Przyjazny".
Po zbadaniu dokumentacji finansowej oraz zapoznaniu się z saldem oddziału na koniec roku, Komisja Rewizyjna udzieliła Zarządowi absolutorium.
Natępne spotkanie członków oddziału zostało zaplanowane na dzień ósmego stycznia. Jak co roku spotkamy sie tego dnia w goscinnych progach Kręgu, na noworocznej imprezie, na którą w imieniu Zarządu oraz Klubu Krąg serdecznie zapraszamy! (zapraszamy, także do naszej galerii).
W ramach projektu "Niepodległa dla każdego" Klub Krąg po raz kolejny zaprosił mieszkańców Łazarza do radosnego świętowania 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, prezentując przygotowane, specjalnie na ta okazję widowisko kabaretowe "Zielony ba(ta)l(i)onik" w wykonaniu naszych przyjaciół z „Klubu Szyderców Bis”.
W październiku w ramach projektu "Niepodległa dla każdego" wystąpił zespół „Arete”, a dwa tygodnie później, we wtorek, 13 listopada zaprosiliśmy mieszkańców naszego osiedla na widowisko "Zielony batalionik" w wykonaniu Kabaretu „Klub Szyderców Bis. Młodzi artyści przenieśli nas w magiczny świat kabaretu literackiego z czasów fin de siècle oraz okresu Wielkiej Wojny oraz początku lat dwudziestych, dzięki czemu spektakl zarówno bawił, jak i wzruszał. Wprawdzie przez lata niewoli słowo pisane i śpiewane nie zaginęło, co więcej - momentami wzniosło się na wyżyny, jednakże dopiero po I Wojnie Światowej Polacy poczuli na nowo, że nie muszą ukrywać czy wstydzić się piękna polskiego języka. Spektakl, przenosząc nas na front 1918 r., nawiązuje do twórczości artystów z początku XX wieku, kiedy to rodził się "Zielony Balonik", w Warszawie bawił teatr "Momus", a podczas wojny rozśmieszał "Miraż", "Sfinks" czy "Czarny kot". W spektaklu nie zabrakło również na wiązań do twórczości ludowej oraz pieśni legionowych z tamtego okresu. W spektaklu udział wzięli Dominika Dobrosielska, Krzysztof Dziuba, Tomasz Grdeń, Przemek Mazurek oraz Hubert Capaja, Tomasz Burzyński, Szymon Żurowski i Paweł Głowacki. Scenariusz i aranżacje muzyczne przygotował Przemek Mazurek.
A to jeden z wielu pozytywnych komentarzy po spektaklu zamieszczone na facebooku: "Byłem mile zaskoczony niestandardową formą kabaretu. Nastawiony na humor współczesny z nieukrywaną radością połykałem promienny spektakl, oparty na wydarzeniach sprzed 100 lat. Szybkie akcje na scenie Dominiki, Krzysia, Tomka i Przemka a zwłaszcza Ich kontakt z widownią, przekształcił występ w wojenny wspólny piknik. Bardzo dziękuję aktorom na froncie kabaretu i muzykom z okopu. Serdecznie dziękuję Januszowi Janusz Heller, kapitanowi placówki Krąg.” (Marek Remisiewicz – fantastycznie w Klubie Krąg.)
Projekt Niepodległa dla Każdego realizowany był przez Fundację „APJA”, Klub Krąg i Radę Osiedla Św. Łazarz, przy finansowym wsparciu tejże ostatniej.