Z głębokim żalem i smutkiem informujemy o śmierci naszych klubowych Przyjaciół: Pani Lidii Domichowskiej i Pana Jerzego Rogala oraz dh Pawła Napieralskiego   ***   Lidia Domichowska od prawie 35 lat była związana z naszym Klubem i jego amatorskimi zespołami artystycznymi.   ***   Jerzy Rogal, Człowiek Gór, prezes zarządu Oddziału Poznańskiego PTTK, był współzałożycielem Klubu Górskiego „Grań”, a także założycielem i prezesem Klubu Turystycznego „Piechur”....   ***   Paweł Napieralski - komendant grunwaldzkiego hufca ZHP, przewodniczący Komisji Historycznej Chorągwi Wielkopolskiej ZHP
AKTUALNOŚCI
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2020/2021 - Listopad
2020-11-24
29. Finał WOŚP także na Łazarzu
29. Finał WOŚP także na Łazarzu

Kochani! Mamy dla Was super informację! W niedzielę 10 stycznia 2021 r. odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasz Łazarski Sztab po raz kolejny (piętnasty) został obdarzony zaufaniem. Mamy 150 wolnych miejsc i tylu wolontariuszy możemy przyjąć. Czas start!

"Finał z głową" - takie jest hasło przewodnie naszej zbiórki 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Tym razem skupiamy się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. To już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. 29. Finał WOŚP odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia.. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki. A u nas na Łazarzu, prace organizacyjne, mimo trwającej pandemii ruszyły pełną parą! Serdecznie zapraszmy! Zgłoszenia: https://iwolontariusz.wosp.org.pl, pamiętajcie przy wyborze sztabu: zaznaczcie: Poznań 1235 Klub Krąg. W razie pytań dzwońcie lub piszcie: Wojtek Wysocki tel: 501 037 816  e-mail: wysockiwoj@gmail.com. Do zobaczenia!

2020-11-20
Rada Osiedla podsumowała i ... oceniła!

W Klubie Osiedlowym Krąg  dwudziestego listopada na  plenarnym posiedzeniu zebrała się Rada Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" 

Radni, podczas piątkowego posiedzenia zaopiniowali projekt planu kosztów Administracji Ogólnej na 2021 r. oraz dokonali oceny działalności Osiedla Łazarz w trzecim kwartale bieżącego roku. Członkowie Rady Osiedla zapoznali się ze złożonym przez kierownictwo Osiedla kwartalnym sprawozdaniem rzeczowo – finansowym,  pozytywnie opiniując pracę Administracji Osiedla jak i Klubu Krąg. Radni w superlatywach ocenili działalność, zarówno administracji, jak i podległej jej placówki oświatowej, podkreślając utrudnienia czasu pandemii i kwarantanny. W drugiej częsci zebrania przyjęty został plan gospodarczo – finansowy Osiedla na 2021r. Radni podjęli uchwały  dotyczące spraw windykacyjnych oraz lokali użytkowych znajdujących się w zasobach naszego Osiedla. Porządek zebrania znajdą Państwo: tutaj.

2020-11-19
"Zakupy dla seniorów"

Miasto Poznań razem z Caritas Archidiecezji Poznańskiej ponownie uruchamiło usługę "Zakupy dla seniorów". To wsparcie dla osób starszych i z niepełnosprawnościami mieszkających w Poznaniu. Pomoc obejmowała będzie zakup najpotrzebniejszych leków, żywności oraz środków czystości.

Akcja "Zakupy dla seniorów" ma chronić przed koniecznością wychodzenia z domów osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami, które mieszkają w Poznaniu. Mogą z niej skorzystać poznaniacy i poznanianki powyżej 60. roku życia, którzy samotnie prowadzą gospodarstwo domowe lub mieszkają z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną. Zakupy dostarczone zostaną również do mieszkania osoby z niepełnosprawnością, która ukończyła 18 lat, mieszka w Poznaniu i samotnie prowadzi gospodarstwo domowe.

Usługa dostarczenia podstawowych, codziennych produktów i leków będzie bezpłatna, ale koszt zamówionych zakupów pokrywa zainteresowany (nie może on przekroczyć kwoty 200 złotych). Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania, w sklepach położonych w najbliższej okolicy zamieszkania seniorów. Leki kupione zostaną na podstawie recept. Zakupione i przyniesione produkty nie będą podlegały zwrotowi.

