Serdecznie witamy na stronach Klubu Osiedlowego "Krąg" - Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w Poznaniu...   ***   Roman Modrzyński, laureatem "Nagrody Człowiek Łazarza roku 2022".   ***   Tytuł „Przyjaciel Łazarza” otrzymali:  Joanna Ellman, Sylwia Badzińska, Teresa Jaroszewska, Małgorzata Bandurska i Adam Antoniewski   ***   „Kapela znad Baryczy” laureatem „Nagrody im. Stanisława Strugarka”.   ***   "Nagrodę Roku Klubu Krąg" otrzymała Joanna Heller.   ***   Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy!
AKTUALNOŚCI
sezon 2021/2022
sezon 2020/2021
sezon 2019/2020
sezon 2018/2019
sezon 2017/2018
sezon 2016/2017
sezon 2015/2016
sezon 2014/2015
sezon 2013/2014
sezon 2012/2013
sezon 2011/2012
sezon 2010/2011
sezon 2009/2010
sezon 2008/2009
sezon 2007/2008
sezon 2006/2007
sezon 2005/2006
sezon 2004/2005
2007/2008 - Październik
2007-10-30
"Łazarski Fyrtel" o czystym Łazarzu
We wtorek, 30 października 2007 odbyło kolejne zebranie członków Klubu Dyskusyjnego "Łazarski Fyrtel". Tym razem spotkanie zostało w całości poświęcone ochronie środowiska w naszej dzielnicy.

W zebraniu Klubu Dyskusyjnego "Łazarski Fyrtel" przygotowanego tym razem przez Centrum Innowacji Społecznej SIC! wzięli udział min. przedstawiciele:
- Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania,
- Zakładu Zagospodarowania Odpadami,
- Wydziału Gospodarki Odpadami,
- Rady Osiedla Św. Łazarz
- Remondis Sanitech.

Zdjęcia ze spotkania prezentujemy w naszej galerii
2007-10-27
Magiczna Sobota
Magiczna Sobota

Magiczna Sobota – taką nazwę nosi nowy cykl imprez artystycznych dla najmłodszych mieszkańców Łazarza, który zainaugurowaliśmy 27 października.

Nasi mali goście i towarzyszący im rodzice w to sobotnie popołudnie obejrzeli przedstawienie "Morska Opowieść" w wykonaniu "Teatru Krokodyl". Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż ten "wędrujący teatr" założony i kierowany przez Tadeusza Falanę od 10 lat współpracuje z Klubem Krąg.

Aktorom z "Krokodyla" z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia dalszych sukcesów artystycznych, a przede wszystkim na przedstawieniach wielu rozradowanych dziecięcych twarzyczek.

Zapraszamy na następne "magiczne soboty" a tą minioną można obejrzeć w naszej galerii cz.1 i cz.2.
2007-10-25
In Memoriam
In Memoriam

Pierwsze "Łazarskie Zaduszki" poświęcone pamięci zmarłemu kilka dni wcześniej Janowi Komarnickiemu odbyły się w czwartek 25 października.

Uroczystość rozpoczęła się przy dźwiękach Sonaty Księżycowej Ludwika van Beethovena, którą wykonał Janusz Muraszko. Kierownik Klubu zadeklamował wiersz Zygmunta Dreżewskiego "Elegia in Memoriam dla Jasia Komarnickiego" a Andrzej Wiza zaśpiewał dwie pieśni Mieczysława Karłowicza. Odtworzona została także okolicznościowa prezentacja multimedialna przedstawiająca postać zmarłego.

W drugiej części "Łazarskich Zaduszek" Jana Komarnickiego wspominali zaproszeni goście: Jerzy Babiak, Wojciech Wośkowiak, Zygmunt Dreżewski i Tomira Brzuska. Tegoroczne IN MEMORIAM było także okazją do wspomnień o innych zasłużonych dla Klubu i Łazarza postaciach.

Całość zaduszek poprowadzili: Andrzej Wiza i Janusz Heller.

Mamy nadzieję, że atmosferę tego szczególnego w swej wymowie spotkania oddają zdjęcia zamieszczone w naszej galerii.
2007-10-23
Pożegnanie Przyjaciela
Pożegnanie Przyjaciela

We wtorek 23 października po mszy św. w kościele Matki Boskiej Bolesnej odbył się na cmentarzu górczyńskim pogrzeb zmarłego tydzień wcześniej Pana inż. Jana Komarnickiego – wieloletniego działacza społecznego i spółdzielczego.

W ostatniej drodze towarzyszyli mu przyjaciele z Klubu Krąg i Osiedla Łazarz, Sąsiedzi oraz Współpracownicy z byłej Zachodniej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowej, gdzie przez wiele pracował oraz Orkiestra Reprezentacyjna Kolejarzy Poznania im. Karola Kurpińskiego.

Ś.P. Jana Komarnickiego pożegnał w homilii wygłoszonej podczas mszy pogrzebowej ks. kanonik Eugeniusz Antkowiak oraz na cmentarzu przewodniczący Rady Osiedla Łazarz inż. Jerzy Babiak.

Pożegnaliśmy Przyjaciela, który na zawsze będzie w naszych sercach.

Zdjęcia z ceremonii pogrzebowej w naszej galerii cz.1, cz.2 i cz.3
2007-10-16
Jan Komarnicki - Człowiek Roku Łazarza nie żyje
Jan Komarnicki  - Człowiek Roku Łazarza nie żyje

Ze smutkiem informujemy, iż we wtorek 16 października 2007 roku po długiej i ciężkiej chorobie zmarł pan Jan Komarnicki - najważniejsza postać z naszej licznej klubowej rodziny. Dla nas wszystkich związanych od lat z Klubem Krąg jest to wielka i bolesna strata. Pan Jan był naszym przyjacielem, ojcem, dziadkiem, dobrym duchem i patronem wszystkiego, co się pozytywnego działo w "łazarskim kręgu". Był po prostu niezwykłym kochanym człowiekiem. Gdyby ktokolwiek chciał szukać wzoru idealnego działacza społecznego to na Łazarzu zapewne by go znalazł. Znalazłby go właśnie w osobie śp. Jana Komarnickiego.

Wszystkich tych, którzy chcą towarzyszyć panu Janowi w Jego ostatniej ziemskiej drodze informujemy, iż pogrzeb odbędzie się we wtorek 23.10. o godz. 11.00 na Cmentarzu Parafialnym na Górczynie. (Msza Św. pogrzebowa zostanie odprawiona tego dnia o godz. 9.30 w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej).

2007-10-16
ZMARŁ JAN KOMARNICKI

Klub Krąg w żałobie… Strona klubowa w czarnych barwach. Na drzwiach klubowych zdjęcie uśmiechniętego, Dobrego Pana Jana..

Już nie wejdziesz do nas Janie na klubowe piętro ze swoją nieodłączną torbą na kółkach i aparatem fotograficznym. Już nie wysłuchasz nas. Nie pochylisz się z troską nad naszymi problemami. Nie powiesz czule "dziecko". Już nie..

W poniedziałek wieczorem byliśmy się Tobą pożegnać w szpitalnej sali. Krótko po północy we wtorek 16 października opuściłeś nas.
Zostaliśmy sami, osieroceni..

2007-10-11
Inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego na Łazarzu
Inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego na Łazarzu

To już taka nasza mała klubowa tradycja! W czwartek, 11.10.2007 w Klubie Osiedlowym Krąg miała miejsce się uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2007/2008 na Łazarzu. Patronat nad inauguracją objęła Rada Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald". Gośćmi honorowymi spotkania byli Wojciech Wośkowiak (radny miasta Poznania), Jerzy Chwiałkowski (przewodniczący Rady Nadzorczej SM "Grunwald"), Jerzy Babiak (przewodniczący Rady Osiedla Łazarz SM "Grunwald").

Program uroczystości obejmował m.in.:

  • Wręczenie nagród Przyjaciela Łazarza, które otrzymali: ksiądz Marian Ciesielski - proboszcz parafii Chrystusa Dobrego Sługi, Jan Kurek oraz Bogusław Duszyński
  • Wręczenie Nagrody im. Stanisława Strugarka panu Jerzemu Drabentowi – dyrektorowi Domu Kultury "Jubilat"
  • Koncert muzyki kameralnej w wykonaniu pedagogów z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. W koncercie zaprezentowano pieśni Gabriela Faure w wykonaniu Barbary Mądrej-Bednarek (śpiew) oraz Izabeli Górskiej (piano) oraz Gawota z Partity E-dur Jana S. Bacha w wykonaniu Łukasza Olechnowicza z klasy skrzypiec Mariusza Dereweckiego
  • Spotkanie w Galerii Krąg Otwarcie II Jubileuszowej Wystawy Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej

Uroczystość prowadzili Andrzej Wiza oraz Janusz Heller.

Fotografie w naszej galerii cz. 1 i cz. 2
2007-10-06
Inotel Cup 2007 w Kręgu
Inotel Cup 2007 w Kręgu

W pierwszą sobotę października Klub Krąg stał się prawdziwą stolicą fanów elektronicznej rozrywki. Tego dnia w naszym klubie odbył się turniej "INOTEL CUP". Zawodnicy grali w "Pro Evolution Soccer 6" na konsolach PlayStation 2.

Była to jedna z największych imprez e-gamingowych w Polsce! Wzięło w niej udział prawie trzystu graczy z całego kraju. Sponsorami zawodów zgodzili się zostać: Inotel S.A. oraz dystrybutor gry PES - 6 firma CD Projekt. Patronat medialny łazarskiego turnieju objęli: portal internetowy Tutej.pl, największy polski magazyn o konsolach - "PSX Extreme" oraz znany portal muzyczny poznanskirap.com. Niewątpliwą atrakcją ostatniego turnieju był udział w zawodach mega gwiazdy polskiego rapu – PEJI (!).

"Inotel Cup" był tak naprawdę siódmą edycja turnieju znanego wcześniej pod nazwą "Krąg Cup". Wiosną 2004 roku trzy młode, zapalone głowy czyli Don Elofante, Majka i Micgal zapragnęły zrobić coś swojego, coś czego jeszcze na polskiej scenie PES-a nie było! I tak 19.06.2004 Krąg Cup wystartował. Każdy kolejny turniej był coraz lepszy, gromadząc ciągle powiększającą się ilość graczy. Były setki osób, roztrzaskane pady i piękne święcące trofea.

A zwycięzca turnieju - maratonu Szostak wrócił do domu z konsolą nowej generacji "Sony PlayStation 3". Pozostali finaliści otrzymali gry elektroniczne oraz gadżety.

Wszystko wskazuje na to, iż nasz sukces naszego turnieju oznacza powrót sceny konsolowej do stolicy Wielkopolski!

Zapraszamy do odwiedzenia galerii cz. 1 oraz cz.2
2007-10-04
"Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma.."

Jerzy Grupiński znany poznański poeta, gawędziarz, animator życia kulturalnego był gościem październikowego spotkania Klubu Seniora "Bamberka".

Grupiński zadebiutował w 1963 roku. Publikował min. w warszawskiej Kulturze, Kresach, Odrze, Poezji czy poznańskim Nurcie. Jest autorem kilku książek poetyckich m.in. Imię Twoje (1999). Redaktor naczelny Protokołu Kulturalnego. Założyciel (1970) Klubu Literackiego w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Wieczór literacki w Kręgu był poświęcony wielkiej pasji Grupińskiego - historii i kulturze polskich Romów. Klubowa publiczność mogła w pełni docenić gawędziarski talent poety.

Zapraszamy do naszej galerii.
Copyright (c) 2006-2022 by LT Media Net Sp. z o.o Linki Polityka prywatności Kontakt