Złoszenia Aby zgłosić potrzebę zakupów, wystarczy zadzwonić do Biura Poznań Kontakt: numer telefonu 61 646 33 44, od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 20.00. 

2020-11-15
"Polska Akademia Mody" ... prestiż w Kręgu

Polska Akademia Mody, która zajmuje się popularyzacją i wspieraniem polskiej mody i modelingu, jest organizatorem Gali Polskiej Mody, Dziennikarskich Potyczek z Modą, Plebiscytu o „Złotą Pętelkę", konkurs o „Srebrną Pętelkę" oraz  plebiscytów: TOP MODA-marka na topie i TOP MODA - znak dobrej jakości i modnego wzornictwa. PAM prezentacje i pokazy nowych kolekcji, organizuje Forum Mody, zajmuje się także funkcjonowaniem Loży Honorowej. Siedzibą Rady Programowej PAM jest od prawie dziesięciu lat Klub Krąg.

Funkcje prezesa Polskiej Akademii Mody piastuje Stefan Kostecki, pomysłodawca i organizator Gali Polskiej Akademii Mody nagród oraz konkursów i plebiscytów oraz  pokazów. Prezydentem Złotej Loży jest Beata Ruszkowska, znana projektantka, laureatka Złotej Pętelki i dwóch Srebrnych Pętelek.

W skład Rady Programowej PAM wchodzą: Magdalena Baranowska-Szczepańska, Ryszard Bączkowski, Bogdan Biegański, Janina Dutkiewicz, Aldona Dzielicka (szef marketingu) Dominik Górny (wiceprezes, rzecznik prasowy), Marta Grabowska, Janusz Heller, Agnieszka Janas, Iwo Jureczko, Katarzyna Kierzek-Koperska, Jerzy Konowalski, Tomasz Koperski, Jacek Krasocki, Roman Krzywiński, Piotr Kusy, Aleksandra Lewandowska, Gabriela Lisiecka, Michał Lura (wiceprezes), Andrzej Niczyperowicz, Jerzy Nowacki, Zbigniew Ostrowski, Anna Pawłowska, Kazimierz Rafalik, Krystian Zawada, Kalina Zioła..

Polska Akademia Mody jest organizatorem „Złotej (i Srebrnej) Pętelki". Nagroda  „Złota Pętelka" to dziś największe i najbardziej pożądane wyróżnienie mody w Polsce, które może zostać przyznana za szczególne osiągnięcia bądź za dorobek projektantom oraz producentom, również ludziom lub firmom zasłużonym dla mody. Z kolei „Srebrna Pętelka" jest najbardziej prestiżowym konkursem w polskiej modzie, ale przede wszystkim jest kluczem otwierającym wiele drzwi.

Wystarczy przejrzeć listę laureatów i finalistów konkursu, bowiem nie tylko główna nagroda pomagała w dalszej drodze, również wyróżnienia, a nawet sam udział w finałowych prezentacjach. Tego nie ukrywają uczestnicy i głośno mówią o tym, że dzięki „Srebrnej Pętelce" otrzymali atrakcyjne i ciekawe propozycje. Są zapraszani przez domy mody, studia, pracownie, pisma, organizatorów wielkich pokazów mody. Zwracają się do nich z propozycjami współpracy znaczące polskie firmy odzieżowe, które doceniają ich ciekawe prezentacje w „Pętelce".

2020-11-11
11 listopada 1918
11 listopada 1918

Dzisiaj obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości  dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

Święto Niepodległości  ustanowione zostało ustawą z dnia 23 kwietnia 1937. Święto zostało przywrócone przez Sejm PRL ustawą z 15 lutego 1989 pod nazwą „Narodowe Święto Niepodległości”. Narodowy Dzień Niepodległości, podobnie jak cały 2020 rok, jest inny niż poprzednie. Państwowe uroczystości w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości mają ograniczony charakter ze względu na epidemię koronawirusa. Każdy może się jednak włączyć w wirtualne obchody narodowego święta.

Copyright (c) 2006-2021 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt